Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Samochody > Ford Galaxy
Rejestracja FAQ Kalendarz Dzisiejsze posty Szukaj

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 14-12-2013, 19:52   #21
p.maz
ford::amateur
 
Imię: Paweł
Zarejestrowany: 24-03-2008
Skąd: dolnośląskie
Model: GALAXY
Silnik: 1,9 tdi
Rocznik: 2004
Postów: 1
Domyślnie Odp: Ppedał sprzegła wszystko o nim

Odpowietrzanie sprzęgła wiąże się z odpowietrzaniem układu hamulcowego koła przedniego lewego.

p.maz jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 14-12-2013, 20:18   #22
horse668
ford::average
 
Zarejestrowany: 17-11-2007
Skąd: Strzelin
Model: był Galaxy Mk1, jest Sharan 2
Silnik: TDI AHU + Wolf, TDI ASZ
Rocznik: 1997/2003
Postów: 188
Domyślnie Odp: Ppedał sprzegła wszystko o nim

Panowie opowiem wam swoją historię, może komuś pomoże. Otuż kupiłem nie dawno sharana 2, i od początku nie podobało mi się sprzęgło, tzn. pedał był mięki i nie zawsze wracał, dodatkowo były efekty w postaci jakby nie pełnego wysprzęglania (szczególnie z rana). Powoli oswajałem się z problemem, po drodze podjąłem próbę odpowietrzenia sprzęgła w warsztacie za pomocą profesjonalnego sprzętu jednak bez efektu. Dodatkowo miałem problem ze skrzynią biegów, objawiający sie jękiem (zgrzytem przy wrzucaniu piątego biegu). Przygotowywałem się finansowo do naprawy lub wymiany skrzyni, planując przy okazji jej wyjęcia zdiagnozowanie sprzęgła (wysprzęglika, tarczy itd). W miedzy czasie natrafiłem na innych forach na temat podobnej usterki skrzyni co w mojej. Okazało się, że temat był dość prosty (popularny w skrzyniach 6) i umożliwiał naprawę skrzyni we własnym zakresie, bez jej wyciągania. Operacja zakończyła sie podwójnym sukcesem, ponieważ po naprawie skrzyni problem z pedałem sprzęgła zniknął. Jak sie okazało za jeden i drugi problem odpowiadał wzdłużny luz wałka sprzegłowego w skrzyni. Może u was problem leży gdzie indziej, ale radze zastanowić się , czy przy okazji problemów ze sprzęgłem, nie macie również zastrzeżeń do pracy skrzyni biegów.
horse668 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 15-12-2013, 20:51   #23
kubabike
ford::average
 
Imię: Kuba
Zarejestrowany: 18-11-2010
Skąd: Łódź
Model: Ford Mondeo Mk4
Silnik: 2.0 TDCI 140->163KM
Rocznik: 2011
Postów: 154
Domyślnie Odp: Pedał sprzegła wszystko o nim

Kolego horse668 czy wymieniales olej przekladniowy z okazji tej naprawy? Jak dlugo juz masz naprawione i czy sadzisz ze to trwala naprawa? U mnie jest szurniecie na 5tym biegu, pozatym z grubsza okej, no moze poza dziwnym pukaniem w czasie puszczania dodawania gazu. Przymoerzam sie do naprawy. Kompletuje czesci. Tzn dekielek, noi nie wiem jak olej
kubabike jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 15-12-2013, 21:37   #24
horse668
ford::average
 
Zarejestrowany: 17-11-2007
Skąd: Strzelin
Model: był Galaxy Mk1, jest Sharan 2
Silnik: TDI AHU + Wolf, TDI ASZ
Rocznik: 1997/2003
Postów: 188
Domyślnie Odp: Pedał sprzegła wszystko o nim

Olej wymieniłem, na razie trudno powiedzieć na temat trwałości naprawy, gdyż zrobiłem to w zeszłym tygodniu. Jeśli chodzi o stukanie przy dodawaniu ujmowaniu gazu to na pewno frez na łączeniu prawej półosi, również jestem po wymianie tych części. Zresztą w poprzednim aucie też mnie to dopadło.
horse668 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 15-12-2013, 21:44   #25
kubabike
ford::average
 
Imię: Kuba
Zarejestrowany: 18-11-2010
Skąd: Łódź
Model: Ford Mondeo Mk4
Silnik: 2.0 TDCI 140->163KM
Rocznik: 2011
Postów: 154
Domyślnie Odp: Pedał sprzegła wszystko o nim

Tylko ze stukanie zaczelo sie po wymianie dwumasy. Wczesniej byl spokoj. Mechanik tez twierdzi ze polosie sa ok na razie.
Nic, pozostaje miec nadzieje ze to tylko to Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
kubabike jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz



Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 15:25.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.