Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Samochody > Ford Galaxy
Rejestracja FAQ Kalendarz Dzisiejsze posty Szukaj

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 22-10-2013, 14:29   #101
LolleQ
ford::advanced
 
Avatar LolleQ
 
Imię: Sylwester
Zarejestrowany: 16-09-2006
Skąd: Szczecin
Model: Tourneo Courier Titanium
Silnik: 1.0 EB
Rocznik: 2017
Postów: 301
Domyślnie Odp: Element półosi prawej między łożyskiem a skrzynią biegów - jak się nazywa?

Cytat:
Napisał slawekcbr Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Proszę o pomoc. Poruszony został temat m.in. prawego elementu osadzonego w skrzyni biegów łączącego się z przegubem i półosią. Czy ktoś może mi podpowiedzieć jaka jest fachowa nazwa lub nr części która wchodzi w skrzynię z lewej strony. Nie dość, że mam luz na lewym przegubie wewnętrznym to jeszcze ten łącznik w skrzyni lata na wszystkie strony. Skrzynię mam automatyczną.
Jakieś wyniki poszukiwań? Też przymierzam się do wymiany, ale cena w ASO >1200 brutto jakoś niekoniecznie mi pasuje.

__________________
Pozdrawiam
LolleQ, ZS
2017 Tourneo Connect 1.0EB Titanium, 2017 Fiesta mk8 1.0EB SYNC+
LolleQ jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 23-10-2013, 18:45   #102
miken1818
ford::amateur
 
Avatar miken1818
 
Imię: Mariusz
Zarejestrowany: 06-08-2006
Skąd: Gryfino
Model: Mondeo MK4
Silnik: 2.0 TDCI KLBA 116KM
Rocznik: 2009
Postów: 3
Domyślnie Odp: Element półosi prawej między łożyskiem a skrzynią biegów - jak się nazywa?

Witam wszystkich forumowiczów. Mam Galaxy 1.9 TDI 2003r. 116KM. Od jakiegoś czasu słyszę ciche pukanie z przodu z prawej strony-pojawia się przy wciskaniu sprzęgła, ruszaniu, puszczaniu sprzęgła. Przy skręconych kołach na max w prawo i ruszaniu do tyłu na piasku słyszę delikatne chrobotanie ( 100%) przegub, tylko nie wiem, który dokładnie. Proszę o podpowiedź, który przegub najszybciej zdiagnozuję, jako uszkodzony, oraz podpowiedź, czy prawa półoś też będzie do wymiany, ewentualnie, która jej część, bo domyślam się, ze to pukanie, to od półosi. Aha, przy włączaniu 3 biegu, sporadycznie przez 1-2 sekundy słyszę delikatne szumienie, jakby łożysko.
Z góry dziękuję za podpowiedź. Przebieg pojazdu "niby" 215.000, choć pewnie więcej...
__________________
miken
miken1818 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 19-11-2013, 07:51   #103
silencer
ford::average
 
Zarejestrowany: 25-10-2009
Skąd: Lubelskie
Model: Galaxy
Silnik: 1.9 TDI AUY
Rocznik: 2003
Postów: 87
Domyślnie Odp: Element półosi prawej między łożyskiem a skrzynią biegów - jak się nazywa?

Wracam do tematu ponieważ, ciągle mi wycieka olej ze skrzyni w miejscu gdzie wchodzi tuleja wałka wyjściowego mechanizmu różnicowego. z tego co pamiętam była tam sprężyna i taki mosiężny pierścień. I teraz nie wiem co mogłem zrobić źle, śruby torx nie dało się więcej wkręcić. Wychodzi na to , że coś z tym pierścieniem jest nie tak.
Może ktoś podpowie co z tym zrobić?

Ostatnio edytowane przez silencer ; 28-11-2013 o 06:40
silencer jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 28-11-2013, 06:40   #104
silencer
ford::average
 
Zarejestrowany: 25-10-2009
Skąd: Lubelskie
Model: Galaxy
Silnik: 1.9 TDI AUY
Rocznik: 2003
Postów: 87
Domyślnie Odp: Element półosi prawej między łożyskiem a skrzynią biegów - jak się nazywa?

Podbijam temat.
silencer jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 28-11-2013, 11:41   #105
bartixr
ford::expert
 
Imię: Bartek
Zarejestrowany: 26-03-2011
Skąd: Moskwa
Model: Galaxy
Silnik: AFN 150KM, ASB - AG4. Znowu mało :(
Rocznik: 98
Postów: 2,159
Domyślnie Odp: Element półosi prawej między łożyskiem a skrzynią biegów - jak się nazywa?

zobacz w sam naprawiam, jak jest zbudowane uszczelnienie i pomierz srednice otworow wyjscia z mechnizmu roznicowego.
tam musi byc jakis symering.. nie pameitma, dawno widzialem to w ksiazce.
bartixr jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 28-11-2013, 13:53   #106
wojtekn
Moderator
 
Avatar wojtekn
 
Imię: Wojtek
Zarejestrowany: 08-07-2010
Skąd: Poznań
Model: Galaxy MK2
Silnik: 2,3 Benzyna z LPG
Rocznik: 2000
Postów: 804
Domyślnie Odp: Element półosi prawej między łożyskiem a skrzynią biegów - jak się nazywa?

No to dla potomnych skrzynia Economy 6 na schematach dla potomnych. Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

O numery gdyby co to pytać. Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Załączone Obrazki
Typ Pliku: jpg 1.jpg (89.0 KB, 92 wyświetleń)
Typ Pliku: jpg 2.jpg (83.6 KB, 70 wyświetleń)
Typ Pliku: jpg 3.jpg (89.2 KB, 64 wyświetleń)
Typ Pliku: jpg 4.jpg (90.6 KB, 61 wyświetleń)
Typ Pliku: jpg 5.jpg (89.3 KB, 54 wyświetleń)
Typ Pliku: jpg 6.jpg (89.9 KB, 52 wyświetleń)
Typ Pliku: jpg 7.jpg (90.0 KB, 64 wyświetleń)
wojtekn jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 08-12-2013, 17:41   #107
horse668
ford::average
 
Zarejestrowany: 17-11-2007
Skąd: Strzelin
Model: był Galaxy Mk1, jest Sharan 2
Silnik: TDI AHU + Wolf, TDI ASZ
Rocznik: 1997/2003
Postów: 188
Domyślnie Odp: Element półosi prawej między łożyskiem a skrzynią biegów - jak się nazywa?

Witam, mi również po wymianie wałka wyjściowego, wycieka olej ze skrzyni. Zakupiłem już simering, ale jeszcze nie zdążyłem zamontować. Jak myślicie czy to jego wina. Czy wałek wyjściowy trzeba dokręcić całkowicie, czy po dokręceniu powinien jeszcze uginać sie na sprężynie?
horse668 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 14-12-2013, 11:15   #108
horse668
ford::average
 
Zarejestrowany: 17-11-2007
Skąd: Strzelin
Model: był Galaxy Mk1, jest Sharan 2
Silnik: TDI AHU + Wolf, TDI ASZ
Rocznik: 1997/2003
Postów: 188
Domyślnie Odp: Element półosi prawej między łożyskiem a skrzynią biegów - jak się nazywa?

Sam sobie odpowiem. Przy wymianie króćca odłamał sie kawałem mosiężnego pierścienia i wszedła między flanszę a simering i go uszkodził. Po wymianie pierścienia i simeringa wszystko OK.
horse668 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 25-12-2013, 10:57   #109
falcon226
ford::advanced
 
Avatar falcon226
 
Zarejestrowany: 03-03-2009
Skąd: Bochnia
Model: Ford Galaxy
Silnik: 1.9 TDI 90KM ANU
Rocznik: 2001
Postów: 262
Domyślnie Odp: Element półosi prawej między łożyskiem a skrzynią biegów - jak się nazywa?

Witam koledzy,przy okazji życzę Wam Wesołych Świąt.Jestem po wymianie obu półosi i z lewej i prawej ,wymieniono też sworzenie wachaczy,dopadło mnie tez to stukanie więc wymieniłem u mechanika odrazu wszystko żeby miec spokój.I jestem załamany,gdyż po tej naprawie auto staraciło polot.Prowadzi sie nie stabilnie,kierownice musze trzymać mocniej jak skręcam np. w prawo,a przy tym tak chrobocze prawy przegób jak skręcam w prawo,że strach,lewa połoś przy rozpedzaniu auta na pierwszym biegu dostaje drgań,wibracji.Wczoraj cofałem do tyłu mając koła skręcone mocno w prawo to taki był zgrzyt po prawej stronie w okolicach koła,że myślałem ze sie coś ukręci.Mam takie odczucie jadąc autem jakby to wszystko było zamocno skręcone,no kompletnie auto nie ma takiego luzu w prowadzeniu się,masakra.Po przejechaniu kilku kilometrów przeguby gorące w dotyku,zwłaszcza prawy.Moje pytanie,czy ktoś z Was coś takiego przerabiał,przechodził,czy mechanik mógł coś żle złożyć ,założyć,półosie kosztowały w sumie 950zł,moze wadliwe sie trafiły ,nie wiem.Ręce mi opadają bo przed wymianą oprócz stukania jak pisałem auto mozna było prowadzic i rozpędzać kierując dosłownie jednym paluszkiem,a teraz wchodząc w zakręt trzymam kierownicę jakbym za chwile miał z niego wypaść.Pozdrawiam.
falcon226 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 11-02-2014, 21:34   #110
falcon226
ford::advanced
 
Avatar falcon226
 
Zarejestrowany: 03-03-2009
Skąd: Bochnia
Model: Ford Galaxy
Silnik: 1.9 TDI 90KM ANU
Rocznik: 2001
Postów: 262
Domyślnie Odp: Element półosi prawej między łożyskiem a skrzynią biegów - jak się nazywa?

Jestem po wymianie kolejnych półosi,to co pisałem wcześniej okazało się,że półosie były wadliwe,poszły ma reklamacje,mechanik założył nowe.Zastanawia mnie jedna rzecz-i na tych wcześniejszych nowych[reklamowanych]i na obecnych innej marki po wymianie jest sytuacja,że przy przyśpieszaniu lewa półoś drga[wibracje],kiedy miałem na czas reklamacji założone stare wszystko było w porządku,tuleje wahaczy wymienione pół roku temu.Pytanie moje,czy kolejna półoś ,nie wiem może być żle wyważona, czy co, bo skoro druga nowa wibruje to,przy okazji muszę jeszcze coś sprawdzić,głupieje już,no chyba że,trafiam na jakieś felerne półosie,czy coś ma się dotrzeć?czy to ,że poszło nowe w stare ,to przy okazji wyszło inne?Jak u was koledzy zachowują się auta po takiej wymianie??też z Was miał ktoś taki przypadek?

Ostatnio edytowane przez falcon226 ; 12-02-2014 o 07:42
falcon226 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz



Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 18:40.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.