Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Samochody > Ford Fiesta
Rejestracja FAQ Kalendarz Dzisiejsze posty Szukaj

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 25-02-2010, 20:51   #431
Marcin73
ford::advanced
 
Avatar Marcin73
 
Imię: Marcin
Zarejestrowany: 13-10-2006
Skąd: Żory
Model: Fiesta
Silnik: 1.25
Rocznik: 2006
Postów: 253
Domyślnie Odp: Nowy Ford Fiesta,co sadzicie

Cytat:
Napisał Ford-fan Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
No nie dziwię się Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

Oczywiście zawsze w 1,4 można użyć 3-ki w dochodzeniu do setki, ale komfort pracy silnika już nie ten Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
No jak dla mnie, to jeżeli chodzi o kulturę pracy diesel nie dorównuje benzynie właśnie ze względu na dźwięki przy wysokich obrotach. Dla benzyny 6 000 rpm. to nic nadzwyczajnego i dźwięk jest całkiem przyjemny, w dieslu już przy 3500 robi się niezbyt miło dla ucha. Ale to pewnie kwestia gustu - mnie po prostu w dieslu drażni sam dźwięk oraz to, że zakres użytecznych obrotów jest dość niski.

Cytat:
Napisał caligator Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

(zaobserwowałem tylko jedną rzecz że czasem odpala po 0.5s przestoju po przekręceniu kluczyka ale nie wiem czy to czasem nie jest normalne na takich mrozach)...
Znaczy się masz takie wrażenie jakby się rozrusznik "przycinał" na ułamek sekundy, jakby coś go zablokowało? Bo u mnie tak jest (ja mam poprzedni model), a właściwie było i spora poprawa nastąpiła po dołożeniu dodatkowego kabla masowego między akumulatorem, a blokiem silnika. Rozrusznik kręci zdecydowanie szybciej i nie zacina się.

__________________
Fiesta 1.25 wersja Gold X, rocznik 2006.
Marcin73 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 25-02-2010, 21:10   #432
Ford-fan
ford::average
 
Zarejestrowany: 17-02-2010
Skąd: Fordland ;)
Model: Fiesta 7. generacji :)
Silnik: 1.6 non-diesel ;)
Rocznik: 2010
Postów: 129
Domyślnie Odp: Nowy Ford Fiesta,co sadzicie

Dzięki Wszystkim za wyczerpujące informacje - jesteście kopalnią informacji o tym autku Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Boncio, to 210 indeksu prędkości opon bardzo mi się podoba, bo już się bałem, że jakieś nędze dali do 150 np. Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Caligator, ja ważę tylko 65 kg, to moją 1.4 bym Cię chyba prześcignął Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

Marcin, mówisz, że kulturka pracy benzynki lepsza na wyższych obrotach ? Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Byłoby fajnie, tylko mam inne obawy - że skoro 5-ty bieg wrzuci się tu przy powiedzmy max.120 km/h, to powyżej 160 (zwłaszcza w 1.6, gdzie Vmax=193) zaczyna się szukać 6-tki, a jej nawet 1.6 nie ma Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

Ciekaw jestem czy przy dłuższej jeździe autostradą w przedziale 160-175 nie będzie zbyt męcząca głośna praca silnika na "końcówce" 5-go biegu Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

Caligator, jaką średnio masz prędkość podróżną na autostradzie ?
Nie jest tak, że schodzisz dość szybko do 150, bo wyżej jest zbyt głośno ?
Dzięki !
Pzdr.

Ostatnio edytowane przez Ford-fan ; 25-02-2010 o 21:23
Ford-fan jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 25-02-2010, 21:40   #433
Morel
ford::beginner
 
Zarejestrowany: 06-05-2009
Skąd: Warszawa
Model: Fiesta
Silnik: 1.4 Benzyna
Rocznik: 2009
Postów: 33
Domyślnie Odp: Nowy Ford Fiesta,co sadzicie

Cytat:
Napisał Ford-fan Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Ciekaw jestem czy przy dłuższej jeździe autostradą w przedziale 160-175 nie będzie zbyt męcząca głośna praca silnika na "końcówce" 5-go biegu Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
No jest głośno niestety, ale nie żeby tragedia. A 6ty bieg uratowałby sprawe i hałasu i spalania bo paliwo schodzi ostro na szybkich drogach.

Dla zobrazowania hałasu to jeśli ktoś miał okazję jechać po betonowej autostradzie to powiem że hałas od opon zdecydowanie dominuje nad hałasem silnika.
Morel jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 26-02-2010, 08:40   #434
boncio
ford::expert
 
Avatar boncio
 
Zarejestrowany: 03-11-2009
Skąd: Łódź
Model: Audi Q3 Sportback/Mazda CX-3
Silnik: 1.4e 245KM/2.0 121KM
Rocznik: 2022/2019
Postów: 3,725
Domyślnie Odp: Nowy Ford Fiesta,co sadzicie

@Ford-fan - jakby dali mniejszy indeks, to by mieli procesy o to po ewentualnych wypadkach. Opony są co prawda z rezerwą, ale nie 30km/h Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

Zapomniałem Ci odpisać, że owszem jechałem te 185 Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum., tzn. licznik tyle pokazywał, a pedał nie był w podłodze.

Co do hałasu, to ja słucham muzyki, której głośność jak wiadomo zwiększa się z prędkością. Jak dla mnie, to na tę klasę jest dość ciche auto. W każdym razie już na głosności 8 samochód nie zakłóca muzyki. Ile to ja razy chciałem 6 wrzucić już Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. przy dynamicznym ruszaniu.
Przy 150 jest jakieś 4000rpm, a jak dla mnie hałas silnika jest większy niż toczenie i opływające powietrze, ale ja jeździłem tylko po asfaltowych autostradach. A2 mam 500 od pracy Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. Po płytach napewno jest odwrotnie.
Nie byłem zmęczony hałasem po 1200km w Fieście. Dla porównania, to po przejechaniu Astrą 3 z dieslem bolała mnie głowa od hałasu i dźwięku silnika po 400km autostradą. Prędkość maks to 150-160 (wersja 6 biegowa).
boncio jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 26-02-2010, 18:20   #435
Marcin73
ford::advanced
 
Avatar Marcin73
 
Imię: Marcin
Zarejestrowany: 13-10-2006
Skąd: Żory
Model: Fiesta
Silnik: 1.25
Rocznik: 2006
Postów: 253
Domyślnie Odp: Nowy Ford Fiesta,co sadzicie

Cytat:
Napisał Ford-fan Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Dzięki Wszystkim za wyczerpujące informacje - jesteście kopalnią informacji o tym autku Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

Marcin, mówisz, że kulturka pracy benzynki lepsza na wyższych obrotach ? Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Byłoby fajnie, tylko mam inne obawy - że skoro 5-ty bieg wrzuci się tu przy powiedzmy max.120 km/h, to powyżej 160 (zwłaszcza w 1.6, gdzie Vmax=193) zaczyna się szukać 6-tki, a jej nawet 1.6 nie ma Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

Ciekaw jestem czy przy dłuższej jeździe autostradą w przedziale 160-175 nie będzie zbyt męcząca głośna praca silnika na "końcówce" 5-go biegu Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Pzdr.
Tu się z Tobą całkowicie zgadzam - przy silniku 1.6, 6-ty bieg jest dla mnie czymś oczywistym, a go nie ma. Oczywiście, że silnik benzynowy na tym biegu praktycznie nie będzie przyspieszał, ale tu chodzi tylko o utrzymanie prędkości, zmniejszenie głośności i oszczędność paliwa przy wyższych prędkościach. Przyznam Ci się, że nawet przy moim dychawicznym silniku na autostradzie przydałby się 6-ty bieg tylko po to, żeby było trochę ciszej. Do tego pozostałe pięć biegów mogłoby być zestopniowane nieco krócej, a to poprawiłoby dynamikę samochodu.
__________________
Fiesta 1.25 wersja Gold X, rocznik 2006.
Marcin73 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 26-02-2010, 18:55   #436
Ford-fan
ford::average
 
Zarejestrowany: 17-02-2010
Skąd: Fordland ;)
Model: Fiesta 7. generacji :)
Silnik: 1.6 non-diesel ;)
Rocznik: 2010
Postów: 129
Domyślnie Odp: Nowy Ford Fiesta,co sadzicie

Cytat:
Napisał Morel Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
No jest głośno niestety, ale nie żeby tragedia. A 6ty bieg uratowałby sprawe i hałasu i spalania bo paliwo schodzi ostro na szybkich drogach.
Dla zobrazowania hałasu to jeśli ktoś miał okazję jechać po betonowej autostradzie to powiem że hałas od opon zdecydowanie dominuje nad hałasem silnika.
No właśnie, tym bardziej dziwne, że nawet w 1.6 nie dali 6 biegu, a z tego co czytam tutaj, to przy "oficjalnej" Vmax=193 ta rzeczywista Vmax zapewne nawet lekko przekracza 200 Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
O tyle też szkoda, że przy tak pięknej sportowej sylwetce i aerodynamice ten 6 gear by się bardzo przydał do kompletu wyposażenia, zwłaszcza w długiej trasie na szerokich niemieckich audach Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Po betonowej mówisz ? Dobrze, że nie wszystkie są betonowe Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
THX
Ford-fan jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 26-02-2010, 19:06   #437
Ford-fan
ford::average
 
Zarejestrowany: 17-02-2010
Skąd: Fordland ;)
Model: Fiesta 7. generacji :)
Silnik: 1.6 non-diesel ;)
Rocznik: 2010
Postów: 129
Domyślnie Odp: Nowy Ford Fiesta,co sadzicie

Cytat:
Napisał boncio Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
@Ford-fan - jakby dali mniejszy indeks, to by mieli procesy o to po ewentualnych wypadkach. Opony są co prawda z rezerwą, ale nie 30km/h Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Zapomniałem Ci odpisać, że owszem jechałem te 185 Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum., tzn. licznik tyle pokazywał, a pedał nie był w podłodze.
Co do hałasu, to ja słucham muzyki, której głośność jak wiadomo zwiększa się z prędkością. Jak dla mnie, to na tę klasę jest dość ciche auto. W każdym razie już na głosności 8 samochód nie zakłóca muzyki. Ile to ja razy chciałem 6 wrzucić już Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. przy dynamicznym ruszaniu.
Przy 150 jest jakieś 4000rpm, a jak dla mnie hałas silnika jest większy niż toczenie i opływające powietrze, ale ja jeździłem tylko po asfaltowych autostradach. A2 mam 500 od pracy Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. Po płytach napewno jest odwrotnie.
Nie byłem zmęczony hałasem po 1200km w Fieście. Dla porównania, to po przejechaniu Astrą 3 z dieslem bolała mnie głowa od hałasu i dźwięku silnika po 400km autostradą. Prędkość maks to 150-160 (wersja 6 biegowa).
Opony więc OK.
To Ty miałeś więcej już o 10 km/h niż "oficjalne" Vmax=175 i jeszcze pedał nie był w podłodze ? Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
To ile tą 1,4 można jechać "w sprincie" ?Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Tyle, co oficjalnie max w 1,6 ? Czyli 193 ? Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Będę musiał kiedyś sam sprawdzić na audzie przy dobrej pogodzie i małym ruchu Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Aha, zapomniałem, że prędkościomierze podobno zawyżają nawet do 15 km/h rzeczywistą prędkość...

Muzyka dobra rzecz, ale za długo też nie można zagłuszać nią silnika, bo muzyczny hałas w końcu też zaczyna męczyć Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Pocieszające, że po 1200 km nie byłeś "przehałasowany", a w Astrze jednak tak Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
THX

Ostatnio edytowane przez Ford-fan ; 26-02-2010 o 19:09
Ford-fan jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 26-02-2010, 19:21   #438
Ford-fan
ford::average
 
Zarejestrowany: 17-02-2010
Skąd: Fordland ;)
Model: Fiesta 7. generacji :)
Silnik: 1.6 non-diesel ;)
Rocznik: 2010
Postów: 129
Domyślnie Odp: Nowy Ford Fiesta,co sadzicie

Cytat:
Napisał Marcin73 Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Tu się z Tobą całkowicie zgadzam - przy silniku 1.6, 6-ty bieg jest dla mnie czymś oczywistym, a go nie ma. Oczywiście, że silnik benzynowy na tym biegu praktycznie nie będzie przyspieszał, ale tu chodzi tylko o utrzymanie prędkości, zmniejszenie głośności i oszczędność paliwa przy wyższych prędkościach. Przyznam Ci się, że nawet przy moim dychawicznym silniku na autostradzie przydałby się 6-ty bieg tylko po to, żeby było trochę ciszej. Do tego pozostałe pięć biegów mogłoby być zestopniowane nieco krócej, a to poprawiłoby dynamikę samochodu.
Zapewne polityka firmy jest taka, że "pomęczą się na piątym w nowej Fieście, to za rok - dwa nie wytrzymają i zamienią ją na nowe Mondeo" Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Tylko że mi akurat Fiestka najbardziej mega się podoba ze wszystkich Fordziaków i nie zamienię jej na żadną wielką i drogą gablotę Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Zresztą te Vmaxy, to tylko dla zabawy na krótszych odcinkach, bo za głośno i zbyt paliwożernie.
A za 5-10 lat pewnie wypuszczą kolejną generację Fi i wtedy może nawet "na starość" 2.0 sobie szarpnę Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. jeżeli takie będą i jeżeli na 6-tym biegu będą "płynąć z delikatnym Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. szumem i pomrukiem" połykając 2 setki km w godzinę (a już mniejsza wtedy z tym paliwem Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. )
Pzdr.
Ford-fan jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 27-02-2010, 14:48   #439
boncio
ford::expert
 
Avatar boncio
 
Zarejestrowany: 03-11-2009
Skąd: Łódź
Model: Audi Q3 Sportback/Mazda CX-3
Silnik: 1.4e 245KM/2.0 121KM
Rocznik: 2022/2019
Postów: 3,725
Domyślnie Odp: Nowy Ford Fiesta,co sadzicie

Cytat:
Napisał Ford-fan
To ile tą 1,4 można jechać "w sprincie" ?
Tyle, co oficjalnie max w 1,6 ? Czyli 193 ?
Będę musiał kiedyś sam sprawdzić na audzie przy dobrej pogodzie i małym ruchu
Aha, zapomniałem, że prędkościomierze podobno zawyżają nawet do 15 km/h rzeczywistą prędkość...
Jak miałem okazję sprawdzić Vmax, to akurat żona była obok, a nie chciałem słuchać marudzenia Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Nie wiem jak jest w tym modelu, bo nie miałem okazji sprawdzać, czy licznik zawyża (czytaj nie zrobiono mi zdjęcia Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.), ale w poprzednim modelu jak zauważyłem przenośny radar, to zdążyłem tylko spojrzeć na licznik Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum., który wskazywał ciut powyżej 100. Zdjęcie pokazało 101, więc dokładność wskazań jest duża. Maks jaki osiągnąłem testowo w sprzyjających warunkach z silnikiem 1,25 to prawie 180.
A 6 bieg, owszem przydałby się. Słychać różnicę w hałasie.

Obawiam się, że nie kupisz następnej generacji Fiesty z 2.0 nawet w ST, prędzej 1,6turbo.
boncio jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 27-02-2010, 15:52   #440
caligator
ford::average
 
Zarejestrowany: 11-04-2009
Skąd: Wrocław
Model: Fiesta
Silnik: 1.6 120KM
Rocznik: 2009
Postów: 55
Domyślnie Odp: Nowy Ford Fiesta,co sadzicie

Cytat:
Napisał Ford-fan Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Caligator, jaką średnio masz prędkość podróżną na autostradzie ?
Nie jest tak, że schodzisz dość szybko do 150, bo wyżej jest zbyt głośno ?
Dzięki !
Pzdr.
na autostradzie jakoś tak lubię sobie spokojnie wędrować więc w 80% przypadków nie przekraczam 120km/h... jak jeżdżę max 110 to przynajmniej spalanie na kompie mam na poziomie +-5.5litra/100km

a co do hałasu to moim zdaniem jak na tą klasę auta jest lepiej niż powinno byćGoście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. szóstki brakuje ale tragedii też nie ma... śmieszna sprawa jeszcze jest z tymi przełożeniami w fieście bo jak mnie natchnie na eco-driving to przy 50km/h wrzucam już 5-ty bieg i auto spokojnie brnie do przoduGoście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

P.S. A wczoraj niestety zepsuła mi się klamka od drzwi kierowcy i się nie chce zawsze otwierać:/
caligator jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz

Tagi
2012 , benzyna , fiesta , fiesta mk7 , info , nowa fiesta , użytkowanie



Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 19:57.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.