Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Samochody > Ford Galaxy
Rejestracja FAQ Kalendarz Dzisiejsze posty Szukaj

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 16-01-2010, 21:13   #1
Klimosz
ford::amateur
 
Imię: Janusz
Zarejestrowany: 27-09-2008
Skąd: Jarząbkowice
Model: Fiesta
Silnik: 1,8
Rocznik: 1999
Postów: 7
Question lokalizacja termostatu w 2,3 ?

Witam.Proszę o informacje o lokalizacji drugiego termostatu w fordzie galaxy 2,3 Pb 98 rok.Jeden mam na wężach przed chłodnicą.A drugiego nie mogę znaleźć.Nie mogę zagrzać samochodu.W serwisie powiedzieli że jest koło pompy wody,ale tam nic nie widzę.jest miejsce na króćcu w głowicy ale puste.Ford jest z klimatyzacją i drugą nagrzewnicą z tyłu samochodu.

Klimosz jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 16-01-2010, 23:17   #2
ja4691
ford::amateur
 
Imię: jacek
Zarejestrowany: 22-10-2009
Skąd: GRYFICE
Model: galaxyMK1
Silnik: 2,3
Rocznik: 1998
Postów: 8
Domyślnie Odp: lokalizacja termostatu Foprd Galaxy 2,3 i

pierwsze słysze o drugim termostacie,jest tylko jeden na wężu i nic więcej niema zobacz czy ten co masz jest sprawny, po odpaleniu wąż powinien się robić ciepły do termostatu,a po osiągnięciu temperatury 85 st. C powinien przepuszczać płyn na chłodnicei tak iest umnie,chyba że masz zapchaną ngrzewnice,lub uszkodzony czujnik temperatury wskażnika ,i wdedy wskazówka nie wychyla się dalej pozdrawiam jacek
ja4691 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 17-01-2010, 09:28   #3
MarcusGawin
ford::advanced
 
Avatar MarcusGawin
 
Zarejestrowany: 11-05-2007
Skąd: Wiesbaden
Model: Hyundai ix35
Silnik: 2,0 VVTC
Rocznik: 11
Postów: 343
Domyślnie Odp: lokalizacja termostatu Foprd Galaxy 2,3 i

Panowie jest drugi termostat [Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ] jest zamontowany w miejscu po prawej stronie bloku silnika (ponizej wejścia kabli do cewek wn) czyli gdzie wchodzą weze do plastikowego elementu przy bloku. Część aut nie miała fabrycznie w tym miejscu termostata (mój też) podejżewam że dla cieplejszej strefy klimatycznej. Ja sobie zalożylem i jest zdecydowanie szybsza reakcja wskażnika temperatury, no i spalanie na poziomie 10-11 benzyny w zimie


PS.a co oznacza 2,3i ?
MarcusGawin jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 17-01-2010, 14:42   #4
Klimosz
ford::amateur
 
Imię: Janusz
Zarejestrowany: 27-09-2008
Skąd: Jarząbkowice
Model: Fiesta
Silnik: 1,8
Rocznik: 1999
Postów: 7
Smile Odp: lokalizacja termostatu Foprd Galaxy 2,3 i

Dziękuje za podpowiedzi.Założyłem drugi termostat na wyjściu z głowicy i wszystko zachowuje się poprawnie.Szybko się nagrzewa.Tylko że termostat częściowo blokuje przepływ płynu na zimnym silniku.
W opcji z termostatem na wężu płyn z głowicy wraca przez nagrzewnice i gruby wąż co biegnie do trójnika termostatu i dalej w dół do powrotu z chłodnicy(powrót jest bezpośrednio zasysany przez pompę wody,to jedyne zasilanie pompy)
Po założeniu termostatu na w króćcu głowicy(na wyjściu)cały płyn biegnie tylko przez nagrzewnice aż do momentu otwarcia termostatu. Czy taki obieg wystarczy.To chudy wąż.Chyba że jestem przewrażliwiony.Pozdrawiam Janusz.

PS.2,3i to znaczy 2300 cm i wtrysk paliwa.
Klimosz jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 17-01-2010, 14:57   #5
MarcusGawin
ford::advanced
 
Avatar MarcusGawin
 
Zarejestrowany: 11-05-2007
Skąd: Wiesbaden
Model: Hyundai ix35
Silnik: 2,0 VVTC
Rocznik: 11
Postów: 343
Domyślnie Odp: lokalizacja termostatu Foprd Galaxy 2,3 i

"Tylko że termostat częściowo blokuje przepływ płynu na zimnym silniku."
no o to w tym przecież chodzi -mniej plynu do zagrzania = szybciej zagrzany silnik

PS a co do tego oznaczenia 2,3 wystarczy
MarcusGawin jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 10-03-2010, 16:37   #6
Mario16
ford::average
 
Avatar Mario16
 
Zarejestrowany: 30-10-2007
Skąd: Kielce
Model: Galaxy GHIA
Silnik: 2,3 + LPG
Rocznik: 2002
Postów: 154
Domyślnie Odp: lokalizacja termostatu Foprd Galaxy 2,3 i

Podepnę się pod temat. Właśnie czeka mnie wymiana termostatu tego na wężu który kosztuje 142zł w Motorcraft i według mnie i mechanika jest nierozbieralny. Jest alternatywa montażu zwykłego za 39zł na wyjściu z bloku więc spora różnica ! Pytanie do MarcusGawin-a czy jest jakiś problem przy montażu w plastikowym wyjściu i czy potem nie ma problemu w dalszej eksploatacji ??!! Nadmienię że posiadam LPG i nie dogrzewa mi odpowiednio instalacji przez co szarpie i gaśnie na "zimnym" czyli po przełączeniu z BP na LPG. Napisz jeszcze jaki zamontowałeś termostat i czy było wszystko w komplecie czy trzeba coś dokupić ?! Pozdrawiam!
Mario16 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 11-03-2010, 08:06   #7
marcysgalaxy2,3
ford::average
 
Avatar marcysgalaxy2,3
 
Imię: Marek
Zarejestrowany: 31-01-2009
Skąd: WARSZAWA
Model: GALAXY2,3 GHIA. AUTOMAT
Silnik: 2,3 LPG
Rocznik: 1998
Postów: 104
Domyślnie Odp: lokalizacja termostatu Foprd Galaxy 2,3 i

Witam
Proponuje poczytać ten temat [Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ] Tam opisałem dokładnie każdy moment naprawy i efekty ,jakie to dało. Co kupić, czego nie. Temat jest długi, ale naprawde WARTO . Pozdrawiam i owocnej pracy życzę Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
marcysgalaxy2,3 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 11-03-2010, 11:26   #8
Mario16
ford::average
 
Avatar Mario16
 
Zarejestrowany: 30-10-2007
Skąd: Kielce
Model: Galaxy GHIA
Silnik: 2,3 + LPG
Rocznik: 2002
Postów: 154
Domyślnie Odp: lokalizacja termostatu Foprd Galaxy 2,3 i

Wielkie dzięki za podpowiedź ! Siedziałem parę godzin na szukajce ale przy haśle termostat za dużo tego wyskoczyło i w końcu to czego szukałem przeoczyłem !! Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. Jednego czego tam brakuje to odpowiedzi na zamknięcie obiegu pompie i tego że chodzi w miejscu. Wnioskuje że jest OK! inaczej pewnie byś to opisał. Pozdrawiam!
Mario16 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 11-03-2010, 13:30   #9
marcysgalaxy2,3
ford::average
 
Avatar marcysgalaxy2,3
 
Imię: Marek
Zarejestrowany: 31-01-2009
Skąd: WARSZAWA
Model: GALAXY2,3 GHIA. AUTOMAT
Silnik: 2,3 LPG
Rocznik: 1998
Postów: 104
Domyślnie Odp: lokalizacja termostatu Foprd Galaxy 2,3 i

Cytat:
Napisał Mario16 Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Wielkie dzięki za podpowiedź ! Siedziałem parę godzin na szukajce ale przy haśle termostat za dużo tego wyskoczyło i w końcu to czego szukałem przeoczyłem !! Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. Jednego czego tam brakuje to odpowiedzi na zamknięcie obiegu pompie i tego że chodzi w miejscu. Wnioskuje że jest OK! inaczej pewnie byś to opisał. Pozdrawiam!
Kolego, od czasu zamontowania termostatu ,jeżdze i nic się nie dziejeGoście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.. Oczywiście poza pozytywami. Ktoś tam mi opisywał właśnie o tej pompie , więc dla spokoju, podjechałem do warsztatu naprawiającego chłodnice. Posprawdzał wszystko i powiedział że jest ok. Mam nadzieje że tak faktycznie jest , i nie widzę nic niepokojącego co mogłoby świadczyć że jest inaczejGoście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum..
Oczywiście to są moje obserwacje i nie biorę odpowiedzialności za efektyGoście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
pPoczytaj jeszcze kolego i sam jednak oceń za i przeciw . Pozdrawiam
marcysgalaxy2,3 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 11-03-2010, 15:48   #10
Mario16
ford::average
 
Avatar Mario16
 
Zarejestrowany: 30-10-2007
Skąd: Kielce
Model: Galaxy GHIA
Silnik: 2,3 + LPG
Rocznik: 2002
Postów: 154
Domyślnie Odp: lokalizacja termostatu Foprd Galaxy 2,3 i

Właśnie wróciłem ze sklepu z częściami do Forda i jakież było moje zdziwienie kiedy to koleś wbił mój nr. VIN informując mnie że mam 2 termostaty i nie ma tam uszczelki (papierowej) między głowicą a kolankiem z termostatem tylko jest wtopiona seryjnie guma w plastik i to wystarczy. Więc moje pytanie jest proste czy między 1 a 4 browarkiem przykręcając nowy termostat do bloku silnika wkładałeś tam jakąś uszczelkę czy silikon ?!?! bo pisałeś że żadna z dołączonych do termostatu nie pasowała. Wolałbym to wiedzieć na pewno bo w sobotę jak będę wymieniał mogę już nie mieć czasu na zakup. Mam już termostat i czujnik płynu do silnika jeszcze dla świętego spokoju poszukam sprężyny mocującej bo nie mieli na miejscu ! Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. Czekam niecierpliwie na odp.

PS. wychodzi na to że z tą pompą wody to BUJDA przecież fabrycznie są montowane termostaty w tym miejscu

Ostatnio edytowane przez Mario16 ; 11-03-2010 o 15:53
Mario16 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz



Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 23:33.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.