Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Samochody > Ford Mondeo
Rejestracja FAQ Kalendarz Dzisiejsze posty Szukaj

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 04-11-2011, 19:05   #1
deusx
ford::beginner
 
Zarejestrowany: 07-05-2011
Model: Mondeo
Silnik: 2.0
Rocznik: 1996
Postów: 35
Domyślnie Czasami przyrywa i traci cześć mocy po rozgrzaniu

Witam !

Uprzedzam moderatorów, że używałem opcji szukaj, jednak nie znalazłem nic do mojego typu silnika.

Otóż silnik już od dawna po rozgrzaniu się do 90 stopni tracił delikatnie moc (na zimnym (jednak nie zaraz po odpaleniu) ma dużo mocy, prawie "wciska w fotel" po dodaniu gazu, Zbytnio mi to nie przeszkadzało, jednak po wymianie uszczelki pod pokrywą zaworów, oleju i filtrów silnik jeszcze bardziej odżył (zaznaczę, że przypadkowo lekko uszkodziłem jeden kabel wn, bo nie chciał wyjść ...). Po odpaleniu silnik chodził i dalej chodzi idealnie równo czy to na lpg czy pb.

I od ostatniego odżycia problem gubienia koni zaczął mi jednak przeszkadzać, bo pali jak 2.0 a jeździ jednak jak 1.6.
Silnik ma najlepszą moc w przypadku gdy:
Z rana odpalimy, przejedziemy kawałek do sklepu (silnik nie zdąży się zagrzać do końca).
Po 10 minutach odpalimy i teraz silnik będzie miał swoje 136 koni.
Zagrzeje się do 90 stopni, pojeździmy z 20 minut i silnik jakby kilkanaście koni gubił, gorzej przyspiesza, na nagłe wciśnięcie gazu raczej słabo reaguje.

Wracając do uszkodzonego kabala, nie jest to mechaniczne uszkodzenia, kabel lekko się wysunął w miejscu, gdzie wchodzi do kółeczka (przy pokrywie zaworów), wysuniętą część wepchnęliśmy do środka i jak pisałem, silnik chodzi idealnie równo, jednak po tym zabiegu zaczęło się czasami przerywanie silnika, głównie na małych obrotach i nagłym wciśnięciu gazu, wciskamy gaz, silnik "jakby" nie dostawał paliwa trwa to sekundę, czasem mniej i dalej jedzie. Czy to może być jednak wina tego kabla ? Choć nie wydaje mi się, silnik chodził prawie 20 minut i ani razu nie przerwał, auto odpala bez problemu.

Proszę o rady w tych dwóch problemach.


Ostatnio edytowane przez deusx ; 04-11-2011 o 19:08
deusx jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 05-11-2011, 15:08   #2
deusx
ford::beginner
 
Zarejestrowany: 07-05-2011
Model: Mondeo
Silnik: 2.0
Rocznik: 1996
Postów: 35
Domyślnie Odp: Czasami przyrywa i traci cześć mocy po rozgrzaniu

@UP

Dodam kolejny objaw, rano miałem dość nieprzyjemną sytuację, autem szarpnęło, coś było słychać (jakby metal o metal coś uderzyło), zaśmierdziało (na 90% sprzęgłem) i tyle, objaw tracenia mocy zaczął się powiększać. Zaparkowałem, biegi wszystkie wchodzą jak w masło.

Czy to nie przypadkiem wysprzęglik wariuje ? Zauważyłem, że takie problemy zaczynają się dziać zaraz po zmianie biegu.


Pytanie do samego wysprzęglika, powiedzcie tylko, że nie trzeba ściągać skrzyni aby go wymienić Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

Ostatnio edytowane przez deusx ; 05-11-2011 o 15:17
deusx jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 06-11-2011, 19:43   #3
sslaw
ford::average
 
Zarejestrowany: 26-02-2009
Model: mondeo
Silnik: 2.0
Rocznik: 2001
Postów: 63
Domyślnie Odp: Czasami przyrywa i traci cześć mocy po rozgrzaniu

Czesc,

Co do pierwszego problemu, jezeli uszkodziles kable WN, wymien na nowe, sa one bardzo delikatne a i po paru latach i tak trzeba je wymienic, przy okazji wstaw nowe swiece zaplonowe.
Prawdopodobnie na obciazonym silniku iskry ci uciekaja na blok silnika i z tad utrata mocy przy rozgrzanym silniku i naglym przyspieszeniu.

Co do sprzegla, w jakich okolicznosciach to sie stalo?


Pozdro.
sslaw jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 07-11-2011, 18:05   #4
deusx
ford::beginner
 
Zarejestrowany: 07-05-2011
Model: Mondeo
Silnik: 2.0
Rocznik: 1996
Postów: 35
Domyślnie Odp: Czasami przyrywa i traci cześć mocy po rozgrzaniu

Witam, dzięki za odpowiedź.

Trafiła mi się ponownie taka sytuacja, na benzynie objaw praktycznie znika, więc może na gazie kable biorą po prostu więcej mocy czy coś. A ten smród to jednak nie sprzęgło, tylko gaz (bardzo podobne, niemiłe zapachy).

Tak czy owak, wymienię kable, świecie, pojadę do gazownika na regulację i sprawdzenie całego układu gazowego i dam znać, czy problem znikł.

Mam pytanie co do sprzęgła, wykluczyłem je, nie ślizga się, biegi wchodzą bez żadnego problemu jednak bierze ono przy samej górze już. Ma w prawdzie przejechane 250 kk, jednak większość to autostrady, więc i jego zużycie nie będzie wcale tragiczne.
Gdy mam wysokie obroty (4 - 5k) i wcisnę sprzęgło to jest szarpnięcie autem, dzieję się podobnie, gdy zmienię bieg i puszczam delikatnie sprzęgło, praktycznie zawsze jest delikatne szarpnięcie. Czy to może być już po prostu zjechana tarcza czy wysprzęglik lub pompa ? Jeżeli chodzi o pedał sprzęgła, nie zachowuje się on dziwnie, zawsze taka sama twardość, odbija na samą górę. Jeżeli chodzi o ruszanie, to sprzęgło reaguje idealnie (tylko, że wysoko po prostu) nic się nie ślizga etc. Zaznaczę, że na lpg problem szarpania się minimalizuje praktycznie do zera (ale jednak jest), na pb szarpanie jest dość spore.

Ostatnio edytowane przez deusx ; 07-11-2011 o 18:08
deusx jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 17-11-2011, 20:39   #5
deusx
ford::beginner
 
Zarejestrowany: 07-05-2011
Model: Mondeo
Silnik: 2.0
Rocznik: 1996
Postów: 35
Domyślnie Odp: Czasami przyrywa i traci cześć mocy po rozgrzaniu

Problem został rozwiązany, więc opiszę działanie.

Problem zaczął się pogłębiać, gaz zaczął strzelać (bezpiecznikiem powietrza w obudowie filtra). Praktycznie ani na pb ani na lpg nie dało się jeździć.
Podjechałem do mechanika na komputer, diagnoza - nic (sonda lambda jedynie wyszła, ale zawsze wychodzi przez lpg).

Zamówione więc kable i świecie oryginalne forda.
Po założeniu silnik praktycznie umarł, ledwo wchodził na obroty, chodził jak traktor i nawet na benzynie strzelał bezpiecznikiem powietrza. Pierwsza diagnoza to praca na pb i lpg jednocześnie, jednak ostatecznie została wykluczona.

Po wyjęciu pierwszego kabla ukazała się pięknie rozwalona świeca (oryginał zaznaczę).
Świeca została wymieniona na starą. Jednak efekt praktycznie żaden. Zaznaczę, że na gazie w ogóle nie dało się nic zrobić, tylko strzelał i gasł.

Dojechałem z bólem do domu, ruszyć pod górkę się prawie nie dało, bo się dusił jak nie wiem (na pb).
Po czym jeszcze raz sprawdziłem wszystkie świecie - okazały się ok.
Za jakieś 30 minut odpalam auto, ruszam i małe zdziwienie, bo auto zachowuje się tak, jakby z fabryki wyjechało, odzyskało swoje 136 koni. Nie zamula już od początkowych obrotów. Pomyślałem, że coś nie tak (samo się nie naprawiło), jednak dopiero potem się zorientowałem, że przecież wyjmowałem i ponownie kable wkładałem, być może jakiś był za mało dociśnięty. Auto chodzi w 100% poprawnie na lpg i na pb, więc cewki na razie nie będę ruszał.

Ogólnie rzecz ujmując, świece i przewody VN naprawiły wszelkie problemy (nawet te, o których nie pisałem, np. lekkie opóźnienie po wciśnięciu gazu z początkowych obrotów). Swoją drogą, takie pierdoły a robią nie wiadomo co z silnikiem.

P.S. Ciekawe, czy ford mi zwróci uszkodzoną świecie, fakt, to tylko 9 pln ale liczy się pełna uczciwość przy każdej kwocie.
deusx jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz



Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 05:33.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.