Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Samochody > Ford Galaxy
Rejestracja FAQ Kalendarz Dzisiejsze posty Szukaj

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 26-09-2011, 11:15   #11
deku
Junior Moderator
 
Avatar deku
 
Imię: Dominik
Zarejestrowany: 20-03-2008
Skąd: Trójmiasto
Model: Galaxy mk2
Silnik: 2.3+LpgTech516
Rocznik: 2000
Postów: 783
Domyślnie Odp: Spadające obroty po właczeniu klimy jak również przy cut-offie

Już się zabierałem za odkręcanie krokowca ale coś mnie tchnęło i odpaliłem samochód z klimą. Zauważyłem, że wentylator na chłodnicy (ten od klimy, niżej po lewej patrząc w kierunku jazdy) lata jak opętany tzn, jest luźny i powoduje niesamowity rezonans, tak że cała obudowa wentylatorów trzęsie się w zakresie ok 2 cm. Dzisiaj będę miał dostęp do kanału to sprawdzę jak to wygląda od dołu bo z góry niewiele widać poza tym, że lata...

Pytanko dodatkowe. Czy wymienia się oba wentylatory razem z obudową, czy można pojedynczy?
Jaki taki wentylator ma numer (dla mk2 z 2000 r.)

deku jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 26-09-2011, 12:40   #12
wojtekn
Moderator
 
Avatar wojtekn
 
Imię: Wojtek
Zarejestrowany: 08-07-2010
Skąd: Poznań
Model: Galaxy MK2
Silnik: 2,3 Benzyna z LPG
Rocznik: 2000
Postów: 804
Domyślnie Odp: Spadające obroty po właczeniu klimy jak również przy cut-offie

Można pojedyńczo wymienić oto jego numery 1109001 lub YM21-15150-AA cena w oryginale to kosmos bo 1264 zł w zamienniku już lepiej bo około 370 zł.
wojtekn jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 29-09-2011, 14:33   #13
deku
Junior Moderator
 
Avatar deku
 
Imię: Dominik
Zarejestrowany: 20-03-2008
Skąd: Trójmiasto
Model: Galaxy mk2
Silnik: 2.3+LpgTech516
Rocznik: 2000
Postów: 783
Domyślnie Odp: Spadające obroty po właczeniu klimy jak również przy cut-offie

Nie będąc pewnym czy to wentylator jest za wszystko odpowiedzialny idę po kosztach. Wymieniłem na używany z allegro. Działa - nie wali, nie obciera, nie lata jak opętany.
Znajomy, który pomagał mi wymieniać uparł się, żeby rozebrać stary i zobaczyć co się stało (ja się wcale na tym nie znam). Zdziwiony był faktem, że nie było tam łożyska tylko tulejka, która się wyrobiła - pewnie można taką dorobić i wentylator dalej będzie śmigał.

W każdym razie przygasanie dojeżdżając do skrzyżowania nie ustało... będę teraz walczył z krokowcem, chociaż jak klima nie chodzi to przygasania nie ma.
deku jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 29-09-2011, 15:35   #14
wojtekn
Moderator
 
Avatar wojtekn
 
Imię: Wojtek
Zarejestrowany: 08-07-2010
Skąd: Poznań
Model: Galaxy MK2
Silnik: 2,3 Benzyna z LPG
Rocznik: 2000
Postów: 804
Domyślnie Odp: Spadające obroty po właczeniu klimy jak również przy cut-offie

deku na 90 % osobiście jednak obstawiam silniczek krokowy a w 10 % jeszcze bym obstawił zawór odpowietrzenia skrzyni korbowej może być zapaprany. W razie, czego kup oryginał nie jest drogi 44 zł, ale zacznij o tych 90 % Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
wojtekn jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 18-10-2011, 07:54   #15
deku
Junior Moderator
 
Avatar deku
 
Imię: Dominik
Zarejestrowany: 20-03-2008
Skąd: Trójmiasto
Model: Galaxy mk2
Silnik: 2.3+LpgTech516
Rocznik: 2000
Postów: 783
Domyślnie Odp: Spadające obroty po właczeniu klimy jak również przy cut-offie

Wyczyściłem krokowca (jakimś płynem do czyszczenia gaźników) i nic nie pomogło - chyba masz rację, kupię nowy.
Zastanawia mnie tylko czy musi być przy nim jakaś uszczelka (widziałem takie z dodatkowymi uszczelkami na allegro) bo po odkręceniu zauważyłem że są tam dwa oringi.

Jak by kogoś interesowało: dostęp do tego krokowca jest nieciekawy. Najlepiej odczepić listwę zasilającą od wtryskiwaczy benzynowych - co nie jest proste jak się nie wie jak to zrobić. Otóż listwa ta trzyma się na 3 metalowych zapinkach (podobnych do tych, na które montuje się żarówki H7 w reflektorze), które trzeba całkowicie wyjąć, a wyjmuje się je w stronę do komory silnika. Potem cała listwa do góry i dostęp do bliższej śruby dokręcającej krokowca jest dużo lepszy.
deku jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 18-10-2011, 12:48   #16
wojtekn
Moderator
 
Avatar wojtekn
 
Imię: Wojtek
Zarejestrowany: 08-07-2010
Skąd: Poznań
Model: Galaxy MK2
Silnik: 2,3 Benzyna z LPG
Rocznik: 2000
Postów: 804
Domyślnie Odp: Spadające obroty po właczeniu klimy jak również przy cut-offie

Jest uszczelka w oryginale nie jest droga bo 12 zł oto jej numer 7090339 lub 958F-9F670-BA Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

A te 10 % co obstawiałem czyli zawór odpowietrzenia skrzyni korbowej wyczyściłeś Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. Bo wiesz warto zanim w koszty wejdziesz Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
wojtekn jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 18-10-2011, 12:49   #17
deku
Junior Moderator
 
Avatar deku
 
Imię: Dominik
Zarejestrowany: 20-03-2008
Skąd: Trójmiasto
Model: Galaxy mk2
Silnik: 2.3+LpgTech516
Rocznik: 2000
Postów: 783
Domyślnie Odp: Spadające obroty po właczeniu klimy jak również przy cut-offie

Nie wiem co to i gdzie tego szukać.

Chodzi Ci o odmę?

Ostatnio edytowane przez deku ; 18-10-2011 o 12:52
deku jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 19-10-2011, 09:22   #18
wojtekn
Moderator
 
Avatar wojtekn
 
Imię: Wojtek
Zarejestrowany: 08-07-2010
Skąd: Poznań
Model: Galaxy MK2
Silnik: 2,3 Benzyna z LPG
Rocznik: 2000
Postów: 804
Domyślnie Odp: Spadające obroty po właczeniu klimy jak również przy cut-offie

Odma z zaworkiem, o którym mowa jest w bardzo głupim miejscu od razu zaznaczę, że do tego tematu podchoć tylko na zimnym silniku, bo się poparzysz od katalizatora.
Jak patrzysz na silnik i masz katalizator to znajduje się on po lewej stronie na dole za nim bardzo głupie miejsce. Tam masz zawór odpowietrzenia skrzyni korbowej i od niego odchodzi takie kolanko gumowe. I teraz są dwa scenariusze albo masz brudny lub uszkodzony zaworek lub to kolanko odchodzące od niego może mieć dziurkę i łapie fałszywe powietrze i przez to masz problem z obrotami. Jak już będziesz to oglądać to zobacz czy dalszy już metalowy przewód nie jest trafiony, co się zdarza, lecz w bardzo nikłym stopniu.
wojtekn jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 24-10-2011, 21:11   #19
Galaxy_R
ford::beginner
 
Avatar Galaxy_R
 
Imię: Witek
Zarejestrowany: 03-05-2009
Skąd: Siedlce
Model: Galaxy mk1
Silnik: 2,8i v6 + nowa sekwencja
Rocznik: 1996
Postów: 24
Domyślnie Odp: Spadające obroty po właczeniu klimy jak również przy cut-offie

Witam. Czekam na ciąg dalszy - jakie są efekty. I gdzie tego szukać w 2,8 vr6?
__________________
Galaxy 2,8i v6 + LPG !!! (śr.14l/100km)
Galaxy_R jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 25-10-2011, 14:02   #20
Mario16
ford::average
 
Avatar Mario16
 
Zarejestrowany: 30-10-2007
Skąd: Kielce
Model: Galaxy GHIA
Silnik: 2,3 + LPG
Rocznik: 2002
Postów: 154
Domyślnie Odp: Spadające obroty po właczeniu klimy jak również przy cut-offie

Co do spadających obrotów na jałowym biegu to na pewno winowajcą jest krokowiec. Czyszcząc krokowca nie należy się śpieszyć (opisywałem to już trzeba poszukać) i dobrze rozruszać tłoczek wewnątrz w trakcie czyszczenia. Dobrze jest też wyczyścić przepływomierz i po wszystkim zrestartować komputer (o tym też było na forum) Natomiast jeśli obroty spadają drastycznie po włączeniu klimy to niestety kończy ci się sprężarka !! i powody mogą być dwa. 1 to zaciera się łożysko i da się to tanio naprawić o ile nie poszło już sprzęgło a 2 powód może być bardziej kosztowny (jeśli masz klimatronik to miga panel) za mało czynnika , zapchany układ lub padnięty osuszacz etc. Z twojego opisu wynikało że spadają obroty również bez klimy ale jak załącza wentylatory, więc przyczyna jest też w napięciu na świece (przebicie na przewodach częsty problem) sprawdź sobie masę na silnik i szczotki na alternatorze. Równie dobrze może się kończyć łożysko na alternatorze i dlatego podczas obciążenia przyhamowuje silnik. Jak widzisz przyczyn może być wiele . Taki to już urok tych silników Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. Za to dają frajdę z jazdy nawet na LPG ! Życzę udanej naprawy.
Mario16 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz

Tagi
falujące obroty



Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 23:47.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.