Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Forum Ogólne > Ford Garage > Tuning
Rejestracja FAQ Kalendarz Dzisiejsze posty Szukaj

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 05-06-2005, 18:39   #1
Embyrys
ford::advanced
 
Zarejestrowany: 22-08-2004
Postów: 282
Domyślnie Przyciemnienie przednich szyb - jak bardzo ?

Jak bardzo można przyciemnić przednie boczne szyby. Tzn. jaka muszą mieć przepuszczalność światła, żeby się misie nie przyczepiły i nie kazały folii odrywać ?

Embyrys jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 05-06-2005, 19:45   #2
CG.UrwiS
ford::advanced
 
Imię: Bartek
Zarejestrowany: 06-10-2004
Skąd: Grudziądz
Model: Mondeo MKIII
Silnik: 2.0 TDCi
Rocznik: 2005
Postów: 208
Domyślnie

muszą przepuszczać 70% światła, czyli jeśli masz szyby atermiczne to najjaśniejsza folia juz odpada Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
__________________
Mondeo MKIII 2005 r. 2.0 TDCi
CG.UrwiS jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 05-06-2005, 21:59   #3
Embyrys
ford::advanced
 
Zarejestrowany: 22-08-2004
Postów: 282
Domyślnie

Atermicznych chyba nie mam, ale mam zielone to i tak juz pewnie nawet delikatnie ich nie przyciemnie.
Embyrys jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 06-06-2005, 21:07   #4
CG.UrwiS
ford::advanced
 
Imię: Bartek
Zarejestrowany: 06-10-2004
Skąd: Grudziądz
Model: Mondeo MKIII
Silnik: 2.0 TDCi
Rocznik: 2005
Postów: 208
Domyślnie

no właśnie atermiczne to takie zielone(w merolach niebieskie)
__________________
Mondeo MKIII 2005 r. 2.0 TDCi
CG.UrwiS jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 15-08-2005, 13:22   #5
DJRaq
ford::beginner
 
Zarejestrowany: 27-06-2005
Skąd: Warszawa
Postów: 27
Domyślnie

witam,

ostatnio przyciemniałem szyby u siebie i gościu który mi to robił mówił ze jesli chodzi o przód (tzn. przednie drzwi i szyba przednia) to nie powinno być więcej niż 5% przyciemnienia. A jak mówią przepisy??? tego prawdę mówiąc nie wiem .. poprostu trzeba do nich zajrzyć...

pzdr
DJRaq
DJRaq jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 15-08-2005, 14:37   #6
Assan
ford::expert
 
Avatar Assan
 
Zarejestrowany: 14-03-2005
Skąd: Uurainen (Fin)
Model: Focus , Suzuki DL 650 V-Strom
Silnik: 1,6 , 650
Rocznik: 1999 , 2005
Postów: 3,325
Domyślnie

Przepisy mówią że szyby z przodu muszą mieć przepuszczalność światla 70%

[ Dodano: 2005-08-15, 15:39 ]
Aha i jeszcze jedno:
Szyby czolowej nie wolno przyciemniać (wykluczeniem jest przyciemnienie fabryczne)
Assan jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 17-08-2005, 15:07   #7
Swati
ford::beginner
 
Zarejestrowany: 12-08-2005
Skąd: Czeladź
Postów: 17
Domyślnie

Stosowanie folii na szybach samochodowych

Zgodnie z art. 66 ust. 1 pkt. 5 Ustawy z dnia 20 czerwca 1997 r. - Prawo o ruchu drogowym (Dz. U. Nr 98 poz. 602 z późniejszymi zmianami) - pojazd uczestniczący w ruchu ma być tak zbudowany, wyposażony i utrzymany, aby korzystanie z niego zapewniało między innymi dostateczne pole widzenia kierowcy.

Zgodnie z treścią Rozporządzenia Ministra Infrastruktury z dnia 31 grudnia 2002 roku w sprawie warunków technicznych pojazdów oraz zakresu ich niezbędnego wyposażenia) Dz. U. Nr 32, poz. 262 z późniejszymi zmianami) oraz przepisami Regulaminów nr 43 i 46 Europejskiej Komisji Gospodarczej ONZ wymagany jest w zakresie pola widzenia kierowcy do przodu od miejsca kierowcy w promieniu 180 stopni, współczynnik przepuszczalności światła nie mniejszy niż 75 % dla szyb przednich, w tym przednich bocznych nie mniejszy niż 70 %.

Zakład montujący przyciemniane folie winien wydać użytkownikowi pojazdu zaświadczenie, które zawiera m. in. nazwę zakładu oraz numer rejestru firmy. Szyby samochodowe przyciemniane foliami powinny mieć dodatkowe oznakowanie (najlepiej w pobliżu znaku homologacji) o wyglądzie R-43-00XXX-IsiC, gdzie 00XXX oznacza prowadzony przez Instytut numer rejestru firmy świadczącej usługę. Natomiast folia musi posiadać atest dopuszczający ją do montowania w pojazdach a także informację o stopniu przepuszczalności światła (wymagany przy szybach przednich pojazdu).

Nie zastosowanie się do powyższych przepisów skutkuje w trakcie kontroli zatrzymaniem dowodu rejestracyjnego.

Tak to wygląda.
Narka
Swati jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 17-08-2005, 21:11   #8
EC Tuning
ford::average
 
Imię: Krzysiek
Zarejestrowany: 21-06-2005
Skąd: Kraków
Model: Fiesta MK6
Silnik: 1,25 75KM
Rocznik: 2006
Postów: 111
Domyślnie

powiem po przedmówcyn : AMEN Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. dokładnie żadna folia w sumie nie wchodzi w gre wiec najlepiej zrobić to piecowo wówczas nie ma z tym problemu
__________________
EuroCar Tuning
EC Tuning jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 22-08-2005, 11:36   #9
General
ford::beginner
 
Zarejestrowany: 20-08-2004
Skąd: Kraków
Model: Ford
Silnik: 1.6 Zetec
Rocznik: 1997
Postów: 30
Domyślnie

Cytat:
Napisał PGD Tuning
powiem po przedmówcyn : AMEN Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. dokładnie żadna folia w sumie nie wchodzi w gre wiec najlepiej zrobić to piecowo wówczas nie ma z tym problemu
A ile w takim piecu hutniczym kosztuje przyciemnienie szyb w tylnich drzwiach i szyby w klapie bagaznika? (by PGDGoście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

BO zakladam, ze folia znacznie tansza, choc nie jest to takie pro... choc na pewno bedzie lepiej przygotowana i zrobiona anizaeli ktos sam za to by sie bral lub robil w jakims "nijakim" serwisie...
General jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 22-04-2007, 15:21   #10
wyrzykVR
ford::beginner
 
Zarejestrowany: 22-01-2007
Skąd: Ełk
Postów: 21
Domyślnie

Ja ciesze sie bardzo bo sprawe przyciemnienia szyb mam z głowy :fcp14 jak kupiłem autko to juz szybki byly fachowo przyciemnione i mam tez na to papier :fcp2 Auto od razu inaczej sie prezentuje jak szybki sa przyciemnione :fcp18
__________________
FOKUS POKUS ;]
wyrzykVR jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz



Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 21:36.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.