Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Forum Ogólne > Ford Garage > Blacharstwo/lakiernictwo
Rejestracja FAQ Kalendarz Dzisiejsze posty Szukaj

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 09-05-2013, 14:49   #1
L.mArk
ford::average
 
Zarejestrowany: 27-03-2012
Skąd: Kraków
Model: Mondeo hatchback
Silnik: 2.0 TDCI
Rocznik: 2004
Postów: 48
Domyślnie kalkulacja kosztów - likwidacja szkody z AC

Witam

przez przypadek zawadziłem o wystający metalowy element z bramy i przebiłem zderzak z przodu w moim mondeo

[Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ]

mam AC, dzisiaj był rzeczoznawca i wycenił mi to na 965,23zł.

Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

co sądzicie o wysokości odszkodowania? moim zdaniem to zdecydowanie za mało, zrobili mi kosztorys w autoryzowanym serwisie i naprawa kosztowała by 1800 zł, nawet jak bym to chciał na używanych częściach zrobić to nie wiem czy się zmieszczę w tych 960 zł. Myślicie, że jest sens pisać do nich jakieś odwołanie itp? dodam, że polisę mam na naprawę na oryginalnych częściach

L.mArk jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 09-05-2013, 14:55   #2
Lucek
 
Postów: n/a
Domyślnie Odp: kalkulacja kosztów - likwidacja szkody z AC

Z tego co widzę masz sam zderzak do wymiany chyba że cos jeszcze.
Odwołanie możesz napisać ale marne szanse na pozytywne rozpatrzenie mój szef to ostatnio przerabiał.
  Odpowiedź z Cytatem
Stary 09-05-2013, 16:23   #3
L.mArk
ford::average
 
Zarejestrowany: 27-03-2012
Skąd: Kraków
Model: Mondeo hatchback
Silnik: 2.0 TDCI
Rocznik: 2004
Postów: 48
Domyślnie Odp: kalkulacja kosztów - likwidacja szkody z AC

no tak sam zderzak do wymiany plus lakierowanie
L.mArk jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 09-05-2013, 17:38   #4
Lucek
 
Postów: n/a
Domyślnie Odp: kalkulacja kosztów - likwidacja szkody z AC

lakierowanie 350 - 450 zawsze możesz poszukać zderzak malowany pod kolor może wyjść taniej. Ja tak tylni zderzak wymieniałem zapłaciłem z wysyłką 320zł do mondeo mk2 kolor podałem z tabliczki i jest dopasowany idealnie w mojm albumie jest fotka mondka od tyłu różnicy nie widać ale co oryginalny zderzak to oryginalny.

A z ubezpieczycielem to ciężko się dogadać koleżanka mówiła że oni zawsze dają minimalna kwotę jak ktoś się na nią nie zgodzi to dają do 35%.
  Odpowiedź z Cytatem
Stary 09-05-2013, 18:15   #5
Hansolo
ford::expert
 
Avatar Hansolo
 
Imię: Radosław
Zarejestrowany: 11-07-2012
Skąd: Lębork
Model: Mondeo MKV AWD, Peżot 308 T9 ON
Silnik: 180 + wirus
Rocznik: 2018
Postów: 2,161
Domyślnie Odp: kalkulacja kosztów - likwidacja szkody z AC

Odwołaj się dla zasady.
Co do firmy ubezpieczeniowej /Hestia/, to nie mamy w rodzinie dobrych doświadczeń. Teść kilka lat temu sądził się z nimi 2 lata, aż dopiero wygrał w II instancji. Nie chcieli dziady oddać kasy z AC za Golfa 4, kwestionowali wszystko. Jak w końcu przegrali do następnego dnia po uprawomocnieniu się wyroku wpłacili na konto kasę , wartość auta w chwili kradzieży plus odsetki za dwa lata. W rezultacie zapłacili prawie za dwa auta. Po prostu czekali , że może teść da za wygraną, albo zniknie z tego padołu.
Odwołuj się i tyle. Te buraki zawsze zaniżają wyceny.
Hansolo jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 09-05-2013, 22:44   #6
chudyyy
ford::beginner
 
Zarejestrowany: 27-12-2012
Skąd: Warszawa
Model: Toyota Camry
Silnik: 2.5 Hybrid 218KM
Rocznik: 2021
Postów: 43
Domyślnie Odp: kalkulacja kosztów - likwidacja szkody z AC

warto sie odwolywac, kiedys w seacie rozwalilem miske olejowa na naszych drogach, zwrocili mi z AC za miske, ale juz za olej nie, wiec przeczytalem dokladnie OWU i napisalem odwolanie - wtedy dopiero dorzucili za olej, bo jego utrata spowodowana byla uszkodzeniem miski. Pamietam ze kasa byla za to bardzo skromna, ale zawsze cos;-)
chudyyy jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 10-05-2013, 13:45   #7
pendrive999
ford::beginner
 
Imię: Paweł
Zarejestrowany: 29-03-2011
Skąd: Radom
Model: focus c-max
Silnik: 2.0 TDCI, 136KM
Rocznik: 2004
Postów: 45
Domyślnie Odp: kalkulacja kosztów - likwidacja szkody z AC

czy masz wykupiona opcje serwisową?
ja załatwiłem sobie w listopadzie 2012 drzwi prawe tylne też kontakt z bramą + odrobinę dolny próg + porysowane listewki boczne drzwi przód tył + prawe lusterko. Miałem wykupioną opcje serwisową, ale gość z hestii najpierw zrobił wycenę i zaproponował ok. 2600zł, na co odparłem że mam opcje serwisową i mam jego propozycję w nosie i odmówiłem, podpisałem sie pod jakimś papierkiem. Została zrobiona przez mój warsztat (współpracuje z FORDEM) wycena serwisowa w ASO Ford po czym przedstawiona ubezpieczycielowi na kwotę ok. 7600zł. Zanegowali jedynie roboczogodziny i obniżyli stawki ale wszystko zrobiłem bezgotówkowo. W sumie jestem zadowolony. Nie zmienia to faktu że próbuja wycyckać ludzi. Z mojego doświadczenia wiem, że dobrze mieć też kogoś znajomego u innego ubezpieczyciela który pomoże dobrze wycenić szkodę. Kiedyś walczyłem z PZU (inne auto) jak ktoś pomoże to warto, tylko trzeba miec argumenty na reklamację.
pendrive999 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 10-05-2013, 20:35   #8
L.mArk
ford::average
 
Zarejestrowany: 27-03-2012
Skąd: Kraków
Model: Mondeo hatchback
Silnik: 2.0 TDCI
Rocznik: 2004
Postów: 48
Domyślnie Odp: kalkulacja kosztów - likwidacja szkody z AC

mam tylko opcję kosztorysową niestety. pytałem już w paru miejscach i nie trzeba nowego zderzaka, można to jakoś zgrzać że nie będzie śladu, w 500 zł się zmieszczę więc jeszcze zostanie
L.mArk jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 21-07-2013, 00:32   #9
LustForPower
ford::amateur
 
Zarejestrowany: 07-02-2012
Skąd: Dąbrowa Górnicza
Model: Mondeo MK3
Silnik: 2.0 TDDI
Rocznik: 2001
Postów: 4
Domyślnie Odp: kalkulacja kosztów - likwidacja szkody z AC

Cytat:
Napisał chudyyy Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
warto sie odwolywac, kiedys w seacie rozwalilem miske olejowa na naszych drogach, zwrocili mi z AC za miske, ale juz za olej nie, wiec przeczytalem dokladnie OWU i napisalem odwolanie - wtedy dopiero dorzucili za olej, bo jego utrata spowodowana byla uszkodzeniem miski. Pamietam ze kasa byla za to bardzo skromna, ale zawsze cos;-)
Mogłes sobie to zrobic z OC jesli bys wezwał policje Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. malo kto to wie, chociaz tyle ze miales AC Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

Bump:
Cytat:
Napisał pendrive999 Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
czy masz wykupiona opcje serwisową?
ja załatwiłem sobie w listopadzie 2012 drzwi prawe tylne też kontakt z bramą + odrobinę dolny próg + porysowane listewki boczne drzwi przód tył + prawe lusterko. Miałem wykupioną opcje serwisową, ale gość z hestii najpierw zrobił wycenę i zaproponował ok. 2600zł, na co odparłem że mam opcje serwisową i mam jego propozycję w nosie i odmówiłem, podpisałem sie pod jakimś papierkiem. Została zrobiona przez mój warsztat (współpracuje z FORDEM) wycena serwisowa w ASO Ford po czym przedstawiona ubezpieczycielowi na kwotę ok. 7600zł. Zanegowali jedynie roboczogodziny i obniżyli stawki ale wszystko zrobiłem bezgotówkowo. W sumie jestem zadowolony. Nie zmienia to faktu że próbuja wycyckać ludzi. Z mojego doświadczenia wiem, że dobrze mieć też kogoś znajomego u innego ubezpieczyciela który pomoże dobrze wycenić szkodę. Kiedyś walczyłem z PZU (inne auto) jak ktoś pomoże to warto, tylko trzeba miec argumenty na reklamację.
Warto to miec znajomego w firmie odszkodowawczej chociaz od Ubezpieczen tez cos tam wiedze bo wkoncu tez widza te kosztorysy Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Towarzystwa proponuja srednio 20% sumy ktora sie nalezy, juz nie wspomne o autach zastepczych gdzie co 3 polak dostaje auto zastepsze jesli wogole zapyta Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. problem najwiekszy jest ze szkodami na osobie, urazy karku, szoki pokolizyjne, masakra

Bump:
Cytat:
Napisał L.mArk Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Witam

przez przypadek zawadziłem o wystający metalowy element z bramy i przebiłem zderzak z przodu w moim mondeo

[Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ]

mam AC, dzisiaj był rzeczoznawca i wycenił mi to na 965,23zł.

Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

co sądzicie o wysokości odszkodowania? moim zdaniem to zdecydowanie za mało, zrobili mi kosztorys w autoryzowanym serwisie i naprawa kosztowała by 1800 zł, nawet jak bym to chciał na używanych częściach zrobić to nie wiem czy się zmieszczę w tych 960 zł. Myślicie, że jest sens pisać do nich jakieś odwołanie itp? dodam, że polisę mam na naprawę na oryginalnych częściach
W tym przypadku to bezgotowkowo w ASO i po sprawie(nie musisz sie z nikim dochodzic i szarpac), wszystko tez zalezy jaka masz napisane w OWU, bo np w generali jest tak ze jest amortyzacja okolo 50% na czesciach orginalnych przy aucie ktore ma 9 lat, czyli tak naprawde jest to malo, ledwo starsza na zamieniki, dlatego jesli chodzi o bezgotowkowe tematy to tylko przy malych sprawach/obrysowaniach ktore ci nie przeszkadzaja, po zdjeciach z mojego doswiadczenia zrobil bym wycene ASO/ Niezalezny rzeczoznawca, probowal uzyskac jak najwyzsza kwote i zarysowan nie naprawiac, jesli oczywiscie to nie problem, a kase na Dobre wakacje wydac Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

Pozdrawiam

Ostatnio edytowane przez Marek ; 21-07-2013 o 06:50
LustForPower jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz



Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 05:11.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.