Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Samochody > Ford Focus
Rejestracja FAQ Kalendarz Dzisiejsze posty Szukaj

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 28-12-2016, 17:38   #1
arkadly
ford::amateur
 
Zarejestrowany: 22-10-2014
Model: Focus MK2 kombi 1.6
Silnik: 1.6
Rocznik: 2006
Postów: 6
Domyślnie 1.6 TDCI nie przekracza 60km/h

Witam wszystkich,

nie wiem czy w dobrym miejscu umieszczam post - jestem stałym czytelnikiem, ale niewiele piszę.
Ale do rzeczy:

od kilku dni zdarza mi się ciekawa przypadłość - raczej codziennie, 1,2x dziennie i nie ma znaczenia temperatura, wilgotność na zewnątrz, czy pora dnia..., jeżdżę ostatnio tylko po mieście.

Jadę sobie foczką i nagle zaczyna przymulać i nie przekracza 60-65 km/h - zmieniam biegi 2-4 dla testu, wiadomo inna prędkość obrotowa, ale coś blokuje jakby na poziomie szybkości a nie prędkości obrotowej - na 2 to ok 3000, na 4 1500 ale prędkość jest jakby odnośnikiem a nie obroty.

Podłączone do ForScan pokazuje błędy: P0102, czyli MAF, ale jeżdżę z tym błędem od ponad roku, więc to nie to a innych nie ma.

W zeszłym roku miałem dość podobny problem - gasł mi nieraz w przypadkowych momentach, też nie było błędów - wtedy wymieniłem filtr paliwa i minęło. Tankuję na Shellu i Statoil, więc po roku nie powinno wykończyć mi kolejnego filtra.

FOcus 1.6 TDCI 109KM, DPF jeszcze mam.

Jakieś pomysły na diagnostykę, i ewentualnie sugestie naprawy?

Arek


Ostatnio edytowane przez arkadly ; 28-12-2016 o 18:34
arkadly jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 28-12-2016, 21:50   #2
maureliusz
ford::expert
 
Zarejestrowany: 07-07-2009
Skąd: okolice myślenic
Model: Focus MK2
Silnik: 1.6 TDCI (109KM)
Rocznik: 2005
Postów: 2,165
Domyślnie Odp: 1.6 TDCI nie przekracza 60km/h

Wygląda jakby doładowanie, ale...wówczas powinieneś mieć błąd doładowania niezgodnego z mapą (zbyt wysokie lub niskie).
Wtryski? Ale dziwne, te obroty.

Może DPF chce się wypalić? Nie mam to nie wiem jak dokładnie wygląda procedura.

Co do MAF to możę go odpiąć całkiem. Jedyna wada, to po 2-3 uruchomieniach wywali Ci checkengine - bez szkody na jazdę - i będziesz musiał ją programowo skasować - jeżeli nie masz kabla informuję :-D
__________________
_______________________
115KM i 275Nm... z serii :-) / "Nie kłóć się z idiotą - sprowadzi Cię do swojego poziomu i pokona doświadczeniem"
maureliusz jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 28-12-2016, 22:14   #3
arkadly
ford::amateur
 
Zarejestrowany: 22-10-2014
Model: Focus MK2 kombi 1.6
Silnik: 1.6
Rocznik: 2006
Postów: 6
Domyślnie Re: 1.6 TDCI nie przekracza 60km/h

Właśnie bardzo dziwnie to wygląda, bo nie odcina przy jakiś obrotach, tylko przy konkretnej prędkości i do tego nie jest to powtarzalna sprawa - zdarza się 2-3 razy dziennie, teraz jeździ nim żona i nie chciałem jej wierzyć, bo jak mi dawała się przejechać to jechał normalnie.

Odepnę jutro MAFa, bo to najprostsze co mogę zrobić, w ForScan jest procedura wypalania DPF i ponoć działa, ale muszę mieć lepszą baterię w laptopie, aby mieć kontrolę nad całym procesem - to też mogę zrobić.
arkadly jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz



Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 07:03.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.