Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Samochody > Ford Focus
Rejestracja FAQ Kalendarz Dzisiejsze posty Szukaj

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 01-09-2012, 12:34   #101
lamariusz
ford::beginner
 
Zarejestrowany: 19-06-2011
Skąd: Kłodawa
Model: ford focus II
Silnik: TDCI 109 KM
Rocznik: 2005
Postów: 22
Domyślnie Odp: Fabryczne światła dzienne - mijania - wyłączenie

Bardzo rozsądny przepis unijny. Na koniec dla innych poczatkujących podam, że po rozłaczeniu kostki z pinami 1 i 26 rozkodowuje sie radio. Nie ma możliwości zmostkowania pinów bez rozłączenia kostki. Ja nie uzyskałem kodu do radia od poprzedniego właściciela niemca. Kod uzyskałem z tej strony, gościu jest niesamowity w przeciągu zaledwie kilku minut od napisania do niego e-mail przysłał mi kod, który jest właściwy juz na zawsze do tego radia. Poniżej link.
[Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ]
Na tym kończe z powodzeniem moją przygodę ze światłami dziennymi fabrycznymi.
Pozdrawiam i dzieki tedi za wszytko i sorki.

lamariusz jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 07-09-2012, 20:28   #102
athlon64x4
ford::beginner
 
Zarejestrowany: 15-07-2012
Model: FF MK2 FL
Silnik: 1,6 dci
Rocznik: 2009
Postów: 25
Domyślnie Odp: Fabryczne światła dzienne - mijania - wyłączenie

Witam!

Ja juz sie troche pogubilem - przerabiam temat od kilku dni i jakos nie moge sie w tym polapac - jest focus mk2 fl 2009 (nowka sprowadzona na zamowienie przez polski salon z Niemiec) z ksenonami ustawionymi w tryb skandynawski w gem'em jak poniżej. Czyjnik na szybie obecny. Co mam zrobic zeby odpalic pelne dzienne swiatla z dolozonym modulem led philipsa?? Tzn. zaopatruje sie w przelacznik z funkcja auto dokupuje ledy i chce aby w pozycji auto palily sie tylko ledy a po zmierzchu lub przy wjezdzie do tunelu zapalaly sie zwykle swiatla mijania. Dokładam te bezpieczniki i przekaznik?? Musze podpiac sie kompem i zmieniac ustawienia w samochodzie??

Z gory serdecznie dziekuja za pomoc i ewentualne wskazowki.

Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

Ostatnio edytowane przez athlon64x4 ; 07-09-2012 o 20:46
athlon64x4 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 07-09-2012, 21:22   #103
tedi_k
FCP member
 
Avatar tedi_k
 
Imię: Tadeusz
Zarejestrowany: 03-11-2011
Skąd: Katowice
Model: Mitsubishi Outlander PHEV, C-max Energi (USA) PHEV
Silnik: 2.4 PB, 2.0 PB wolnossące cykl Atkinsona - hybryda plug-in
Rocznik: 2019, 2016
Postów: 17,035
Domyślnie Odp: Fabryczne światła dzienne - mijania - wyłączenie

Cytat:
Napisał athlon64x4 Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Witam!

Ja juz sie troche pogubilem - przerabiam temat od kilku dni i jakos nie moge sie w tym polapac - jest focus mk2 fl 2009 (nowka sprowadzona na zamowienie przez polski salon z Niemiec) z ksenonami ustawionymi w tryb skandynawski w gem'em jak poniżej. Czyjnik na szybie obecny. Co mam zrobic zeby odpalic pelne dzienne swiatla z dolozonym modulem led philipsa??
Po kolei:
1) GEM w wersji -D jaki posiadasz nie obsługuje czujnika deszczu/zmierzchu, a więc trzeba by było go wymienić na GEM wersji -C (tańszy, bez fabrycznych świateł dziennych, które i tak nie działają z xenonami) lub wersji -F (na wyrost, fabrycznych świateł dzinnych i tak się nie uruchomi). Jeśli będziesz dalej chciał działać - zapraszam na PW, mam sprawdzony GEM w wersji -C (z mojego samochodu). W Twojej sytuacji nie powinno się dokładać przekaźnika i bezpiecznika!

2) sprawdź na poważnie obecność czujnika deszczu/zmierzchu - bez przełącznika z pozycją AUTO i z GEMem, który go nie obsługuje jego obecność jest co najmniej problematyczna

3) jeśli będziesz miał czujnik deszczu/zmierzchu i GEM w wersji -C lub -F, to trzeba dołożyć już tylko przełącznik świateł z pozycją AUTO. Wycieraczki powinny działać w trybie AUTO z takim przełącznikiem, jaki masz.

No a potem to już nie trzeba żadnych przekaźników i bezpieczników, tylko dołożyć LEDy zgodnie z ich instrukcją (mają własny sterownik, niezależny od GEM i wykrywający włączenie świateł pozycyjnych w celu wyłaczenia DRL).

Całość jeszcze trzeba poprawnie zaprogramować - najlepiej programem ELMconfig.

No i najważniejsze - do ładu będzie trzeba dojść z tą dziwnie zrobioną instalacją świateł skandynawskich (no bo chyba w tym celu zrobione zostało to straszne druciarstwo widoczne na zdjęciu pierwszym...)
__________________
------------------------------------------------------------------------------------------------
Nadal tu jestem - choć jeżdżę Mitsubishi Outlander PHEV 4x4 2019 224KM

Ostatnio edytowane przez tedi_k ; 07-09-2012 o 21:32
tedi_k jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 07-09-2012, 21:52   #104
athlon64x4
ford::beginner
 
Zarejestrowany: 15-07-2012
Model: FF MK2 FL
Silnik: 1,6 dci
Rocznik: 2009
Postów: 25
Domyślnie Odp: Fabryczne światła dzienne - mijania - wyłączenie

ad. 1 to dziwne bo posiadam czujnik deszczu na szybie który pracuje bezproblemowo - moge polac szybe woda i wycieraczki sie zalaczaja...

ad. 2 moge zrobic fotke przedniej szyby przy lusterku i wrzucic - czujnik wystepuje

ad 3. wylacznik ok - wycieraczki dzialaja od nowosci

To druciarstwo na zdjeciu nr 1 to wg mnie alarm Cobra ktory rowniez znajduje sie w tym miejscu co bezpieczniki
athlon64x4 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 08-09-2012, 07:34   #105
tedi_k
FCP member
 
Avatar tedi_k
 
Imię: Tadeusz
Zarejestrowany: 03-11-2011
Skąd: Katowice
Model: Mitsubishi Outlander PHEV, C-max Energi (USA) PHEV
Silnik: 2.4 PB, 2.0 PB wolnossące cykl Atkinsona - hybryda plug-in
Rocznik: 2019, 2016
Postów: 17,035
Domyślnie Odp: Fabryczne światła dzienne - mijania - wyłączenie

Cytat:
Napisał athlon64x4 Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
ad. 1 to dziwne bo posiadam czujnik deszczu na szybie który pracuje bezproblemowo - moge polac szybe woda i wycieraczki sie zalaczaja...
Faktycznie dziwne - Ford potrafi przeczyć sam sobie...
Załączam schemat GEMa wersji -D z wybranym fragmentem, na którym widać, że czujnik deszczu nie jest obsługiwany...

Jeśli działa, to podstawowy problem mniej...

Czyli pozostaje dołożyć przełącznik świateł z funkcją AUTO, założyć diody DRL i cieszyć się samochodem dostosowanym do własnych wymagań...Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

A tak na marginesie - dość dziwna ta Twoja konfiguracja samochodu: jest czujnik deszczu a nie ma automatycznych świateł??? Przecież te funkcje standardowo są połączone!
Możesz podesłać na PW VIN swojego samochodu, to zerknę, czy nie wymyślili przypadkiem jakiegoś specjalnego "jednofunkcyjnego" czujnika deszczu...
Załączone Obrazki
Typ Pliku: jpg GEM-D.jpg (82.4 KB, 461 wyświetleń)
__________________
------------------------------------------------------------------------------------------------
Nadal tu jestem - choć jeżdżę Mitsubishi Outlander PHEV 4x4 2019 224KM

Ostatnio edytowane przez tedi_k ; 08-09-2012 o 07:57
tedi_k jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 08-09-2012, 08:52   #106
Jusand
ford::amateur
 
Zarejestrowany: 09-06-2011
Skąd: Gdańsk
Model: Focus
Silnik: 1.8 TDCI
Rocznik: 2007
Postów: 4
Domyślnie Odp: Fabryczne światła dzienne - mijania - wyłączenie

Witam
a czy przy braku czujnika zmierzchu i deszczu też będzie działać po zastosowaniu się do wszystkich zaleceń (chodzi o bezpieczniki, przekaźnik i mostek)?
Jusand jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 08-09-2012, 09:09   #107
tedi_k
FCP member
 
Avatar tedi_k
 
Imię: Tadeusz
Zarejestrowany: 03-11-2011
Skąd: Katowice
Model: Mitsubishi Outlander PHEV, C-max Energi (USA) PHEV
Silnik: 2.4 PB, 2.0 PB wolnossące cykl Atkinsona - hybryda plug-in
Rocznik: 2019, 2016
Postów: 17,035
Domyślnie Odp: Fabryczne światła dzienne - mijania - wyłączenie

Cytat:
Napisał Jusand Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Witam
a czy przy braku czujnika zmierzchu i deszczu też będzie działać po zastosowaniu się do wszystkich zaleceń (chodzi o bezpieczniki, przekaźnik i mostek)?
Jak się znajdzie właściwe zalecenia to będzie działać...Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Z pytania nijak nie wynika o co chodzi: dołożenie DRL?... uruchomienie fabrycznych świateł dziennych?...
__________________
------------------------------------------------------------------------------------------------
Nadal tu jestem - choć jeżdżę Mitsubishi Outlander PHEV 4x4 2019 224KM
tedi_k jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 09-09-2012, 07:20   #108
Jusand
ford::amateur
 
Zarejestrowany: 09-06-2011
Skąd: Gdańsk
Model: Focus
Silnik: 1.8 TDCI
Rocznik: 2007
Postów: 4
Domyślnie Odp: Fabryczne światła dzienne - mijania - wyłączenie

Cytat:
Napisał tedi_k Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Z pytania nijak nie wynika o co chodzi: dołożenie DRL?... uruchomienie fabrycznych świateł dziennych?...
Chodzi o uruchomienie fabrycznych świateł dziennych.
Jusand jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 09-09-2012, 15:46   #109
athlon64x4
ford::beginner
 
Zarejestrowany: 15-07-2012
Model: FF MK2 FL
Silnik: 1,6 dci
Rocznik: 2009
Postów: 25
Domyślnie Odp: Fabryczne światła dzienne - mijania - wyłączenie

Cytat:
Napisał tedi_k Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Faktycznie dziwne - Ford potrafi przeczyć sam sobie...
Załączam schemat GEMa wersji -D z wybranym fragmentem, na którym widać, że czujnik deszczu nie jest obsługiwany...

Jeśli działa, to podstawowy problem mniej...

Czyli pozostaje dołożyć przełącznik świateł z funkcją AUTO, założyć diody DRL i cieszyć się samochodem dostosowanym do własnych wymagań...Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

A tak na marginesie - dość dziwna ta Twoja konfiguracja samochodu: jest czujnik deszczu a nie ma automatycznych świateł??? Przecież te funkcje standardowo są połączone!
Możesz podesłać na PW VIN swojego samochodu, to zerknę, czy nie wymyślili przypadkiem jakiegoś specjalnego "jednofunkcyjnego" czujnika deszczu...
wg etis:

Z autom. reflektorami
Reflektor ksenonowy
Ze Œwiatłami Do Jazdy Dziennej
Z Przednimi Lampami Przeciwmgieln.
Z czarnymi ramkami reflektorów
Ze swiatlami progowymi
sŒwiatła tylne - wersja 1
Z autom. reg. poz. œwiec. reflekt.
Bez regulacji ustaw. reflektorów

VIN poszedł na PW
athlon64x4 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 09-09-2012, 18:54   #110
stilo_kielce
ford::beginner
 
Avatar stilo_kielce
 
Imię: Michał
Zarejestrowany: 11-04-2009
Skąd: KIELCE
Model: Focus Mk3
Silnik: 1.6 TDCi
Rocznik: 2011
Postów: 19
Domyślnie Odp: Fabryczne światła dzienne - mijania - wyłączenie

Cytat:
Napisał Filon69 Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
światła mijania świecące z 70% mocy
Ja nie zauważyłem w swoim focusie 1.8 Tdci z 20019 roku, aby jeżdżąc w nocy na pozycji 0 światła świeciły na poziomie 70%. Testowałem też strugę światła na białej ścianie i wydaje mi się żę zarówno w pozycji na 0 , jak i po przekręceniu świateł na światła mijania -> efekt jest ten sam
stilo_kielce jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz



Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 22:44.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.