Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Samochody > Ford Focus
Rejestracja FAQ Kalendarz Dzisiejsze posty Szukaj

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 28-08-2012, 22:43   #91
mayak
FCP member
 
Avatar mayak
 
Imię: Marcin
Zarejestrowany: 17-05-2006
Skąd: Warszawa
Model: Smax / Fusion Energy
Silnik: 2.0ecoblue / plug-in hybrid
Rocznik: 2019 / 2017
Postów: 5,153
Domyślnie Odp: Fabryczne światła dzienne - mijania - wyłączenie

lamariusz
u mnie te dzienne działają tylko w pozycji AUTO, na 0 (zero) nic nie świeci - gem poliftingowy

__________________
////// ZMIANA MOCY 1.6tdci 95->115 # 2.0 tdci 140->163 # 1.5/1.6eb 150->182 # Transit 2.2 tdci # diagnostyka # TEMPOMAT # Immobilizer/kluczyki # konfiguracja # spolszczenia # wszystkie modele Europa-USA ////// MAYYAK@GMAIL.COM
mayak jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 28-08-2012, 22:58   #92
tedi_k
FCP member
 
Avatar tedi_k
 
Imię: Tadeusz
Zarejestrowany: 03-11-2011
Skąd: Katowice
Model: Mitsubishi Outlander PHEV, C-max Energi (USA) PHEV
Silnik: 2.4 PB, 2.0 PB wolnossące cykl Atkinsona - hybryda plug-in
Rocznik: 2019, 2016
Postów: 17,035
Domyślnie Odp: Fabryczne światła dzienne - mijania - wyłączenie

Cytat:
Napisał mayak Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
lamariusz
u mnie te dzienne działają tylko w pozycji AUTO, na 0 (zero) nic nie świeci - gem poliftingowy
Cześć Mayak, w poliftowym gemie jest to zrobione prościej. Stąd moja pierwsza pomyłka, że potrzebny jest bezpiecznik F71 - przed liftem ten schemat jest strasznie zamieszany. Ale tak czy inaczej, jeśli jest dobrze zrobione na przystosowanym GEMie przedliftowym, to musi działać tak samo (tylko na AUTO).
__________________
------------------------------------------------------------------------------------------------
Nadal tu jestem - choć jeżdżę Mitsubishi Outlander PHEV 4x4 2019 224KM
tedi_k jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 28-08-2012, 23:03   #93
lamariusz
ford::beginner
 
Zarejestrowany: 19-06-2011
Skąd: Kłodawa
Model: ford focus II
Silnik: TDCI 109 KM
Rocznik: 2005
Postów: 22
Domyślnie Odp: Fabryczne światła dzienne - mijania - wyłączenie

Panowie. Pisać mozna dużo, sieć wchłonie wszystko. na temat świateł dziennych w FF2 przed liftem czytałem wiele. Każdy z nas wie, że wiele wpisów jest bezsensownych, poniewaz forumowicz nie był łaskaw przeczytać wcześniejszych wypowiedzi lub nie zna się i wpisuje jakieś swoje nie potwierdzone teorie. Taki temat na forum się rozwija tracą ludzie czas czytając te wypowiedzi ale rozsondnej treści w określonym temacie nie ma w ogóle. Nie rozpisuję się więcej. Konkretnie u mnie rocznik 2005 ffII, dążę do świateł dziennych fabrycznych bez bezpiecznika f45 z bezpiecznikiem f71 z przekażnikiem i mostkiem 1 i 26 ( zmostkowania całkowicie nie jestem pewien, łącze wykonywałem ręcznie) dzienne nie działają. Prosze o inne wasze rozwiązania.
lamariusz jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 28-08-2012, 23:14   #94
tedi_k
FCP member
 
Avatar tedi_k
 
Imię: Tadeusz
Zarejestrowany: 03-11-2011
Skąd: Katowice
Model: Mitsubishi Outlander PHEV, C-max Energi (USA) PHEV
Silnik: 2.4 PB, 2.0 PB wolnossące cykl Atkinsona - hybryda plug-in
Rocznik: 2019, 2016
Postów: 17,035
Domyślnie Odp: Fabryczne światła dzienne - mijania - wyłączenie

Cytat:
Napisał lamariusz Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Prosze o inne wasze rozwiązania.
INNE? Jakie inne? Wszytko jest napisane - chcesz zakładać F71: proszę bardzo, w obecności przełącznika AUTO światła pozycyjne będą świeciły ZAWSZE (szczególnie w pozycji 0).
Reszta to tylko umiejętności rąk i rozumienie tego co się robi i czyta.
Na schematach FF2 przed liftem wcale nie ma zaznaczonego dla świateł z AUTO połączenia C103 noga 5 na nogę 1 przekaźnika R15. Zwykle mimo wszystko to połączenie jest, ale wcale NIE MUSI BYĆ bo nie jest oficjalne. Połączenie to załącza przekaźnik, czyli zapala światła dzienne. Jak go nie ma nic się nie zapali. GEMów jest parę różnych i po prostu trzeba sprawdzić.

Oficjalnie na przedliftowym GEMie Ford nie zrobił dla świateł AUTO opcji świateł dziennych. To, że często (nawet zazwyczaj) to działa wcale nie stanowi obligo!

A już pretensje o to do Mayaka czy do mnie to proszę wybaczyć Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
__________________
------------------------------------------------------------------------------------------------
Nadal tu jestem - choć jeżdżę Mitsubishi Outlander PHEV 4x4 2019 224KM

Ostatnio edytowane przez tedi_k ; 28-08-2012 o 23:21
tedi_k jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 28-08-2012, 23:36   #95
lamariusz
ford::beginner
 
Zarejestrowany: 19-06-2011
Skąd: Kłodawa
Model: ford focus II
Silnik: TDCI 109 KM
Rocznik: 2005
Postów: 22
Domyślnie Odp: Fabryczne światła dzienne - mijania - wyłączenie

Z pokorą oświadczam, że jeżeli w jakiś sposób uda mi się uruchomić światła dzienne szczegółowo i w miarę prosto opiszę cały proces ich uruchomienia. Z szacunku jedynie zaznaczę, że stosowne byłoby jasne przedstawianie okreslonych schematów swoich wypowiedzi. Bez urazy ale dla mnie w opisie wypowiedzi jakaś 5 noga itp w ogóle nie przemawią. Według mnie nasze wypowiedzi powinny być klarowne, jasne dla każdego czytelnika. Opuszczam to forum, ponieważ obawiam się, że nie uzyskam w nim pomocy jedynie przedstawiane będą w nim wypowiedzi bezprzedmiotowe nic nie wnoszące do tematu jak do tej pory.
Pozdrawiam.
lamariusz jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 29-08-2012, 08:12   #96
mayak
FCP member
 
Avatar mayak
 
Imię: Marcin
Zarejestrowany: 17-05-2006
Skąd: Warszawa
Model: Smax / Fusion Energy
Silnik: 2.0ecoblue / plug-in hybrid
Rocznik: 2019 / 2017
Postów: 5,153
Domyślnie Odp: Fabryczne światła dzienne - mijania - wyłączenie

Cytat:
Napisał lamariusz Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
zmostkowania całkowicie nie jestem pewien, łącze wykonywałem ręcznie
a zwykły miernik masz? wystarczy sprawdzić czy jest przejście, to nie sci-fi technology Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Cytat:
Napisał lamariusz Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Bez urazy ale dla mnie w opisie wypowiedzi jakaś 5 noga itp w ogóle nie przemawią
jeśli nie rozumiesz, co oznacza 5 noga danego złącza/wtyku/przekaźnika, to bez urazy, ale odsuń się od samochodu, a przynajmniej staraj się aby tzw. skrzynka bezpieczników (GEM dla 'wtajemniczonych' Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. ) był w większej odległości od Ciebie niż zasięg rąk Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Cytat:
Napisał lamariusz Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Opuszczam to forum, ponieważ obawiam się, że nie uzyskam w nim pomocy jedynie przedstawiane będą w nim wypowiedzi bezprzedmiotowe nic nie wnoszące do tematu jak do tej pory.
ja też chyba zaraz opuszczę to forum, tą pracę, ten świat, bo obawiam się, że wszystkie moje życzenia nie zostaną spełnione od razu
__________________
////// ZMIANA MOCY 1.6tdci 95->115 # 2.0 tdci 140->163 # 1.5/1.6eb 150->182 # Transit 2.2 tdci # diagnostyka # TEMPOMAT # Immobilizer/kluczyki # konfiguracja # spolszczenia # wszystkie modele Europa-USA ////// MAYYAK@GMAIL.COM
mayak jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 31-08-2012, 20:46   #97
lamariusz
ford::beginner
 
Zarejestrowany: 19-06-2011
Skąd: Kłodawa
Model: ford focus II
Silnik: TDCI 109 KM
Rocznik: 2005
Postów: 22
Domyślnie Odp: Fabryczne światła dzienne - mijania - wyłączenie

Powodzenie.
Podłączony przekaźnik R15, zmostkowanie pinu 1 z 26 ( ta czynnośc musi być starannie a połączenie pewne) i to wszystko. Ja fabrycznie nie miałem bezpiecznika 71 i 45, więc dwie drobne czynności i światła dzienne pięknie świecą, tylko w funkcji auto. Koszt całej operacji wyniósł mnie około 40 złotych- zakup przekaźnika fordowskiego typ podałem wyżej. Odnośnie wtyków, które należy kupić i przymocować do obu końców przewodu mostkującego, to w sklepie elektrycznym poprosiłem wszystkie rozmiary tych wtyków sprzedawca dał mi 3 rodzaje odpowiednie były największy i najmniejszy, każdy kosztował około 20 groszy. W pierwszej próbie zmostkowania zastosowałem przewód tzw. linkę, była zbyt miękka i do małego pinu nie mogłem go wpiąć, wyginał się. Dzisiaj zastosowałem kabel miedziany taki jaki prowadzony jest w mieszkaniach w ścianie, zazwyczaj w izolacji znajdują się trzy takie przewody ja wyciągnąłem z głównej izolacji jeden zaizolowany przewód z twardym środkiem rdzeniem i dopiero wtedy udało mi się wepchnąć , wpiąć wtyk w mały pin tam jest słabe dojście, z dużym nie ma problemu Zmostkowanie musi być pewne. Tak więc za 40 złotych w ffII przed liftem z 2005r mam oryginalne fabryczne światła dzienne wersja ghia z funkcją auto i czujnikiem zmierzchu i deszczu. Więc mogę smiało powiedzieć, że ffII przed liftem fabrycznie jest przystosowany do świateł dziennych. Zachęcam do łatwego montażu, szkoda kasy na jakieś dokładane światła dzienne za dużo wyższą kasę. Czytałem , że niektórzy taki przekaźnik jak ja kupiłem płacili około 10 złotych, to już naprawdę taniocha.
Do powyższych uszczypliwych postów nie odniosę się wykażę się większym rozsądkiem.
Pozdrawiam.
lamariusz jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 31-08-2012, 23:34   #98
tedi_k
FCP member
 
Avatar tedi_k
 
Imię: Tadeusz
Zarejestrowany: 03-11-2011
Skąd: Katowice
Model: Mitsubishi Outlander PHEV, C-max Energi (USA) PHEV
Silnik: 2.4 PB, 2.0 PB wolnossące cykl Atkinsona - hybryda plug-in
Rocznik: 2019, 2016
Postów: 17,035
Domyślnie Odp: Fabryczne światła dzienne - mijania - wyłączenie

Cytat:
Napisał lamariusz Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Powodzenie.
Gratulacje.

Nieco tylko kolegę zmartwię - te światła świecą trochę za jasno jak na dzienne... Stosowne przepisy Unii Europejskiej spowodowały, że ten mostek, który kolega zrobił z drutu miedzianego jest oryginalnie oporowy i zmniejsza jasność świateł mijania o ok. 20-25%.
Oczywiście nie ma to dramatycznego znaczenia, ale diagnosta w złym humorze może to wychwycić...
Wiem, że sam podpowiadam w ostateczności zrobienie tego mostka ze zwykłego przewodu, ale trzeba wiedzieć o potencjalnych konsekwencjach.

Wnioski generalne co do przystosowania FF2 przed liftem do montażu świateł dziennych niestety zbyt optymistyczne.
Wnoszę, że kolega miał najprawdopodobniej GEM 4M5T-14A073-BH i stąd łatwy sukces. Czyli optymizm dotyczy przypadku przedliftowych FF2 z czujnikiem deszczu (i bogatym wyposażeniem...).
Było jeszcze kilka innych typów (różne dwie literki na końcu) - które były dużo częstsze od wersji -BF - i dla tamtych GEMów bywa zdecydowanie mniej optymistycznie.
Aby się upewnić czy się da przepis napisałem. [Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ]
Tylko trzeba się nie bać trzymac miernika w rękach...Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. Co zresztą podpowiada rozsądek, jak się człowiek porywa na własnoręczne przeróbki elektryczne...
__________________
------------------------------------------------------------------------------------------------
Nadal tu jestem - choć jeżdżę Mitsubishi Outlander PHEV 4x4 2019 224KM

Ostatnio edytowane przez tedi_k ; 31-08-2012 o 23:46
tedi_k jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 01-09-2012, 12:09   #99
lamariusz
ford::beginner
 
Zarejestrowany: 19-06-2011
Skąd: Kłodawa
Model: ford focus II
Silnik: TDCI 109 KM
Rocznik: 2005
Postów: 22
Domyślnie Odp: Fabryczne światła dzienne - mijania - wyłączenie

Tak dla uściślenia. Po przekręceniu kluczyka w stacyjce w pozycję chyba II czyli w momencie kiedy zapalą sie wszystkie kontrolki jeszcze przed odpaleniem zapalają się już światła, mi to nie przyszkadza ale czy tak powinno być, czy dopiero po odpaleniu światełka powinny się zapalić.
tedi
Na badania techniczne wjadę na zwykłych światłach mijania, jak będę musiał opuścić pojazd to go zgaszę nie ruszając pokretła świateł i przy ponownym odpaleniu włączą się światła mijania a nawet jak przypadkowo podczas badania włączę tryb auto to i tak mój czujcik zmierzchu jest na tyle czuły, ze i tak uruchomi kompletne oświetlenie pojazdu. W garażu przy otwartych drzwiach świecą mi wszystkie światła. Ale fajnie to wszystko działa super, polecam takie rozwiazanie.

Bump: Powyższą sytuację odnośnie odpalania opisuje gdy pokrętło świateł mam w pozycji Auto.
lamariusz jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 01-09-2012, 12:20   #100
tedi_k
FCP member
 
Avatar tedi_k
 
Imię: Tadeusz
Zarejestrowany: 03-11-2011
Skąd: Katowice
Model: Mitsubishi Outlander PHEV, C-max Energi (USA) PHEV
Silnik: 2.4 PB, 2.0 PB wolnossące cykl Atkinsona - hybryda plug-in
Rocznik: 2019, 2016
Postów: 17,035
Domyślnie Odp: Fabryczne światła dzienne - mijania - wyłączenie

Cytat:
Napisał lamariusz Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Tak dla uściślenia. Po przekręceniu kluczyka w stacyjce w pozycję chyba II czyli w momencie kiedy zapalą sie wszystkie kontrolki jeszcze przed odpaleniem zapalają się już światła, mi to nie przyszkadza ale czy tak powinno być, czy dopiero po odpaleniu światełka powinny się zapalić.
Tak ma być - winna temu jest Unia Europejska, która uchwaliła przepisy, że światła dzienne mają się zapalać w sytuacji "gdy silnik jest gotowy do rozruchu". Głównie chodzi o to, że jak się zatrzymasz w korku i zgasisz silnik, ale trzymasz zapłon na II (radio i takie tam...), to światła się mają palić.

Współczesnym akumulatorom (w normalnym - dobrym stanie) to także nie przeszkadza - no chyba, że trwa kilka godzin...
__________________
------------------------------------------------------------------------------------------------
Nadal tu jestem - choć jeżdżę Mitsubishi Outlander PHEV 4x4 2019 224KM
tedi_k jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz



Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 14:29.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.