Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Samochody > Ford Focus
Rejestracja FAQ Kalendarz Dzisiejsze posty Szukaj

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 11-06-2012, 18:28   #81
paablod
ford::advanced
 
Imię: Paweł
Zarejestrowany: 02-05-2012
Skąd: Błonie
Model: Focus Kombi Mk2 Ghia
Silnik: 1,6 TDCi 109 KM
Rocznik: 2007
Postów: 281
Domyślnie Odp: Fabryczne światła dzienne - mijania - wyłączenie

Mam takie pytanie odnośnie wątku. Po odkręceniu oprawy lewego ksenona (MK2 Ghia 2007) do przewodów zasilających przymocowany jest przewód z zaślepioną wtyczką. Orientuje się ktoś może, gdzie jest drugi koniec i do czego (jeśli jest) podłączony? Nie są to raczej przeciwmgielne, bo one są niżej i świecą.

paablod jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 17-06-2012, 08:58   #82
frantal
ford::average
 
Zarejestrowany: 18-07-2005
Skąd: Siedlce
Model: Focus
Silnik: 1.8 TDCi
Rocznik: 2008
Postów: 168
Domyślnie Odp: Fabryczne światła dzienne - mijania - wyłączenie

Cytat:
Napisał mayak Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
nie o tą naklejkę chodzi!
tylko o taką jak w zał.
Dołączam prawidłowe zdjęcie Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

Coś z tego można wywnioskować?
Załączone Obrazki
Typ Pliku: jpg bezp.jpg (83.1 KB, 568 wyświetleń)
frantal jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 24-08-2012, 13:21   #83
lamariusz
ford::beginner
 
Zarejestrowany: 19-06-2011
Skąd: Kłodawa
Model: ford focus II
Silnik: TDCI 109 KM
Rocznik: 2005
Postów: 22
Domyślnie Odp: Fabryczne światła dzienne - mijania - wyłączenie

Odnośnie świateł dziennych z oryginalnych leflektorów to podpowiedzcie tylko, którego bezpiecznika nie wyciągać lub co zrobić, żeby światła dzienne włączały się tylko w trybie auto. Z filmiku z youtuba wynika, że na zero też świecą się światła. Mnie interesuje, żeby na zero nic się nie świeciło, a wszystko, zeby działało na auto.

Bump: dodam tylko , że mem FFII z 2005 roku ghia
lamariusz jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 24-08-2012, 22:36   #84
tedi_k
FCP member
 
Avatar tedi_k
 
Imię: Tadeusz
Zarejestrowany: 03-11-2011
Skąd: Katowice
Model: Mitsubishi Outlander PHEV, C-max Energi (USA) PHEV
Silnik: 2.4 PB, 2.0 PB wolnossące cykl Atkinsona - hybryda plug-in
Rocznik: 2019, 2016
Postów: 17,035
Domyślnie Odp: Fabryczne światła dzienne - mijania - wyłączenie

Cytat:
Napisał lamariusz Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
którego bezpiecznika nie wyciągać lub co zrobić, żeby światła dzienne włączały się tylko w trybie auto.
Sprecyzuj jaka jest sytuacja:
1) Czy masz świała automatyczne (z czujnikiem światła/deszczu)?
2) Czy chcesz dorobić fabryczne światła dzienne (tak jak to opisano w wielu wątkach na forum)?

Jeśli tak, to nie masz o co się martwić - fabryczne światła dzienne dołożone do świateł automatycznych zachowują się tak właśnie jak oczekujesz (na 0 nie świecą, na AUTO świecą i się przełaczają na mijania).
Tylko w samochodach bez pozycji AUTO na przełączniku świateł, światła dzienne świecą na pozycji 0.

Dla przypomnienia: w samochodach przedliftowych Z PRZŁĄCZNIKIEM BEZ POZYCJI AUTO w celu uruchomienia świateł dziennych trzeba dołożyć przekaźnik R15 oraz bezpiecznik 10A F71.
[POPRAWKA] - z przełacznikiem świateł z pozycją AUTO bezpiecznika tego także nie zakładamy - spowodował by on, że światła pozycyjne świeciły by się ZAWSZE
Jeśli jest założony bezpiecznik F45, to trzeba go wyjąć (steruje on zapalaniem świateł pozycyjnych w trybie świateł dziennych - a te są zbyteczne). Innych bezpieczników nie ruszamy!
Podstawowy warunek uruchomienia świateł dziennych - musi być w wiązce założony przewód oporowy (mostek) pomiędzy stykami 1 i 26 złacza C96 (dużego zielonego). Bez tego przewodu (mostka) oporowego nic nie będzie działało i nie ma po co dokładać przekaźnika i bezpiecznika.
__________________
------------------------------------------------------------------------------------------------
Nadal tu jestem - choć jeżdżę Mitsubishi Outlander PHEV 4x4 2019 224KM

Ostatnio edytowane przez tedi_k ; 26-08-2012 o 18:48
tedi_k jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 26-08-2012, 12:13   #85
lamariusz
ford::beginner
 
Zarejestrowany: 19-06-2011
Skąd: Kłodawa
Model: ford focus II
Silnik: TDCI 109 KM
Rocznik: 2005
Postów: 22
Domyślnie Odp: Fabryczne światła dzienne - mijania - wyłączenie

tedi k

zapoznałem się szczegółowo z tym forum oraz z tym poniżej

[Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ]

twoja wypowiedź jest najbardziej wartościowa i niemalże wyczerpująca.

Jednak na filmiku z tej strony [Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ]
facet też ma funkcję auto jednak w pozycji zero gdzie światła powinny być zgaszone jemu się świecą.
Ja dążę do tego aby w tej pozycji światła były nadal zgaszone.
Mój model focusa jest z 2005r mam na przedniej szybie czujnik od wycieraczek i świateł auto, wszystko sprawnie działa. Chcę mieć uruchomioną fabryczną funkcję świateł dziennych, gdzie w pozycji auto w pogodny dzień swieciły się będą same światła mijania i jeżeli będzie zmierzch automatycznie zostaną uruchomione pozostałe niezbedne światła. Chciałbym aby w pozycji zero, gdzie światła są wyłaczone po całej operacji nadal swiatła się nie świeciły, jedynie żeby działa funkcja auto jako światła do jazdy dziennej. Stąd moje pytanie której czynności ewentualnie w całej operacji mam nie wykonywać. Jesten przed modernizację zamówiłem oryginalny forda przekaźnik r15 o nr Forda 5M5T-14B192-AA , sprawdziłem miejsce to w skrzynce bezpieczników mam uzbrojone fabrycznie.
lamariusz jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 26-08-2012, 17:37   #86
tedi_k
FCP member
 
Avatar tedi_k
 
Imię: Tadeusz
Zarejestrowany: 03-11-2011
Skąd: Katowice
Model: Mitsubishi Outlander PHEV, C-max Energi (USA) PHEV
Silnik: 2.4 PB, 2.0 PB wolnossące cykl Atkinsona - hybryda plug-in
Rocznik: 2019, 2016
Postów: 17,035
Domyślnie Odp: Fabryczne światła dzienne - mijania - wyłączenie

Cytat:
Napisał lamariusz Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Jednak na filmiku z tej strony [Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ]
facet też ma funkcję auto jednak w pozycji zero gdzie światła powinny być zgaszone jemu się świecą.
Za to czy w pozycji 0 włączają się światła dzienne czy nie odpowiada typ włącznika świateł - włączniki bez pozycji AUTO mają inne połączenia wewnętrzne i wówczas światła dzienne zapalają się w pozycji 0 (oraz przy okazji także w pozycji P). Włączniki z pozycją AUTO nie mają (jest to spowodowane konstrukcją) takiej możliwości aby światła dzienne paliły w pozycji 0 lub P.

Wniosek - ktoś musiał coś nagrzebać: fabryka tak tego nie robi. Warunek ten oczywiście dotyczy tylko świateł dziennych przewidzianych fabrycznie - w Twoim przypadku w wersji przedliftwej (z przewodem oporowym i przekaźnikiem R15).
Podana informacja zakłada także, że masz działający, sprawny układ i zamierzasz dołożyć tylko światła dzienne fabryczne.
Film dotyczy słynnego 'przekaźnika inteligentnego' ('autoświatła') - przepis kolegi oparty jest na jakichś doświadczeniach - mój na schematach elektrycznych samochodu. Wolę lecieć po schematach niż wkładać-wyjmować przypadkowe bezpieczniki... (na przykład kolega w swoim przepisie dostępnym w sieci mówi o bezpiecznikach F66, F48 - a te są niezbędne do normalnego funkcjonowania układu i nie mają nic wspólnego ze światłami dziennymi).

Cytat:
Napisał lamariusz Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
zamówiłem oryginalny forda przekaźnik r15 o nr Forda 5M5T-14B192-AA
Z tym przekaźnikiem - jeśli zamówiłeś u Forda - to poszedłeś po całości! Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. Wielu kolegów (ja też) ma takie przekaźniki na zbyciu po 20-30zł + koszt przesyłki, a w salonie wychodzi coś koło 120złGoście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
__________________
------------------------------------------------------------------------------------------------
Nadal tu jestem - choć jeżdżę Mitsubishi Outlander PHEV 4x4 2019 224KM

Ostatnio edytowane przez tedi_k ; 26-08-2012 o 18:59
tedi_k jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 28-08-2012, 21:33   #87
lamariusz
ford::beginner
 
Zarejestrowany: 19-06-2011
Skąd: Kłodawa
Model: ford focus II
Silnik: TDCI 109 KM
Rocznik: 2005
Postów: 22
Domyślnie Odp: Fabryczne światła dzienne - mijania - wyłączenie

Porażka. Zaliczyłem przed chwilką jedną wielką porażkę z tymi swiatłami. Zacznę od początku dla innych.
Próbując uruchomić swiatła dzienne przed liftem mój typ to ff2 z 2005r ghia, ma wszystko prócz skóry, xenonu i grzanych foteli, oczywiście światła z trybem auto, czujnik deszczu i zmierzchu. Po otworzeniu pokrywy bezpieczników bezpiecznika f45 fabrycznie nie miałem tak jak i f71 ( pamietajcie , że bezpieczniki ford stosował o rozmiarze mikro, te najmniejsze) Włożyłem f71, który był uzbrojony fabrycznie, załozyłem 10a, w miejsce R15 włożyłem przekażnik 5M5T-14B192-AA typowy forda, wykonałem połączenie w zielonej wtyczcez poz. 26 i 1. Nic nie działało tak jak powinno. Jestem zły i muszę się ograniczyć w dłuzszej pisowni. Teraz koduję radio ale to mniejsz z tym. mam ostatnie pytanko, ma ktoś na zbyciu przewód łączący pozycję 1 i 26 w zielonej kostce, bo jeszcze w tym może być błąd z mojej strony. Przewód o średnicy 1,5 mm sztukowałem sam , końcówki dwie każda o innym rozmiarze nie trzymały się idealnie w oryginalnych wejściach. Odkupię od kogoś taki przewód z oryginalnymi końcówkami jeżeli nikt nie ma takiego przewodu na zbyciu proszę podajcie rozmiary końcówek , tych wtyków wraz z rozmiarem przewodu który użwyaliście. Ja kupiłem w Castoramie 1,5 mm. Pozdrawiam.
lamariusz jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 28-08-2012, 21:54   #88
tedi_k
FCP member
 
Avatar tedi_k
 
Imię: Tadeusz
Zarejestrowany: 03-11-2011
Skąd: Katowice
Model: Mitsubishi Outlander PHEV, C-max Energi (USA) PHEV
Silnik: 2.4 PB, 2.0 PB wolnossące cykl Atkinsona - hybryda plug-in
Rocznik: 2019, 2016
Postów: 17,035
Domyślnie Odp: Fabryczne światła dzienne - mijania - wyłączenie

Cytat:
Napisał lamariusz Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Porażka.
A konektory w gnieździe przekaźnika R15 na 100% były?

Trzeba pamiętać, że nie wszystkie GEMy obsługują światła dzienne! Większe doświadczenie mam w poliftowych - tam z chyba 7 typów GEMów światła dzienne obsługiwane są przez 3 (w tym z automatyką świateł 2).
W przedliftowych było podobnie.
W poliftowych poznać łatwo można było po braku konektorów w złączu przekaźnika R15, ale także brak było konektorów w złączu C96 pod mostek oporowy. Trzeba dobrze sprawdzić czy u Ciebie wszytkie te rzeczy są.

Jeśli są konektorki, to rodzaj przewodu nie ma jakiegoś większego znaczenia - najwyżej światła będą świecić z normalną jasnością.

Konektorki we wszytkich dużych złączach GEMa (niezależnie od koloru złącza) są takie same - weź się odezwij do sprzedających na allegro, powinieneś któregoś namówić na sprzedaż obciętej złączki z kawałkami przewodów - resztę polutujesz.

Jeśli wszystko jest na swoim miejscu - musi działać: to tylko elektryka bez sterowania. Dodatkowo - sprostowałem swój post wyżej: przy przełączniku AUTO bezpiecznik F71 także jest zbyteczny.

GEM się łatwo wypina w całości z samochodu - na stole łatwiej jest podziałać z miernikiem i więcej widać.
Sprawdź następujące połaczenia:
- złącze C103 noga 5 powinno mieć przejście na nogę 1 przekażnika R15
- złacze C102 noga 19 powinno mieć przejście na nogę 2 przekaźnika R15
- złącze C96 noga 26 (jeden koniec mostka oporowego) musi mieć przejście na nogę 5 przekaźnika R15
- noga 3 przekaźnika R15 powinna mieć przejście do bezpiecznika F48 (20A)
- złącze C96 noga 1 (drugi koniec mostka oporowego) musi mieć przejście na każdy z bezpieczników F60 i F61 (oba 15A)
Jeśli wszystkie te przejścia są OK, to musi działać, bo to jest cały układ świateł dziennych.

Jeśli czegoś brak - oznacza to GEM do wymiany.
__________________
------------------------------------------------------------------------------------------------
Nadal tu jestem - choć jeżdżę Mitsubishi Outlander PHEV 4x4 2019 224KM

Ostatnio edytowane przez tedi_k ; 28-08-2012 o 22:22
tedi_k jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 28-08-2012, 22:20   #89
lamariusz
ford::beginner
 
Zarejestrowany: 19-06-2011
Skąd: Kłodawa
Model: ford focus II
Silnik: TDCI 109 KM
Rocznik: 2005
Postów: 22
Domyślnie Odp: Fabryczne światła dzienne - mijania - wyłączenie

tedi k
Kurna szlag mnie trafia ale emocje trzymam na wodzy. Sugerowałem się Twoją wypowiedzią a , że jestem człowiekiem pracy nie mam za dużo czasu poswiecać grzebiąc w aucie i ten bezpiecznik f71 włączyłem i pozycyjne jak się nie mylę po przekręceniu stacyjki świeciły się i to mnie wkurzyło ( świeciła się jeszczce czerwona strzałka do góry oznaczająca jak się nie mylę zdyt wysokie obroty silnika). Obawiam się , ze ten mostek w pozycji 1 i 26 nie łączył właściwie. Podajcie proszę nr rozmiarów wtyków , które należy kupić i doczepić do obu końców przewodu łaczącego poz 1 i 26. W Castoramie gdzie zazwyczaj takie rzeczy kupuję są tylko duże rozmiary. Nie wiem co to jest Gem i wkurzam się, bo mój Cod do radia coś nie gra z radiem.
Kupię przewód oporowy do świateł dziennych ffII przed liftem.

Bump: Wszyskie gniazda mam uzbrojone fabrycznie.
lamariusz jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 28-08-2012, 22:40   #90
tedi_k
FCP member
 
Avatar tedi_k
 
Imię: Tadeusz
Zarejestrowany: 03-11-2011
Skąd: Katowice
Model: Mitsubishi Outlander PHEV, C-max Energi (USA) PHEV
Silnik: 2.4 PB, 2.0 PB wolnossące cykl Atkinsona - hybryda plug-in
Rocznik: 2019, 2016
Postów: 17,035
Domyślnie Odp: Fabryczne światła dzienne - mijania - wyłączenie

Cytat:
Napisał lamariusz Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
bezpiecznik f71 włączyłem i pozycyjne jak się nie mylę po przekręceniu stacyjki świeciły się i to mnie wkurzyło .
F71 nie utrudnia działania dziennych tylko dokłada zbyteczne pozycyjne.
Czerwona strzałka na pewno nie od tych działań - chyba, że te nogi 1 i 26 to wcale nie te co trzeba... (to akurat żart - czerwona strzałka zapala się od komunikatu na szynie CAN a nie od jakiegoś sygnału na przewodzie).

Po raz kolejny też powtarzam - jeśli mostek nie kontaktuje, to światła dzienne nie działają.
Rozmiarów kontaktów nie mierzę i nie zapisuję - każde złącze ma praktycznie inne. Równie ważne co rozmiar są odpowiednie blokady, aby piny nie wyłaziły z obudowy. W sumie to powoduje, że trzeba poszukać oryginalnych pinów.
Sam przewód oryginalnie pasujący do złącza jest nie do zdobycia. Większość ludzi robiła kombinacje z przewodem od Fiesty, ale to także wymaga lutowania konektorków.

A tak BTW - szybko się wkurzasz...Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

Tu masz rozpiskę numerów złącz GEMa. Okazuje się, że wiesz co to bo w nim siedzi duża zielona złączka...

Jak nie dajesz rady, zawsze można udać się do elektryka.
Załączone Obrazki
Typ Pliku: jpg GEM.jpg (49.3 KB, 698 wyświetleń)
__________________
------------------------------------------------------------------------------------------------
Nadal tu jestem - choć jeżdżę Mitsubishi Outlander PHEV 4x4 2019 224KM

Ostatnio edytowane przez tedi_k ; 28-08-2012 o 22:55
tedi_k jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz



Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 18:04.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.