Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Samochody > Ford Focus

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 05-02-2013, 22:31   #21
majsterus_nt
ford::average
 
Zarejestrowany: 16-12-2009
Skąd: wlkp
Model: czarny, grafit,turkus
Silnik: ,Pb,ON
Rocznik: 1993,1990
Postów: 197
Domyślnie Odp: Nowy Błąd P1608 po naprawie sterownika VP44

auto na lawete i do Polski.

Grzebane sterowniki to loteria, przerabiałem już to, padł po 3 miesiącach.
Kupiłem całą pompę.

__________________
Diagnostyka komputerowa pojazdów do rocznika 2010r. ..... i te jeżdące i te niejeżdżące......
majsterus_nt jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 06-02-2013, 09:33   #22
mjprzem
ford::expert
 
Zarejestrowany: 25-02-2008
Skąd: podkarpackie, mielec klimatyzacja napełnianie
Model: focus sedan ghia
Silnik: tddi
Rocznik: 2000
Postów: 3,108
Domyślnie Odp: Nowy Błąd P1608 po naprawie sterownika VP44

Cytat:
Napisał KruczeK Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Jeśli odpali na twoim naprawionym sterowniku to nic nie trzeba robić, ale ile to pojeździ ? tego nikt nie wie.

Samo wlutowanie tranzystora wydaje się banałem, a jednak trzeba to umieć zrobić, żeby działało.
edit: pisałeś wcześniej coś jeszcze o sprawdzaniu tranzystora przylutowanego - tak się nie da sprawdzić tranzystora Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
niestety ale przelutowanie tranzystora to tylko wydaje sie balal..bo dryciki ktore sa w sterowniku pokryte chyba srebrem a chyba wykonane z al...to do tego cyna bardzo nie chetnie sie lapie.

powoduje to powstawanie zimnych lutow.

a tranzystorek mozna sprawdzic jak jest poza sterownikiem.

ale
grzybekmisiek
nie napisales:
-miales upalony tranzystorek (pewnie miales to)
-czy miales upaloną nozke od tranzystorka?
mjprzem jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 06-02-2013, 16:26   #23
grzybekmisiek
ford::beginner
 
Imię: Michał
Zarejestrowany: 19-11-2012
Skąd: Tarnów
Model: Focus MK1
Silnik: 1.8 tddi
Rocznik: 2002
Postów: 18
Domyślnie Odp: Nowy Błąd P1608 po naprawie sterownika VP44

[QUOTE=KruczeK;1952901]Jeśli odpali na twoim naprawionym sterowniku to nic nie trzeba robić, ale ile to pojeździ ? tego nikt nie wie.



nie musi długo chodzi mi głównie o zjazd do kraju bo regeneracja tudzież inne opcje wolałbym w Polsce chodzi mi w sumie o to tylko żeby było się jak wydostać Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

Laweta drogi kolego dla mnie po znjomości 2000 zł więc te pieniądze wolałbym wyłożyć na pompę np.
Co do tranzystorka to wyglądał na spalony w sensie wizualnym a ta nóżka była już luźna jak chcieliśmy sprawdzić miernikiem tranzystor
grzybekmisiek jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 06-02-2013, 18:07   #24
KruczeK
ford::average
 
Zarejestrowany: 13-12-2011
Model: Focus
Silnik: TDCi
Rocznik: 2004
Postów: 119
Domyślnie Odp: Nowy Błąd P1608 po naprawie sterownika VP44

Nie wiem jak masz uszkodzony ten sterownik, ale nadal upieram się przy tym, abyś zamówił w Polsce naprawiony cały sterownik z czystym immo i wrócisz za te 700 czy 800 zł. Gwarancję przecież dają te typy co naprawiają, więc conajmniej na rok będziesz miał spokój, w między czasie wyślesz do naprawy swój sterownik i jak będziesz znowu w niemczech, a odpukać, znowu ci zdechnie, to założysz naprawiony stary i pojedziesz.
Mi by już dawno brakło chęci do grzebania, skoro rozwiązanie jest takie proste, a koszty jakieś i tak cię nie miną.

Aaa, żeby nie było, nie handluję sterownikami Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
KruczeK jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 06-02-2013, 21:15   #25
grzybekmisiek
ford::beginner
 
Imię: Michał
Zarejestrowany: 19-11-2012
Skąd: Tarnów
Model: Focus MK1
Silnik: 1.8 tddi
Rocznik: 2002
Postów: 18
Domyślnie Odp: Nowy Błąd P1608 po naprawie sterownika VP44

a szkoda bo by wziął od Ciebie z gwarancją Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. zakładam ten ,mój robi jeszcze jedną próbę jak nie da rady to zobaczę, za tydzień i tak planuje jechać do kraju (busem niestety) więc na miejscu może coś załatwię. Nowy sterownik mogę mieć za niecałe 700 więc lepiej by było nowy niż używkę tylko znowu to immo. Fakt jest jeden że musi to być zrobione. Autko ogólnie igła - kupione w Niemczech, do tej pory żadnych dokładek tylko tankowanie i jazda
grzybekmisiek jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 07-02-2013, 10:13   #26
mjprzem
ford::expert
 
Zarejestrowany: 25-02-2008
Skąd: podkarpackie, mielec klimatyzacja napełnianie
Model: focus sedan ghia
Silnik: tddi
Rocznik: 2000
Postów: 3,108
Domyślnie Odp: Nowy Błąd P1608 po naprawie sterownika VP44

to bierz nowy sterownik...za 700zl a immo t nieproblem. jezeli sterownik nowy to immo powinno sie samo zaadoptowac, a wykasowanie immo to nie problem.

problem w tym ze za 700zl jak kupisz sterownik w polsce po regeneracji to szanse ze bedzie dzialal sa duze, ale ze bedziesz chcial takim samochodem jezdzic-sa male bo zazwyczaj auto traci nawet 50% mocy a to duzo. juz nie raz z tym sie spotkalem..czasami samochodem ciezko jest nawet ruszyc. ale oczywiscie gosc co sprzeda ci sterownik bedzie ci wciskal kit ze to napewno wina pompy w samochodzie a nie jego sterownika....niewierz w takie cuda. pompy sie tak szybko nie psuja z dnia na dzien.
mjprzem jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 07-02-2013, 20:23   #27
grzybekmisiek
ford::beginner
 
Imię: Michał
Zarejestrowany: 19-11-2012
Skąd: Tarnów
Model: Focus MK1
Silnik: 1.8 tddi
Rocznik: 2002
Postów: 18
Domyślnie Odp: Nowy Błąd P1608 po naprawie sterownika VP44

założyłem sterownik wszystko dobrze podpięte i dalej ten sam błąd. Moim zdaniem sterownik jest dobry, dlaczego: kiedy nastąpiła awaria miałem dwa błędy. Po wymianie tranzystora pojawiał się tylko jeden ale doszliśmy do wniosku z kolegą że pojawia się przy odpięciu wtyczki od sterownika (bo za każdym razem odpinam jeszcze aku) i ten błąd się da skasować więc tak mniemam że wtedy co były dwa to musiał być jeden związany z tranzystorem.

Moja Żonka robi równocześnie wywiad w Polsce po znajomych mechanikach elektrykach itp i ktoś jej podrzucił temat że któryś diesel Focusa ma coś takiego że po regeneracji sterownika pomimo ze jest ten sam trzeba go adaptować kompem. Słyszeliście coś w tym temacie??
grzybekmisiek jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 08-02-2013, 12:03   #28
mjprzem
ford::expert
 
Zarejestrowany: 25-02-2008
Skąd: podkarpackie, mielec klimatyzacja napełnianie
Model: focus sedan ghia
Silnik: tddi
Rocznik: 2000
Postów: 3,108
Domyślnie Odp: Nowy Błąd P1608 po naprawie sterownika VP44

dlatego ci napisalem....wez ten sterownik na kts-a i zrob adaptacje..jak zadziala to bedzie a jak nie to sterownik padl.
mjprzem jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 19-08-2015, 08:27   #29
mpyciu
ford::beginner
 
Imię: Marcin
Zarejestrowany: 04-08-2012
Skąd: DDZ
Model: Focus MK3 Lift Titanium
Silnik: 1.5 TDCI
Rocznik: 2016
Postów: 15
Domyślnie Odp: Nowy Błąd P1608 po naprawie sterownika VP44

Witam, napiszcie koledzy jakie było rozwiązanie problemu, bo mam identycznie: błędy p1554 i p1654, a po wymianie tranzystora wywaliło błąd p1608 i nie pali.
mpyciu jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz


Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Przeszukaj ten temat:

Zaawansowane wyszukiwanie

Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 23:06.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.