Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Forum Ogólne > Administracja forum > Wasze propozycje
Rejestracja FAQ Kalendarz Dzisiejsze posty Szukaj

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!

Zobacz wyniki ankiety: Ankieta o opłaty dla handlarzy
Tak 42 79.25%
Nie 11 20.75%
Głosujących: 53. Nie możesz głosować w tej sondzie


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 14-09-2015, 02:44   #21
Marek
ford::expert
 
Avatar Marek
 
Imię: Marek
Zarejestrowany: 29-11-2009
Skąd: WOŁÓW\WROCŁAW
Model: Hyundai i30 N Line focus mk3 fl, Astra F, 126p
Silnik: 1,5 TGDI, 1,5 TDCI , 1.4 Pb, prawie 0,7 :)
Rocznik: 2022 2015 1995
Postów: 3,203
Domyślnie Odp: Ankieta w sprawie ogłoszeń w dziale sprzedam

Cytat:
Napisał mkk1 Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Jestem zarejestrowany na paru forach
Ja też.

Na większości z nich mogę od ręki sprzedawać.

Zawsze było pilnowane a'propo sprzedaży auta aby kitu nie było. Nie potrzeba było blokad aby wytknąć dwie poduchy za dużo itp...
Od pewnego czasu obowiązkiem jest vin i np. SRS, wojtekn regularnie sprawdza praktycznie każdy wóz wystawiony do sprzedaży.
Przykład z MKP pokazał,że pomimo blokad sprzedawane było auto po dzwonie z korektą Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

Poza tym gdzie jest zdrowy rozsądek kupującego? Handlarz na forum ma postów zero lub góra dwa. Równie dobrze może zapytać moda zielonego czy coś o handlarzynie wie tak jak było to w przypadku ST220 bo chyba taki miał nick. Aż tak wiele aut się u nas nie wystawia aby to problem był.

__________________
Czego prócz śmierci boimy się najbardziej?
Uszczelki pod głowicą
Marek jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 14-09-2015, 06:37   #22
Jacek_l
ford::average
 
Avatar Jacek_l
 
Imię: Jacek
Zarejestrowany: 29-08-2009
Skąd: koło Tarnowa
Model: Focus MKIII
Silnik: 1.6 tdci
Rocznik: 2011
Postów: 150
Domyślnie Odp: Ankieta w sprawie ogłoszeń w dziale sprzedam

A niech biorą - nie moje - ale pomysłów na co przeznaczyć kasę będzie więcej niż złotówek Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
__________________
A6 C5 2.7T
Jacek_l jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 14-09-2015, 08:06   #23
Paw3l1
ford::advanced
 
Avatar Paw3l1
 
Imię: Paweł
Zarejestrowany: 09-06-2013
Model: Mondeo MK4 Titanium
Silnik: 1.8 TDCI 125KM
Rocznik: 2008
Postów: 267
Domyślnie Odp: Ankieta w sprawie ogłoszeń w dziale sprzedam

W ogóle mi się to nie podoba, ale pieniądze się przydadzą Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Paw3l1 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 14-09-2015, 09:54   #24
ratmed24
ford::advanced
 
Avatar ratmed24
 
Imię: Maciek
Zarejestrowany: 27-11-2012
Skąd: Nowa Sól
Model: było MDO MK1 HB Citreen Geel RS & mk2 TD -jest Fokus mk2 lift GHIA sedan
Silnik: 2,0 TDCI 136KM
Rocznik: 2008r
Postów: 251
Domyślnie Odp: Ankieta w sprawie ogłoszeń w dziale sprzedam

Jestem użytkownikiem kilku forach dot. forda - np na jednym forum niestety zauważyłem i to doskonale, że ktoś kto chciał wystawić cokolwiek na sprzedaż -nabijał w działach posty aby zyskać odpowiedni status i liczbę postów i nagle w działach technicznych cisza a w dziale sprzedam masę rzeczy wystawiał.
Co ograniczenia powodują wg mnie? Nabijanie, spamowanie prawie tylko po to żeby ktoś mógł wystawić coś na sprzedaż. Dlatego tu zasady bardzo mi się podobają, Co do opłat- opłaty są na allegro itp a tu nie powinno ich być i nie ma co rozgraniczać handlarz zwykły człowiek. Ale nieuczciwość należy tępić w 100% Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
-przykład z innego forum gdzie jestem- użytkownik ST220, który tu dostał bana, na innym forum też dostał bana ostatnio dzięki mojej interwencji Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
__________________

było mdo mk1 td, mk1 citrine geel 1,8b, mk2 kombi 1,8td
jest Fokus mk2 2008 2,0TDCI GHIA
ratmed24 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 14-09-2015, 18:57   #25
bodzio17
ford::average
 
Imię: Wojtek
Zarejestrowany: 26-07-2011
Skąd: Piaski
Model: Ford Mondeo MK5
Silnik: 2.0TDCI
Rocznik: 2015
Postów: 192
Domyślnie Odp: Ankieta w sprawie ogłoszeń w dziale sprzedam

Pomysł wprowadzenia opłat dla handlarzy słuszny, ale trzeba by pomyśleć nad jakimś rozwiązaniem "automatycznym". Wszystkie proponowane rozwiązania są fajne, ale dokładają sporo roboty moderatorom. Myślę,że ciekawy jest pomysł na 2 oddzielne działy: 1 dla nas, 2 dla handlarzy. Uprzedzając pytania, jak weryfikować czy handlarz nie wstawił ogłoszenia w dziale "prywatnym" tylko swoim? Myślę, że najprościej było by dla użytkowników wprowadzić czasowy limit na sprzedaż samochodów np. 1 ogłoszenia na pół roku - "normalny" człowiek częściej chyba auta nie zmienia. Dodatkowo dla "cwaniaków" którzy chcieliby się sztucznie rejestrować, tylko po to, żeby wystawić ogłoszenie wprowadzić limit stażu na forum, np. też pół roku. Limity postów są chyba bez sensu - świeży użytkownik czyta forum, nie pisze na nim. W przypadku handlarzy wprowadzić symboliczną opłatę, np. 3-5zł, żeby nie odstraszać i brak limitu ogłoszeń. Parę złotych na działalność forum się przyda. Przy okazji będziemy mieli porządek, ogłoszenia handlarzy/ogłoszenia prywatne. Dodatkowo kolega wojtekn mógłby sobie odpuścić weryfikację aut od "handlarzy" wszyscy korzystający z nich by wiedzieli na co się piszą. Natomiast auta prywatne "prześwietlać" jak do tej pory.

pozdrawiam

PS. Sorki za trochę przydługi wywód Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

Ostatnio edytowane przez bodzio17 ; 14-09-2015 o 19:05
bodzio17 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 14-09-2015, 22:55   #26
wrzoch
ford::expert
 
Imię: Ł
Zarejestrowany: 05-09-2009
Skąd: Krk
Model: Kuga Mk3
Silnik: 2.5 FHEV AWD
Rocznik: 2023
Postów: 2,680
Domyślnie Odp: Ankieta w sprawie ogłoszeń w dziale sprzedam

Cytat:
Napisał bodzio17 Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Dodatkowo kolega wojtekn mógłby sobie odpuścić weryfikację aut od "handlarzy" wszyscy korzystający z nich by wiedzieli na co się piszą. Natomiast auta prywatne "prześwietlać" jak do tej pory.
A na pewno w tę stronę? Ja tam bym wolał w drugą Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

Pomysł z podziałem na ogłoszenia prywatne i komercyjne jak najbardziej popieram - to akurat nietrudne.

Opłaty? - jak będą, to handlarzyny będą udawać, że prywatnie sprzedają, co jednakże jest bardzo łatwe do wykrycia, ale po co komplikować? Ludzie i tak wrzucają ogłoszenia z LottoMoto i Alledrogo tutaj aby im ktoś auto sprawdził obiektywnie na nie spojrzał.
__________________
Jak mogę, to pomogę

Kontakt: wrzoch(at)gmail.com
wrzoch jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 15-09-2015, 08:21   #27
bodzio17
ford::average
 
Imię: Wojtek
Zarejestrowany: 26-07-2011
Skąd: Piaski
Model: Ford Mondeo MK5
Silnik: 2.0TDCI
Rocznik: 2015
Postów: 192
Domyślnie Odp: Ankieta w sprawie ogłoszeń w dziale sprzedam

Cytat:
Napisał wrzoch Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
A na pewno w tę stronę? Ja tam bym wolał w drugą Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

Pomysł z podziałem na ogłoszenia prywatne i komercyjne jak najbardziej popieram - to akurat nietrudne.

Opłaty? - jak będą, to handlarzyny będą udawać, że prywatnie sprzedają, co jednakże jest bardzo łatwe do wykrycia, ale po co komplikować? Ludzie i tak wrzucają ogłoszenia z LottoMoto i Alledrogo tutaj aby im ktoś auto sprawdził obiektywnie na nie spojrzał.
Dlatego dla "prywatnych" wprowadzić ilościowo-czasowy limit ogłoszeń. Dla handlarza sprowadzającego kilka samochodów miesięcznie możliwość wystawienia 1 samochodu np. na pół roku to żadna atrakcja. Plus jakby miał jeszcze dodatkowo odczekać np. również pół roku jako użytkownik, który ma prawo wystawić ogłoszenie (na wszelki wypadek jakby chciał zrobić sztuczne konto) to pewnie wolałby zapłacić kilka zł, żeby się tych limitów pozbyć. Ostatnio wystawiałem auto koledze na w/w pakiet (LottoMoto.pl+alledrogo.pl+oly.pl) za 27.99zł na 14 dni, biorąc pod uwagę, że w porównaniu do nich jesteśmy pod względem ogłoszeń sprzedaży samochodów marginesem trzeba odpowiednio obniżyć cenę do kilku PLN, aby była do zaakceptowania.

Nie wiadomo jakby się idea ogłoszeń komercyjnych rozwinęła, dlatego z czasem jakby ilość ogłoszeń wzrosła nie wiadomo czy fizycznie weryfikacja byłaby do "przerobienia" i stąd moja ewentualna propozycja ograniczenia weryfikacji.

Ostatnio edytowane przez bodzio17 ; 15-09-2015 o 08:30
bodzio17 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 15-09-2015, 10:49   #28
dikileiden
ford::professional
 
Avatar dikileiden
 
Zarejestrowany: 21-07-2008
Skąd: Leiden NL - Kraków
Model: Transit Courier
Silnik: 1.5TDCi 90KM
Rocznik: 2017
Postów: 1,142
Domyślnie Odp: Ankieta w sprawie ogłoszeń w dziale sprzedam

a moderatorzy nic się nie udzielają w tej sprawie , co oni o tym myślą ?
dikileiden jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 15-09-2015, 17:11   #29
Marek
ford::expert
 
Avatar Marek
 
Imię: Marek
Zarejestrowany: 29-11-2009
Skąd: WOŁÓW\WROCŁAW
Model: Hyundai i30 N Line focus mk3 fl, Astra F, 126p
Silnik: 1,5 TGDI, 1,5 TDCI , 1.4 Pb, prawie 0,7 :)
Rocznik: 2022 2015 1995
Postów: 3,203
Domyślnie Odp: Ankieta w sprawie ogłoszeń w dziale sprzedam

Cytat:
Napisał dikileiden Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
a moderatorzy nic się nie udzielają w tej sprawie
A co to zmieni? Oni nie decydują.

Decyzja będzie należała do Jacka. to on zdecyduje czy coś wprowadzi czy nie. Forum jest jego własnością i Twoja "większość" nawet nie pomoże jak czegoś nie zechce wprowadzić.
__________________
Czego prócz śmierci boimy się najbardziej?
Uszczelki pod głowicą
Marek jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 15-09-2015, 19:00   #30
boruch13
ford::average
 
Avatar boruch13
 
Imię: boruch
Zarejestrowany: 14-12-2014
Model: Mondeo
Silnik: EB 2.0 203KM
Rocznik: 2011
Postów: 81
Domyślnie Odp: Ankieta w sprawie ogłoszeń w dziale sprzedam

Zdecydowanie oddzielić ogłoszenia prywatne od ogłoszeń handlarzy. Prosty sposób, to licznik ogłoszeń dodawanych w dziale sprzedam. Oczywiście zażądać zapłaty od handlarzy za dodanie ogłoszenia.
boruch13 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz



Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 15:06.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.