Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Forum Ogólne > Ford Garage > Blacharstwo/lakiernictwo
Rejestracja FAQ Kalendarz Dzisiejsze posty Szukaj

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 06-03-2012, 23:23   #201
emonkey
ford::advanced
 
Avatar emonkey
 
Zarejestrowany: 28-08-2009
Skąd: Śrem
Model: Ford Fiesta mk5
Silnik: 1.4 TDCi
Rocznik: 2002
Postów: 382
Domyślnie Odp: Jestem lakiernikiem. Chętnie posłużę radą

Witam, mam kilka pytań:
  1. jak fachowo nazywa się "baranek"
  2. jaki środek do oczyszczenia / utwardzenia rdzy w trudno dostępnych miejscach, żeby można było nanieść szpachlówkę i żeby rdza nie powróciła
  3. jakiego podkładu użyć po lakier samochodowy?
  4. ile warstw podkładu nałożyć ( i czy szlifować papierem)
  5. ile warstw koloru nałożyć (i czy szlifować a później polerować, jak tak to jakiego środka użyć do polerowania)
  6. czy malować lakierem przezroczystym? (czy lakiery mieszane już mają w sobie dodatek takiego lakieru)

Pozdrawiam

__________________
Jeżeli jeszcze Cię nie wyprzedziłem, to na pewno to zrobię Fiesta mk5: Demontaż AirBag Demontaż panelu sterowania nawiewem Termostat wymiana Wymiana tylnych żarówek Odpowietrzanie układu sprzęgła
emonkey jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 10-03-2012, 08:27   #202
kundziel
ford::advanced
 
Zarejestrowany: 14-03-2010
Skąd: Czarna Białostocka
Model: mondeo
Silnik: 1.6 16v
Rocznik: 1996
Postów: 300
Domyślnie

Kolego Puniu:
Niestety ale zaprawki tu nie pomogą - tak czy owak będą one widoczne.. dla pełnego efektu trzeba to polakierować.. przykro mi, że trafiłeś na tzw. życzliwca na parkingu

Kolega Emonkey:
- baranek to baranek Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. środek konserwacji podwozi, masa bitumiczna
- np. brunox ale przed szpachlówką zawsze trzeba nanieść podkład antykorozyjny (przypylić)
- podkład pod lakier.. różne podkłady pod różne lakiery Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. ważny jest kolor podkładu, a to z jakiej firmy.. np. Dupont czy standox będzie drogi. Przejżyj sobie stronkę [Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ] lub innych dostawców, a podkład najlepiej kupować ze średniej półki cenowej
- zawsze trzeba szlifować podkład po pełnym wyschnięciu - szlifowanie na mokro - o tym dużo w tym temacie
- ile warstw koloru? to zależy od jego krycia.. średnio jest to 1,5 lub dwie warstwy
- lakiery dzielą się na akrylowe, które są lakierami nie wymagającymi bezbarwnego (ale są mniej trwałe) i bazowe, które wymagają dodatkowej warstwy lakieru bezbarwnego

kolego emonkey - nie odbierz tego, tak że Cię zbywam, ale po prostu nie lubię się powtarzać więc przeszukaj cały ten temat, a znajdziesz obszerne odpowiedzi na swoje pytania Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

Ostatnio edytowane przez Marek ; 10-03-2012 o 13:18 Powód: Regulamin pkt.21
kundziel jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 10-03-2012, 13:15   #203
anarkh
ford::amateur
 
Zarejestrowany: 17-01-2012
Model: Focus
Silnik: 1,8 zetec
Rocznik: 2000
Postów: 1
Domyślnie Odp: Jestem lakiernikiem. Chętnie posłużę radą

proszę o poradę: czy chcąc nie wydawać za dużo pieniędzy, warto kupić zamiast oryginału taki zamiennik, już pomalowany: [Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ] ????
anarkh jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 10-03-2012, 17:59   #204
kundziel
ford::advanced
 
Zarejestrowany: 14-03-2010
Skąd: Czarna Białostocka
Model: mondeo
Silnik: 1.6 16v
Rocznik: 1996
Postów: 300
Domyślnie Odp: Jestem lakiernikiem. Chętnie posłużę radą

warto bo wychodzi taniej.. pozostaje pytanie jakiej jakości jest ta podróbka? czy będzie dobrze pasować ? jeśli nie znajdziesz oryginału używanego w kolorze swego autka to warto zaryzykować Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. ale najpierw przejrzyj komentarze o sprzedawcy
kundziel jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 10-03-2012, 20:20   #205
maskot4
ford::average
 
Zarejestrowany: 05-04-2006
Skąd: Zabrze
Model: Mondeo MKIII
Silnik: 2.0 TDCi
Rocznik: 2005
Postów: 54
Domyślnie Odp: Jestem lakiernikiem. Chętnie posłużę radą

CZesc
Ile mniej wiecej bedzie kosztowało ( srednia krajowa ) pomalowanie zderzaka przedniego w focusie mk1 kolorrze metalicznym ( tak mniej wiecej ) dzieki
__________________
Bezwodnik octowy to jest pies na alkohole
Chemików uważa się za ludzi niewierzących w bakterie
Kwas glutaminowy jest wrednym kwasem
maskot4 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 11-03-2012, 21:02   #206
fiesta mk4
ford::beginner
 
Zarejestrowany: 22-02-2011
Skąd: przygodzice
Model: fiesta
Silnik: 1300
Rocznik: 1998
Postów: 34
Domyślnie Odp: Jestem lakiernikiem. Chętnie posłużę radą

witam ja ma pytanie odnośnie malowania lakierem akrylowym mojej fiestki. pod lakier papierem 800 wystarczy? i główne pytanie jakie jest zalecane ciśnie powietrza? no i jeszcze jedno czy zderzaki czarne szorstkie można pomalować pod kolor?? jeśli tak to matować plastik do równości czy jakiś specjalny podkład do wyrównania. pozdrawiam
fiesta mk4 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 17-03-2012, 16:16   #207
maskot4
ford::average
 
Zarejestrowany: 05-04-2006
Skąd: Zabrze
Model: Mondeo MKIII
Silnik: 2.0 TDCi
Rocznik: 2005
Postów: 54
Domyślnie Odp: Jestem lakiernikiem. Chętnie posłużę radą

CZesc to co moge ci dac fotki tych drrzwi od focusa?? ocenisz co tym myslisz??
pozdrawiam
__________________
Bezwodnik octowy to jest pies na alkohole
Chemików uważa się za ludzi niewierzących w bakterie
Kwas glutaminowy jest wrednym kwasem
maskot4 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 22-03-2012, 19:35   #208
kundziel
ford::advanced
 
Zarejestrowany: 14-03-2010
Skąd: Czarna Białostocka
Model: mondeo
Silnik: 1.6 16v
Rocznik: 1996
Postów: 300
Domyślnie Odp: Jestem lakiernikiem. Chętnie posłużę radą

Kolego maskot - odpowiedź na priv poszła

Kolego od fiestki - zderzaki chropowate można pomalować, jednak plastik trzeba porządnie zmatować i jednocześnie próbować delikatnie zrównać no i oczywiście zarzucić podkładem, a po wyschnięciu wyrównać podkład. Co do ciśnienia.. podejrzewam, że do domowych robót masz małą sprężarkę więc pistolet HVLP a co za tym idzie to: do bazy ciśnienie 1,8-2,0,do klaru 2.5-3.0,zależy od stopnia rozrzadzenia materiałow,ciśnienie na reduktorze przy sprężarce na max,pod pistoletem na wciśniętym spuście.
Przeczytaj dokładnie parametry pistoletu, które powinieneś mieć na instrukcji Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

Pod akryl papier 800 wystarczy (pod bazę teżGoście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.) Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. oczywiście na mokro!
kundziel jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 23-03-2012, 21:24   #209
WielkiBetonowyCh...
ford::amateur
 
Zarejestrowany: 23-03-2012
Model: mondeo
Silnik: 2,0
Rocznik: 2007
Postów: 1
Domyślnie Odp: Jestem lakiernikiem. Chętnie posłużę radą

Witam. Mam pytanie odnoście produktów marki CSV-MR. Jestem kompletnym żółtodziobem w tej dziedzinie ale mimo to ostatnio miałem do czynienia z grupą lakierników którzy pierwszy raz użyli produktów tej firmy i byli z nich wielce niezadowoleni oraz z grupą która twierdziła że grupa pierwsze odstawiała fuszerkę. Przykład: podobno podkład (tak mi się wydaje że podkład, było to jesienią, mogło to być coś innego, mogłem coś pomylić) z grupy CSV się okropnie mazał przy nakładaniu. Jedn z lakierników z grupy zadowolonych z produktów CSV twierdził że musiano dodać np. nitra zamiast rozcięczalnika. Pytam bo nie wiem jakim lakierem pomalować swój samochód, a kompletnie się na tym nie znam. Polecasz/polecacie CSV czy niekoniecznie? Jak nie to co innego i dlaczego. Proszę o jak najwięcej informacji na temat głównie, ale nie tylko, upatrzonej przeze mnie firmy. Pytam szczególnie takie o jakie mi nie przyszłoby mi do głowy zapytać a lakiernika są oczywiste. Proszę o opisanie tego okiem lakiernika.
WielkiBetonowyCh... jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 01-04-2012, 12:26   #210
Glenroy
ford::advanced
 
Imię: Grzegorz
Zarejestrowany: 12-01-2010
Skąd: LPU
Model: Mondeo MK4 TitS
Silnik: 2.0TDCi DW10C
Rocznik: 2012
Postów: 312
Domyślnie Odp: Jestem lakiernikiem. Chętnie posłużę radą

Witam!
Ile może kosztować przemalowanie całego samochodu na kolor Electric Orange? Chciał bym już tak mniej więcej znać koszty malowania i lakieru.
Pozdrawiam.
Glenroy jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz



Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 19:44.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.