Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Samochody > Ford Focus
Rejestracja FAQ Kalendarz Dzisiejsze posty Szukaj

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 09-02-2012, 21:34   #411
maureliusz
ford::expert
 
Zarejestrowany: 07-07-2009
Skąd: okolice myślenic
Model: Focus MK2
Silnik: 1.6 TDCI (109KM)
Rocznik: 2005
Postów: 2,165
Domyślnie Odp: Padła już druga turbosprężarka. Co jest nie tak ?

Cytat:
Napisał merchel Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Obecnie sprzedawane są i montowane również śruby bez sita , w załczniku fotka śruby kupionej 2 tygodnie temu....
A to nie jest śruba górna :-)))?? Pisałem kiedyś o tym, że w ASO mają burdel w systemie i zamienione te śruby miejscami. Ta górna kosztuj więcej od dolnej i pasują...odwrotnie :-)

Tutaj o tym było:
[Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ]

__________________
_______________________
115KM i 275Nm... z serii :-) / "Nie kłóć się z idiotą - sprowadzi Cię do swojego poziomu i pokona doświadczeniem"
maureliusz jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 10-02-2012, 05:36   #412
Pitol321
FCP member
 
Avatar Pitol321
 
Imię: Piotr
Zarejestrowany: 26-11-2011
Skąd: Essen
Model: VW Arteon Elegance
Silnik: 2.0TDi 200PS DSG
Rocznik: 2021
Postów: 684
Domyślnie Odp: Padła już druga turbosprężarka. Co jest nie tak ?

Obecnie jest tylko jedna śruba - z sitem nowego typu. Podawana wcześniej, to jak pisał Maurelisz śruba górna która naturalnie nie ma sita.
W dolnej części zasilania olejem, śruba wchodząca w blok musi mieć sito...
Moja foka miała ponad 85tyś km przejechane jak kupowałem nową śrubę, dostałem śrubę z sitem i nie było innej możliwości.

Tak, śruba jest szczególnie konieczna w początkowej fazie użytkowania/docierania auta.
Nie, nie wymontowuje się sita po przekroczeniu 50tyś km. Według serwisu sito jest nadal konieczne i wymagane przez Forda.

I teraz coś ważnego, ale także logicznego: niektóre silniki mają wady konstrukcyjne do których Ford i PSA nie mogą się otwarcie przyznać, w niektórych szwankują także trochę pompy oleju (nieoficjalne stanowisko serwisu).
Jeśli występuje któraś z tych przesłanek, serwis usuwa sito. W takich wypadkach silnik pluje w sito syfem lub ma lekko zaniżone, albo falujące ciśnienie oleju i wtedy sito przeszkadza - jest usuwane, po zdiagnozowaniu problemu z silnikiem. W innych, normalnych warunkach sito musi być, jest przez Forda wymagane.

Opisuję stanowisko serwisu w Niemczech - tu nie ma miejsca na własną interpretację lub improwizację serwisu, jak czasem ma to miejsce w Polsce - każdy taki ruch z ich strony może ich słono kosztować - straty finansowe, w razie reklamacji lub nawet sprawy w sądzie.
__________________
Były: Xsara II 2.0HDi 90PS 2000 Focus II 1.6TDCi 109PS 2007 Focus III 1.6TDCi 116PS 2012 Mondeo V 2.0TDCi 180PS 2016 Edge 2.0biTDCi 209PS 2018
Jest: 1. Arteon 2.0TDi 200PS DSG 2021 2. 207CC 1.6THP 156PS 2012.
Pitol321 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 10-02-2012, 07:11   #413
merchel
ford::advanced
 
Zarejestrowany: 10-04-2009
Skąd: Mrągowo
Model: c-max
Silnik: 1,6 tdci 109 KM
Rocznik: 2004
Postów: 263
Domyślnie Odp: Padła już druga turbosprężarka. Co jest nie tak ?

Cytat:
Napisał maureliusz Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
A to nie jest śruba górna :-)))?? Pisałem kiedyś o tym, że w ASO mają burdel w systemie i zamienione te śruby miejscami. Ta górna kosztuj więcej od dolnej i pasują...odwrotnie :-)

Tutaj o tym było:
[Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ]

Spzedawca w ASO pytał mnie czy dolna śruba ma być z sitkiem , czy bez ....wybrałem bez sitka.
merchel jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 10-02-2012, 15:19   #414
Pitol321
FCP member
 
Avatar Pitol321
 
Imię: Piotr
Zarejestrowany: 26-11-2011
Skąd: Essen
Model: VW Arteon Elegance
Silnik: 2.0TDi 200PS DSG
Rocznik: 2021
Postów: 684
Domyślnie Odp: Padła już druga turbosprężarka. Co jest nie tak ?

Widzisz, to jest własnie sedno tego co napisałem w ostatnim zdaniu.
Ja, jak kupowałem śrubę w Niemczech, mogłem wziąć wyłącznie z sitem, jak pytałem o śrubę bez sita, to jest, ale ta na górę. Sprzedawca powiedział, że jeśli mówię że chcę śrubę dolną to nie może sprzedać mi banjo bez sita... z oczywistych względów.

Nie ma o co kruszyć kopie: auta bez sita i z sitem jeżdżą... wystarczy choć trochę o auto dbać.
__________________
Były: Xsara II 2.0HDi 90PS 2000 Focus II 1.6TDCi 109PS 2007 Focus III 1.6TDCi 116PS 2012 Mondeo V 2.0TDCi 180PS 2016 Edge 2.0biTDCi 209PS 2018
Jest: 1. Arteon 2.0TDi 200PS DSG 2021 2. 207CC 1.6THP 156PS 2012.
Pitol321 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 10-02-2012, 22:38   #415
Matych
ford::expert
 
Avatar Matych
 
Imię: Marek
Zarejestrowany: 13-06-2010
Skąd: Warszawa
Model: Mondeo MK5 Titanium
Silnik: 2.0TDCI PS 209 by HEKO
Rocznik: 2017
Postów: 3,755
Domyślnie Odp: Padła już druga turbosprężarka. Co jest nie tak ?

Jest o co kruszyć kopie-bowiem jeśli chcecie ustalić stan faktyczny(jak manual Forda zaleca)to jestem w stanie się założyć że w ETIS-ie nie występuje śruba bez,lub z sitkiem
w miejsce dolnej śruby przewodu zasilającego olejem(JEST TYLKO Z SITKIEM)
A jako ciekawostkę obejrzyjcie sobie to:

[Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ]
Matych jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 11-02-2012, 16:10   #416
maureliusz
ford::expert
 
Zarejestrowany: 07-07-2009
Skąd: okolice myślenic
Model: Focus MK2
Silnik: 1.6 TDCI (109KM)
Rocznik: 2005
Postów: 2,165
Domyślnie Odp: Padła już druga turbosprężarka. Co jest nie tak ?

1. Auto na pierwszej turbinie przejechało 170.000 km jak rozumiem, bo 107.000 mil
2. Było serwisowane co...50 000!!!! (30 000 mil)
Chyba, że ktoś pomylił jednostki.

3. Prezentacja pokazuje jak w nieudolny sposób ktoś chciał zwalić winę awarii turbo na zawalenie silnika nagarem. Wielkie halo. A widział ktoś diesla czystego w środku? Wszyscy mamy takie negary i co w tym dziwnego? Najlepsze jest to, że nie rozumiem jak to niby miało sie przedostać do oleju, skoro wskazywane są: gniazda zaworów, gniazda kolektrora dolotowego, rurka EGRu itp. No dzieje się tak, bo ktoś nie umiał odmy zaprojektować i ciągnie olej do kolektorów, nagrzewa się i usyfia - nic dziwnego jak dla mnie.Na zdjęciach te niby WIELKIE PARTICLES są równiez na uszczelnieniach, co oznacza, że się wszystko komuś rozlało podczas rozbierania :-) - pytanie w którym kierunku...

4. Dosyć obfita i ciekawa lektura odnośnie instalacji nowego turbo. Jak widać: TURBO NALEŻY BEZWZGLĘDNIE ZALAĆ OLEJEM, chociaż kiedyś jechał po mnie jeden kolega z forum, że to zbędne...

Przypomnę nieśmiało, że w sitku nie miałem nawet najdrobniejszego particles :-) - co mój niby czysty w środku? Rozebrałem kiedyś rurkę od EGRu... i miała zwężenie przez pół...pisałem o tym. Zatem według mnie ten raport lub coś w tym stylu jest mocno naciągany.
__________________
_______________________
115KM i 275Nm... z serii :-) / "Nie kłóć się z idiotą - sprowadzi Cię do swojego poziomu i pokona doświadczeniem"

Ostatnio edytowane przez maureliusz ; 11-02-2012 o 16:14
maureliusz jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 11-02-2012, 20:24   #417
Matych
ford::expert
 
Avatar Matych
 
Imię: Marek
Zarejestrowany: 13-06-2010
Skąd: Warszawa
Model: Mondeo MK5 Titanium
Silnik: 2.0TDCI PS 209 by HEKO
Rocznik: 2017
Postów: 3,755
Domyślnie Odp: Padła już druga turbosprężarka. Co jest nie tak ?

Ja też traktuję to jako ciekawostkę,poza tym jakie zaniedbania serwisowe obsługi.
Matych jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 11-02-2012, 22:30   #418
prezes19
ford::average
 
Zarejestrowany: 05-02-2007
Model: Focus C-Max, C-Max
Silnik: 1.6 TDCI 109KM & 1.8 TDCI 115KM
Rocznik: 2006 & 2008
Postów: 83
Domyślnie Odp: Padła już druga turbosprężarka. Co jest nie tak ?

Witam.

Jeszcze w żadnym 1.6 TDCi nie widziałem tyle nagaru co w tej prezentacji. Ale jak ktoś wymienia olej jak w ciężarówce to nie ma się co dziwić. Chwała za to, że turbo wytrzymało 170 tys.
Jako że turbo w tym silniku zamontowane jest nienaturalnie wysoko, z doświadczenia polecam wymieniać olej max co 10-12 tys. To jedyny sposób na przedłużenie życia turbo w 1.6 TDCi.
Od przebiegu 100 tys. km sitku mówimy zdecydowane nie!
Serwisówka (nie jakieś tam sam naprawiam) PSA do 1.6 HDi jako jeden z kroków wymiany turbo podkreśla konieczność usunięcia sitka z dolnej śruby.

Odnośnie dwóch konstrukcji śruby banjo: w Citroen/Peugeot ta z boczną siateczką była dostępna już kilka lat temu. FORD zaczął ją sprzedawać jako "poprawioną" część znacznie później, mniej więcej w okresie jak PSA zdecydowało o całkowitym jej usunięciu.

Poza tym ta nowa śruba faktycznie ma większą powierzchnię filtrującą - boczną a nie czołową jak stara. Ale żeby było ciekawiej to ma znacznie drobniejsze oczka. Ryzyko spadku przepływu jest w nich więc bardzo zbliżone. Obie nadają się do tego samego --> do wywalenia.

Pozdrawiam
prezes19 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 12-02-2012, 02:44   #419
Tom101
ford::beginner
 
Zarejestrowany: 01-01-2012
Skąd: UK/Krakow
Model: Transit Custom
Silnik: 2.2 TDI
Rocznik: 2014
Postów: 44
Domyślnie Odp: Padła już druga turbosprężarka. Co jest nie tak ?

zastapilem tego FF 1.6 TDCI Estate 2006-->FF 1.8 TDDI z 1999 rokuGoście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum..Juz nie mam zadnego problemu z sitkiem,turbawka i innymy wynalazkami typu PDF..Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
sprzedano=zapomniano.ze stara technologia wokolo siebie mniej sie stresuje jak jade.juz nie musze myslec ze cos padnie,urwie sie,zatrze...i to mnie cieszy..a ze auto troche leciwe zupelnie mi nie przeszkadza..wszystko w UK jest stare.
nowa moja zabawka ma przebieg 132k mil..silnik zyleta -0- wyciekow czegokolwiek,skrzynia bez problemow..se smigam klekotem na totalnym luzie..komfort fizyczny zamienilem na psychicznyGoście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Tom101 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 12-02-2012, 06:15   #420
Pitol321
FCP member
 
Avatar Pitol321
 
Imię: Piotr
Zarejestrowany: 26-11-2011
Skąd: Essen
Model: VW Arteon Elegance
Silnik: 2.0TDi 200PS DSG
Rocznik: 2021
Postów: 684
Domyślnie Odp: Padła już druga turbosprężarka. Co jest nie tak ?

Cytat:
Napisał prezes19 Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
...Odnośnie dwóch konstrukcji śruby banjo: w Citroen/Peugeot ta z boczną siateczką była dostępna już kilka lat temu. FORD zaczął ją sprzedawać jako "poprawioną" część znacznie później, mniej więcej w okresie jak PSA zdecydowało o całkowitym jej usunięciu...
Powiedz mi tyko, dlaczego w Niemczech w serwisie Ford/Citroen [Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ], powiedzieli mi:
- są problemy z turbinami,
- była nawet gruba afera z sinikami 1.6TDCi/HDi w Niemczech ukrócona cichymi ugodami z klientami przez Forda/PSA,
- mogą sprzedawać wyłącznie banjo z sitkiem (potwierdził serwisant Forda jak i serwisant Citroena), a w obrocie występuje wyłącznie banjo z sitem montowane w bloku silnika,
- nie mogą dokonywać modyfikacji w postaci usunięcia sitka, obojętnie jaki przebieg,
- sprawa była dogłębnie badana i winą obarczono ukryte wady silnika, wady pompy olejowej oraz w niektórych przypadkach zaniedbania wymian płynów/filtrów przez właścicieli pojazdów,
- w przypadku węglowych nagarów tak samo sito może się zapchać jak i bez sita może nam "nagar" turbinę rozsypać,
- wykluczono szkodliwość sitka w przypadku odpowiedniej eksploatacji - "dbałości" o auto.

Pytam, nie żeby się czepiać, tylko czegoś nie rozumiem.
W Niemczech, gdzie prawo, gwarancje itp. dużo bardziej stoją za klientem, zostawia się sito - mimo bardzo dużego ryzyka skarg, odszkodowań???
W Polsce, gdzie klient często nie ma możliwości walki o swoje, serwis robi z sitem co mu (lub danemu serwisantowi) się podoba...

@Tom101
Sprzedałeś Mk2 1.6TDCi po wymianie turbiny? Tak po prostu czy jeszcze coś wyskoczyło?

Jak już wymieniać auto to w górę, nie w dół Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Szczególnie jak mieszka się i pracuje na zachód od Odry Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Ale... jak kto woli Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. lub jak finanse mu pozwalają.
__________________
Były: Xsara II 2.0HDi 90PS 2000 Focus II 1.6TDCi 109PS 2007 Focus III 1.6TDCi 116PS 2012 Mondeo V 2.0TDCi 180PS 2016 Edge 2.0biTDCi 209PS 2018
Jest: 1. Arteon 2.0TDi 200PS DSG 2021 2. 207CC 1.6THP 156PS 2012.

Ostatnio edytowane przez Pitol321 ; 12-02-2012 o 06:30
Pitol321 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz



Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 17:44.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.