Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Samochody > Ford Mondeo
Rejestracja FAQ Kalendarz Dzisiejsze posty Szukaj

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 06-02-2018, 08:29   #3311
ethernal
ford::professional
 
Avatar ethernal
 
Imię: Hans Joerg von Wafell
Zarejestrowany: 29-12-2008
Skąd: Racibórz
Model: Mondeo Mk4
Silnik: 2.5t
Rocznik: 2007
Postów: 1,423
Domyślnie Odp: Rozmiar i opony co polecacie?

Cytat:
Napisał wincek Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Zapraszam na test na PodhaleGoście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
A co to zmienia?
W Alpach zimą na zaśnieżonych drogach prowadzi się b. dobrze.
Cytat:
Napisał Jumatorek Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Osobiście nie jestem zwolennikiem alufelg na zimę głównie ze względu na to że łatwo je uszkodzić a dwa że duzo szybciej się niszczą niż stalówki.
Jest właśnie odwrotnie, stalowe felgi po pewnym czasie (nawet po jednej zimie) potrafią rdzewieć. Jeśli alufelgi mają odpowiedniej jakości powłokę malarską, nic im się nie stanie. W moim przypadku miałem takie ori fordowskie 17" alufelgi:
Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
które nie nadawały się standardowo na zimę (efekt lustra), ale po przemalowaniu kolejny sezon (3, 4?) zimowy ich używam bez jakiegokolwiek uszczerbku Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Po doświadczeniu ze stalowymi felgami w zimie, nigdy do nich nie wrócę.
Obecnie zdecydowanie większość markowych alufelg można bez obaw stosować w zimie, ale nie wszystkie. O chińskich podróbach nie wypowiadam się.
Cytat:
Napisał skans Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
U mnie zgodnie z tabliczką dla rozmiaru 235/45 wychodzi R18 a nie 17. Czy to znaczy, by odczuć komfort prowadzenia i zachować homologację muszę zainwestować w taki rozmiar?
Możesz zastosować w/w rozmiar(homologacja od 2011r.), ale równie dobrze 235/45 R17 (homologacja w od 2007r.) oraz 215/50 R17 (homologacja od 2011r.). Na lato mam 235/40 R18 (homologacja od 2007r.)
Cytat:
Napisał skans Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Co sądzicie o takich ofertach: [Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ] (użytkownik golden-road).
Felgi i opony OK. Ale wg. mnie za drogo. Maksymalnie dałbym 2k PLN za taki zestaw. Produkcja opon to końcówka 2015r. (50 tydzien 2015 r.), ale nie wiadomo jaki to model miśka, chyba primacy (3 czy 4?). Bieżnik na max 2 sezony.
Chyba lepszym rozwiązaniem byłoby kupić 4 felgi 18" za ok 1-1,2k PLN i dokupić do nich 4 nowe opony.

__________________
FORD MONDEO Mk4
ethernal jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 19-02-2018, 12:48   #3312
pdp
ford::beginner
 
Imię: Grzegorz
Zarejestrowany: 16-06-2013
Skąd: Górzyca
Model: Mondeo mk4
Silnik: 2.0 TDCI@178KM
Rocznik: 2008
Postów: 15
Domyślnie Odp: Rozmiar i opony co polecacie?

Witam, mam felgi na lato 18" 7.5 et 52.5 z focusa wzor taki jak na zdjeciu ponizej. Mam na nich opony 225 40 18 ktore sa do wymiany. Kola chce zalozyc na mondeo mk4 2008r. Musze kupic opony wybor padnie prawdopodobnie na debice uhp2 tylko teraz pytanie jakie wziasc zeby to dobrze wygladalo? 225 40 czy 235 40?
Dzieki z gory za pomoc.Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
pdp jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 19-02-2018, 13:27   #3313
FrogsterPL
ford::advanced
 
Avatar FrogsterPL
 
Imię: Piotr
Zarejestrowany: 04-09-2008
Skąd: Kędzierzyn-Koźle
Model: Galaxy Mk3
Silnik: 1.6EB 160 KM
Rocznik: 2011
Postów: 463
Domyślnie Odp: Rozmiar i opony co polecacie?

Z tego co widzę, to zależnie od rocznika i wersji silnikowej stosowano 235/40 R18 i 235/45 R18, ale na stronie ford-akcesoria.pl dla wszystkich felg 18" i 19" podana jest informacja, że muszą być zainstalowane ograniczniki skrętu. Felgi z Focusa nie dość, że mają mniejsze ET (52,5 vs. 55, są mniej schowane w nadkolach), to są też węższe od felg z Mondeo (7,5 vs. 8 cali) - spodziewam się więc, że montaż ograniczników nie byłby niezbędny, pozostaje pytanie, co z rozmiarem opon. Do Mondeo nie homologowano 225/40 R18, ale z drugiej strony, sam Ford podaje, że do wskazanych przez Ciebie felg nie powinno się stosować szerszych gum...

Na portalach tematycznych dotyczących opon i generalnie wulkanizacji, można jednak znaleźć tabele, według których na feldze o szerokości 7,5 cala można zamontować oponę o szerokości 235 milimetrów, mimo że zalecana szerokość felgi to w takim wypadku 8 cali.

[Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ]

Średnica koła z oponą 225/40 byłaby o 8 milimetrów (1,27%) mniejsza niż koła z oponą 235/40 - biorąc pod uwagę dość masywne nadwozie Mk4, może być to nieco widoczne.

Reasumując, osobiście pewnie wybrałbym mimo wszystko opony 235/40 R18, tyle tylko, że upewniłbym się, czy aby na pewno nie będą potrzebne ograniczniki skrętu. Poczekałbym jednak na więcej odpowiedzi ludzi bardziej zorientowanych w temacie. Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

Ostatnio edytowane przez FrogsterPL ; 19-02-2018 o 13:36
FrogsterPL jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 19-02-2018, 13:32   #3314
pdp
ford::beginner
 
Imię: Grzegorz
Zarejestrowany: 16-06-2013
Skąd: Górzyca
Model: Mondeo mk4
Silnik: 2.0 TDCI@178KM
Rocznik: 2008
Postów: 15
Domyślnie Odp: Rozmiar i opony co polecacie?

No to mnie kolega zaciekawil z tymi ogranicznikami skretu, ale do konca nie wiem co to jest, moze ktos podpowie i objasni?
pdp jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 19-02-2018, 13:39   #3315
FrogsterPL
ford::advanced
 
Avatar FrogsterPL
 
Imię: Piotr
Zarejestrowany: 04-09-2008
Skąd: Kędzierzyn-Koźle
Model: Galaxy Mk3
Silnik: 1.6EB 160 KM
Rocznik: 2011
Postów: 463
Domyślnie Odp: Rozmiar i opony co polecacie?

Ograniczniki skrętu stosuje się po to, żeby przy maksymalnym skręcie kół opony nie ocierały o nadkola.

Jednym z bardziej znanych przykładów aut, gdzie to stosowano, były Hondy Civic VI generacji w wersjach VTEC - niektórzy nieobeznani w temacie właściciele cieszyli się, że układ kierowniczy jest bardziej bezpośredni niż w zwykłych Civicach, bo potrzeba mniej obrotów "od oporu do oporu", podczas gdy prawda była prozaiczna - ograniczniki Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. Samochód jeździł więc tak samo, tylko że miał średnicę zawracania jak tankowiec, w porównaniu do słabszych wersji silnikowych - po prostu nie dawało się aż tak mocno skręcić kół.

W Mondeo nie mam zielonego pojęcia, jak duże są różnice w promieniu zawracania.

EDIT:

Nie mogę znaleźć nigdzie zdjęcia elementu do Mondeo, znalazłem tylko na ford-akcesoria.pl info, że w ASO powinno to kosztować 123 złote za komplet (czyli trochę drogo, zważywszy na fakt, że komplet Febi Bilstein do Volvo kosztuje jakieś 40-50 złotych).

[Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ]

EDIT:

Znalazłem foto.

Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

Do Volvo jest całkiem inne, więc w sumie z jednej strony ciężko porównywać ceny, a zdrugiej... 120 zeta za 4 "kółka" to i tak sporo Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. No ale możliwe, że trzeba będzie wyskoczyć z kasy.

Ostatnio edytowane przez FrogsterPL ; 19-02-2018 o 13:53
FrogsterPL jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 19-02-2018, 13:54   #3316
DAMIAN-24
ford::average
 
Avatar DAMIAN-24
 
Zarejestrowany: 19-09-2013
Skąd: Poznań
Model: Fiesta ST MK8
Silnik: 1.5 EB 200KM
Rocznik: 2020
Postów: 166
Domyślnie Odp: Rozmiar i opony co polecacie?

Spokojnie, nic nie obciera bez ograniczników nawet przy 235/45r18. Miałem tak przy normalnym ET, mam teraz przy dystansach i nic nigdy nie obtarło, nawet przy dużych wykrzyżach jak gdzieś do lasu wjechałem.
DAMIAN-24 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 19-02-2018, 13:57   #3317
pdp
ford::beginner
 
Imię: Grzegorz
Zarejestrowany: 16-06-2013
Skąd: Górzyca
Model: Mondeo mk4
Silnik: 2.0 TDCI@178KM
Rocznik: 2008
Postów: 15
Domyślnie Odp: Rozmiar i opony co polecacie?

Tzn brac te 235 40 18 na felgi 7.5j 52.5 et 18 i nie bedzie problemu?
pdp jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 19-02-2018, 15:48   #3318
DAMIAN-24
ford::average
 
Avatar DAMIAN-24
 
Zarejestrowany: 19-09-2013
Skąd: Poznań
Model: Fiesta ST MK8
Silnik: 1.5 EB 200KM
Rocznik: 2020
Postów: 166
Domyślnie Odp: Rozmiar i opony co polecacie?

Jak najbardziej - jest to homologowany rozmiar, który bez problemu podejdzie(felga też ma odpowiednią szerokość czyli coś z przedziału 7.5 do 8.5 cala). Ja dla komfortu mam rozmiar z polifta czyli 235/45 Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

Ostatnio edytowane przez DAMIAN-24 ; 19-02-2018 o 16:00
DAMIAN-24 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 19-02-2018, 17:55   #3319
pdp
ford::beginner
 
Imię: Grzegorz
Zarejestrowany: 16-06-2013
Skąd: Górzyca
Model: Mondeo mk4
Silnik: 2.0 TDCI@178KM
Rocznik: 2008
Postów: 15
Domyślnie Odp: Rozmiar i opony co polecacie?

Cytat:
Napisał DAMIAN-24 Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Jak najbardziej - jest to homologowany rozmiar, który bez problemu podejdzie(felga też ma odpowiednią szerokość czyli coś z przedziału 7.5 do 8.5 cala). Ja dla komfortu mam rozmiar z polifta czyli 235/45 Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Damian 24 a jakie masz felgi i czy posiadasz moze zdjecia samochodu na 235 45 ?
pdp jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 19-02-2018, 19:41   #3320
Juzek
ford::expert
 
Avatar Juzek
 
Imię: Łukasz
Zarejestrowany: 31-10-2007
Skąd: Legnica
Model: Mondeo Mk4 Kombi Tit S, Fiesta Mk7
Silnik: 2.5T, 1.4
Rocznik: 2009, 2009
Postów: 3,725
Domyślnie Odp: Rozmiar i opony co polecacie?

Jutro z rana Ci podeślę zdjęcia swojego na tym rozmiarze

Wysłane z Szajsunga MkIV
__________________
126p --> MkI 1.8TD --> ST220 STach --> ST220 STach II --> MkIV 2.5T Tit S
Juzek jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz

Tagi
felgi , koła , mk4 , mondeo mk4 , opony , rozmiar , zima



Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 15:43.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.