Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Samochody > Ford Focus
Rejestracja FAQ Kalendarz Dzisiejsze posty Szukaj

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 22-09-2009, 07:05   #1
bond008
ford::average
 
Zarejestrowany: 30-05-2007
Skąd: Bydgoszcz
Model: Focus MK2
Silnik: 1,6 TDCi 109KM
Rocznik: 2005
Postów: 165
Domyślnie ESP jest czy nie?

Witam
Mam taki problem. Czy włącznik ESP jest tylko i wyłącznie na panelu (gdzie znajduje się także włącznik ogrzewania szyb)? Chce kupić Focusa - sprzedający zaznacza ze jest ESP - przesłał mi zdjęcia i nie ma tego włącznika na w/w pozycji. Czy możne są wersje z ESP włączane przez np. komputer pokładowy?
Focus 1,6 TDCi, 2005, kombi VIN WFOWXXGCDW5J

bond008 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 22-09-2009, 08:40   #2
Vadero
ford::advanced
 
Avatar Vadero
 
Zarejestrowany: 10-02-2008
Skąd: Katowice
Model: Fiesta mk7 x2, mondeo mkIV 2.5T
Silnik: 1.4 tdci, 1.4 benzyna, 2.5T
Rocznik: 2009, 2009, 2012
Postów: 353
Domyślnie Odp: ESP jest czy nie?

jak nie ma knefla nie ma ESP Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Vadero jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 22-09-2009, 09:08   #3
jacob10
ford::average
 
Zarejestrowany: 11-06-2009
Skąd: Police
Model: FORD TRANSIT
Silnik: 2.0TDDI
Rocznik: 2001
Postów: 72
Domyślnie Odp: ESP jest czy nie?

Ja mam wersje bez guzika obok podgrzewania szyb a mam esp, zalaczam go przez komputer znajdujacy sie miedzy zegarami
jacob10 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 22-09-2009, 09:13   #4
troq
ford::beginner
 
Avatar troq
 
Imię: Tomek
Zarejestrowany: 10-08-2009
Skąd: Pruszków
Model: Focus C-max GHIA
Silnik: 1.8 TDCI
Rocznik: 2006
Postów: 24
Domyślnie Odp: ESP jest czy nie?

Wersje poliftingowe wszystkie mają ESP, a przedliftingowe tylko te, które maja stosowny przycisk.
__________________
Nie rób tego drugiemu co Tobie niemiłe!

http://troq.posadzdrzewo.pl
http://www.motostat.pl/user_images/11264/icon1.png
troq jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 22-09-2009, 21:07   #5
maureliusz
ford::expert
 
Zarejestrowany: 07-07-2009
Skąd: okolice myślenic
Model: Focus MK2
Silnik: 1.6 TDCI (109KM)
Rocznik: 2005
Postów: 2,165
Domyślnie Odp: ESP jest czy nie?

Hmmm... ciekawe rzeczy piszecie. Gdy szukalem samochodu też obczaiałem temat ESP w Focusie. Wkońcu gość w ASO powiedział mi, że Focusy mają ESP nie odłączane - poza wersją ST :-), no bo bez sensu by to było:-D. Jeżeli chodzi o wyłącznik koło ogrzewania szyby, to nie jest to ESP, a TCS, czy tzw. "szpera" elektronicza. Obniża moment przy ruszaniu, aby zapobiec poślizgowi kół. Nie ma to nic wspólnego ESP. Jak się mylę, niech ktoś mnie oświeci.
maureliusz jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 22-09-2009, 23:23   #6
Komor
ford::advanced
 
Avatar Komor
 
Imię: M
Zarejestrowany: 17-04-2009
Model: Modeo MK5
Silnik: 2.0 TDCi 180 KM
Rocznik: 2017
Postów: 366
Domyślnie Odp: ESP jest czy nie?

Wydaje mi się że ESP w Fokach ->08 jest odłączane w ilus tam %. Tak zauważyłem ślizgając się po żwirze. W ST jest przycisk do odłączenia ESP, ale pewnie całkowicie.

Nie znam szczegółów.
Komor jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 23-09-2009, 07:41   #7
troq
ford::beginner
 
Avatar troq
 
Imię: Tomek
Zarejestrowany: 10-08-2009
Skąd: Pruszków
Model: Focus C-max GHIA
Silnik: 1.8 TDCI
Rocznik: 2006
Postów: 24
Domyślnie Odp: ESP jest czy nie?

Właśnie ja w taki sposób się naciąłem przy zakupie mojego Forda. Nie zwróciłem uwagi na brak przycisku, a wydruk wyposażenia zakodowanego w VIN i ogłoszenie sprzedawcy wyraźnie mówiło, że ESP jest. Po zakupie wrzuciłem temat na forum Focusa i wyśmiano mnie tam, że nie sprawdziłem obecności ESP. Potem w jakimś artykule prasowym przeczytałem że od liftingu w 2007 ESP w fordach jest wyposażeniem standardowym nawet w podstawowych wersjach wyposażenia. Chyba ostatecznym sposobem sprawdzenia czy jest ESP czy go nie ma jest zapalania się lampki ESP na konsoli. Nie zapala się lampka przy rozruchu = nie ma ESP.
__________________
Nie rób tego drugiemu co Tobie niemiłe!

http://troq.posadzdrzewo.pl
http://www.motostat.pl/user_images/11264/icon1.png
troq jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 23-09-2009, 08:30   #8
smook
ford::advanced
 
Avatar smook
 
Zarejestrowany: 09-06-2008
Skąd: Kraków
Model: C-Max
Silnik: 2.0 TDCI
Rocznik: 2005
Postów: 263
Domyślnie Odp: ESP jest czy nie?

Cytat:
Napisał maureliusz Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Hmmm... ciekawe rzeczy piszecie. Gdy szukalem samochodu też obczaiałem temat ESP w Focusie. Wkońcu gość w ASO powiedział mi, że Focusy mają ESP nie odłączane - poza wersją ST :-), no bo bez sensu by to było:-D. Jeżeli chodzi o wyłącznik koło ogrzewania szyby, to nie jest to ESP, a TCS, czy tzw. "szpera" elektronicza. Obniża moment przy ruszaniu, aby zapobiec poślizgowi kół. Nie ma to nic wspólnego ESP. Jak się mylę, niech ktoś mnie oświeci.
Niby dlaczego focusy miały by mieć nie odłączane, a c-maxy miały? Trochę im dalej do ST Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Przycisk na konsoli to ESP i działa jak ESP, a nie jak szpera. Łatwo to sprawdzić np. jeźdząc w kółko po śniegu.
smook jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 23-09-2009, 11:49   #9
maureliusz
ford::expert
 
Zarejestrowany: 07-07-2009
Skąd: okolice myślenic
Model: Focus MK2
Silnik: 1.6 TDCI (109KM)
Rocznik: 2005
Postów: 2,165
Domyślnie Odp: ESP jest czy nie?

Hmm... no to OK. Jeżeli mówisz, że wiesz to z empirycznego doświadczenia. Tak mi powiedziano w ASO, a w sumie ja później nie interesowałem się ESP. Będę dzisiaj w ASO to zapytam jeszcze raz, jak nie zapomnę.
maureliusz jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 23-09-2009, 12:06   #10
Schem
ford::professional
 
Avatar Schem
 
Zarejestrowany: 03-10-2007
Skąd: Kraków
Model: Jeep Grand Cherokee
Silnik: 4.0 I6
Rocznik: 1994
Postów: 1,390
Domyślnie Odp: ESP jest czy nie?

A instrukcję do auta macie? Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Tam jest opisane, co oznacza przycisk na konsoli i jakie systemy są w aucie...

Podejrzewam, że ESP może być nierozłączalne (jak ABS), bo to nie jest auto sportowe, które ma chodzić bokami, a oprócz tego może być TCS i ten jest rozłączalny zawsze w każdym aucie, bo inaczej nie da się jechać zimą na łańcuchach na przykład.
Jeśli na guziku jest rysunek opony z szutrem spod niej wyskakującym, to jest to TCS, czyli ta właśnie elektroniczna szpera, która pomaga przy ruszaniu na śliskim.
Jeśli jest autko w poślizgu, to jest ESP, czyli stabilizacja toru jazdy.
__________________
Czarny Ciągnik 4.0 na lifcie 3.5'' i 265/75R16 Cooper Discoverer STT

Fordy otaczają mnie
Schem jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz



Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 16:44.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.