Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Forum Ogólne > Ford Garage > Diesel
Rejestracja FAQ Kalendarz Dzisiejsze posty Szukaj

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 06-11-2011, 09:03   #1
kwknbp
ford::amateur
 
Zarejestrowany: 06-11-2011
Model: cmax
Silnik: 1,8 duratec
Rocznik: 2003
Postów: 5
Smile pykanie w wydech

Witam mam taki dziwny poroblem ne znalazłem nic na necie o tym, a mianowice mam foczke 2000 rok z silnikiem 1,8 tddi 90KM. Na wolnych obrotach słychać za silnikiem oraz w wydechu takie dziwne pykanie jak by kompresja. Czy to normalne? moja foczka ma przebieg 168 tysiecy. nie wiemczy o nowosći tak się dzieje bo nie zauważyłem . Mam ją miesiąc. Dodam że wymieniałem rozrząd. MOże byc przestawiony gdzieś i dlatego tak się dzieje. Czy mze zaory trzeba było by wyregulowac? Przebieg mam oryginalny. A druga sprawa Przy okazji to czy spalanie 7-8 litrów w mieście 8,5 z klimą włączoną, a w trasie 6 to normalne spalanie? tylko prosze nie pisać, że pali komuś 4 litry w mieście, bo nie uwierze. Czy jak wtryski delikatnie dzwonią, ale moc ma to może więcej palić?? Pozdrawiam forumowiczów i prosze o serdecze prrzyjęcie do grona i zrozumienie Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

kwknbp jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 06-11-2011, 09:14   #2
kwknbp
ford::amateur
 
Zarejestrowany: 06-11-2011
Model: cmax
Silnik: 1,8 duratec
Rocznik: 2003
Postów: 5
Domyślnie Odp: pykanie w wydech

Ta przegladajac temat dziwne objawy po wymianie oleju nasuuneła mi sie myśl czy olej 10w40 mobila s2000 nie bedzie pzycyną pykania? nie za gęsty olej? Dobry zastosowałem olej?? czy lepiej wymienic go na 5w30?
kwknbp jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 06-11-2011, 18:37   #3
ministerq
ford::professional
 
Avatar ministerq
 
Imię: Marcin
Zarejestrowany: 22-06-2008
Skąd: Dąbrowa Górnicza
Model: Ford fiesta mk4, mondeo mk4
Silnik: 1.8MTDI/170KM 2.0TDCI/140KM
Rocznik: 1998/2010
Postów: 1,771
Domyślnie Odp: pykanie w wydech

Cytat:
Napisał kwknbp Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
nie za gęsty olej?
W dużym uproszczeniu: w trakcie pracy silnika, przy jego temperaturze znamionowej gęstość oleju jest zbliżona - czy to syntetyk, czy to półsyntetyk.
5w czy 10w ma znaczenie tylko dla odpalania w skrajnie niskich temperaturach.
Jeśli Twoja Foczka nie bierze oleju, to zlewaj ten półsyntetyk i zalej go syntetykiem. Silnik Ci podziękuje, zwłaszcza zimą. I jeździj na olejach syntetycznych najdłużej jak to możliwe.
ministerq jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 11-11-2011, 10:58   #4
Kleszcz
ford::beginner
 
Imię: Łukasz
Zarejestrowany: 29-05-2010
Skąd: Gdańsk
Model: Focus MK1,Focus MK2 FL
Silnik: 1,8 TDDI 90,1.8TDCi 115
Rocznik: 2000,2008
Postów: 35
Domyślnie Odp: pykanie w wydech

Pykanie z wydechu :Sprawdź czy masz jeszcze Katalizator, czy tylko pustą puszke
Kleszcz jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 17-11-2011, 19:17   #5
kwknbp
ford::amateur
 
Zarejestrowany: 06-11-2011
Model: cmax
Silnik: 1,8 duratec
Rocznik: 2003
Postów: 5
Domyślnie Odp: pykanie w wydech

Cytat:
Napisał Kleszcz Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Pykanie z wydechu :Sprawdź czy masz jeszcze Katalizator, czy tylko pustą puszke
Katalizator raczej jest bo wyglada tam na wszysto oryginalne oryginalny wydech nci nei grzebane. jest nawet data produkcji wydechu z 2000 roku. co śmieszne nie widać śladui korozji na nic jeszcze trzymasię kupy jak na tyle lat. proszę o pomoc
kwknbp jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 17-11-2011, 19:37   #6
Damian
ford::average
 
Zarejestrowany: 15-08-2010
Model: A
Silnik: B
Rocznik: C
Postów: 96
Domyślnie Odp: pykanie w wydech

To że nie widać z zewnątrz nie oznacza, że katalizator nie mógł się odkleić lub rozsypać wewnątrz.
Damian jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz



Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 23:43.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.