Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Samochody > Ford Focus
Rejestracja FAQ Kalendarz Dzisiejsze posty Szukaj

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 18-03-2016, 12:17   #31
bestia150
ford::advanced
 
Zarejestrowany: 07-03-2015
Model: -
Silnik: -
Rocznik: -
Postów: 207
Domyślnie Odp: Używanie programu Focccus

Można, ale nie działa to prawidłowo. Przynajmniej na sofcie ABSu -AP.

Po aktywacji tego trybu ESP hamuje na łagodnych łukach bez powodu niezależnie od ustawienia włączony/sportowy/wyłączony. Po dezaktywacji wszystko wraca do normy.

Być może soft -EA rozwiązuje problem, ale od tedika dowiedziałem się, iż aktualizacja ABSu jest trochę ryzykowna, więc odpuściłem temat Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

bestia150 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 21-03-2016, 09:25   #32
spenser696969
ford::advanced
 
Imię: Lukasz
Zarejestrowany: 16-11-2014
Skąd: SOCHACZEW
Model: Focus mk3
Silnik: 1,6 TDCI z DPF
Rocznik: 2011
Postów: 307
Domyślnie Odp: Używanie programu Focccus

Cytat:
Napisał kielichwina Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Do zmiany ustawień BCM możesz zostawić wartości fabryczne

Ja robię zmiany w BCM na :
Bity na sekundę 38400
Odbiór 64 bajty
Transmisja 64 bajty
Opóźnienie 1 ms

ale robiłem też na:
bity na sekundę 2000000
Odbiór 64 bajty
Transmisja 64 bajty
Opóźnienie 1 ms

P.s. prędkość portu (bity na sekundę) zmieniasz w ELMconfig, a później ustawiasz w Focccus.
Z tego co zauważyłem to opóźnienie 1ms czy inne ustawia się automatycznie w zależności od ustawionej prędkości elm im wyższa prędkość bitów na sekundę tym mniejsze opóźnienie. W konfiguracji portu com mogę opóźnienie ustawić na 1ms ale program i tak sobie dobierze parametry automatycznie(w Forscan widać to najlepiej). Prędkość zmieniam w elmconfig. Dodam że Forscan powyżej prędkości 500000 nie znajduję urządzenia. Mam pytanko odnośnie korekty licznika w Focccus, czy elm musi być HS-CAN? jakim interfejsem ustawialiście ? Mi elm327 v2 od Viakena wyrzuca błąd, czy viakenem v3 pójdzie? Prędkość ustawiłem 1000000, konfigurację z BCM bez problemu zaczytuję tylko dziwi mnie to że samo zaczytanie w Focccus wyrzuca błędy w kompie ale to szczegół.
spenser696969 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 25-03-2016, 15:48   #33
BrudnyHenryk
ford::advanced
 
Avatar BrudnyHenryk
 
Imię: Marcin
Zarejestrowany: 12-09-2014
Skąd: Warszawa Wilanów
Model: FORD FOCUS MKIII TREND SPORT KOMBI
Silnik: 1.6 Ecoboost 150KM -> 182KM
Rocznik: 2012
Postów: 318
Domyślnie Odp: Używanie programu Focccus

Ja mam tylko viaken v3 i nie mogę Ci pomóc.

Ustawiamy 1ms, żeby mieć minimalne możliwe opóźnienie. Jak ustawimy np. 16 ms to program nie ustawi krótszego czasu niż 16 ms! To wiąże się z oczekiwaniem 16 ms przed każdą porcją danych, co wielokrotnie wydłuża proces wgrywania aktualizacji - tak piszą Rosjanie.
__________________
Modyfikacje w moim aucie: Moc 182 KM + Radio sync2 + Nawigacja + Kamera wsteczna
<tu wszystko o moim aucie>
§23
BrudnyHenryk jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 02-04-2016, 20:55   #34
BrudnyHenryk
ford::advanced
 
Avatar BrudnyHenryk
 
Imię: Marcin
Zarejestrowany: 12-09-2014
Skąd: Warszawa Wilanów
Model: FORD FOCUS MKIII TREND SPORT KOMBI
Silnik: 1.6 Ecoboost 150KM -> 182KM
Rocznik: 2012
Postów: 318
Domyślnie Odp: Używanie programu Focccus

Właśnie wyszła aktualizacja Focccus 0.8.6 z obsługą focus mk3.5 i KUGA 2.
__________________
Modyfikacje w moim aucie: Moc 182 KM + Radio sync2 + Nawigacja + Kamera wsteczna
<tu wszystko o moim aucie>
§23
BrudnyHenryk jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 02-04-2016, 22:13   #35
tedi_k
FCP member
 
Avatar tedi_k
 
Imię: Tadeusz
Zarejestrowany: 03-11-2011
Skąd: Katowice
Model: Mitsubishi Outlander PHEV, C-max Energi (USA) PHEV
Silnik: 2.4 PB, 2.0 PB wolnossące cykl Atkinsona - hybryda plug-in
Rocznik: 2019, 2016
Postów: 17,035
Domyślnie Odp: Używanie programu Focccus

Cytat:
Napisał kielichwina Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
...aktualizacja Focccus 0.8.6 ...
No to tak "od ręki"Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. zmodyfikowałem wersję 0.8.6 aby też dało się przebieg na zegarach podwyższać. Przepis wzięty od rosyjskiego kolegi: [Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ]
ZIP ze zmodyfikowanym plikiem (FoCCCus-m.exe - łatwo poznać, bo w 'About' u góry ma wersję 'FoCCCus v0.8.6m') umieściłem na moim dropboxie - [Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ]
Działanie sprawdziłem na moim samochodzie - przebieg podwyższaGoście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
__________________
------------------------------------------------------------------------------------------------
Nadal tu jestem - choć jeżdżę Mitsubishi Outlander PHEV 4x4 2019 224KM
tedi_k jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 04-04-2016, 09:00   #36
spenser696969
ford::advanced
 
Imię: Lukasz
Zarejestrowany: 16-11-2014
Skąd: SOCHACZEW
Model: Focus mk3
Silnik: 1,6 TDCI z DPF
Rocznik: 2011
Postów: 307
Domyślnie Odp: Używanie programu Focccus

Cytat:
Napisał tedi_k Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
No to tak "od ręki"Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. zmodyfikowałem wersję 0.8.6 aby też dało się przebieg na zegarach podwyższać. Przepis wzięty od rosyjskiego kolegi: [Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ]
ZIP ze zmodyfikowanym plikiem (FoCCCus-m.exe - łatwo poznać, bo w 'About' u góry ma wersję 'FoCCCus v0.8.6m') umieściłem na moim dropboxie - [Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ]
Działanie sprawdziłem na moim samochodzie - przebieg podwyższaGoście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Ten twój plik ze zmodyfikowanym Focccusem trochę więcej waży niż ten Rosyjski zmodyfikowany, można wiedzieć z czego ta różnica wynika?
spenser696969 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 04-04-2016, 11:17   #37
tedi_k
FCP member
 
Avatar tedi_k
 
Imię: Tadeusz
Zarejestrowany: 03-11-2011
Skąd: Katowice
Model: Mitsubishi Outlander PHEV, C-max Energi (USA) PHEV
Silnik: 2.4 PB, 2.0 PB wolnossące cykl Atkinsona - hybryda plug-in
Rocznik: 2019, 2016
Postów: 17,035
Domyślnie Odp: Używanie programu Focccus

Cytat:
Napisał spenser696969 Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
...więcej waży...
Jak się zajrzy do środka to widać - są oba exeki: oryginalny (FoCCCus.exe) i zmodyfikowany (FoCCCus-m.exe).
__________________
------------------------------------------------------------------------------------------------
Nadal tu jestem - choć jeżdżę Mitsubishi Outlander PHEV 4x4 2019 224KM
tedi_k jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 04-04-2016, 21:24   #38
tedi_k
FCP member
 
Avatar tedi_k
 
Imię: Tadeusz
Zarejestrowany: 03-11-2011
Skąd: Katowice
Model: Mitsubishi Outlander PHEV, C-max Energi (USA) PHEV
Silnik: 2.4 PB, 2.0 PB wolnossące cykl Atkinsona - hybryda plug-in
Rocznik: 2019, 2016
Postów: 17,035
Domyślnie Odp: Używanie programu Focccus

Pobawiłem się dziś trochę FoCCCusem - tak dla eksperymentu...
No i powiem, że jazda jest bez trzymanki! Jak się pojawia komunikat o "checksum error", to oznacza, że CCC odczytane jest całkiem przypadkowo (nie widomo co i gdzie zostało pozamieniane)!!!! A u mnie komunikat pojawiał się co chwila!!! Zapis takiej konfiguracji powoduje "choinkę" lub "roślinkę" w zależności od szczęścia użytkownikaGoście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Krótko mówiąc - zabawa dla odważnych...Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
__________________
------------------------------------------------------------------------------------------------
Nadal tu jestem - choć jeżdżę Mitsubishi Outlander PHEV 4x4 2019 224KM
tedi_k jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 04-04-2016, 22:47   #39
meduzrb
ford::amateur
 
Zarejestrowany: 10-07-2015
Skąd: Łódź
Model: Focus MK3
Silnik: 1,6
Rocznik: 2015
Postów: 8
Lightbulb Odp: Używanie programu Focccus

Cytat:
Napisał kielichwina Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Właśnie wyszła aktualizacja Focccus 0.8.6 z obsługą focus mk3.5 i KUGA 2.
Witam wszystkich,
Czy ktoś z szanownych kolegów wykoanł zmianę (wyłączenie) TPMS na DDS. Posiadam FF3 z 2015. Program FoCCCus ver. 0.8.6. zczytuje z BCM konfiguracje w wierszu #101 Tire pressure monitoring jest unknown.
Jak na razie wstrzymałem się od zmiany na Deflation Detection System.

Jeżeli ktoś ma to już za sobą - informacja będzie mile widziana, myślę że przez wszystkich zainteresowanych...

Po przeczytaniu wątku o FoCCCus'ie mam mieszane uczucia czy próbować zmienić ustawienia w BCM...
meduzrb jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 04-04-2016, 23:26   #40
tedi_k
FCP member
 
Avatar tedi_k
 
Imię: Tadeusz
Zarejestrowany: 03-11-2011
Skąd: Katowice
Model: Mitsubishi Outlander PHEV, C-max Energi (USA) PHEV
Silnik: 2.4 PB, 2.0 PB wolnossące cykl Atkinsona - hybryda plug-in
Rocznik: 2019, 2016
Postów: 17,035
Domyślnie Odp: Używanie programu Focccus

Cytat:
Napisał meduzrb Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
...Posiadam FF3 z 2015. ...
W FF3 FL masz czujniki ciśnienia w oponach i TPMS typu "TPMS FedReg EU" - (id=06). FoCCCus niepoprawnie rozpoznaje tę wartość. Zamiana na DDS może się nie udać, bo DDS po lifcie nie bardzo ma prawo działać...
__________________
------------------------------------------------------------------------------------------------
Nadal tu jestem - choć jeżdżę Mitsubishi Outlander PHEV 4x4 2019 224KM
tedi_k jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz



Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 15:47.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.