Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Samochody > Ford Focus
Rejestracja FAQ Kalendarz Dzisiejsze posty Szukaj

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 28-01-2023, 12:45   #1
kurm28
ford::beginner
 
Zarejestrowany: 08-03-2011
Model: Focus Mk3
Silnik: 1.6 TDCi
Rocznik: 2013
Postów: 20
Domyślnie Moduł czujnika parkowania - jaki?

Dzień dobry

W moim Focusie padły czujniki parkowania.
Najpierw wpadały co jakiś czas w tryb niedziałania, ale wracały, aż w końcu umarły na śmierć.
Szczerze przyznaję, że bez głębszej diagnostyki, postanowiłem wymienić moduł, bo mam wolne 100PLN Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum., lubię takie proste rozwiązania i tak sobie myślę, że za wiele innych opcji nie ma więc spróbuje. Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

Wszystko szło dobrze, aż dotarłem do momentu zakupu modułu i tutaj pojawił sie problem - nie wiem jaki model moduł kupić, ponieważ numery na tym który jest w samochodzie sie wytarły.
Widoczne jest tylko M5T-15K866 (pod spodem natomiast mniejszymi cyferkami 303609/D25KE).
Z tego co doczytałem, cały numer to zapewne BM5T - 15K866 - ... no i właśnie tych dwóch literek na końcu brakuje, a chyba one mówią do jakiej wersji auta jest moduł.
Mój Focus jest z 2013 i ma tylko cztery czujniki z tyłu.

Czy po takim opisie ktoś mógłby podpowiedzieć (o ile to w ogóle możliwe), jakiego modułu potrzebuję?

Z góry dziękuję.

Pzdr
k.

kurm28 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 28-01-2023, 13:37   #2
krzys1968
ford::expert
 
Avatar krzys1968
 
Imię: Krzysztof
Zarejestrowany: 13-10-2010
Skąd: Gliwice-Berlin
Model: fokus Mk2 FL byl i milo wspominam ; focus Mk3
Silnik: 1.6tdci 109Ps ; 1.6 tdci 115Ps
Rocznik: 2008 ; 2014
Postów: 2,977
Domyślnie Odp: Moduł czujnika parkowania - jaki?

Jeżeli padł 1, a po później 3, to w pierwej kolejności sprawdził bym wiązkę żeby wyeliminować zbędnej wymiany modułu.
krzys1968 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 28-01-2023, 13:58   #3
kurm28
ford::beginner
 
Zarejestrowany: 08-03-2011
Model: Focus Mk3
Silnik: 1.6 TDCi
Rocznik: 2013
Postów: 20
Domyślnie Odp: Moduł czujnika parkowania - jaki?

Źle napisałem:

Wyglądało to tak, że po włączeniu auta system zgłaszał awarię systemu, później system wracał, po kilku dniach znowu awaria, po chwili wracało... aż któregoś dnia padło i nie wstało.
Dlatego nie wygląda mi to na awarię wiązki albo pojedynczego czujnika...
kurm28 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 28-01-2023, 14:32   #4
kln1920
ford::professional
 
Avatar kln1920
 
Imię: Marcin
Zarejestrowany: 16-10-2017
Skąd: Świętochłowice
Model: Focus MK3.5/Fiesta MK7.5
Silnik: 2.0 TDCI 180KM/1.25 82KM
Rocznik: 2016/2013
Postów: 1,997
Domyślnie Odp: Moduł czujnika parkowania - jaki?

Jak masz tylko czujniki z tyłu i nie masz w planach dokładać przodu, to końcówka Ax, gdzie X to dowolna litera
kln1920 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 28-01-2023, 15:11   #5
kurm28
ford::beginner
 
Zarejestrowany: 08-03-2011
Model: Focus Mk3
Silnik: 1.6 TDCi
Rocznik: 2013
Postów: 20
Domyślnie Odp: Moduł czujnika parkowania - jaki?

Bardzo dziękuję!

pzdr
k
kurm28 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 30-01-2023, 16:42   #6
Teisejas
ford::advanced
 
Zarejestrowany: 26-03-2011
Skąd: Kraków
Model: Focus Mk3 Turnier
Silnik: 1.6 TDCi 115KM
Rocznik: 2011
Postów: 337
Domyślnie Odp: Moduł czujnika parkowania - jaki?

Cytat:
Napisał kurm28 Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Wyglądało to tak, że po włączeniu auta system zgłaszał awarię systemu, później system wracał, po kilku dniach znowu awaria, po chwili wracało... aż któregoś dnia padło i nie wstało.
Dlatego nie wygląda mi to na awarię wiązki albo pojedynczego czujnika...
Awaria jednego choćby czujnika (lub utrata połączenia z nim na skutek uszkodzenia wiązki) spowoduje wyłączenie całego systemu wspomagania parkowania. Problem z wiązką jest dość częsty a o padniętym module parkowania to jeszcze nie słyszałem. Jeżeli nie zalało ci modułu, to moim zdaniem znacznie bardziej prawdopodobne jest że któryś przewód przegnił. To, że problem nie pojawił się od razu na stałe, nie jest wbrew pozorom dowodem na to, że przyczyną jest moduł. Ja miałem problem z przewodem masowym do jednego z czujników i było podobnie - na początku problem pojawiał się i znikał (jakby nie było na wiązkę też przenoszą się wibracje i wstrząsy karoserii więc w miejscu uszkodzenia czasami przewód przepuszczał prąd).

Podpięcie pod komputer wyjaśniłoby szybko przyczynę problemu (z zastrzeżeniem, że jak pokaże na brak komunikacji z konkretnym czujnikiem, to należałoby go zamienić z innym w celu ustalenia czy uszkodzony jest czujnik czy wiązka...).
__________________
Ford Focus Mk2 1.8 TDCI '05 -> Ford Focus Mk3 1.6 TDCI '11

Ostatnio edytowane przez Teisejas ; 30-01-2023 o 16:44
Teisejas jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 30-01-2023, 20:58   #7
kurm28
ford::beginner
 
Zarejestrowany: 08-03-2011
Model: Focus Mk3
Silnik: 1.6 TDCi
Rocznik: 2013
Postów: 20
Domyślnie Odp: Moduł czujnika parkowania - jaki?

Bardzo wartościowy dla mnie komentarz. Dziękuję.
Moduł juz do mnie jedzie - 40 pln Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum., więc jak po wymianie dalej będzie błąd to wiem gdzie szukać.
Oddałbym auto do serwisu, ale nie mam blisko żadnego, a do Wrocławia nie chce mi się tarabanić.
Poza tym w ten sposób dużo sie uczę, więc tak czy tak warto. Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
kurm28 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz



Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 17:19.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.