Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Samochody > Ford Focus
Rejestracja FAQ Kalendarz Dzisiejsze posty Szukaj

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 13-03-2021, 07:52   #11
Skurek20
 
Postów: n/a
Domyślnie Odp: nie działa mi rozpoznawanie znaków, asystent pasa, automatyczne światła drogowe,

System mi się wprawdzie nie wyłącza, ale działanie tych systemów jest, powiedziałbym, niepewne. W Polsce rozpoznawanie znaków nie ma sensu, bo system jest ustawiony na znak i jego odwołanie, co w Polsce rzadko się zdarza. W Niemczech działa to trochę, ale nie zawsze. Utrzymywanie pasa ruchu jest fajne, ale jak pas jest niewyraźny, albo są np roboty drogowe i jest jeden biały, drugi żółty, to system glupieje.
Tak więc oba systemy to fajny bajer, ale nie można się na nie zdać.

Wysłane z mojego M2007J20CG przy użyciu Tapatalka

  Odpowiedź z Cytatem
Stary 13-03-2021, 08:17   #12
grzesiek2508@interia.pl
ford::amateur
 
Imię: GRZEGORZ
Zarejestrowany: 16-12-2020
Model: Focus mk3 1.6 TDCi
Silnik: 1.6
Rocznik: 2013
Postów: 4
Domyślnie Odp: nie działa mi rozpoznawanie znaków, asystent pasa, automatyczne światła drogowe,

Dlatego właśnie obejdę się bez tych udogodnień
Dzięki za odpowiedź
Pozdrawiam
grzesiek2508@interia.pl jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 13-03-2021, 16:20   #13
lukaszooo
ford::expert
 
Imię: Łukasz
Zarejestrowany: 24-06-2015
Skąd: Mińsk Mazowiecki
Model: KUGA
Silnik: 1.5 eb
Rocznik: 2020
Postów: 2,453
Domyślnie Odp: nie działa mi rozpoznawanie znaków, asystent pasa, automatyczne światła drogowe,

"Chu.... baletnicy przeszkadza rąbek u spódnicy"..... Sama nazwa systemów mowi ze jest to" Asystent" a nie auto pilot.
Wszystkie te systemy są bardzo fajne i pomagają w jeździe.
lukaszooo jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 17-03-2021, 10:24   #14
Teisejas
ford::advanced
 
Zarejestrowany: 26-03-2011
Skąd: Kraków
Model: Focus Mk3 Turnier
Silnik: 1.6 TDCi 115KM
Rocznik: 2011
Postów: 337
Domyślnie Odp: Focus Mk3 2013 Rozpoznawanie znaków i asystent pasa ruchu

Cytat:
Napisał [Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ] Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Komputer diagnosty nie wykazuje błędów, co może oznaczać że kamera jest ok.
Nie jest możliwe, aby komputer nie wyrzucał błędów. Skoro opcje dotyczące systemów są w menu, to zostały one uaktywanione w centralnej konfiguracji. Wyłączający się asystent pasa ruchu to z kolei oznaka, że komputer wykrywa jakiś błąd i dezaktywuje ten system. Nie wiem czym były odczytywane błędy, ale z pewnością niczym dedykowanym do forda. Wystarczy skorzystać z programu FORSCAN, bardzo popularnym wśród użytkowników fordów - nawet jeżeli nie chcesz wydawać kilkudziesięciu złotych na kabel, to jestem przekonany, że znajdziesz kogoś w swojej okolicy, kto go ma i Ci pomoże.

Cytat:
Napisał [Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ] Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Myślałem że może coś jest po prostu zablokowane w oprogramowaniu ��
Jest teoretycznie możliwe, że ktoś namieszał w konfiguracji kamery i dlatego nie działa, ale w praktyce jest to moim zdaniem mało prawdopodobne.

Cytat:
Napisał [Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ] Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Alee widzę że chyba lepiej jak będę jeździł bez wymienionych dobrodziejstw hehe
Takiego podejścia nie rozumiem, może dlatego, że sam u siebie dokładałem tą kamerę i te systemy chciałem mieć. Oprócz asystenta utrzymania pasa ruchu (który w przedliftach, po zmianie konfiguracji może nie tylko interweniować przy przekroczeniu linii ale utrzymywać na środku pasa) tracisz także asystenta świateł drogowych i system monitorowania zmęczenia kierowcy. Oczywiście nie są one niezawodne i działają w określonych warunkach, ale tak jak pisał Kolega wyżej, to nie są funkcje autopilota i ich założeniem nie jest zastąpić kierowcę w prowadzeniu tylko mu pomóc w razie nieuwagi (np. żeby przez przypadek nie złapać pobocza, co przecież może mieć fatalne skutki) lub odciążyć - w przypadku as. świateł drogowych. Jakby nie patrzeć technologia jest sprzed dziesięciu lat, ale focus jest chyba pierwszym kompaktem, w którym się takie systemy pojawiły. Ja to doceniam.
Tak czy inaczej, zanim się zupełnie poddasz to sprawdź chociaż bezpiecznik F29 w skrzynce bezpieczników w bagażniku - może masz szczęście i tylko się przepalił w związku z czym kamera nie ma zasilania... (ale wtedy nie działałby też system Active City Stop, jeżeli go masz, ale nie wiem czy pojawiałby się komunikat na zegarach).
__________________
Ford Focus Mk2 1.8 TDCI '05 -> Ford Focus Mk3 1.6 TDCI '11
Teisejas jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 18-03-2021, 04:59   #15
Skurek20
 
Postów: n/a
Domyślnie Odp: nie działa mi rozpoznawanie znaków, asystent pasa, automatyczne światła drogowe,

Cytat:
Napisał lukaszooo Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
"Chu.... baletnicy przeszkadza rąbek u spódnicy"..... Sama nazwa systemów mowi ze jest to" Asystent" a nie auto pilot.
Wszystkie te systemy są bardzo fajne i pomagają w jeździe.
Może tobie pomagają. Jak mi na robotach drogowych, przy dwóch liniach i zwężonej jezdni, auto nie wie który pas wybrać i szarpie raz w lewo raz w prawo, to mi to nie pomaga. Co gorzej, nawet po wyłączeniu, system mimo wszystko lekko przytrzymuje auto na pasie, co powoduje że zmiana pasa ruchu jest utrudniona.
Jak automatyczny tempomat zwalnia na ograniczeniu, po czym w tabliczce z informacją o grochówce przy drodze rozpoznaje odwołanie ograniczenia i zaczyna gwałtownie przyspieszać to jest to wyjątkowo słabe. A takie sytuacje są nagminne. Teraz jeżdżę tylko z rozpoznawaniem auta przede mną. Klnę na to g..wno, bo działa nie po mojemu, ale gdybym przysnął to może się nie zabiję.
Kupiłem auto z tymi systemami to je mam, ale drugi raz bym za to nie zapłacił. Natomiast przyznaje że gdyby były i w ogóle nie działały to kazałbym to naprawić, bo między nie działa bo się zepsuło a nie działa bo wyłączyłem jest spora różnica.

Wysłane z mojego M2007J20CG przy użyciu Tapatalka
  Odpowiedź z Cytatem
Stary 18-03-2021, 06:25   #16
lukaszooo
ford::expert
 
Imię: Łukasz
Zarejestrowany: 24-06-2015
Skąd: Mińsk Mazowiecki
Model: KUGA
Silnik: 1.5 eb
Rocznik: 2020
Postów: 2,453
Domyślnie Odp: nie działa mi rozpoznawanie znaków, asystent pasa, automatyczne światła drogowe,

Pojezdzij autem bez żadnego z tych systemów i będziemy rozmawiać co jednak jest fajne a co nie. Taka sama gadka jak to że automat zabiera przyjemność z jazdy.
lukaszooo jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 18-03-2021, 18:04   #17
tedi_k
FCP member
 
Avatar tedi_k
 
Imię: Tadeusz
Zarejestrowany: 03-11-2011
Skąd: Katowice
Model: Mitsubishi Outlander PHEV, C-max Energi (USA) PHEV
Silnik: 2.4 PB, 2.0 PB wolnossące cykl Atkinsona - hybryda plug-in
Rocznik: 2019, 2016
Postów: 17,035
Domyślnie Odp: nie działa mi rozpoznawanie znaków, asystent pasa, automatyczne światła drogowe,

Cytat:
Napisał Skurek20 Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
....nawet po wyłączeniu, system mimo wszystko lekko przytrzymuje auto na pasie, co powoduje że zmiana pasa ruchu jest utrudniona...
Bogatą wyobraźnie ma Kolega...Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Rozumiem, że zdarza się też u Kolegi, że auto zaparkuje wieczorem w jednym miejscu, a rano stoi sobie ono w innym - bo w nocy uznało, ze wybrane miejsce jest "słabe"???Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
__________________
------------------------------------------------------------------------------------------------
Nadal tu jestem - choć jeżdżę Mitsubishi Outlander PHEV 4x4 2019 224KM
tedi_k jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz



Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 06:00.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.