Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Samochody > Ford Galaxy
Rejestracja FAQ Kalendarz Dzisiejsze posty Szukaj

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 22-02-2012, 15:19   #2321
macle
ford::beginner
 
Imię: Maciej
Zarejestrowany: 03-10-2011
Skąd: Toruń
Model: Seat Alhambra
Silnik: 1,9 TDI, ASZ - 130KM
Rocznik: 2004
Postów: 17
Domyślnie Odp: Dogrzewacz - kompendium wiedzy

Cytat:
Napisał gruby1979 Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
znalazlem na alegro sterowniki regenerowane za 380-500 zl
ale nie wiem czy to wystarczy czy po wymianie odpali czy tylko to jest walniete a moze jest tylko zablokowany ?
Ja bym na Twoim miejscu nie pchał się w żadne regenerowane. Sam przeżyłem próbę regeneracji po której sterownik chodził parę tygodni i padł. Jest on wykonany w technologii nie właściwej dla miejsca jego zabudowania i po prostu w tych piecach wysiada po paru latach. Mój sterownik był z 2008 roku, podczas gdy piec z 2005, a zepsuł się w 2011, wniosek z tego, że wytrzymuje 3 lata i kaput.
Ja kupiłem nówkę za 800 PLN. Tutaj masz przykładową stronę [Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ] . Wcześniej już pisałem gdzie schowałem mój nowy drogi sterownik, mam nadzieję, że to uchowa go w sprawności dłużej.

macle jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 22-02-2012, 23:24   #2322
peters
ford::advanced
 
Avatar peters
 
Imię: piotr
Zarejestrowany: 19-01-2011
Skąd: Mazowieckie
Model: Vw T4,Vw Sharan 2006
Silnik: 2,5tdi 1,9tdi
Rocznik: 01
Postów: 213
Domyślnie Odp: Dogrzewacz - kompendium wiedzy

Koledzy pytanie co do pieca D5WZ,to mniej awaryjny piec czy tez lipny jak ten ostatnio opisywany ???
peters jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 25-02-2012, 08:44   #2323
kubabike
ford::average
 
Imię: Kuba
Zarejestrowany: 18-11-2010
Skąd: Łódź
Model: Ford Mondeo Mk4
Silnik: 2.0 TDCI 140->163KM
Rocznik: 2011
Postów: 154
Domyślnie Odp: Dogrzewacz - kompendium wiedzy

@ Peters

D5WZ jest awaryjny ale o wiele mniej niż ten z literką F, bo w nim najczęściej jak coś się psuje to świeca, sitko lub psuje sie pompka... czyli nic wielkiego jak już pewnie wiesz. Te piece były montowane do 2004 r ale nie wiem do ktorego miesiaca.(napewno do konca 2003)
kubabike jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 25-02-2012, 13:32   #2324
peters
ford::advanced
 
Avatar peters
 
Imię: piotr
Zarejestrowany: 19-01-2011
Skąd: Mazowieckie
Model: Vw T4,Vw Sharan 2006
Silnik: 2,5tdi 1,9tdi
Rocznik: 01
Postów: 213
Thumbs up Odp: Dogrzewacz - kompendium wiedzy

Cytat:
Napisał kubabike Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
@ Peters

D5WZ jest awaryjny ale o wiele mniej niż ten z literką F, bo w nim najczęściej jak coś się psuje to świeca, sitko lub psuje sie pompka... czyli nic wielkiego jak już pewnie wiesz. Te piece były montowane do 2004 r ale nie wiem do ktorego miesiaca.(napewno do konca 2003)
Rozumiem,czyli moze bedzie mi hulal,jak sie wezme za wymiane z D3WZ.
Dlaczego ,lub nie wiem jak to sie robi nie ma znaczka podziekuj na tym forum.Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
druga sprawa koledzy rozpatruje kupno nowego ogrzewania postojowego(ale suchiego)
Ma ktos moze linka do dyskusji na tym forum ,aby poczytac co jest warto kupic jesli sie juz wyda te 2,3 tys.zl.
peters jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 28-02-2012, 12:50   #2325
taxidriver
ford::professional
 
Avatar taxidriver
 
Zarejestrowany: 10-01-2008
Skąd: Lublin Polska G
Model: Galaxy, Santa Fe
Silnik: AUY, D4EB - 2.2 16V R4 CRDi
Rocznik: 2001, 2008
Postów: 1,064
Domyślnie Odp: Dogrzewacz - kompendium wiedzy

przerabiałem to u kolegi miał taki jak autko kupił. Po pierwsze nie wiem dlaczego ale strasznie plastiki śmierdziały, po drugie niestety silnik był notorycznie niedogrzany i palił w zimie jak smok poza tym wszystko ok.
taxidriver jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 28-02-2012, 23:03   #2326
peters
ford::advanced
 
Avatar peters
 
Imię: piotr
Zarejestrowany: 19-01-2011
Skąd: Mazowieckie
Model: Vw T4,Vw Sharan 2006
Silnik: 2,5tdi 1,9tdi
Rocznik: 01
Postów: 213
Domyślnie Odp: Dogrzewacz - kompendium wiedzy

Cytat:
Napisał taxidriver Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
przerabiałem to u kolegi miał taki jak autko kupił. Po pierwsze nie wiem dlaczego ale strasznie plastiki śmierdziały, po drugie niestety silnik był notorycznie niedogrzany i palił w zimie jak smok poza tym wszystko ok.
Mowisz o jakim suchym webasto czy o D3WZ Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Suchie mnie interesuje i potrzebuje jak najwiecej info ktore brac...
peters jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 29-02-2012, 07:20   #2327
taxidriver
ford::professional
 
Avatar taxidriver
 
Zarejestrowany: 10-01-2008
Skąd: Lublin Polska G
Model: Galaxy, Santa Fe
Silnik: AUY, D4EB - 2.2 16V R4 CRDi
Rocznik: 2001, 2008
Postów: 1,064
Domyślnie Odp: Dogrzewacz - kompendium wiedzy

miał HL 18 to jest bardzo dobre stare urządzenie miał wsadzoną benz i dodatkowy zbiornik ok 2 l starczało na długi czas ale niestety tak jak pisałem silnik w zimie był nie dogrzany, cały czas w samochodzie było świetnie po 2 3 minutach zaczynałeś się pocić . Na dzien dzisiejszy jest pare dobrych modeli suchych.Tylko po co nie lepiej rozbudować piec i masz to samo tylko że jeszcze ciepły silnik.Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
taxidriver jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 29-02-2012, 08:07   #2328
Stefano
ford::expert
 
Avatar Stefano
 
Imię: Janusz
Zarejestrowany: 20-02-2005
Skąd: Stalowa Wola
Model: VW Sharan
Silnik: 1,9 TDI, AUY, 115 PS
Rocznik: 2001
Postów: 2,675
Domyślnie Odp: Dogrzewacz - kompendium wiedzy

Cytat:
Napisał peters Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Mowisz o jakim suchym webasto czy o D3WZ Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Suchie mnie interesuje i potrzebuje jak najwiecej info ktore brac...
W T4 /osobówka/ fabrycznie jest montowany:
1. Piec mokry D3WZ koło silnika jako dogrzewacz
2. Piec suchy pod podłogą też Eberspacher ale D3LC.
To pewnie taki D3LC by cię interesował, bo masz tam juz pod niego w aucie mocowanie, albo lepiej D3LC C /compact/.
Pozdr.
Stefano jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 29-02-2012, 21:59   #2329
peters
ford::advanced
 
Avatar peters
 
Imię: piotr
Zarejestrowany: 19-01-2011
Skąd: Mazowieckie
Model: Vw T4,Vw Sharan 2006
Silnik: 2,5tdi 1,9tdi
Rocznik: 01
Postów: 213
Domyślnie Odp: Dogrzewacz - kompendium wiedzy

Cytat:
Napisał Stefano Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
W T4 /osobówka/ fabrycznie jest montowany:
1. Piec mokry D3WZ koło silnika jako dogrzewacz
2. Piec suchy pod podłogą też Eberspacher ale D3LC.
To pewnie taki D3LC by cię interesował, bo masz tam juz pod niego w aucie mocowanie, albo lepiej D3LC C /compact/.
Pozdr.
Dzieki za info.

Mam wsadzony w rame piec D3WZ (ktory z czasem wymienie na D5WZ).
Jednak postanowilem dolozyc jeszcze suche gdyz czesto przewoze produkty i w zime narazone sa na przemarzniecie w czesci ladunkowej.
A mokre webasto nie nagrzeje tak szybko jak suche.
Jesli chodzi o mocowanie to nie wiem gdzie sie znajduje suche.
Jesli ktos ma jakies rysunki lub jakies materialy to chetnie przyjme.Lub poszukam w wolnej chwili na necie.
Kolego Stefany czy D3LC mozna kupic jeszcze nowy czy tylko uzywany.Boje sie kupywac jakiegos starocie gdyz to zaden interes szykowac wtedy jak jest ci potrzebny,a to zawsze bedzie stare a nie nowe.
Fakt, wodny piec mam uzywany ale z dobrej reki.
peters jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 29-02-2012, 22:06   #2330
Stefano
ford::expert
 
Avatar Stefano
 
Imię: Janusz
Zarejestrowany: 20-02-2005
Skąd: Stalowa Wola
Model: VW Sharan
Silnik: 1,9 TDI, AUY, 115 PS
Rocznik: 2001
Postów: 2,675
Domyślnie Odp: Dogrzewacz - kompendium wiedzy

Ten piec D3WZ w zupełnosci ci wystarczy, po co zmieniać.
Piec D3LC jest montoweany fabrycznie w osobówkach w centralnej czesci podłogi, a może masz go tylko nie działa, miałem juz takie przypadki, że klient nie wiedział , że ma piec.
Sorry nie do ciebie ta aluzja, ale sprawdź co massz pod podłogą.
Mogę ci dołozyc piec D3LC Ebera, albo AirTop 2000 firmy Webasto, lepszy ten pierwszy.
Pozdr.
Stefano jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz

Tagi
diagnostyka silnika , temperatura silnika , webasto



Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 17:05.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.