Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Samochody > Ford Focus

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 31-03-2011, 23:12   #31
KOZIOŁ... Kuga 2.0 TDCI
ford::average
 
Zarejestrowany: 25-03-2011
Skąd: Warszawa
Model: Kuga ST-Line AWD/Focus MK3
Silnik: 2.0 TDCI 150 Pwershift/1.6TDCI
Rocznik: 2018/2011
Postów: 149
Domyślnie Odp: Słabo działająca klimatyzacja

Ok jesli tylko bede umiał pomóc to polecam się.

KOZIOŁ... Kuga 2.0 TDCI jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 02-04-2011, 01:21   #32
ht11
ford::average
 
Zarejestrowany: 06-12-2009
Model: 1,8 DI Kombi
Silnik: 66KW
Rocznik: 2000
Postów: 57
Domyślnie Odp: Słabo działająca klimatyzacja

bunio1 zmień tego mechanika 200 zeta za sprawdzenie ja jestem z wielkopolski okolice poznania i jechałem do firmy intercars tak że zrobili tak jak u ciebie węże i sprawdzenie szczelności. oczywiście wyszło jak wyszło i nieszczelność na chłodnicy. Wycenili swą pracę na 0zł tzn. nic nie chcieli za sprawdzenie. Chciałem zapłacić to powiedzieli mi że dbają o klienta i wpierw mam wymienić część przyjechać i mi nabiją klimkę 150 zeta. nabicie ze sprawdzeniem. taż że nie wiem za co u ciebie chcą 200 zł. przecie to kradzież w biały dzień Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
ht11 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 02-04-2011, 07:23   #33
KOZIOŁ... Kuga 2.0 TDCI
ford::average
 
Zarejestrowany: 25-03-2011
Skąd: Warszawa
Model: Kuga ST-Line AWD/Focus MK3
Silnik: 2.0 TDCI 150 Pwershift/1.6TDCI
Rocznik: 2018/2011
Postów: 149
Domyślnie Odp: Słabo działająca klimatyzacja

No chyba ,że u nich sprawdzenie to wymontowanie wszystkich czesci składajacych sie na uklad klimatyzacji w autku i sprawdzenie kazdego po kolei na warsztacie. Może na węch Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
KOZIOŁ... Kuga 2.0 TDCI jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 02-04-2011, 09:01   #34
wirowskm
ford::amateur
 
Zarejestrowany: 05-08-2009
Skąd: Brwinów
Model: Focus I Kombi/KA II
Silnik: benz. 1.8/1.2
Rocznik: 2004/2009
Postów: 2
Domyślnie Odp: Słabo działająca klimatyzacja

Byłem wczoraj na przeglądzie klimy, bo słabo mi działała po zimie.
Przyczyną był uszkodzony "zimering przy filerku" (cokolwiek to nie znaczy).
Napełnili, skasowali na 250 zł i działa. Firma koło stacji Orlenu w Milanówku p.Warszawą.
wirowskm jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 02-04-2011, 11:51   #35
bunio1
ford::average
 
Zarejestrowany: 27-10-2009
Model: Ford Focus
Silnik: 1.8 TDCI
Rocznik: 2003
Postów: 57
Domyślnie Odp: Słabo działająca klimatyzacja

Chyba wreszcie znalazłem kompetentny serwis. Podpięli jeszcze raz do maszyny, początkowo podejrzenie sprężarki, ale napełnili jeszcze raz i gość powiedział, że sprawa jest bardziej skomplikowana niż na pierwszy rzut oka. Za to nic nie zapłaciłem W środę jestem umówiony, bo diagnoza zajmie cały dzień. A 200 zł może i zgroza aczkolwiek widzę w tym chociaż trochę profesjonalnego podejścia, a nie kolejne nabijanie i niekoniecznie klimy tylko mnie. Osobiście mogą rozebrać cały układ byle ustalili co to, bo do tej pory diagnozy do 100zl były o kant dupy... W środę napiszę jaki wynik Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. Oby nie parownik, bo wizja demontażu tablicy rozdzielczej jakoś mnie nie nastraja zbyt pozytywnie, szczególnie, że pewnie po jej złożeniu na dziurach będzie niezła impreza.
bunio1 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 02-04-2011, 13:38   #36
ht11
ford::average
 
Zarejestrowany: 06-12-2009
Model: 1,8 DI Kombi
Silnik: 66KW
Rocznik: 2000
Postów: 57
Domyślnie Odp: Słabo działająca klimatyzacja

Cytat:
Napisał KOZIOŁ... Kuga 2.0 TDCI Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
No chyba ,że u nich sprawdzenie to wymontowanie wszystkich czesci składajacych sie na uklad klimatyzacji w autku i sprawdzenie kazdego po kolei na warsztacie. Może na węch Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

Nie wiem jak u ciebie mechanicy się cenią u mnie to firma zajmująca się montowaniem, przeglądem klimatyzacji. Wiadomo "wykwalifikowanych specjalistów" jest kupe i każdy ma różne diagnozy jeden to drugi tamto. Tylko jaki jest sens naciągania klienta na 0 zł??? Napisałem że chodziło mi o zwykłe sprawdzenie szczelności układu napełnienie gazem i wykrycie nieszczelności a nie o rozbieranie go na czynniki pierwszeGoście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
A jak mam płacić 200 to podziękuję...
ht11 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 03-04-2011, 10:05   #37
KOZIOŁ... Kuga 2.0 TDCI
ford::average
 
Zarejestrowany: 25-03-2011
Skąd: Warszawa
Model: Kuga ST-Line AWD/Focus MK3
Silnik: 2.0 TDCI 150 Pwershift/1.6TDCI
Rocznik: 2018/2011
Postów: 149
Domyślnie Odp: Słabo działająca klimatyzacja

Cytat:
Napisał ht11 Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Nie wiem jak u ciebie mechanicy się cenią u mnie to firma zajmująca się montowaniem, przeglądem klimatyzacji. Wiadomo "wykwalifikowanych specjalistów" jest kupe i każdy ma różne diagnozy jeden to drugi tamto. Tylko jaki jest sens naciągania klienta na 0 zł??? Napisałem że chodziło mi o zwykłe sprawdzenie szczelności układu napełnienie gazem i wykrycie nieszczelności a nie o rozbieranie go na czynniki pierwszeGoście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
A jak mam płacić 200 to podziękuję...
Wiesz cenic sie kazdy ma prawo jak chce.
Jest wolny rynek.
Klient sam wybiera do jakiego mechanika pojedzie i wyda swoje pieniądze.
I wsród fachowców są zdziercy i klienci tez sa czasem tacy ,ze szkłem chcą pupe podetrzec.

Jednak cenic się a naciągać to duża róznica .

Tak jak piszesz "wykwalifikowanych fachowców" jest kupa.
Dzisiaj klime robi i ten co zmienia opony, ustawia geometrie....etc
Wiekszosc tych osób nie zna sie tak naprawde na klimatyzacji i związanych z ta dziedziną zagadnieniach fachowych.
Poprostu działają opierajac sie tylko na przycisnieciu kilku przycisków na pulpicie i na tym koniec. Co maszyna zrobi, co wydrukuje ile czynnika itd.
Prosty przykład kolegi bunia. Chłopak zwiedził tyle firm i nadal sie buja po warsztatach. Dlaczego? a dlatego bo problem przerasta te osoby.
Skoro na poczatku ktos postawił diagnoze "zapchany parownik" to dlaczego nie odkrecili zaworu i śrubunków przy wejsciu na parownik (przy grodzi ) i nie przepłukali specjalnym płynem?
A co tam płyn!!!! (bo drogi )
wystarczy czasem przepłukac czynnikiem (w stanie ciekłym) odwracajac butle do góry nogami.
Operacja w miare prosta i dajaca pełny poglad czy jest zapchany czy nie.

Jasne ,ze moze nie dac rezultatu i trzeba szukac dalej albo sie zwyczajnie poddać i policzyc tego klienta rozsadnie.
Nalezy jednak wczesniej uswiadomic klienta jakie to moze miec skutki cenowe i wtedy klient sam ci powie że robimy albo ze nie robimy.
KOZIOŁ... Kuga 2.0 TDCI jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 06-04-2011, 12:45   #38
bunio1
ford::average
 
Zarejestrowany: 27-10-2009
Model: Ford Focus
Silnik: 1.8 TDCI
Rocznik: 2003
Postów: 57
Domyślnie Odp: Słabo działająca klimatyzacja

Jest wreszcie diagnoza. Mało wydajny kompresor klimatyzacji. Podobno wymienią w nim środek i ma wypaśnie chłodzić Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. zobaczymy
bunio1 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 06-04-2011, 12:53   #39
ht11
ford::average
 
Zarejestrowany: 06-12-2009
Model: 1,8 DI Kombi
Silnik: 66KW
Rocznik: 2000
Postów: 57
Domyślnie Odp: Słabo działająca klimatyzacja

Cytat:
Napisał bunio1 Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Jest wreszcie diagnoza. Mało wydajny kompresor klimatyzacji. Podobno wymienią w nim środek i ma wypaśnie chłodzić Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. zobaczymy
Zatem czekam na odpowiedź. Ciekawe do jakiej temperatury przy wylocie z kratek będzie ci chłodził.
ht11 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 06-04-2011, 18:02   #40
bunio1
ford::average
 
Zarejestrowany: 27-10-2009
Model: Ford Focus
Silnik: 1.8 TDCI
Rocznik: 2003
Postów: 57
Domyślnie Odp: Słabo działająca klimatyzacja

Więc przy wylocie kratek w czasie postoju jest 5-6 stopni, natomiast przy podniesieniu obrotów silnika do 1200-1300 temperatura spada do 2,4st, także jest całkiem zacnie. Wreszcie ktoś ogarnął temat, bo myślałem, że do końca życia będę jeździł w warze. Jeszcze raz dzięki wszystkim za pomoc. Pozdrawiam
bunio1 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz


Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Przeszukaj ten temat:

Zaawansowane wyszukiwanie

Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 22:35.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.