Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Samochody > Ford S-MAX
Rejestracja FAQ Kalendarz Dzisiejsze posty Szukaj

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 14-02-2021, 19:50   #1
Gabik20
ford::beginner
 
Avatar Gabik20
 
Imię: Gabriel
Zarejestrowany: 27-07-2020
Skąd: Wrocław
Model: S-Max mk2 Vignale
Silnik: 2.0 TDCi
Rocznik: 2017
Postów: 26
Domyślnie Aktywna żaluzja chłodnicy nie działa

Ford S-Max MK2 2.0 TDCi 180km, przestała mi działać aktywna żaluzja chłodnicy, zatrzymała się na 3/4 otwarcia. Przez przypadek to zauważyłem bo przy tych mrozach chciałem sprawdzić czy nie zapchała się śniegiem podczas jazdy w trasie. No i okazało się, że nie jest zamknięta (w lecie na pewno była sprawna). W poprzednim tygodniu po nocy przy odpalaniu coś strzeliło mi z przodu auta i pewnie to przy żaluzji bo auto chodzi jak chodziło, czyli nic w silniku. Czy orientuje się ktoś jakie koszta naprawy. Czytałem już wszystko co można i wiem, że w żaluzji jest silniczek z jakimś plastikowym króćcem i on lubi się wyrobić lub urwać. Czy ma ktoś namiar na dobry warsztat we Wrocławiu? Póki co ASO chciałbym uniknąć a muszę i tak coś z tym zrobić bo w lecie może się przegrzewać bo nie będzie żaluzja całkiem otwarta .

Gabik20 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 14-02-2021, 20:13   #2
marel12467
ford::advanced
 
Imię: Marek
Zarejestrowany: 19-11-2011
Skąd: Dolnyśląsk
Model: mondeo
Silnik: 2000
Rocznik: 2004
Postów: 396
Domyślnie Odp: Aktywna żaluzja chłodnicy nie działa

A może warto samemu rozebrać , mechanizm wydaje się być prosty , podejrzewam że w twoim przypadku coś zblokowało ją na chwilę i nie wytrzymał siłownik żaluzji , jego konstrukcja jest tak beznadziejnie wykonana jak ołówek w 2.0 tdi vw , pewnie obrobiło gniazdo , spróbuj wywołać włącznie żaluzji i słuchaj czy czasem silniczek nie chodzi a żaluzja się nie rusza , sam siłownik kosztuje coś ponad 400zl cala żaluzja +- 2000 zł

Ostatnio edytowane przez marel12467 ; 14-02-2021 o 20:16
marel12467 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 14-02-2021, 20:21   #3
Gabik20
ford::beginner
 
Avatar Gabik20
 
Imię: Gabriel
Zarejestrowany: 27-07-2020
Skąd: Wrocław
Model: S-Max mk2 Vignale
Silnik: 2.0 TDCi
Rocznik: 2017
Postów: 26
Domyślnie Odp: Aktywna żaluzja chłodnicy nie działa

Kurcze, nie mam możliwości samemu pogrzebać, brak garażu ( pod blokiem). No a jeżeli się obrobiło to gniazdo to całą roletę trzeba od razu wymienić, nie da się tego jakoś naprawić?
Gabik20 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 14-02-2021, 21:12   #4
marel12467
ford::advanced
 
Imię: Marek
Zarejestrowany: 19-11-2011
Skąd: Dolnyśląsk
Model: mondeo
Silnik: 2000
Rocznik: 2004
Postów: 396
Domyślnie Odp: Aktywna żaluzja chłodnicy nie działa

Cytat:
Napisał Gabik20 Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Kurcze, nie mam możliwości samemu pogrzebać, brak garażu ( pod blokiem). No a jeżeli się obrobiło to gniazdo to całą roletę trzeba od razu wymienić, nie da się tego jakoś naprawić?
Dokładnej konstrukcji nie znam ale prawdopodobnie siłownik jest demontowalny ponieważ jest dostępny jako część zamienna a więc zapewne można go zdemontować , pytanie czy obrobiło się gniazdo ale pewno tak , dawanie do ASO to zły pomysł bo rachunek może zamknąć się w 5tyś , bo oni to zaraz cały przód zdejmą i wymienią komplet a jak im się urwie jakiś kołek mocowanie czy coś przy demontażu to zakładają nowe i nie pytają czy trzeba , procedura mówi wymień to i to i wymieniają

Bump: może to nieco pomoże

[Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ]

Co do naprawienie to ford i nie tylko robi takie konstrukcje żeby wymieniać poszczególne elementy , kawałek plastiku za 2 koła to lekka przesada , na alledrogo sprzedają komplet z chłodnicami za 2 koła to jest s max mk2 ?

Ostatnio edytowane przez marel12467 ; 14-02-2021 o 21:17
marel12467 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 14-02-2021, 21:27   #5
Gabik20
ford::beginner
 
Avatar Gabik20
 
Imię: Gabriel
Zarejestrowany: 27-07-2020
Skąd: Wrocław
Model: S-Max mk2 Vignale
Silnik: 2.0 TDCi
Rocznik: 2017
Postów: 26
Domyślnie Odp: Aktywna żaluzja chłodnicy nie działa

Cytat:
Napisał marel12467 Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Co do naprawienie to ford i nie tylko robi takie konstrukcje żeby wymieniać poszczególne elementy , kawałek plastiku za 2 koła to lekka przesada , na alledrogo sprzedają komplet z chłodnicami za 2 koła to jest s max mk2 ?
Tak MK2. Dlatego do ASO podjadę ostatecznie. Od jutra zaczynam szukać warsztatu we Wrocławiu, który być może się podejmie naprawy.
Gabik20 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 14-02-2021, 21:33   #6
marel12467
ford::advanced
 
Imię: Marek
Zarejestrowany: 19-11-2011
Skąd: Dolnyśląsk
Model: mondeo
Silnik: 2000
Rocznik: 2004
Postów: 396
Domyślnie Odp: Aktywna żaluzja chłodnicy nie działa

Cytat:
Napisał Gabik20 Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Tak MK2. Dlatego do ASO podjadę ostatecznie. Od jutra zaczynam szukać warsztatu we Wrocławiu, który być może się podejmie naprawy.
To jak mk2 to koszty mogą być spore niestety , na początku trzeba to zdiagnozować a potem myśleć co dalej
marel12467 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 17-02-2021, 15:01   #7
Gabik20
ford::beginner
 
Avatar Gabik20
 
Imię: Gabriel
Zarejestrowany: 27-07-2020
Skąd: Wrocław
Model: S-Max mk2 Vignale
Silnik: 2.0 TDCi
Rocznik: 2017
Postów: 26
Domyślnie Odp: Aktywna żaluzja chłodnicy nie działa

Mój problem z tą aktywną żaluzją rozwiązał się sam. Pomogła Matka Natura. Przyszły roztopy a razem z tym ruszyła żaluzja. Jak widać wcześniej przymarzła . Dobrze, że nie zdążyłem zaprowadzić auta do serwisu.
Gabik20 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 17-02-2021, 16:23   #8
tombalt
ford::professional
 
Avatar tombalt
 
Imię: Tomasz
Zarejestrowany: 31-08-2011
Skąd: Gliwice
Model: S-MAX / Focus Active
Silnik: 2.0 TDCI PS AWD / 1.5 EB
Rocznik: 2017 / 2020
Postów: 1,488
Domyślnie Odp: Aktywna żaluzja chłodnicy nie działa

Ktoś na forum miał problem z żaluzją, winna była uszkodzona wiązka przy wtyczce od samej żaluzji lub zaśniedziałe piny...(jakoś tak)
__________________
S-MAX: Sync3.4 /DAB+ /ACC /PCA /HUD /BLIS /CTA /FrontCAM /AmbientLED /AntySS /TCU /BOX
FOCUS: FullAmbientLED /TSR /DAS /AHB /BLIS /CTA /iACC /PCA /AntySS /NAVI / Alarm z czujnikami /BOX /FrontCAM /hak
tombalt jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 17-02-2021, 19:54   #9
Gabik20
ford::beginner
 
Avatar Gabik20
 
Imię: Gabriel
Zarejestrowany: 27-07-2020
Skąd: Wrocław
Model: S-Max mk2 Vignale
Silnik: 2.0 TDCi
Rocznik: 2017
Postów: 26
Domyślnie Odp: Aktywna żaluzja chłodnicy nie działa

Cytat:
Napisał tombalt Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Ktoś na forum miał problem z żaluzją, winna była uszkodzona wiązka przy wtyczce od samej żaluzji lub zaśniedziałe piny...(jakoś tak)
Moja okazała się sprawna, okazało się , że przymarzła bo nic nie grzebałem przy niej a gdy teraz mamy drugi dzień na plusie to zaczęła działać.
Gabik20 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 24-02-2021, 21:04   #10
marel12467
ford::advanced
 
Imię: Marek
Zarejestrowany: 19-11-2011
Skąd: Dolnyśląsk
Model: mondeo
Silnik: 2000
Rocznik: 2004
Postów: 396
Domyślnie Odp: Aktywna żaluzja chłodnicy nie działa

tylko mówiłeś że coś chrupnęło ...
marel12467 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz



Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 23:07.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.