Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Samochody > Ford Galaxy
Rejestracja FAQ Kalendarz Dzisiejsze posty Szukaj

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 11-07-2007, 11:50   #1
ekok-k
ford::advanced
 
Zarejestrowany: 11-04-2006
Skąd: k-koźle
Postów: 203
Domyślnie ukł.chłodniczy-brak płynu

witam
mimo że posiadam mondeo znajomy prosi o pomoc w sprawie forda galaxy
ze zbiorniczka wyrównawczego ubywa płyn chłodniczy w ilości ok.1l na 100 km.
mimo dokładnego zprawdzenia wycieków na zewnątrz nie ma ,pompa wodna szczelna,w oleju nie ma wody............... proszę o jakieś porady gdzie szukać
pozdrawiam..............


Ostatnio edytowane przez deku ; 08-03-2016 o 15:13
ekok-k jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 11-07-2007, 18:49   #2
bary
ford::professional
 
Imię: Ryszard
Zarejestrowany: 22-02-2007
Skąd: Koło
Model: Ford Galaxy
Silnik: 1,9 TDI (AUY)
Rocznik: 2002
Postów: 1,393
Domyślnie

Nie no nie ma takiej mozliwości,
żeby wyciekał 1 litr na 100 kilometrów
i nie było widać gdzie.

Szukać dokładnie.
__________________
Pozdrawiam Rysiek
Poprzednie auto: Mondeo MkII V6 Ghia
bary jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 11-07-2007, 20:18   #3
Marcin-Kraków
ford::average
 
Zarejestrowany: 28-05-2007
Skąd: Kraków
Postów: 160
Domyślnie

Albo tyle spala, bo peknieta glowica. Trzeba sprawdzic na szczelnosc uklad i glowice.
__________________
pozdr
Marcin
--------------------------------
VW Sharan '96 VR6 Syncro
Marcin-Kraków jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 11-07-2007, 21:15   #4
tomi98
ford::professional
 
Avatar tomi98
 
Zarejestrowany: 30-11-2006
Skąd: Ziemia Lubuska
Model: Citroen C8
Silnik: 2.2 HDI
Rocznik: 2005
Postów: 1,724
Domyślnie

jeżeli nie ma widocznych nieszczelności w układzie chłodzenia albo też brak mokrej plamy po silnikiem to remont blisko :fcp6
tomi98 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 11-07-2007, 21:46   #5
Patryk Muller
ford::average
 
Avatar Patryk Muller
 
Zarejestrowany: 14-01-2007
Skąd: Zbąszyń
Model: Mondeo
Silnik: 2.0 TDCI
Rocznik: 2004
Postów: 89
Domyślnie

Kiedyś shodziła mi podobna ilość płynu. Była pęknięta obudowa termostatu(dość typowe podobno) woda leciała po obudowie silnika i wogóle nie było widaćplamy. To co nie zdążyło odparować zostawało na dolnej osłonie silnika. Patrzyłeśna auto od spodu przy zdjętej osłonie? jeśli nie to lub inny mało widoczny wyciek to musi iść płyn do silnika
__________________
enedelin
Patryk Muller jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 16-07-2007, 16:39   #6
olexy2107
ford::beginner
 
Zarejestrowany: 19-03-2006
Skąd: pomorze
Model: mondeo
Silnik: 2.0tdci
Rocznik: 2004
Postów: 15
Domyślnie

uszczelka pod głowicą sciągnij węzyk ze zbirniczka wyruwnawczego z boku odpal auto i wsadz ten wezyk do zbiorniczka i zobacz czy bąbluje jesli tak to uszczelka pod głowicą lub coś z głowicą
olexy2107 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 16-07-2007, 21:32   #7
Marcin-Kraków
ford::average
 
Zarejestrowany: 28-05-2007
Skąd: Kraków
Postów: 160
Domyślnie

Cytat:
Napisał olexy2107
uszczelka pod głowicą sciągnij węzyk ze zbirniczka wyruwnawczego z boku odpal auto i wsadz ten wezyk do zbiorniczka i zobacz czy bąbluje jesli tak to uszczelka pod głowicą lub coś z głowicą
Tak ? A jak jest zapowietrzony uklad i bedzie sie odpowietrzal to ze beda leciec bomble. Tyle ze nie z przedmuchu pod uszczelka Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

To co piszesz jest ok, ale lepiej wykozystac do tego tester uszczelki [Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ] , wiekszosc zakladow to ma. Podjechac niech za 20 zl sprawdza.
__________________
pozdr
Marcin
--------------------------------
VW Sharan '96 VR6 Syncro
Marcin-Kraków jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 16-07-2007, 23:09   #8
olexy2107
ford::beginner
 
Zarejestrowany: 19-03-2006
Skąd: pomorze
Model: mondeo
Silnik: 2.0tdci
Rocznik: 2004
Postów: 15
Domyślnie

kolego co ci da tester mi dwuch takich sprawdzało testerem i guzik to daje wiesz niema nawet takiego dojścia żeby to sprawdzić dokładnie.a poza tym to układ się sam odpowietrz mam galaxy od 98 roku zaczynałem od benzyny a od 4 lat mam tdi pozatym ci o sprawdzają testerami to zwykli naciągacze i mikro szczeliny nigdy nie wychwycą jeżdziłem po serwisach forda gdynia słupsk eurocar z elektryką i wymiana na nowe części sobie doskonale radzą o od takich rzeczy jak silnik i osprzęt mam fachowca który się jeszcze nie pomylił w ocenie usterek odnośnie silnika i osprzętu.i dzięki niemu dużo kasy zaoszczędziłem.to jest forum każdy ma prawo wyrazić swoją opinię pozdrawiam cibie i wszystkich na forum.
olexy2107 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 17-07-2007, 20:02   #9
Marcin-Kraków
ford::average
 
Zarejestrowany: 28-05-2007
Skąd: Kraków
Postów: 160
Domyślnie

Ja sprawdzalem testerem nie raz. Nie mowie ze jest to 100 % pewnosci, ale zanim podejmuje decyzje ze "czapka z glowy", znaczy glowica do sciagniecia sprawdzam po 1000 kroc wszystko, zeby nie narazac sie i innych, na niepotrzebne koszty.

Fachowcy tez moga sie mylic. Jak to mowia nie myli sietylko ten co nic ne robi Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. A jak sam zauwazyles "to jest forum każdy ma prawo wyrazić swoją opinię". Rowniez goraco pozdrawiam Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
__________________
pozdr
Marcin
--------------------------------
VW Sharan '96 VR6 Syncro
Marcin-Kraków jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 15-09-2007, 21:49   #10
1-czarny
ford::average
 
Avatar 1-czarny
 
Zarejestrowany: 15-09-2007
Skąd: Zielona Góra/Sulechów
Model: Galaxy / C-Max
Silnik: 1.9 TDI 90km AHU / 1.6 TDCI 109km
Rocznik: 1996 / 2005
Postów: 103
Domyślnie znika i ponownie pojawia sie plyn w zbiorniczku- pomozcie!!!

Prosze was o pomoc! Kupilem Galaxa 1.9tdi 90KM (1996), wymienilem wszystkie plyny tak jak sie nalezy, a po wymianie plynu chlodniczego zaczely sie problemy: ubywa mi plynu ze zbiorniczka wyrownawczego, dolewam, po czym pojawia sie go nadmiar (plyn ktory byl + dolany), wycieku nie widac, olej czysty, silnik nie kopci. Wyglada to tak jakby sie zapowietrzylo. Poradzcie co to moze byc i jak to naprawic, jesli to zapowietrzenie to jak to odpowietrzyc, bo powoli trace cierpliwosc. Z gory dzieki za jakiekolwiek rady i pomoc.
1-czarny jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz



Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 13:26.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.