Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Samochody > Ford Galaxy
Rejestracja FAQ Kalendarz Dzisiejsze posty Szukaj

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 16-09-2007, 05:34   #11
marwyk
ford::professional
 
Avatar marwyk
 
Zarejestrowany: 11-07-2006
Skąd: Kraków
Model: VW SHARAN
Silnik: 1.9tdi 110KM
Rocznik: 1999
Postów: 1,384
Domyślnie

Płyn należy dolać albo przy zimnym silniku na postoju do minimum, albo przy bardzo gorącym tak aby nie przekroczyło maximum. Płyn zmieniając temperature zmienia swoją objętość wiec raz go bedzie przy minium a jak sie silnik zacznie grzać to bedzie rosł w kierunku maximum.

marwyk jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 17-09-2007, 19:00   #12
ko.mar
ford::advanced
 
Imię: Marek
Zarejestrowany: 09-01-2007
Skąd: małopolska
Model: Focus Mk II
Silnik: 2,0 Duratec 145 KM
Rocznik: 2008
Postów: 475
Domyślnie

Cytat:
Napisał marwyk
Płyn należy dolać albo przy zimnym silniku na postoju do minimum, albo przy bardzo gorącym tak aby nie przekroczyło maximum. Płyn zmieniając temperature zmienia swoją objętość wiec raz go bedzie przy minium a jak sie silnik zacznie grzać to bedzie rosł w kierunku maximum.
Znaczniki na zbiorniku płynu dotyczą :fcp7 zimnego :fcp7 silnika, KTO dolewa plyn na gorącym silniku :fcp9 ,
ten więcej nie dotknie korka :fcp27
__________________
Uśmiechnij się!Jutro może być gorzej!
ko.mar jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 17-09-2007, 20:09   #13
marwyk
ford::professional
 
Avatar marwyk
 
Zarejestrowany: 11-07-2006
Skąd: Kraków
Model: VW SHARAN
Silnik: 1.9tdi 110KM
Rocznik: 1999
Postów: 1,384
Domyślnie

U mnie można bez problemu otworzyć korek od zbiornika wyrównawczego na gorącym silniku. Trzeba tylko robić to bardzo delikatnie i nie ma problemu
marwyk jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 18-09-2007, 10:09   #14
ko.mar
ford::advanced
 
Imię: Marek
Zarejestrowany: 09-01-2007
Skąd: małopolska
Model: Focus Mk II
Silnik: 2,0 Duratec 145 KM
Rocznik: 2008
Postów: 475
Domyślnie

Cytat:
Napisał marwyk
U mnie można bez problemu otworzyć korek od zbiornika wyrównawczego na gorącym silniku. Trzeba tylko robić to bardzo delikatnie i nie ma problemu
BARDZO
__________________
Uśmiechnij się!Jutro może być gorzej!
ko.mar jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 18-09-2007, 20:46   #15
kjofol
ford::beginner
 
Zarejestrowany: 11-05-2005
Skąd: Pruszcz Gdański
Model: Galaxy Mk1
Silnik: 2.0 8V
Rocznik: 1996
Postów: 19
Domyślnie

plyn chlodzacy dolewamy tylko i wylacznie na zimnym silniku,
1-czarny: uklad mozesz miec zapowietrzony, albo robisz blad dolewajac na goracym silniku
__________________
Było:
Scorpio MK1 2.4V6 ARD EFI '89 GL BRC-LPG
BMW 750i M70 Shadowline '89 Exclusive
kjofol jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 21-09-2007, 08:36   #16
Flinkston
ford::average
 
Zarejestrowany: 06-02-2006
Skąd: Świebodzin
Postów: 109
Domyślnie

Witam, problem miałem ten sam, rozwiązałem go szybko. Obudowa termostatu jest z tworzywa sztucznego i często pęka. Wyciek z góry jest rzadko widoczny a cieknie zazwyczaj w czasie jazdy. Obudowa w serwisie VW kosztuje w granicach 120 - 150 zł, uszczelki kpl. ok 20 zł. czyli koszt nie duży.
Flinkston jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 21-09-2007, 13:47   #17
Lagieha
ford::average
 
Zarejestrowany: 14-05-2007
Skąd: Kraków
Model: Galaxy Mk I
Silnik: 1.9 TDI 110 KM
Rocznik: 1998
Postów: 56
Domyślnie

Nie zaglądałem jak to wygląda w Galaxy, ale jak jeździłam Audi 80 to tam płyn chłodniczy przepływał gumowymi wężami. Jeden z nich był taki gruby (ok. 3 cm srednicy). I ten wąż choć nie był dziurawy to był na tyle stary, że płyn "przeciekał" z niego na całej powierzchni, bo był sparciały. Płynu ubywało mi całymi litrami tak jak Twojemu znajomemu ekok-k i nie było żadnych plam ani widocznych wycieków. Jedynym widocznym objawem był biały nalot na tym wężu i specyficzny zapach, który czuć było również we wnętrzu auta. Po wymianie tego węża zapach zniknął i płyn przestał ubywać. Może to to :fcp2
__________________
pozdrawiam
Lagieha
wcześniej Audi 80 1.6td
Lagieha jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 24-09-2007, 22:53   #18
mirek1966
ford::beginner
 
Zarejestrowany: 21-10-2006
Model: GALAXY
Silnik: 2,0
Rocznik: 2008
Postów: 44
Domyślnie

W sprawie ubywającego płynu to proponuję dobrze sprawdzić cały układ tzn. nie tylko w komorze silnika ale także przewody idące do Webasto lub dogrzewacza. Przewody z układu chłodzenia idą aż pod fotel pasażera za kierowcą. Nasz żelazny smok ma ok. 10 litrów płynu niestety. Jeśli wszystko będzie szczelne to uszczelka pod głowicą lub głowica wydają się pewne. Powodzenia.
mirek1966 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 09-12-2007, 21:21   #19
mpiwo
ford::beginner
 
Imię: Mieczysław
Zarejestrowany: 08-12-2007
Skąd: Babice
Model: Galaxy 1,9TDI
Silnik: AFN
Rocznik: 1998
Postów: 19
Domyślnie ukł.chłodniczy-brak płynu

Miałem podobny problem z płynem, jeżdżąc spokojnie do ok.100km/h nie miałem ubytków płynu , ale nagłe przyśpieszenia i szybsza jazda powodowały że po max.5 min. szybkiej jazdy zaświecała mi się czerwona kontrolka nad wskażnikiem temperatury (niski poziom płynu).Po zatrzymaniu samochodu, efekt był taki jakby zagotowało płyn.Sprawdzanie u mechanika ciśnienia panującego w układzie chłodzenia nic nie dało(ciśnienie w normie).Śladów płynu w oleju brak,sadzy w płynie Również. Dopiero wymiana uszczelki pod głowicą przywróciła poprawne działanie układu chłodzenia.A przy okazji srawdzić drożność chłodnicy bo u mnie był prześwit mniej więcej 15cm dwa kółka w tych miejscech gdzie pracują wentylatory.Teraz co 2 lata myje chłodnice Kercherem,a mój problem z płynem zaczął się prawdopodobnie od chłodnicy, bo jeżdżę na długich trasach i w ten sposób przegrzałem silnik tak że uszczelka pod głowicą zaczęła mieć przedmuchy gdy silnik dostawał większych obciążeń.
mpiwo jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 10-12-2007, 20:14   #20
ctx
ford::average
 
Zarejestrowany: 02-12-2007
Model: mk1
Silnik: tdi 90
Rocznik: 96
Postów: 51
Domyślnie

moze ucieka plyn miedzy chlodnicami, jak gorocy i nie widac wyciekow.
to samo u mnie bylo uszczelka i glowica 100% sprawna..mialem pekniety zbiornik wyrownawczy, skleili i teraz jest dobrze.
ctx jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz



Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 13:45.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.