Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Samochody > Ford Mondeo
Rejestracja FAQ Kalendarz Dzisiejsze posty Szukaj

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 09-03-2021, 19:57   #1
A24d
ford::amateur
 
Imię: Adrian
Zarejestrowany: 16-05-2017
Skąd: Ściborzyce Wielkie
Model: Mondeo mk4
Silnik: 2.0 diesel
Rocznik: 2007
Postów: 2
Domyślnie 2.0 TDCI spadek mocy dziwne odgłosy podczas przyspieczania

Witam, mam problem z Mondeo Mk4 2.0 TDCI 140 KM disel przebieg 330 tyś. Pojawiła się dziwna dolegliwość mianowicie ( nie za każdym razem) podczas raptownego wciśnięcia gazu z okolic silnika wydobywa się dziwny dźwięk oraz wibracje które są bardzo podobne do tych występujących podczas wjechania kołem na pasy na autostradzie. Turbo po regeneracji, dwumasa wymieniona przy 230 tyś, mechanik stwierdził że to przytkany dpf. Został zalany płynem, wyczyszczony. Problem nie znikł, dostałem informację że muszę go dobrze wypalić co też uczyniłem - jazda przez około 70 km z obrotami 3300~3500 obrotów niestety nic to nie dało. Po czyszczeniu auto jest wyraźnie słabsze i więcej pali. Co może być przyczyną takiego stanu. Czy powodem może być filtr powietrza? Wymieniany na jesień ale parę ładnych tysi już zrobił, dzisiaj go sprawdziłem - nadaje się do wymiany niestety dopiero w poniedziałek dostanę nowy. Może macie jakieś inne pomysły?

A24d jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 09-03-2021, 20:19   #2
marel12467
ford::advanced
 
Imię: Marek
Zarejestrowany: 19-11-2011
Skąd: Dolnyśląsk
Model: mondeo
Silnik: 2000
Rocznik: 2004
Postów: 396
Domyślnie Odp: 2.0 TDCI spadek mocy dziwne odgłosy podczas przyspieczania

Cytat:
Napisał A24d Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
powodem może być filtr powietrza? Wymieniany na jesień ale parę ładnych tysi już zrobił, dzisiaj go sprawdziłem - nadaje się do wymiany niestety dopiero w poniedziałek dostanę nowy. Może macie jakieś inne pomysły?
Raczej nie , wydaje mi się że coś z układem wtryskowym się dzieje , stukać może wtrysk , za duże spalanie też może być przez wtrysk , zrobić test przelewowy , skoro dpf niby sprawny i turbo to proponuję jeszcze sprawdzić czy w filtrze nie ma opiłków
marel12467 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 09-03-2021, 20:59   #3
A24d
ford::amateur
 
Imię: Adrian
Zarejestrowany: 16-05-2017
Skąd: Ściborzyce Wielkie
Model: Mondeo mk4
Silnik: 2.0 diesel
Rocznik: 2007
Postów: 2
Domyślnie Odp: 2.0 TDCI spadek mocy dziwne odgłosy podczas przyspieczania

Niedawno był wymieniany olej, filtr był czysty, chyba że za mało paliwa dostaje, bo jak by dostawał za dużo to raczej by kopcił tak mi się wydaje, ale nie kopci

Ostatnio edytowane przez A24d ; 10-03-2021 o 07:57
A24d jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 10-03-2021, 09:04   #4
cucik
ford::amateur
 
Imię: Mariusz
Zarejestrowany: 10-02-2021
Skąd: Garwolin
Model: Mondeo
Silnik: 1.6
Rocznik: 2012
Postów: 6
Domyślnie Odp: 2.0 TDCI spadek mocy dziwne odgłosy podczas przyspieczania

przepływomierz był sprawdzany?
cucik jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 19-03-2021, 22:28   #5
marel12467
ford::advanced
 
Imię: Marek
Zarejestrowany: 19-11-2011
Skąd: Dolnyśląsk
Model: mondeo
Silnik: 2000
Rocznik: 2004
Postów: 396
Domyślnie Odp: 2.0 TDCI spadek mocy dziwne odgłosy podczas przyspieczania

Podłącz pod kompa , zobacz czy nie ma błędów , zatkany dpf nie powoduje wibracji , raczej chodziło mi o filtr paliwa a nie oleju , i czy w komorze filtra paliwa nie ma opiłków
marel12467 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz



Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 14:34.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.