Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Samochody > Ford S-MAX
Rejestracja FAQ Kalendarz Dzisiejsze posty Szukaj

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 09-01-2021, 17:38   #1671
meff
ford::advanced
 
Zarejestrowany: 28-07-2013
Skąd: GD
Model: Kuga MK2
Silnik: 2.0 TDCI 140KM automat
Rocznik: 2013
Postów: 200
Domyślnie Odp: Czy macie kłopoty z filtrem DPF?

BUMP. odpiszę sobie sam Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. po długim grzebaniu w garażu znalazłem chyba przyczynę... uszczelniacze pompy wtryskowej miałem do d... - wtryski nie lały, wydech szczelny, dpf umyty czyściocha.. teraz dpf nie wypala się nonstop a auto chodzi elegancko.

__________________
§23
meff jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 09-01-2021, 17:42   #1672
Mondziawka
ford::average
 
Imię: Lukasz
Zarejestrowany: 19-02-2005
Skąd: Haverhill
Model: Focus titanium x
Silnik: 1.6 ecoboost
Rocznik: 2014
Postów: 192
Domyślnie Odp: Czy macie kłopoty z filtrem DPF?

O których uszczelniaczach dokladnie piszesz?
Mondziawka jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 09-01-2021, 17:50   #1673
meff
ford::advanced
 
Zarejestrowany: 28-07-2013
Skąd: GD
Model: Kuga MK2
Silnik: 2.0 TDCI 140KM automat
Rocznik: 2013
Postów: 200
Domyślnie Odp: Czy macie kłopoty z filtrem DPF?

Cytat:
Napisał Mondziawka Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
O których uszczelniaczach dokladnie piszesz?
taki simmering wymieniony i po sprawie teraz auto śmiga.
[Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ]


[Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ]
__________________
§23
meff jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 10-01-2021, 16:46   #1674
meff
ford::advanced
 
Zarejestrowany: 28-07-2013
Skąd: GD
Model: Kuga MK2
Silnik: 2.0 TDCI 140KM automat
Rocznik: 2013
Postów: 200
Domyślnie Odp: Czy macie kłopoty z filtrem DPF?

Za szybko się pochwaliłem Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. 300 km zrobione i sytuacja się powtarza auto wypala nonstop dpf tak co 5km mniej więcej, mimo że różnica ciśnienia jest minimalna 0.0 -0.3 na jałowym biegu i do 7 kpa w trakcie jazdy, a wzrost różnicy ciśnienia między złączem przed a za filtrem w odniesieniu do objętości przepływu jest 100-300 - czyli tyle co nic... Zna ktoś magika kto coś z tym zrobi? Może kwestia przeprogramowania ecu? jedyna szansa by to uspokoić jest reset stanu dpf z forscan - wtedy jest spokój na jakieś 600km. Co ciekawe auto ma kopa, wtryski są ok, dpf umyty, oleju nie przybywa. wydech szczelny... Sprawdzę jeszcze raz dla pewności przewody do czujnika różnicy ciśnień czy nie mają jakichś ukrytych pęknięć ale patrząc na dane z tego czujnika nie widać anomalii. Zastanawia mnie czy temperatura spalin przed i za filtrem nie jest czasem za niska przed filtrem w trakcie wypalania oscyluje 620-720 stopni za filtrem 460-520 stopni
__________________
§23

Ostatnio edytowane przez meff ; 10-01-2021 o 16:59
meff jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 11-01-2021, 17:03   #1675
meff
ford::advanced
 
Zarejestrowany: 28-07-2013
Skąd: GD
Model: Kuga MK2
Silnik: 2.0 TDCI 140KM automat
Rocznik: 2013
Postów: 200
Domyślnie Odp: Czy macie kłopoty z filtrem DPF?

No i kolejny raz pompa wtryskowa objawiła się na górze zaczęła tryskać paliwem aż cała maska zachlapana - zdemontowałem i oddałem do fachury, mam nadzieję że to właśnie przeboje z pompą wtryskową powodowały ciągłe wypalanie dpf (za mała dawka paliwa, za niska temperatura?)
__________________
§23
meff jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 25-01-2021, 15:29   #1676
meff
ford::advanced
 
Zarejestrowany: 28-07-2013
Skąd: GD
Model: Kuga MK2
Silnik: 2.0 TDCI 140KM automat
Rocznik: 2013
Postów: 200
Domyślnie Odp: Czy macie kłopoty z filtrem DPF?

Pompa naprawiona ale dalej wypalanie dpf jest ciągłe, czy może to być powodowane niską temperaturą głowicy/płynu chłodnicowego? W trakcie wypalania temp max 76 stopni w trakcie jazdy bez wypalania 72-75 skacze - po dłuższej jeździe nie wzrosła wyżej 76 stopni. Sprawdzę termostat i czujniki temperatury może tu jest problem.
__________________
§23
meff jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 08-03-2021, 19:23   #1677
AdrMas
ford::amateur
 
Imię: Adrian
Zarejestrowany: 03-06-2020
Skąd: Berlin
Model: Ford S-Max Titanium S
Silnik: 2.2 TDCI 175 KM (210 KM 490 Nm)
Rocznik: 2008
Postów: 2
Domyślnie Filtr silnika przeciążony, tryb awaryjny

Cześć. Od jakiegoś czasu mam problemy z filtrem DPF. Problem polega na tym, że wyświetla się komunikat "filtr silnika przeciążony" i samochód przechodzi w tryb awaryjny (maks 3 tyś obrotów). Samochód już był u mechanika, który wymienił czujnik różnicy ciśnień, wyczyścił zawór EGR i całego DPF'a. Tego samego dnia zrobiłem łącznie ponad 120 kilometrów i było wszystko w porządku. Jednak następnego dnia po przejechaniu kilkudziesięciu kilometrów problem powrócił. Kupiłem dzisiaj aplikację FORScan Lite, żeby spróbować wykonać adaptację EGR'a i wymienionego czujnika różnicy ciśnień, a także odpalić statyczną regenerację DPF'a.

Po pierwszym uruchomieniu aplikacji pokazały się takie błędy:

-P246B
-P2454
-P2453
-P244A

Po usunięciu tych błędów nadal wyświetla się komunikat "filtr silnika przeciążony". Ponowna adaptacja też nic dała, a regenerację przerwało przy 17% i zapaliła się kontrolka ESP. Dodatkowo po nieudanej regeneracji pojawiło się więcej błędów:

-P246B
-P0606
-P2297
-P062B
-P2454
-P244A

Podczas krótkiej jazdy nagrałem kilka PID'ów, które mogą mieć związek z moim problem. Nie jestem pewny, czy wszystkie wartości są poprawne, dlatego tutaj macie link do niego:

[Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ]

Z góry dziękuję za pomoc.
AdrMas jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 08-03-2021, 20:45   #1678
marel12467
ford::advanced
 
Imię: Marek
Zarejestrowany: 19-11-2011
Skąd: Dolnyśląsk
Model: mondeo
Silnik: 2000
Rocznik: 2004
Postów: 396
Domyślnie Odp: Filtr silnika przeciążony, tryb awaryjny

A sprawdzili ci wartość ciśnienie różnicowego przed praniem dpfa ? Na biegu jałowym powinno być mniej więcej 5 do 10 mba tak mniej więcej bo np do mercedesa max to 2 mba , ile u ciebie jest ?
marel12467 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 09-03-2021, 17:57   #1679
theka
ford::amateur
 
Imię: Paweł
Zarejestrowany: 05-02-2013
Skąd: Warszawa
Model: Jeszcze brak
Silnik: 2.0TDCi
Rocznik: szukam
Postów: 2
Domyślnie P246B + reset spalania / zasięgu na zbiorniku

Cześć,

Pacjent to S-Max 2012 2.0TDCi DW10C 163KM.
Objawy:
1. Po rozgrzaniu do temp roboczej auto próbuje uruchomić wypalanie DPF.
2. Zainstalowana dioda (spięta z ogrzewaniem lusterek) mignie kilka razy i gaśnie.
3. Za autem na chwilę pojawia się szara chmurka.
4. Jednocześnie z wyświetlacza (brak Convers+) znikają odczyty: Chwilowe spalanie, Średnie spalanie, Zasięg. Pozostają kreski " --:--".

Odczyty pojawiają się ponownie dopiero po zgaszeniu i odpaleniu samochodu. Jak również pojawia się od początku powyższa procedura (od pkt. 1 do 4).

Po podpięciu VSCAN i odpaleniu Forscan wyświetla takie PIDy dotyczące DPF:
DPF_LOAD: 76.00
DPF_SOOT_LD: 37
DP_DPF: 0.0 (zapłon)
0-1 (wolne obroty)
3-4 (około 3k obrotów).

Odczyt błędów:

P246B - Warunki pracy nieprawidłowe dla regeneracji filtra cząstek stałych Diesel

Brak innych błędów dotyczących DPF / pracy silnika.

Podejrzenie pada na Zawór par paliwa / dopalacz DPF. Wydaje mi się, że winna jest świeca żarowa DPF, albo wtryskiwacz. Albo czujnik różnicy ciśnień (chociaż ten pokazuje jakieś sensowne wartości i reaguje na zmianę obrotów).

Panowie, może ktoś z Was przerobił ten temat u siebie i będzie mógł mnie naprowadzić bardziej precyzyjnie na rozwiązanie problemu? Szczególnie objaw ze znikaniem wskazań dot. spalania, jak też występowanie tylko tego 1 błędu może być znakiem szczególnym.. Nie chciałbym wymieniać po kolei "na pałę", bo to nie są tanie rzeczy Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

Z góry dzięki
Pozdrawiam
theka jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 09-03-2021, 18:55   #1680
Czupa_kabras
ford::average
 
Imię: Dariusz
Zarejestrowany: 04-06-2020
Skąd: Rzeszów/Tyczyn
Model: Kuga
Silnik: 2.0
Rocznik: 2011
Postów: 179
Domyślnie Odp: P246B + reset spalania / zasięgu na zbiorniku

masz mozliwość wypalenia dpf na postoju (programowo)?
jakiś kabel masz skoro parametry widzisz

spalona swieca dopalacza generuje błąd
zapchany nagarem dopalacz już nie koniecznie

miałem raz taki błąd wracając autostradą z krakowa ok 200 km jazdy
kontrolka silnika po dojechaniu do domu odpytałem i miałem ten błąd dpf 73% zapchania
KTS procedura wypalania na postoju i na tą chwilę jak reką odjął
wypalanie co 300- 500km widze po diodzie

Zastanawia mnie tylko ten licznik Zimne luty sprawdzane ?na płytce

Ostatnio edytowane przez Czupa_kabras ; 09-03-2021 o 19:02
Czupa_kabras jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz



Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 20:41.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.