Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Samochody > Ford S-MAX
Rejestracja FAQ Kalendarz Dzisiejsze posty Szukaj

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 12-02-2021, 08:14   #1
marel12467
ford::advanced
 
Imię: Marek
Zarejestrowany: 19-11-2011
Skąd: Dolnyśląsk
Model: mondeo
Silnik: 2000
Rocznik: 2004
Postów: 396
Domyślnie Nierówna praca , podciśnienie porusza cały czas sztangą. Gdzie szukać przyczyny

Witajcie , mam pewien problem w moim s maxie z 2006 roku , auto kupiłem około 4 miesiące temu i w zasadzie od początku miał problem z tak jakby falującymi obrotami , lecz to nie obroty falują bo jestem po diagnostyce obroty trzyma w normie , problem polega na tym że podciśnienie cały czas zaciąga sztangę od turbiny na krótką chwilę po czym ją puszcza i tak cały czas , próbowałem wyeliminować problem wymieniając zawór podciśnienia od turbiny ( brązowy ) ponieważ był uszkodzony , nie pomogło , wymieniłem również czujnik kopiowania turbo , problem nadal jest , po wymianie zaworu to cykliczne buczenie ucichło leż nadal się pojawia gdyż sztanga od turbo cały czas jest zaciągana i puszczana , poprzednik wyłączał egr , nie wiem już co może być przyczyną , pomóżcie koledzy bo nie mam pojęcia. Może przez wyłączenie egr skopali coś w mapie , błędu nie wyrzuca żadnego , podejrzewam że magicy od egru usunęli błędy ze sterownika tak żeby ich w ogólne w nim nie było i dlatego nie wali błędem , proszę o podpowiedź


Ostatnio edytowane przez marel12467 ; 12-02-2021 o 20:14
marel12467 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 14-02-2021, 08:31   #2
Styber
ford::advanced
 
Zarejestrowany: 01-03-2014
Model: Focus MK2.5
Silnik: 1.8L 125PS
Rocznik: 2009
Postów: 480
Domyślnie Odp: Nierówna praca , podciśnienie porusza cały czas sztangą. Gdzie szukać przyczyny

Przede wszystkim zacznij od wgrania fabrycznego softu Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Na pewno to pomoże naprowadzić na przyczynę.
Styber jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 14-02-2021, 11:04   #3
marel12467
ford::advanced
 
Imię: Marek
Zarejestrowany: 19-11-2011
Skąd: Dolnyśląsk
Model: mondeo
Silnik: 2000
Rocznik: 2004
Postów: 396
Domyślnie Odp: Nierówna praca , podciśnienie porusza cały czas sztangą. Gdzie szukać przyczyny

Tez nad tym myślałem, a jak sztanga ma luz to nie jest tak ze przez ten luz czujnik szaleje?

Ostatnio edytowane przez Speedo ; 14-02-2021 o 22:00
marel12467 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 14-02-2021, 18:55   #4
lucas4891
ford::professional
 
Zarejestrowany: 18-01-2012
Skąd: Verviers
Model: Turek
Silnik: 2.0 TDI
Rocznik: 2017
Postów: 1,653
Domyślnie Odp: Nierówna praca , podciśnienie porusza cały czas sztangą. Gdzie szukać przyczyny

Zacznij od sprawdzenia szczelności przewodów podcisnieniowych i gruszki. Objawy na to wskazują
lucas4891 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 14-02-2021, 20:00   #5
marel12467
ford::advanced
 
Imię: Marek
Zarejestrowany: 19-11-2011
Skąd: Dolnyśląsk
Model: mondeo
Silnik: 2000
Rocznik: 2004
Postów: 396
Domyślnie Odp: Nierówna praca , podciśnienie porusza cały czas sztangą. Gdzie szukać przyczyny

sprawdzę kolego i dam znać Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.






[Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ]

Kod:
Nie cytuj całych postów w odpowiedzi. Cytuj tylko te fragmenty, na które odpowiadasz.
Za każdym razem cytujesz CAŁY poprzedzający post. Mi już się znudziło poprawiać, upominam ostatni raz.

Ostatnio edytowane przez Speedo ; 14-02-2021 o 21:59
marel12467 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 15-02-2021, 08:52   #6
Styber
ford::advanced
 
Zarejestrowany: 01-03-2014
Model: Focus MK2.5
Silnik: 1.8L 125PS
Rocznik: 2009
Postów: 480
Domyślnie Odp: Nierówna praca , podciśnienie porusza cały czas sztangą. Gdzie szukać przyczyny

Cytat:
Napisał marel12467 Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
a jak sztanga ma luz to nie jest tak ze przez ten luz czujnik szaleje?
Przecież to czujnik ma sterować sztangą, a nie odwrotnie...
Styber jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 16-02-2021, 05:57   #7
marel12467
ford::advanced
 
Imię: Marek
Zarejestrowany: 19-11-2011
Skąd: Dolnyśląsk
Model: mondeo
Silnik: 2000
Rocznik: 2004
Postów: 396
Domyślnie Odp: Nierówna praca , podciśnienie porusza cały czas sztangą. Gdzie szukać przyczyny

Grucha sprawa, wezyki od podciśnienia tez, czujnik nowy sprawny wiec wtf?, jak czujnik ma sterować sztangą jak to podciśnienie steruje akutatorem i zawór upustowy, czujnik sluzy do kopiowania polozenia zmiennej geometrii lopatek na tej podstawie sygnal trafia do sterownika i wtedy sterownik decyduje co dalej, owszem uklad jest polaczony ale gruche zsciaga podciśnienie

Ostatnio edytowane przez marel12467 ; 16-02-2021 o 06:05
marel12467 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 16-02-2021, 11:23   #8
Jaryska
ford::professional
 
Imię: ADAM
Zarejestrowany: 16-05-2018
Skąd: OTWOCK
Model: Mondeo MK3
Silnik: 1,8 cm3 DURATEC HE
Rocznik: 2003
Postów: 1,453
Domyślnie Odp: Nierówna praca , podciśnienie porusza cały czas sztangą. Gdzie szukać przyczyny

Aby ustalić co powoduje taki stan, należy wpiąć przewody miernika we wtyczkę prądową zaworu sterującego gruszką, i podczas pracy silnika zobaczyć czy napięcie na mierniku się zmienia, i wtedy wiadomo że wina jest od PCM, który podaje prąd sterowania, a jak napięcie się nie zmienia, a sztanga pracuje, to znaczy że wina jest po stronie mechanicznej lub układu podciśnienia.

Aby się o tym przekonać, należy postąpić, jak napisałem.

Gdy wina będzie po stronie podciśnienia, można jeszcze wpiąć vacuometr w układ, co potwierdzi usterkę w podciśnieniu.
Jaryska jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 24-02-2021, 20:52   #9
marel12467
ford::advanced
 
Imię: Marek
Zarejestrowany: 19-11-2011
Skąd: Dolnyśląsk
Model: mondeo
Silnik: 2000
Rocznik: 2004
Postów: 396
Domyślnie Odp: Nierówna praca , podciśnienie porusza cały czas sztangą. Gdzie szukać przyczyny

Cytat:
Napisał Jaryska Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Aby ustalić co powoduje taki stan, należy wpiąć przewody miernika

Też nad tym myślałem i zrobię tak jak radzisz Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
marel12467 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz



Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 19:17.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.