Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Samochody > Ford Mondeo
Rejestracja FAQ Kalendarz Dzisiejsze posty Szukaj

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 03-02-2011, 10:12   #361
chasm
ford::advanced
 
Zarejestrowany: 27-05-2004
Skąd: Kraków
Model: Mondeo MKIII kombi
Silnik: TDCi 115KM
Rocznik: XI 2003
Postów: 467
Domyślnie Odp: 2,0TDCi migająca sprężynka (dodatkowe objawy)

Cytat:
Napisał Blackwhite Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Mozna trafic dobrze tak jak ty, a mozna miec pecha - uzywke moge miec za 160 funtow, ale nikt nie pisze jaki przebieg, regenerowana za £500 a samochod jest warty moze £2.5k.
U nas moższ kupić co prawda 115PS za 2270zł,
[Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ] regeneracja taniej, a może to nie cała pompa tylko regulator ciśnienia

chasm jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 03-02-2011, 15:16   #362
Blackwhite
ford::average
 
Avatar Blackwhite
 
Zarejestrowany: 23-04-2008
Skąd: Scotland
Model: BMW E60
Silnik: 2.0D
Rocznik: 2007
Postów: 105
Domyślnie Odp: 2,0TDCi migająca sprężynka (dodatkowe objawy)

Moze, nie wiem i nie chce wiedziec szczerze mowiac.Nie bede ani pensa do tego samochodu dokladal bo nie warto raz,ze traci na wartosci jak szalony to sie psuje co chwila.Albo mialem pecha, alebo moja teroria co do Fordow sie potwierdza Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

Ostatnio edytowane przez Blackwhite ; 03-02-2011 o 16:40
Blackwhite jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 03-02-2011, 22:17   #363
ethernal
ford::professional
 
Avatar ethernal
 
Imię: Hans Joerg von Wafell
Zarejestrowany: 29-12-2008
Skąd: Racibórz
Model: Mondeo Mk4
Silnik: 2.5t
Rocznik: 2007
Postów: 1,423
Domyślnie Odp: 2,0TDCi migająca sprężynka (dodatkowe objawy)

Raczej masz pecha... mimo wszystko życzę cierpliwości i powodzenia Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
__________________
FORD MONDEO Mk4
ethernal jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 05-02-2011, 14:36   #364
asho_27
ford::beginner
 
Zarejestrowany: 30-12-2010
Skąd: dolnośląskie
Model: Mondeo
Silnik: 2.0 TDCI
Rocznik: 2003
Postów: 11
Domyślnie Odp: 2,0TDCi migająca sprężynka (dodatkowe objawy)

Cytat:
Napisał jendrekmak Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
i tu się mylisz, jak najbardziej może być to pompa. ja u siebie najpierw zrobiłem wtryskiwacze i to nie rozwiązało problemu a potem wymieniłem pompę i problemy się skończyły. z uszkodzoną pompą odpalał i jeździł normalnie tylko pod mocnym obciążeniem wywalało sprężynkę.
jakie miałeś objawy? co się działo z samochodem? Moj mondek od 3 tygodni stoi w warsztacie. Problem - pod obciążeniem pojawia się sprężynka i silnik gaśnie. Sprawdzony EGR, elektryka, wymieniony filtr paliwa, przedwczoraj wymienione wszystkie wtryski i nic nie pomogło! Przypomnę, że kiedy zapala się sprężynka i gaśnie silnik, komputer nie wypluwa żadnego błędu. Miałeś podobnie?
asho_27 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 05-02-2011, 22:36   #365
Blackwhite
ford::average
 
Avatar Blackwhite
 
Zarejestrowany: 23-04-2008
Skąd: Scotland
Model: BMW E60
Silnik: 2.0D
Rocznik: 2007
Postów: 105
Domyślnie Odp: 2,0TDCi migająca sprężynka (dodatkowe objawy)

Cytat:
Napisał ethernal Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Raczej masz pecha... mimo wszystko życzę cierpliwości i powodzenia Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Czytajac posty na tym forum i nie tylko smiem twierdzic,ze wtryski, pompy i podobne problemy Fordowi nie sa obce i sa na porzadku dziennym, takze nie taki moj pech wielki jak mniemam Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. Mialem wile samochodow i nigdy nie spotkalem sie z taka awaryjnoscia.
IMO Ford pozostawia wiele do zyczenia, nie ujmujac mu bo to barzdo wygodne auto, ale nic wiecej niestety.
Blackwhite jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 13-02-2011, 15:43   #366
Makiks
ford::average
 
Avatar Makiks
 
Zarejestrowany: 24-03-2008
Model: Mondeo MK III Titanium
Silnik: 2,2 TDCi
Rocznik: 2005
Postów: 62
Domyślnie Odp: 2,0TDCi migająca sprężynka (dodatkowe objawy)

Proponuję poczytać fora dotyczące Opli i VW. Niczym nie odbiegają w awaryjności od Fordów. Znam takie samochody co się nie psują. Są to auta, które wiecznie stoją w garażu.
Pozdro
Makiks jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 14-02-2011, 17:43   #367
lukas810
ford::average
 
Imię: Łukasz
Zarejestrowany: 02-11-2010
Skąd: Sułów
Model: Mondeo
Silnik: 2.0 TDCI
Rocznik: 2004
Postów: 111
Domyślnie Odp: 2,0TDCi migająca sprężynka (dodatkowe objawy)

Migająca sprężynka - po raz kolejny
Jakiś czas temu już miałem problemy z tą sprężynką ale po długich próbach wymieniłem czujnik wałka rozrządu i wszystko oki aż do wczoraj.
Jadę sobie na 5 biegu redukcja na 4 i miga sprężynka, szarpneło lekko tak jakby ale nic jadę dalej a ona miga.Po 100 metrach zatrzymałem się zgasiłem silnik, odpaliłem i niby dobrze.Przejechałem z 10 km nic, zgasiłem go za jakieś 3 godziny wsiadam odpalam jadę a tu sprężynka, miga i miga, gasiłem go ale nic nadal miga, do tego takie klekot jak dodaje gazu a jak wychodzę z samochodu dziwny zapach ;/ wtryski tym razem?
Noc postał ja do odpalenia a on nic, kontrolka mruga i mruga, teraz nawet nie mogę pojechać na komputer ;/
Co robić?
Jak go odpalić żeby dojechać pod komputer, pomocyyy!
lukas810 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 14-02-2011, 19:40   #368
addasiek1
ford::average
 
Avatar addasiek1
 
Imię: Adam
Zarejestrowany: 05-11-2008
Skąd: Tczew
Model: 2szt. Mondeo Ghia Kombi
Silnik: 2.0 TDCi 130 KM Automat
Rocznik: 2005
Postów: 55
Domyślnie Odp: 2,0TDCi migająca sprężynka (dodatkowe objawy)

Wtryski poszły, mam to samo, samochód jeździł sobie, szarpał i myślę sobie, aby do domu. Na drugi dzień rano już nie odpaliłem.
addasiek1 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 14-02-2011, 20:00   #369
lukas810
ford::average
 
Imię: Łukasz
Zarejestrowany: 02-11-2010
Skąd: Sułów
Model: Mondeo
Silnik: 2.0 TDCI
Rocznik: 2004
Postów: 111
Domyślnie Odp: 2,0TDCi migająca sprężynka (dodatkowe objawy)

Ale żadnych wcześniejszych objawów ze to wtryski. żadnych odgłosów żadnego dymu....Ale lipaaa
lukas810 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 14-02-2011, 21:13   #370
addasiek1
ford::average
 
Avatar addasiek1
 
Imię: Adam
Zarejestrowany: 05-11-2008
Skąd: Tczew
Model: 2szt. Mondeo Ghia Kombi
Silnik: 2.0 TDCi 130 KM Automat
Rocznik: 2005
Postów: 55
Domyślnie Odp: 2,0TDCi migająca sprężynka (dodatkowe objawy)

Najlepiej wykręcić wtryski i dać do specjalisty na stół probierczy, i wtedy masz pewność czy to i i w jakim stanie one są. Ale z tym jeszcze poczekaj niech się wypowiedzą bardziej doświadczeni koledzy Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
addasiek1 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz

Tagi
brak mocy tdci , mondeo mk3 , nierówna praca , silnik



Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 20:40.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.