Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Samochody > Ford Focus

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 08-07-2012, 23:09   #31
majster354
ford::beginner
 
Zarejestrowany: 08-11-2010
Skąd: Toruń
Model: Focus mk2
Silnik: 1.6 benzyna, 100 koni
Rocznik: 2009
Postów: 33
Domyślnie Odp: gdzie jest filtr kabinowy

w tym przypadku wystarczy zwykly przegub 3/8" i przedluzki.

majster354 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 25-09-2012, 09:17   #32
ARTI-A21
ford::amateur
 
Imię: daniel
Zarejestrowany: 25-09-2012
Skąd: krosniewice
Model: focus mk2 lift
Silnik: 1,6 tdci
Rocznik: 2010
Postów: 3
Domyślnie Odp: Re: filtr kabinowy w Focusie II sedan z 2005 r.

[Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ] poprosze o instrukcje
ARTI-A21 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 25-09-2012, 23:24   #33
tomasz_kombi
ford::amateur
 
Imię: Tomasz
Zarejestrowany: 04-09-2012
Model: Focus II
Silnik: 1,6 TDCI
Rocznik: 2007
Postów: 3
Domyślnie Odp: gdzie jest filtr kabinowy

Witam

Pozwalam sobie "podpiąć" się pod temat gdyż właśnie poszukując sposobu na dotarcie do przedmiotowego filtra i jego samodzielną wymianę trafiłem na to Forum Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

Po kilku nieudanych podejściach do odkręcenia pedału gazu postanowiłem spróbować metody którą już ktoś tutaj opisywał.
Wystarczył mi więc ostatecznie klucz płasko-oczkowy "7" ponieważ śrubki (tylko dwie - widocznie trzeciej ktoś kto to robił wcześniej nie miał ochoty wkręcać z powrotem) trzymające pokrywę filtra nie były na torxa tylko ze zwykłym łbem sześciokątnym.
W arcy niewygodnej pozycji udało mi się te dwie śrubki wykręcić i maltretując stary filtr wyszarpać go z wnęki.
Z nowym musiałem obchodzić się nieco delikatniej aby po włożeniu wypełnił całą przestrzeń i nie był dziurawy Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Wymagało to wcześniejszego "uformowania" go aby stał się nieco elastyczny i aby dało się go wygiąć w łuk. O tak:
Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Potem znowu "trochę" gimnastyki i powolutku (centymetr po centymetrze) nawy filtr trafił na swoje miejsce.
tomasz_kombi jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 26-09-2012, 07:36   #34
Matych
ford::expert
 
Avatar Matych
 
Imię: Marek
Zarejestrowany: 13-06-2010
Skąd: Warszawa
Model: Mondeo MK5 Titanium
Silnik: 2.0TDCI PS 209 by HEKO
Rocznik: 2017
Postów: 3,755
Domyślnie Odp: gdzie jest filtr kabinowy

Czy myślisz że tak "zmaltretowany filtr"spełnia dobrze swoje zadanie bo ja nie jestem tego pewien,a wręcz wiem że nie. Wiele razy wymieniałem ten filtr dostęp paskudny to fakt ale to też kwestia wprawy warsztatowej i odpowiednich narzędzi,zadałeś sobie tyle trudu aby go tam wepchnąć a nie odkręciłeś pedału to nie dorzeczne po odkręceniu tych badziewnych zaciśniętych3 nakrętek zmieńcie je na zwykłe ja 4 lata tak jeżdzę i życie stało się proste fabryka montuje tylko 2 wkręty od plastikowej klapki.
Matych jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 26-09-2012, 19:40   #35
tomasz_kombi
ford::amateur
 
Imię: Tomasz
Zarejestrowany: 04-09-2012
Model: Focus II
Silnik: 1,6 TDCI
Rocznik: 2007
Postów: 3
Domyślnie Odp: gdzie jest filtr kabinowy

Z filtrami i filtracją powietrza mam sporo do czynienia (z racji wykonywanej pracy). Oglądałem ten wkład podczas stopniowego (i delikatnego) wyginania i jestem pewien, że nie został uszkodzony. Naturalnie nie oznacza to, że ktoś robiąc podobnie nie uszkodzi wkładu! To zależy od jego (filtra) budowy (bo bywają zrobione z różnych materiałów) oraz jak się ktoś do tego zabierze.
Pedału nie odkręciłem bo dwie górne nakrętki są tak mocno zaciśnięte iż groziło to wiadomymi efektami (udało mi się odkręcić tylko tą dolną).
tomasz_kombi jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 29-09-2012, 14:17   #36
blind84
ford::amateur
 
Imię: Paweł
Zarejestrowany: 09-09-2012
Skąd: Ełk
Model: focus
Silnik: 2.0tdci
Rocznik: 2005
Postów: 3
Domyślnie Odp: gdzie jest filtr kabinowy

a co ile powinno sie taki filtr wymieniac?
blind84 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 14-02-2013, 23:56   #37
irskor
ford::amateur
 
Imię: Irek
Zarejestrowany: 18-05-2011
Skąd: gdańsk
Model: focus
Silnik: 1.6 durarec
Rocznik: 2005
Postów: 1
Thumbs up Odp: gdzie jest filtr kabinowy

Koledzy odpowiednie narzędzia ułatwiają temat :nasadka przedłużana 10 ,grzechotka 1/4 cala przedłużki z przegubem kardana itp .Raz zainwestować w dobre narzędzia a robota idzie przyjemniej .Mk2 mam 2 lata ,1 podejście do filtra zajeło ok.1.5 godz.,w tym roku wiedząc jak do tego podejść uporałem się w 40 min z odgrzybianiem.I smarować gwinty wtedy zawsze się odkręcają
irskor jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 15-02-2013, 00:00   #38
Wojtek
ford::expert
 
Avatar Wojtek
 
Imię: Wojtek
Zarejestrowany: 11-12-2005
Skąd: Warszawa , Łódz czasami...
Model: Mondeo Mk4 , Opel Movano
Silnik: 2.0 TDCI , 2.3 DCI-by V-tech 130KM / 170KM
Rocznik: 2008 , 2011
Postów: 3,636
Domyślnie Odp: gdzie jest filtr kabinowy

Ja podrzucę jeszcze jeden temat : [Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ]

Pozdrawiam
Wojtek
__________________
Liczą się ludzie - nie samochody.
Samochód jest tylko dodatkiem do człowieka i nigdy nie powinno być odwrotnie !


Nie ważne gdzie , nie ważne kiedy , nie ważne po co , ważne z kim.

KU PRZESTRODZE !
http://www.youtube.com/watch?v=PAWZHL46B9Q 18+ !!!
Wojtek jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 09-08-2014, 08:52   #39
FIGO-26
ford::average
 
Imię: Łukasz
Zarejestrowany: 13-11-2011
Skąd: Szamotuły
Model: Mondeo mk4
Silnik: 2.0
Rocznik: 2009
Postów: 55
Domyślnie Odp: gdzie jest filtr kabinowy

[Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ]
FIGO-26 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 09-08-2014, 12:47   #40
MayDay_Ns
ford::beginner
 
Zarejestrowany: 29-10-2013
Model: Focus MK2 Kombi
Silnik: 1.8 TDCi
Rocznik: 2007
Postów: 27
Domyślnie Odp: gdzie jest filtr kabinowy

Cytat:
Napisał tomasz_kombi Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Witam

Pozwalam sobie "podpiąć" się pod temat gdyż właśnie poszukując sposobu na dotarcie do przedmiotowego filtra i jego samodzielną wymianę trafiłem na to Forum Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

Po kilku nieudanych podejściach do odkręcenia pedału gazu postanowiłem spróbować metody którą już ktoś tutaj opisywał.
Wystarczył mi więc ostatecznie klucz płasko-oczkowy "7" ponieważ śrubki (tylko dwie - widocznie trzeciej ktoś kto to robił wcześniej nie miał ochoty wkręcać z powrotem) trzymające pokrywę filtra nie były na torxa tylko ze zwykłym łbem sześciokątnym.
W arcy niewygodnej pozycji udało mi się te dwie śrubki wykręcić i maltretując stary filtr wyszarpać go z wnęki.
Z nowym musiałem obchodzić się nieco delikatniej aby po włożeniu wypełnił całą przestrzeń i nie był dziurawy Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Wymagało to wcześniejszego "uformowania" go aby stał się nieco elastyczny i aby dało się go wygiąć w łuk. O tak:
Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Potem znowu "trochę" gimnastyki i powolutku (centymetr po centymetrze) nawy filtr trafił na swoje miejsce.
Zrobilem dokladnie tak samo i tez jestem pewien ze nie uszkodzilem filtra ! wszystko jest kwestia wyczucia. Zajelo mi to mniej niz 20min.
MayDay_Ns jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz


Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Przeszukaj ten temat:

Zaawansowane wyszukiwanie

Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 21:54.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.