Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Forum Ogólne > Ford Garage > Ogólnie o motoryzacji
Rejestracja FAQ Kalendarz Dzisiejsze posty Szukaj

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 02-07-2014, 17:07   #1391
cja
ford::beginner
 
Zarejestrowany: 05-03-2004
Skąd: Woj.Opolskie
Model: Mondeo mk3
Silnik: TDCI
Rocznik: 2004
Postów: 31
Domyślnie Odp: TDCi wtryskiwacze - samodzielna naprawa i próba przelewowa

Witam
U mnie obroty falowały gdy zatankowałem kiedyś lipne paliwo.
Gdy wyjeżdziłem prawie cały bak wlałem na z orlenu normalnego disle problem zniknał samoczynnie.

cja jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 07-07-2014, 10:41   #1392
andre1681
ford::average
 
Avatar andre1681
 
Imię: Andrzej
Zarejestrowany: 26-08-2009
Skąd: n sącz
Model: Mondeo mk5
Silnik: 2.0 TDCI
Rocznik: 2016
Postów: 74
Domyślnie Re: TDCi wtryskiwacze - samodzielna naprawa i próba przelewowa

Panowie,chciałbym opisać moją przygodę z wtryskiem.Na początek sprężynka przy nagłym przyszpieszaniu-próba przelewowa wykazała jeden wtrysk przelewa 54ml-kupiłem oryginalny zaworek delphi-wymiana okazała się dość prosta.Auto odpaliło od pierwszego strzała ,silnik pracował ale bardzo nierówno pomyślałem o samoadaptacji i zostawiłem pracujący silnik na jedną godzinę i nic.Zrobiłem ponowne kodowanie wtryska,nic to jednak nie pomogło.Pomyślałem aby zrobić próbę przelewową,jednak nie doczekałem do końca próby bo menzurka na tym wtrysku z wymienionym zaworkiem po 1min była pełna!Itu pytanie czy jest możliwe aby nowy zaworek tak się zachowywał?Dodam że wymieniłem z powrotem na stary na którym auto poprawnie pracuje,niestety pozostała czasami włanczająca się sprężynka.

Ostatnio edytowane przez andre1681 ; 07-07-2014 o 10:43
andre1681 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 07-07-2014, 17:07   #1393
pavlos
ford::amateur
 
Imię: Paweł
Zarejestrowany: 31-08-2013
Model: Focus
Silnik: 1.8 TDCi
Rocznik: 2003
Postów: 1
Domyślnie Odp: TDCi wtryskiwacze - samodzielna naprawa i próba przelewowa

Słuchajcie Panowie - historii ciąg dalszy.
Wymieniłem u siebie 3 zaworki, tak że miałem 3xwtryski z nieoryginalnym zaworkiem, 1 z oryginalnym.

Auto odpaliło, jeździło i pracowało super poza malym wyjątkiem - mocne przyspiesznie powodowało lekkie drżenie. Przelew był OK.

Postanowiłem poprawić - rozebrałem. Zmieniłem jedną obudowę wtrysku i chyba jedną końcówkę na używaną-dobrą i nie odpaliło.
Przywróciłem pierwotny stan i dalej nie paliło.

Zgłupiałem i zawiozłem do serwisu, który oznajmił, że winne są zaowrki nieoryginalne.

Jak to możliwe, skoro na nich właśnie działało dobrze, dopóki nie zachciało mi się dążyć do doskonałości ? Czy serwis próbuje mnie naciągnąć na wymianę ?
pavlos jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 08-07-2014, 08:30   #1394
wojtekjanus
FORD|AUTHORIZED
 
Avatar wojtekjanus
 
Imię: Wojciech
Zarejestrowany: 02-09-2008
Skąd: Warszawa
Model: Transit
Silnik: 2,0 TDCI
Rocznik: 2003
Postów: 13,981
Domyślnie Odp: TDCi wtryskiwacze - samodzielna naprawa i próba przelewowa

Cytat:
Napisał andre1681 Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
I tu pytanie czy jest możliwe aby nowy zaworek tak się zachowywał?
Kupiłeś wadliwy zaworek - albo podróbka, albo wypracowany jako nowy - Polska to kraj niekaranego złodziejstwa... Ewentualnie mogło coś tam wpaść - ale chyba zachowałeś czystość?
Cytat:
Napisał pavlos Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Jak to możliwe, skoro na nich właśnie działało dobrze
Jeżeli przedtem jakoś pracowały, to widać przy powtórnej ingerencji zapowietrzył się układ.
Niezależnie od tego wiadomo nie od dziś, że montaż zamienników zaworków to prawie na pewno wyrzucone pieniądze...
__________________
Zgredzik

Ostatnio edytowane przez wojtekjanus ; 08-07-2014 o 08:34
wojtekjanus jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 08-07-2014, 08:48   #1395
andre1681
ford::average
 
Avatar andre1681
 
Imię: Andrzej
Zarejestrowany: 26-08-2009
Skąd: n sącz
Model: Mondeo mk5
Silnik: 2.0 TDCI
Rocznik: 2016
Postów: 74
Domyślnie Odp: TDCi wtryskiwacze - samodzielna naprawa i próba przelewowa

No cóż,zaworek wprawdzie kupiłem od gościa któremu był on zbędny ale zapewniał mnie ze jest 100% oryginał kupiony za 280zł.Przyglądałem mu się bardzo uważnie i nie stwierdziłem żadnych oznak użycia czy zużycia.Jeżeli chodzi o czystość to nie były to jakieś super sterylne warunki a zwykły garaż nie mniej jednak starałem się przy składaniu aby nic nie pobrudzić.Pozostaje chyba wina wadliwego zaworka.
andre1681 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 08-07-2014, 16:23   #1396
pavlos
ford::amateur
 
Imię: Paweł
Zarejestrowany: 31-08-2013
Model: Focus
Silnik: 1.8 TDCi
Rocznik: 2003
Postów: 1
Domyślnie Odp: TDCi wtryskiwacze - samodzielna naprawa i próba przelewowa

Kupiłem kurcze te nieco droższe z gwarancją 2 lata, od dużej polskiej firmy.
Byłem dzisiaj z nimi na diagnozie - 3 wtryski dają całe paliwo w przelew, 1 OK.

Muszę je znowu rozebrać, zobaczyć czy wśród tych padniętych jest też ten oryginalny, czy padnięte to te zamienniki - to trochę rozjaśni.

Czy możliwe, że za mocno dokręciłem wtrysk i ścisnąłem przez to zaworek ?

Ostatnio edytowane przez pavlos ; 08-07-2014 o 16:26
pavlos jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 09-07-2014, 08:41   #1397
wojtekjanus
FORD|AUTHORIZED
 
Avatar wojtekjanus
 
Imię: Wojciech
Zarejestrowany: 02-09-2008
Skąd: Warszawa
Model: Transit
Silnik: 2,0 TDCI
Rocznik: 2003
Postów: 13,981
Domyślnie Odp: TDCi wtryskiwacze - samodzielna naprawa i próba przelewowa

Cytat:
Napisał pavlos Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Czy możliwe, że za mocno dokręciłem wtrysk i ścisnąłem przez to zaworek ?
Chociaż jest rekomendowany konkretny moment dokręcania, to raczej jest to niemożliwe, byś za mocno ścisnął zaworek. Sam zaworek to spory kawałek wyjątkowo twardej stali wysokowęglowej - trudno byłoby to zgnieść.
Chyba że dokręcałeś wtrysk jakąś dwumetrową rurą założoną ma klucz - w co wątpię...
__________________
Zgredzik
wojtekjanus jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 10-07-2014, 12:40   #1398
T0MESSI
ford::beginner
 
Imię: Tomek
Zarejestrowany: 29-09-2012
Skąd: Łódź
Model: MONDEO Mk3
Silnik: 2.0 TDCi 130 KM
Rocznik: 2003 Hatchback
Postów: 17
Domyślnie Odp: TDCi wtryskiwacze - samodzielna naprawa i próba przelewowa

Witam Panowie, może jako ciekawostka komuś się to przyda. Ponad rok temu pisałem w tym temacie odnośnie ciężkiego odpalania mondka na ciepłym silniku. Wymiana czujnika położenia wałka rozrządu + czujnika położenia wału korbowego nie pomogła. W późniejszym czasie wymieniłem jeden zaworek + filtr paliwa, ale to też nie pomogło. Od początki bieżącego roku mondek odpalał coraz gorzej na ciepłym silniku (raz po trasie musiałem odczekać ok 1 h aby odpalił) także postanowiłem wymienić wszystkie końcówki wtryskiwaczy na końcówki firmy Firad, ale ta operacja unieruchomiła mondeusza na dobre Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. także tylko na hol i do warsztatu. Co się okazało, ale mnie nie dziwiło opiłki metalu w całym układzie. Pompa rozebrana i wymienione elementy te co produkowały opiłki akurat w tym przypadku nie bieżnia tylko łopatki pompki wstępnej (zdjęcia poniżej) We wtryskiwaczach wszystkie zaworki i końcówki wymienione na oryginalne Delphi. We filtrze paliwa były powbijane opiłki. W zbiorniku paliwa bardzo duża ilość opiłków. Cały układ wyczyszczony oraz wszystkie przewody WC wraz z listwą umyte w myjce ultradźwiękowej. Teraz czekam jak to wszystko złożą do kupy i jestem ciekaw jak mondeusz będzie teraz pracował. Oczywiście napisze co i jak po jeździe testowej.
Załączone Obrazki
Typ Pliku: jpg Obraz 001.jpg (75.2 KB, 199 wyświetleń)
Typ Pliku: jpg Obraz 004.jpg (92.5 KB, 200 wyświetleń)
Typ Pliku: jpg Obraz 007.jpg (93.2 KB, 191 wyświetleń)
T0MESSI jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 11-07-2014, 17:35   #1399
AKuba
ford::advanced
 
Zarejestrowany: 30-06-2010
Skąd: Poznań
Model: Mondeo III kombi
Silnik: 2,2 TDCi
Rocznik: 2005
Postów: 402
Domyślnie Odp: TDCi wtryskiwacze - samodzielna naprawa i próba przelewowa

Cytat:
Napisał T0MESSI Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Oczywiście napisze co i jak po jeździe testowej.
B. dobrze ,że ukazałeś na zdjęciach opiłkosiejne elementy pompy. Dośc wyraźnie widać nierówne powierzchnie (np ostatnie zdjęcie - ta jaśniejsza powierzchnia to właśnie zużycie metalu.) Czy opiłki to raczej proszek czy mikroigiełki - czy magnes je łapie?
__________________
AKuba
Mondeo III 2005 kombi, 2,2 TDCi
AKuba jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 11-07-2014, 21:37   #1400
T0MESSI
ford::beginner
 
Imię: Tomek
Zarejestrowany: 29-09-2012
Skąd: Łódź
Model: MONDEO Mk3
Silnik: 2.0 TDCi 130 KM
Rocznik: 2003 Hatchback
Postów: 17
Domyślnie Odp: TDCi wtryskiwacze - samodzielna naprawa i próba przelewowa

W moim przypadku magnes przyciągnął wszystkie opiłki. Sprawdziłem to myjąc wszystkie elementy wtryskiwacza w czystym ON. Na dnie szklanego naczynia osiadł jakiś brud przynajmniej tak to wyglądało na pierwszy rzut oka, ale po przyłożeniu magnesu wszystko się wyjaśniło.
T0MESSI jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz



Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 21:48.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.