Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Samochody > Ford Kuga
Rejestracja FAQ Kalendarz Dzisiejsze posty Szukaj

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 11-12-2014, 22:54   #11
Gostek_
ford::average
 
Avatar Gostek_
 
Imię: Tomek
Zarejestrowany: 26-01-2012
Skąd: Warszawa
Model: była Kuga, jest Audi Q7
Silnik: było 2.0 TDCI, jest 3.0 TDI
Rocznik: był 2009, jest 2008
Postów: 160
Domyślnie Odp: ustawienie lamp ksenonowych

Zdecydowanie na stacji diagnostycznej, tam wyregulują jak należy. Swoją drogą niektórzy przy ksenonach i przeglądzie rocznym nawet nie próbują, tacy z nich diagności...

Gostek_ jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 13-12-2014, 12:24   #12
juri2069
ford::expert
 
Imię: wojciech
Zarejestrowany: 08-03-2013
Skąd: Krosno , Nisko
Model: Smax
Silnik: 2.0 TDCI / 140 KM
Rocznik: 2014
Postów: 2,931
Domyślnie Odp: ustawienie lamp ksenonowych

Cytat:
Napisał tedi_k Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Na razie to Ty tu nie masz nic sensownego do powiedzenia i siejesz zamęt. "Na oko" to wiesz co można... I wyloguj się już proszę stąd.
Człowieku chyba nigdy w życiu nie miałeś w ręce śrubokręta.
Na stacji diagnostycznej 2 razy z rzędu wyregulowali mi ŹLE dlatego napisałem koledze że najlepiej na prostej drodze samemu. Ja tak robiłem i w końcu przestałem oślepiać innych. I mi nie wytłumaczysz że jest inaczej bo wiem z własnego doświadczenia.
Dziesięciu pojedzie na stację , a innych dziesięciu zrobi to samemu. Koniec kropka
I nie komentuj mojej wypowiedzi bo nie pisałem do ciebie

Ostatnio edytowane przez juri2069 ; 13-12-2014 o 12:27
juri2069 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 13-12-2014, 22:01   #13
juri2069
ford::expert
 
Imię: wojciech
Zarejestrowany: 08-03-2013
Skąd: Krosno , Nisko
Model: Smax
Silnik: 2.0 TDCI / 140 KM
Rocznik: 2014
Postów: 2,931
Domyślnie Odp: ustawienie lamp ksenonowych

Widzę ktoś edytował swoje wypowiedzi. Dodam tylko że nie napisałem że ciężko jest zawitać w stacji diagnostycznej tylko napisałem że się zawiodłem na ich robocie i sam sobie ustawiłem , co jest równoznaczne z tym , że przestałem razić innych. Nie wymyślam z kosmosu nie wiadomo czego. A jeśli ktoś chce to niech jeździ na stację ustawiać.
Założyciel tematu już ma dwie podpowiedzi. Czekamy może ktoś wymyśli inny sposób Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

Ostatnio edytowane przez juri2069 ; 13-12-2014 o 22:04
juri2069 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 13-12-2014, 22:26   #14
tedi_k
FCP member
 
Avatar tedi_k
 
Imię: Tadeusz
Zarejestrowany: 03-11-2011
Skąd: Katowice
Model: Mitsubishi Outlander PHEV, C-max Energi (USA) PHEV
Silnik: 2.4 PB, 2.0 PB wolnossące cykl Atkinsona - hybryda plug-in
Rocznik: 2019, 2016
Postów: 17,035
Domyślnie Odp: ustawienie lamp ksenonowych

Kłopot z liczeniem - są 3 porady:
1) Stacja Kontroli
2) Ściana ze schematem wg Instytutu Transportu Drogowego
3) Twoje "na oko" na drodze.

Dodam 4-tą propozycję równie skuteczną jak Twoja: stawiamy samochód na placu, prosimy dziewczynę aby poszła sobie "trochę" przed samochód, zapalamy światła i regulujemy wg jej okrzyków "razi", "nie razi"... Na prawdę działa! Raz sprawdziłem i się udało!Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

BTW - światła reguluje się imbusem a nie śrubokrętem więc nadrób trochę teorii przed udzielaniem "światłych porad"...
__________________
------------------------------------------------------------------------------------------------
Nadal tu jestem - choć jeżdżę Mitsubishi Outlander PHEV 4x4 2019 224KM
tedi_k jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 14-12-2014, 13:26   #15
boncio
ford::expert
 
Avatar boncio
 
Zarejestrowany: 03-11-2009
Skąd: Łódź
Model: Audi Q3 Sportback/Mazda CX-3
Silnik: 1.4e 245KM/2.0 121KM
Rocznik: 2022/2019
Postów: 3,725
Domyślnie Odp: ustawienie lamp ksenonowych

Tedi podstawa to imbus, ale da się też regulować śrubokrętem PH 1 lub 2, nie pamiętam jakim. We wnętrzu jest krzyżyk. Podobnie jak lampy można odkręcić torxem jak i płaskim śrubokrętem.
W nowej Kudze może być inaczej, bo to Escape.

Ostatnio edytowane przez boncio ; 14-12-2014 o 13:29
boncio jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 14-12-2014, 19:45   #16
juri2069
ford::expert
 
Imię: wojciech
Zarejestrowany: 08-03-2013
Skąd: Krosno , Nisko
Model: Smax
Silnik: 2.0 TDCI / 140 KM
Rocznik: 2014
Postów: 2,931
Domyślnie Odp: ustawienie lamp ksenonowych

Cytat:
Napisał boncio Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Tedi podstawa to imbus, ale da się też regulować śrubokrętem PH 1 lub 2, nie pamiętam jakim
Dokładnie

Bump:
Cytat:
Napisał tedi_k Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
BTW - światła reguluje się imbusem a nie śrubokrętem więc nadrób trochę teorii przed udzielaniem "światłych porad"...
Dziwne , ja imbusa nie potrzebowałem i jakoś BTW TBW WBT wyregulowałem , ale ok wiesz lepiej Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
To po co polecasz koledze stacje kontroli skoro najlepszy sposób przez ciebie sprawdzony to okrzyki kobiety. Trzeba pamiętać o odpowiedniej odległości kobiety przed autem Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. Najlepiej również wg Instytutu Transportu Drogowego Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

Skończmy te dyskusje , założyciel tematu co chciał to się dowiedział a takie dyskusje to rozmowa uja z butem przez nogawkę Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. ( nikogo nie porównując , żeby zaraz nie było )

Ostatnio edytowane przez juri2069 ; 14-12-2014 o 19:51
juri2069 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 15-12-2014, 11:16   #17
Emil--55
ford::beginner
 
Imię: Emil
Zarejestrowany: 20-10-2014
Skąd: Przeworsk
Model: kuga
Silnik: 2.0 140kM
Rocznik: 2010
Postów: 11
Domyślnie Odp: ustawienie lamp ksenonowych

zgadzam sie z Tedi-kiem ma racje Na oko to są okulary
Emil--55 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 18-12-2014, 15:52   #18
Przemeq
ford::average
 
Zarejestrowany: 08-08-2009
Model: Kuga->sprzedane
Silnik: 2.0 tdci
Rocznik: 2009
Postów: 163
Domyślnie Odp: ustawienie lamp ksenonowych

Stacja diagnostyczna to dobry pomysł, ale trzeba od razu sprawdzić na ile diagnosta jest kompetentny i dokładny.
W moim przypadku, po którejś wizycie serwis źle ustawił światła (bardzo nisko), i uparli się że nie poprawią.
Pojechałem na stację, tam "mistrz" przyłożył aparat i mówi jest dobrze. Podchodzę do niego i patrze jakie miał na swoim sprzęcie parametry (nachylenie, wysokość) - nic się nie zgadzało z tym co było napisane na reflektorze. Poprosiłem aby przestawił na to co jest na reflektorze i sprawdził ponownie - to stwierdził że to nieistotne detale.
Jak dla mnie jest różnica pomiędzy 1% a 1,2%. Tak około 20%. Czyli oświetlona jest 20% krótsza droga.
Przemeq jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 18-12-2014, 20:22   #19
tedi_k
FCP member
 
Avatar tedi_k
 
Imię: Tadeusz
Zarejestrowany: 03-11-2011
Skąd: Katowice
Model: Mitsubishi Outlander PHEV, C-max Energi (USA) PHEV
Silnik: 2.4 PB, 2.0 PB wolnossące cykl Atkinsona - hybryda plug-in
Rocznik: 2019, 2016
Postów: 17,035
Domyślnie Odp: ustawienie lamp ksenonowych

Stacji kontroli pojazdów obecnie jest tyle, że bez problemu znajdzie się taką, co robi takie drobne usługi z sensem...
__________________
------------------------------------------------------------------------------------------------
Nadal tu jestem - choć jeżdżę Mitsubishi Outlander PHEV 4x4 2019 224KM
tedi_k jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz



Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 23:24.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.