Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Samochody > Ford Focus
Rejestracja FAQ Kalendarz Dzisiejsze posty Szukaj

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 24-11-2012, 16:00   #1
rosiaktotti
ford::beginner
 
Avatar rosiaktotti
 
Imię: Dawid
Zarejestrowany: 08-07-2012
Skąd: LZ
Model: Mondeo mk5
Silnik: 1.5 EB
Rocznik: 2016
Postów: 14
Domyślnie Nawiew tylko na szybe

Witam, pisze w sprawie samochodu rodziców(nie moim mondeo które mam w profilu) chodzi o FOCUS MK1 2000 1.6 Kombi, od jakiegoś czasu nawiew zaczał działać tylko na szybe, nie ważne jak ustawią. W moim Mondeo miałem podobny przypadek, ale tu jest na podciśnienie, ciekawi mnie jak sprawa wygląda w Focusie, no i czy ktoś ma jakąś receptę?? Pozdrawiam Dawid !

rosiaktotti jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 24-11-2012, 16:28   #2
mr_ffox
ford::beginner
 
Zarejestrowany: 23-05-2009
Skąd: Nowa Dęba
Model: Ford Focus Kombi
Silnik: 1.8 TDDI
Rocznik: 2000
Postów: 11
Domyślnie Odp: Nawiew tylko na szybe

Miałem ten sam problem, rozdarłem całą deskę rozdzielcza by sie tam dostac, a a okazało sie ze zaklinowała sie jedna zapadka, mocniej przekręciłem śrubokrętem i zaczęło działać a ja wkurzony ze rozebrałem całe auto.

Wez dobierz sie tam od strony kierowcy sciagnij oslone dolna, bedziesz mial tam takie 3 wypuststy chodzące wewnątrz krzywek, i linki rozbierz to, a później właśnie tym sprawdzaj ktora zapadka stawia opor i po prostu przekręć mocniej,az sie odblokuje. Ja jak to miałem wyciągnięty mechanizm to przy okazji wszystko nasmarowałem. Ogólnie straciłem na to caly dzien w 2 osoby aby sie dobrać do tego, a wystarczyło przekręcić jedna zapadkę śrubokrętem.
mr_ffox jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 13-02-2013, 12:43   #3
ForFoc
ford::amateur
 
Zarejestrowany: 16-01-2013
Model: Focus
Silnik: 1.6
Rocznik: 2002
Postów: 9
Domyślnie Odp: Nawiew tylko na szybe

Wcale naprawa tej usterki nie jest tak prosta. Przełączanie nawiewu u mnie blokuje się tylko na "grzaniu". Na zimnym wszystko pracuje bez problemu. Napisano już o: sparciałej uszczelce klapy przestawiania kierunku, zerwanych cięgnach i pokrętłach i jak je wymieniać. Problem z blokadą jest jednak bardziej skomplikowany. Prawdopodobnie z czasem całemu odkształceniu ulega obudowa gdzie znajdują się klapy przełączające kierunki nawiewu i ciepła. Gdy to jest nagrzane nietrudno zerwać zablokowane cięgno czy pokrętło.Wtedy ustawienie pozostaje w takiej pozycji jak zerwano cięgno.W moim egzemplarzu jest już trzecie cięgno i drugie pokrętło. Poprzedni właściciel zerwał dwa. Prawdziwej przyczyny na razie nikt nie podał. Serwisy nie mają pojęcia co się do nich mówi opisując problem. Własnoręcznie to smarowałem i kontrolowałem stan uszczelek klap. Prawdziwego powodu blokady jak na razie nie znalazłem.

Pokrewna strona.
[Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ]

Fiszki z wymianą cięgna.

[Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ]
[Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ]
[Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ]
ForFoc jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz



Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 16:29.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.