Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Samochody > Ford Mondeo
Rejestracja FAQ Kalendarz Dzisiejsze posty Szukaj

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 29-05-2011, 16:10   #1
kyrpek
ford::beginner
 
Imię: Patryk
Zarejestrowany: 27-10-2007
Skąd: Jarosław
Model: Mondeo Mk1
Silnik: 1.8 TD
Rocznik: 1995
Postów: 13
Talking Czyszczenie Turbosprężarki

Witam ciekawi mnie taki temat jak czyszczenie turbiny w Mondeo 1.8 TD czy taki zabieg da jakiś efekt i czy ktoś posiada może jakiś opis.

kyrpek jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 29-05-2011, 16:44   #2
GrzegorzD
ford::professional
 
Avatar GrzegorzD
 
Zarejestrowany: 25-12-2006
Skąd: Bielsko-Biała / Bujaków
Model: C-Max
Silnik: 1,8 PB
Rocznik: 2005
Postów: 1,073
Domyślnie Odp: Czyszczenie Turbosprężarki

Na pewno da czyszczenie IC i dolotu.
GrzegorzD jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 29-05-2011, 17:30   #3
motorek26
FORD|ZAWODOWIEC
 
Avatar motorek26
 
Imię: Adam
Zarejestrowany: 28-02-2007
Skąd: Łódź
Model: Yamaha r1 rn 19/yamaha r6 rj06
Silnik: 1.0 193 km/ 600
Rocznik: 2008/2005
Postów: 6,538
Domyślnie Odp: Czyszczenie Turbosprężarki

jak chcesz wyczyścić turbine to najlepiej na autostradke ze 150-200 km przejedziesz z obrotami najlepiej około 2500-3000 obr/min i sama sie wyczyści
motorek26 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 30-05-2011, 17:26   #4
kyrpek
ford::beginner
 
Imię: Patryk
Zarejestrowany: 27-10-2007
Skąd: Jarosław
Model: Mondeo Mk1
Silnik: 1.8 TD
Rocznik: 1995
Postów: 13
Domyślnie Odp: Czyszczenie Turbosprężarki

a jaka może być przyczyna wiem że auto z tym silnikiem demonem prędkości nie jest dobija mi do prędkości 160 na liczniku i dalej nie bardzo chce się ruszyć tak jak by była mała dawka paliwa na autostradzie doszło prawie do 180 km/h turbina czuć że ciągnie (dlatego chciałem czyścić) ale po prostu na wyższych obrotach ciężko się wkręca, czy ogólnie te prędkości to max ?? auto nie kopci ostatnio były robione wtryski, czy jest możliwość podkręcenia dawki ale np. nie na boosterze ??
Cytat:
Mam mondeo TD z 1995r.W ostatnim czasie przestał mi działac przyspieszacz obrotów na pompie paliwa lukasa który załanczał sie przy włączeniu klimy, biegu wstecznego oraz po przekroczeniu 2500obrotów silnika.Klima i wsteczny nadal włączaja ten przyspieszacz ale obroty juz nie.Do tej dzwigni pryspieszacza dochodza 2 linki.Jedna to ta co sie naciaga przy właczeniu klimy, wstecznego i powina przy przekroczeniu odpowiednich obrotów silnika a druga linka to powiedzmy ze jest od ssania.Tz.działa tylko na zimnym silniku. A jak juz silnik złapie odpowiednia temperature to ja luzuje..W tym przypadku mysle ze jest to usterka elektroniczna gdyż nie idzie impuls zeby została zwiekszona dawka paliwa.Ale nie wiem gdzie szukac przyczyny bo nie wiem co steruje tym przyspieszaczem na odpowiednich obrotach...Jakby ktos potrafił pomóc bede wdzieczny.
znalazłem coś takiego może to jest odpowiedz
kyrpek jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 30-05-2011, 17:33   #5
motorek26
FORD|ZAWODOWIEC
 
Avatar motorek26
 
Imię: Adam
Zarejestrowany: 28-02-2007
Skąd: Łódź
Model: Yamaha r1 rn 19/yamaha r6 rj06
Silnik: 1.0 193 km/ 600
Rocznik: 2008/2005
Postów: 6,538
Domyślnie Odp: Czyszczenie Turbosprężarki

nie dubluj postów tylko edytuj
motorek26 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 30-05-2011, 20:51   #6
GrzegorzD
ford::professional
 
Avatar GrzegorzD
 
Zarejestrowany: 25-12-2006
Skąd: Bielsko-Biała / Bujaków
Model: C-Max
Silnik: 1,8 PB
Rocznik: 2005
Postów: 1,073
Domyślnie Odp: Czyszczenie Turbosprężarki

ta predkosc to max. A słabo ciągnie bo silnik jest za słaby do tego auta a i IC ma wydajność jak z koziej... trąba
GrzegorzD jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 30-05-2011, 21:26   #7
kyrpek
ford::beginner
 
Imię: Patryk
Zarejestrowany: 27-10-2007
Skąd: Jarosław
Model: Mondeo Mk1
Silnik: 1.8 TD
Rocznik: 1995
Postów: 13
Smile Odp: Czyszczenie Turbosprężarki

Cytat:
Napisał grzesdc Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
ta predkosc to max. A słabo ciągnie bo silnik jest za słaby do tego auta a i IC ma wydajność jak z koziej... trąba
Dzięki za odpowiedz a jak to jest z tym przyśpieszaczem obrotów bo na innym forum przeczytałem ze faktycznie niby działa to jak wrzuca się wsteczny albo przy klimie ale po przekroczeniu 2500 obrotów ?????
kyrpek jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 30-05-2011, 21:47   #8
matrog19
ford::expert
 
Avatar matrog19
 
Imię: Mateusz
Zarejestrowany: 05-03-2008
Skąd: Konin
Model: Ford Mondeo mk3
Silnik: 2.0 TDDI 115 KM
Rocznik: 2002
Postów: 2,211
Domyślnie Odp: Czyszczenie Turbosprężarki

W mk1 to możesz mieć tylko termostat woskowy nie musi być linki od tego silnika obrotów. Otwórz klapę i zobacz ile linek (oprócz tej od gazu)przychodzi do pompy. Jak masz 2 to masz ten silnik. Wtedy ruszak wajchą od gazu i obserwuj czy rusza się jedna z dwóch linek. Jak nie to masz to zepsute. U mnie w mk2 jak ruszam gazem to ta linka też się rusza. Jak zwiększam dawkę gazem to tam też ta dawka jest zwiększana.
__________________
Moje Mondeo mk3 TDDI: http://forum.fordclubpolska.org/showthread.php?t=113404
W stajni jeszcze Citroen Xsara Picasso 1.6 HDi 92 km 2007 rok.
matrog19 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 30-05-2011, 21:51   #9
GrzegorzD
ford::professional
 
Avatar GrzegorzD
 
Zarejestrowany: 25-12-2006
Skąd: Bielsko-Biała / Bujaków
Model: C-Max
Silnik: 1,8 PB
Rocznik: 2005
Postów: 1,073
Domyślnie Odp: Czyszczenie Turbosprężarki

serwo podcisnieniowe podobnie jak silnik wolnych obrotow w mkII w wiekszosci przypadkow nie dziala i nie trzeba sie tym przejmowac
GrzegorzD jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 31-05-2011, 06:11   #10
kyrpek
ford::beginner
 
Imię: Patryk
Zarejestrowany: 27-10-2007
Skąd: Jarosław
Model: Mondeo Mk1
Silnik: 1.8 TD
Rocznik: 1995
Postów: 13
Domyślnie Odp: Czyszczenie Turbosprężarki

Cytat:
Napisał matrog19 Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
W mk1 to możesz mieć tylko termostat woskowy nie musi być linki od tego silnika obrotów. Otwórz klapę i zobacz ile linek (oprócz tej od gazu)przychodzi do pompy. Jak masz 2 to masz ten silnik. Wtedy ruszak wajchą od gazu i obserwuj czy rusza się jedna z dwóch linek. Jak nie to masz to zepsute. U mnie w mk2 jak ruszam gazem to ta linka też się rusza. Jak zwiększam dawkę gazem to tam też ta dawka jest zwiększana.
Witam oprócz linki gazu ma 2 linki na pompie jedna idzie pod termostat a druga do urządzenia pod akumulator, jak dodaje gazu nic się nie dzieje, przeszkadza to w czymś jak jest uwalone ??
kyrpek jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz



Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 11:57.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.