Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Samochody > Ford Mondeo
Rejestracja FAQ Kalendarz Dzisiejsze posty Szukaj

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 21-02-2013, 19:28   #1
esperoz
ford::amateur
 
Imię: Wojtek
Zarejestrowany: 08-02-2013
Skąd: łódź
Model: Mondeo
Silnik: 1.8TD
Rocznik: 1997
Postów: 5
Domyślnie Kolosalne spalanien TD kombi

Witam kupiłem niedawno forda mondeo mk1 z silnikiem 1.8TD i zaczęło się .... najpierw padł alternator ale wymiana szczotek pomogła , a teraz wychodzi ze ford żre nie pali tylko żre olej napędowy, wlałem cały bak jadąc droga powrotna z poznania wyszło ze ford spalił mi 9 litrów na trasie tzn cykl mieszany czasem przez wiochę ale tak cały czas 90-100 noc wiec praktycznie zero ruchu , gdy wskazówka doszła do polowy baku dotankowałem forda sprawdzając jego spalanie w mieście łódź , trochę jazdy nocą więcej za dnia i zrobiłem na baku paliwa 480 km LUDZIE przecież to jest smok wychodzi spalanie prawie 13 litrów ropy na 100 km bez używania klimatyzacji przecież to przesada fakt ze do wymiany jest filtr powietrza bo jest już trochę przybrudzony ale nie aż tak żeby powodować takie spalanie auto nie ma problemów z odpalaniem nawet w mrozy nie kopci ani nic ale żre te paliwo makabrycznie jakieś porady dodam ze mam do wymiany uszczelkę pod klawiatura ale to nie ma raczej nic do spalania , dodam jeszcze ze fordem jeżdżę normalnie bez szarpań normalna jazda obroty do 2800 max

esperoz jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 21-02-2013, 21:49   #2
esperoz
ford::amateur
 
Imię: Wojtek
Zarejestrowany: 08-02-2013
Skąd: łódź
Model: Mondeo
Silnik: 1.8TD
Rocznik: 1997
Postów: 5
Domyślnie Re: Kolosalne spalanien TD kombi

Naprawde nikt nic nie moze napisac ludzie
esperoz jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 22-02-2013, 09:50   #3
salom
 
Postów: n/a
Domyślnie Odp: Kolosalne spalanien TD kombi

W twoim przypadku pomoże ci tylko pełna diagnostyka pojazdu, silnika etc. Bo na zużycie paliwa ma wpływ tyle różnych przyczyn, że wymieniać ich nie ma sensu. W tej chwili pogoda nie sprzyja, w szukaniu przyczyn dużego spalania, chyba że zlecisz to warsztatowi, ale to koszty.
  Odpowiedź z Cytatem
Stary 22-02-2013, 10:55   #4
esperoz
ford::amateur
 
Imię: Wojtek
Zarejestrowany: 08-02-2013
Skąd: łódź
Model: Mondeo
Silnik: 1.8TD
Rocznik: 1997
Postów: 5
Domyślnie Re: Kolosalne spalanien TD kombi

nie wiem a może to wina boostera on może być odpowiedzialny za taki drastyczny wzrost spalania ??
esperoz jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 22-02-2013, 11:35   #5
stasio392
ford::average
 
Avatar stasio392
 
Zarejestrowany: 24-01-2009
Skąd: Gniezno
Model: mondeo mk2 hb
Silnik: 1.8 td endura-de
Rocznik: 2000
Postów: 91
Domyślnie Odp: Kolosalne spalanien TD kombi

jeśli ktoś przy nim grzebał i nie wyregulował to tak, jeśli ma ducha jak benzyniak to weź ten motyw pod uwagę
stasio392 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 22-02-2013, 12:41   #6
esperoz
ford::amateur
 
Imię: Wojtek
Zarejestrowany: 08-02-2013
Skąd: łódź
Model: Mondeo
Silnik: 1.8TD
Rocznik: 1997
Postów: 5
Domyślnie Re: Kolosalne spalanien TD kombi

nie no zachowuje się normalnie tylko martwią mnie obroty mam wrażenie ze są za duże na diesel jak go odpalam to potrafią być na 700 a jak się samochód nagrzeje itp. to zamiast spaść, to idą do 900. nie wiem albo cos z turbo bądź z zaworem erg jeżeli taki posiadam Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
esperoz jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 23-02-2013, 06:33   #7
arkmyl12
ford::advanced
 
Imię: Arek
Zarejestrowany: 11-06-2010
Skąd: Wrocław
Model: Mondek / Transit Connect
Silnik: 2,0 tdci /1,5 Ecoblue
Rocznik: 2018 / 2022
Postów: 493
Domyślnie Odp: Kolosalne spalanien TD kombi

A w mieście ile pali?
Z tego co pamietam swojego mkII to mistrzem oszczędności nigdy nie był ale 13 tez nie palił, no chyba że na autostradzie chciałem jechać koło 160-170 pomimo że wtedy robiło się już naprawde głośno jak w rakiecie
arkmyl12 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 23-02-2013, 10:10   #8
fundi1
ford::beginner
 
Zarejestrowany: 17-02-2011
Skąd: małopolskie
Model: mondeo MK2
Silnik: 1.8TD
Rocznik: 1997
Postów: 24
Domyślnie Odp: Kolosalne spalanien TD kombi

Sprawdź kolego czy niema wycieków paliwa,bo to spalanie to dużo za wiele.Mój też pięknego dnia zaczął więcej spalać i okazało się że mam dosyć spory wyciek paliwa z baku.
fundi1 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 23-02-2013, 13:37   #9
gorni
ford::average
 
Avatar gorni
 
Imię: Arkadiusz
Zarejestrowany: 02-08-2010
Skąd: Pleszew
Model: Mondeo MK1
Silnik: 1.8 16v Zetec
Rocznik: 1996
Postów: 84
Domyślnie Re: Kolosalne spalanien TD kombi

albo przelewem gdzieś paliwko spływa, jak by tak dużo spalał to byś miał dym za sobą....
__________________
Mondeo 1.8 16v Lx 95 Kw +LPG oryginał RS
gorni jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 23-02-2013, 18:14   #10
esperoz
ford::amateur
 
Imię: Wojtek
Zarejestrowany: 08-02-2013
Skąd: łódź
Model: Mondeo
Silnik: 1.8TD
Rocznik: 1997
Postów: 5
Domyślnie Re: Kolosalne spalanien TD kombi

hmm na razie jest mokro nie mam jak tego zobaczyć musi przestać padać auto pali tak jak mówiłem 13 l po mieście , dziś wymieniłem filtr powietrza bo poprzedni to szkoda gadać syf auto od razu inaczej reaguje na pedał gazu nie trzeba tyle wciskać co wcześniej . ale to i tak pewnie nie to chyba ze cieknie z filtra paliwa tego przy silniku ale nie wiem nie widze nic tam tylko mokry silnik od tej uszczelki pod klawiatura
esperoz jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz



Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 21:26.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.