Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Samochody > Ford Galaxy
Rejestracja FAQ Kalendarz Dzisiejsze posty Szukaj

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 02-06-2012, 14:23   #1
grzela33starachowice
ford::average
 
Avatar grzela33starachowice
 
Zarejestrowany: 28-02-2010
Skąd: Starachowice
Model: Galaxy
Silnik: 1.9Tdi 90KM
Rocznik: 1997
Postów: 112
Domyślnie zaworek n 75 dziwne zachowanie...

Witam.Ostatnio wymieniłem uszczelkę pod głowicą typowe objawy wyrzucało płyn ze zbiorniczka,spaliny w nim,więc postanowiłem wymienić...Po wymianie oczywiście lepiej ale na 100% efekty poczekam jeszcze troszkę,uszczelka wygląda na całą nigdzie nawet śladu przedmuchu dziwneGoście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum..Auto jedna po odpaleniu i rozpędzeniu do 100 traciło moc,więc vag-575 błąd doładowania...hmmm myśle wężyk w ecu wymieniony(pisałem o tym ostatnio),mechanik wymienił wszystkie przewody podciśnieniowe łącznie z tym który idzie przez grodź do ecu,padło na któryś zaworek- 18 podmieniona bez zmian,postanowiliśmy zakupić nowy n 75 bo wydawało się oczywiste że to on.Niestety cały czas to samo...troszeczkę poszperałem w szukajce i zmostkowałem przewody w n 75...Okazało się to strzałem w 10...samochód bez problemów wkręca się na obroty 130-140 idzie.I tu pytanie czy nowy zaworek mógł być uwalony?? Jak długo mogę jedzić na zmostkowanym i czym ewentualnie może taka zabawa skutkować.Dzięki za pomoc a na zdjęciu uszczelka teoretycznie bez skazy ale jednak to było to...Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Załączone Obrazki
Typ Pliku: jpg 2012-06-02 14.42.18.jpg (97.1 KB, 35 wyświetleń)


Ostatnio edytowane przez grzela33starachowice ; 02-06-2012 o 14:43
grzela33starachowice jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 03-06-2012, 19:40   #2
grzela33starachowice
ford::average
 
Avatar grzela33starachowice
 
Zarejestrowany: 28-02-2010
Skąd: Starachowice
Model: Galaxy
Silnik: 1.9Tdi 90KM
Rocznik: 1997
Postów: 112
Domyślnie Odp: zaworek n 75 dziwne zachowanie...

Rozumiem że nikt nie miał podobnego przypadku....ok sam pochulam a jak coś się będzie działo dam znać...Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
grzela33starachowice jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 03-06-2012, 19:44   #3
bartixr
ford::expert
 
Imię: Bartek
Zarejestrowany: 26-03-2011
Skąd: Moskwa
Model: Galaxy
Silnik: AFN 150KM, ASB - AG4. Znowu mało :(
Rocznik: 98
Postów: 2,159
Domyślnie Odp: zaworek n 75 dziwne zachowanie...

w głowę przychodzi tylko brak wysterowania zaworkiem.. jeśłi wszystko inne wyeliminowałeś.

sprawdź kabelki do zaworka. - może masz jakis oscyloskop i możesz zobaczyć czy jakieś przebiegu są na zaworku - z tego co wiem jest sterowany impulsowo.
bartixr jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 03-06-2012, 20:43   #4
Wojtas7272
ford::average
 
Avatar Wojtas7272
 
Imię: Wojciech
Zarejestrowany: 14-12-2010
Skąd: Wrocław
Model: Ford Galaxy
Silnik: 1.9 TDI
Rocznik: 2003
Postów: 55
Domyślnie Odp: zaworek n 75 dziwne zachowanie...

Witaj !
Może się mylę , ale trzeba sprawdzić wtryski !
Wojtas z Wrocławia !
Wojtas7272 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 03-06-2012, 23:03   #5
bartixr
ford::expert
 
Imię: Bartek
Zarejestrowany: 26-03-2011
Skąd: Moskwa
Model: Galaxy
Silnik: AFN 150KM, ASB - AG4. Znowu mało :(
Rocznik: 98
Postów: 2,159
Domyślnie Odp: zaworek n 75 dziwne zachowanie...

Cytat:
Napisał Wojtas7272 Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Witaj !
Może się mylę , ale trzeba sprawdzić wtryski !
Wojtas z Wrocławia !
Ty masz pompowtryski.. my mamy zwykłe, niezniszczalne pompy rotacyjne i zwykłe wtryski.. nawet jak leją to bezie jechało Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
bartixr jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 04-06-2012, 15:42   #6
endriu.kom
ford::advanced
 
Avatar endriu.kom
 
Imię: Endriu
Zarejestrowany: 15-08-2007
Skąd: A czy to ważne?...
Model: Galaxy
Silnik: 1.9TDI 115PS
Rocznik: 2001.
Postów: 331
Domyślnie Odp: zaworek n 75 dziwne zachowanie...

Cytat:
Napisał grzela33starachowice Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
zmostkowałem przewody w n 75
Co to znaczy, że zmostkowałeś podłączyłeś na krutko omijając zaworek?...jeśli tak to po prostu będziesz nie potrzebnie zarzynał turbinę (będzie niepotrzebnie za dużo ładować).
Ja bym wziął za łeb tego mechanika bo z pewnością popieprzył coś z wężykami, że są nowe to nie wszystko trzeba je jeszcze dobrze podłączyć no i zaworek jednokierunkowy też się kłania.
Jeśli mogę to w trące jeszcze do tej uszczelki, objawy które podałeś to za mało by stwierdzić że jest padnięta bo te przedmuchy w zbiorniczku to mogło po prostu z przelewu dawać i wyglądało jak przedmuch.
Pozdro.
endriu.kom jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 04-06-2012, 16:03   #7
bartixr
ford::expert
 
Imię: Bartek
Zarejestrowany: 26-03-2011
Skąd: Moskwa
Model: Galaxy
Silnik: AFN 150KM, ASB - AG4. Znowu mało :(
Rocznik: 98
Postów: 2,159
Domyślnie Odp: zaworek n 75 dziwne zachowanie...

właśnie spojrzałem, on ma 90 konnego a wiec zapewne bez zmiennej geometrii, tam jest delikatnie inaczej z sterowaniem.

Moze faktycznie ten co te wężyki zakładał coś nie tak pozakładał..
bartixr jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 04-06-2012, 16:50   #8
grzela33starachowice
ford::average
 
Avatar grzela33starachowice
 
Zarejestrowany: 28-02-2010
Skąd: Starachowice
Model: Galaxy
Silnik: 1.9Tdi 90KM
Rocznik: 1997
Postów: 112
Domyślnie Odp: zaworek n 75 dziwne zachowanie...

jak można sprawdzić zaworek tzn. jakie ma być prawidłowe napięcie?? i jak go sprawdzać ma wolnych obrotach czy trzeba go "przegazować"?? mechanik zaklina się że 5 razy sprawdzał podłączenia przewodów nawet miał innego Galego za wzór,,,pewnie się skończy na tym że będę musiał sam to wszystko posprawdzać...martwi mnie tylko to że turbina będzie przeładowywana...ale czy wtedy komp nie wywali błędu o przeładowaniu?? hmmmGoście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.dzięki za zainteresowanie...ps...po wymianie uszczelki wszystko jest o niebo lepiej nie wyrzuca płynu..a wywalało go na potege..1 litr na tydz. ubywało

Ostatnio edytowane przez grzela33starachowice ; 04-06-2012 o 16:54
grzela33starachowice jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 04-06-2012, 17:09   #9
bartixr
ford::expert
 
Imię: Bartek
Zarejestrowany: 26-03-2011
Skąd: Moskwa
Model: Galaxy
Silnik: AFN 150KM, ASB - AG4. Znowu mało :(
Rocznik: 98
Postów: 2,159
Domyślnie Odp: zaworek n 75 dziwne zachowanie...

nic turbinie nie bedzie jeśli smarowanie masz ok, to jej normalne warunki pracy. poza tym nie masz zmiennej geometrii i tam nie ma to takiego znaczenia.

jak z każdym turbem, nie gazuj dopóki nie złapie temp roboczej, potem rób co chcesz i nie gaś po jeździe tylko daj turbinie zwolnic (turbo rozkręca sie do uwaga 200 000 - słownie dwustu tysięcy obrotów) i dość długo zwalania, niech temperaturę odda aby olej się nie zwęglił na nim po wyłączeniu silnika (brak obiegu - brak smarowania - brak chłodzenia).

walcz z tymi zaworkami i przewodami.
bartixr jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz



Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 15:37.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.