Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Samochody > Ford Mondeo
Rejestracja FAQ Kalendarz Dzisiejsze posty Szukaj

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 15-06-2015, 18:52   #1
fordosmondeos
ford::amateur
 
Zarejestrowany: 15-06-2015
Model: 2003, TDCI, 96kw, 130
Silnik: 2,0 TDCI
Rocznik: 2003
Postów: 7
Domyślnie Nagłe zgaśnięcie, kontrolka świec, dalej włączenie za 1szym razem

Dzień dobry,
Z góry bardzo przepraszam, jeśli powtarzam temat, ale jestem w duużej desperacji heheGoście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. Im więcej czytam na forach, tym mniej wiem. Siedze właśnie w Hiszpanii, przede mną jeszcze 3.000 km do Polandii, a lokalny mecanico próbuje znaleźć przyczyne problemu. Ale do rzeczy:

Mam Forda 2,0, 96 kw, TDCI z 2003 roku, przebieg 158.000. W marcu miałem regenerację wtrysków, pompy, wymianę filtru paliwa, czujnika cisnienia paliwa. Od tego momentu przejechałem 7.000 km i nie było najmniejszego problemu - żadnego krztuszenia się, spadku obrotów, dławienia etc.

Kilka dni temu zacząłem powrót do Polski - zupełnie losowo (raz po 90 km, raz po 30, nastepnie kilka razy w ciągu 15 kilometrów), mondziak się zupełnie wyłącza. Jest to nagłe, nie poprzedzone niczym innym, nie ma wczesniejszego spadku obrotów/prędkości. Następnie, mogę go włączyć za pierwszym razem (za każdym razem) - bez problemu - czasami włączam go za pierwszym razem jeszcze w czasie jazdy po wczesniejszym wyłączeniu. Nie ma różnicy czy jadę na wysokich, czy niskich obrotach, czy 70 kmh czy 130 - dzieje się to zupełnie losowo.

Podczas momentu wyłączenia pojawia się migająca kontrolka świec żarowych. Nie niepokojącego nie poprzedza wyłączenia, trwa to mikrosekundę.


Po popięciu do komputera/diagnozy (Boscha), wszystko jest okej, nie wyskakują żadne błedy. Wtryski ok, pompa okej.

Moje podejrzenie:

- Przekaznik do pompy pod akumulatorem
- Czujnik położenia walu korbowego
- styki na kablach - chwilowy spadek napiecia, polaczenia
- immobiliser wariuje

Przejechalem tak 650 km - zdarzylo mi sie to ok 35-40 razy.


Pozdrawiam wszystkich serdecznie i bylbym baaaardzo wdzieczny za jakakolwiek pomoc, sugestie. Przede mna 3 tyski a juz po 600 km jestem pol-siwyGoście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.)


Ostatnio edytowane przez fordosmondeos ; 15-06-2015 o 19:03
fordosmondeos jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 15-06-2015, 19:16   #2
Tvvardy
ford::professional
 
Avatar Tvvardy
 
Imię: Marcin
Zarejestrowany: 28-05-2012
Skąd: Szczecin
Model: OOOO A6
Silnik: V6
Rocznik: Adekwatny do wieku
Postów: 1,764
Domyślnie Odp: Nagłe zgaśnięcie, kontrolka świec, dalej włączenie za 1szym razem

Wymień filtr paliwa. Przekaźnika od pompy nie ma.
Tvvardy jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 15-06-2015, 19:19   #3
fordosmondeos
ford::amateur
 
Zarejestrowany: 15-06-2015
Model: 2003, TDCI, 96kw, 130
Silnik: 2,0 TDCI
Rocznik: 2003
Postów: 7
Domyślnie Odp: Nagłe zgaśnięcie, kontrolka świec, dalej włączenie za 1szym razem

Filtr paliwa wymieniony na trasie - nic nie dalo, problemy się powtarzałyGoście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
fordosmondeos jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 15-06-2015, 19:23   #4
Tvvardy
ford::professional
 
Avatar Tvvardy
 
Imię: Marcin
Zarejestrowany: 28-05-2012
Skąd: Szczecin
Model: OOOO A6
Silnik: V6
Rocznik: Adekwatny do wieku
Postów: 1,764
Domyślnie Odp: Nagłe zgaśnięcie, kontrolka świec, dalej włączenie za 1szym razem

Czujnik położenia wałka rozrządu. Czy to się dzieje tylko gdy silnik jest rozgrzany?
Tvvardy jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 15-06-2015, 19:26   #5
fordosmondeos
ford::amateur
 
Zarejestrowany: 15-06-2015
Model: 2003, TDCI, 96kw, 130
Silnik: 2,0 TDCI
Rocznik: 2003
Postów: 7
Domyślnie Odp: Nagłe zgaśnięcie, kontrolka świec, dalej włączenie za 1szym razem

Nie tylko - raz, po przejechaniu 90 kilometrow. A raz, po calonocnym parkingu i okolo 20 kilometrze.
fordosmondeos jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 15-06-2015, 19:35   #6
Tvvardy
ford::professional
 
Avatar Tvvardy
 
Imię: Marcin
Zarejestrowany: 28-05-2012
Skąd: Szczecin
Model: OOOO A6
Silnik: V6
Rocznik: Adekwatny do wieku
Postów: 1,764
Domyślnie Odp: Nagłe zgaśnięcie, kontrolka świec, dalej włączenie za 1szym razem

Trochę to jak wróżenie z fusów ale jazda z podpiętym kompem i obserwacja na postoju offsety wtryskiwaczy i ciśnienia pompy.
Tvvardy jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 15-06-2015, 19:56   #7
fordosmondeos
ford::amateur
 
Zarejestrowany: 15-06-2015
Model: 2003, TDCI, 96kw, 130
Silnik: 2,0 TDCI
Rocznik: 2003
Postów: 7
Domyślnie Odp: Nagłe zgaśnięcie, kontrolka świec, dalej włączenie za 1szym razem

Dla mnie o tyle mniej podejrzana jest sama pompa/wtryski, ze samochod sie nagle wylacza - nie ma wczesniej zadnego wahania obrotow, spadku predkosci/mocy, szarpniec etc. Poza tym, 7.000 km po regeneracji calego ukladu to dosyc maly przebieg - robilem go w zaufanym zakladzie i mysle (mam nadzieje hehe), ze wszystko zrobili dobrze.

Wyłączenie jest blyskawiczne i moge od razu, za pierwszym razem go ponownie włączyć - bez problemu. Stad moje podejrzenia ida w strone elektroniki, jakiegos przegrzania, chwilowego braku polaczenia na stykach etc. Nie wiem czy dobrze kombinuje. Baardzo dziekuje Ci za sugestie!

Bump: A czy ktos moglby mi powiedziec, czy moje oznaki podpadaja pod zle lub niedzialajacy czujnik położenia walu korbowego lub czujnik polozenia walka rozrządu? Jeszcze raz przepraszam za zawracananie glowy, jestem dosc zdesperowanyGoście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
fordosmondeos jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 15-06-2015, 20:16   #8
Tvvardy
ford::professional
 
Avatar Tvvardy
 
Imię: Marcin
Zarejestrowany: 28-05-2012
Skąd: Szczecin
Model: OOOO A6
Silnik: V6
Rocznik: Adekwatny do wieku
Postów: 1,764
Domyślnie Odp: Nagłe zgaśnięcie, kontrolka świec, dalej włączenie za 1szym razem

Posprawdzaj wtyczki przy czujnikach wału, wałka rozrządu, MAP sensora i innych, masz elektroniczny sterownik turbo czy jeszcze podciśnienie?
Tvvardy jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 17-06-2015, 09:18   #9
fordosmondeos
ford::amateur
 
Zarejestrowany: 15-06-2015
Model: 2003, TDCI, 96kw, 130
Silnik: 2,0 TDCI
Rocznik: 2003
Postów: 7
Domyślnie Odp: Nagłe zgaśnięcie, kontrolka świec, dalej włączenie za 1szym razem

Cytat:
Napisał Tvardy Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Wymień filtr paliwa. Przekaźnika od pompy nie ma.
Mógłbym Cię dopytać o co chodzi? W tym modelu Forda nie ma tego przekażnika? Chodzi mi o przekaźnik do pompy znajdujący się pod akumulatorem.

Z nowych informacji: u mechanika po podłączeniu diagonstyki (Bosch), wyszedł błąd P1664. (Nie)stety podczas jazdy - przejechalismy 100 km po autostradzie jadac 140 kmh) - wraz z podlaczonym kompem, samochod zachowywal sie tym razem idealnie i nie zgaslGoście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. Dzis bedzie kolejna proba.
fordosmondeos jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 17-06-2015, 14:26   #10
Tvvardy
ford::professional
 
Avatar Tvvardy
 
Imię: Marcin
Zarejestrowany: 28-05-2012
Skąd: Szczecin
Model: OOOO A6
Silnik: V6
Rocznik: Adekwatny do wieku
Postów: 1,764
Domyślnie Odp: Nagłe zgaśnięcie, kontrolka świec, dalej włączenie za 1szym razem

Błąd P1664 ma dwa opisy, jeden może oznaczać powietrze w układzie niskiego ciśnienia P1664 FIP (Fuel Injection Pump) malfunction (possible air ingress in low pressure fuel side). Sprawdź pod tylną kanapą jest dostęp do zbiornika czy tam jest sucho, nie ma śladów ropy.
Tvvardy jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz



Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 16:14.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.