Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Samochody > Ford Focus
Rejestracja FAQ Kalendarz Dzisiejsze posty Szukaj

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 07-02-2012, 14:37   #351
wiktor20501
ford::average
 
Zarejestrowany: 26-06-2010
Skąd: Pomorskie
Model: focus c-max
Silnik: 1.6 tdci 109km
Rocznik: 2005
Postów: 142
Domyślnie Odp: Padła już druga turbosprężarka. Co jest nie tak ?

[QUOTE=maureliusz;1779740]Tom101, ale ... nie masz badań oficjalnych na poparcie Twoich tez ;-))))

posiadam opis serwisowy do silnika 1.6 tdci i jest w nim zawarte zdanie ,,sprawdzić obecność sitka w śrubie w razie potrzeby zdemontować"- ciekawe

wiktor20501 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 07-02-2012, 15:47   #352
Tom101
ford::beginner
 
Zarejestrowany: 01-01-2012
Skąd: UK/Krakow
Model: Transit Custom
Silnik: 2.2 TDI
Rocznik: 2014
Postów: 44
Domyślnie Odp: Padła już druga turbosprężarka. Co jest nie tak ?

oficjalnych badan nie mam,mam jedynie zdrowy/rozsadek+jako taki techniczny mozg+myslenie,co owocuje=wyciagnij logiczne wnioskiGoście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
nie ma skutku bez przyczyny...Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
a olej do pojazdow mechanicznych tez ma date waznosci,na co malo kto zwraca uwage.juz szczegolnie w przypadku wymiany w warsztatach lejacych tenze olej do silnika naszego pojazda z jakiejs wielkiej beczki..po promocyjnej cenie..Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
czego staram sie zawsze unikac od niepamietnych czasow....
kolego wiktor20501,
czy mozesz wstawic jakis skan/fore tego druku?to jest bardzo istotna informacja..

Ostatnio edytowane przez Tom101 ; 07-02-2012 o 15:50
Tom101 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 07-02-2012, 17:04   #353
mjprzem
ford::expert
 
Zarejestrowany: 25-02-2008
Skąd: podkarpackie, mielec klimatyzacja napełnianie
Model: focus sedan ghia
Silnik: tddi
Rocznik: 2000
Postów: 3,108
Domyślnie Odp: Padła już druga turbosprężarka. Co jest nie tak ?

Panowie nadal to samo meczycie..zauwazcie ze wszyscy te same wnioski wyciagamy Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

stare turbiny nie mialy filterkow i robily spokojnie 400kkm a to przecież te same turbiny garreta sa w wiekszosci samochodow. Duzo wieksza dokladnosc panuje w ukladzie tłokowo korbowym silnika a jakos panewki silnika sie nie zacierają.
Zobaczcie jaki wirnik sprezarki ma luz to zrozumiecie ze nie chodzi o opiłki z pracy silnika.

Mysle ze to sitko było moze instalowane ze wzgledu na to ze w dzisiejszych samochodach wiekszosc uszczelek w silniku jest z silikonu oraz ze w czasie produkcji na czesciach obrabianych zawsze zostają wióra.

I jesli chodzi o te wióra i opiłki a takze i resztki silikonu z montazu to być moze instalowano sitko drobne aby ford ktory musiał dac gwarancje na 100kkm nie bał sie ze nagle na jego głowie zostanie problem ze sprezarkami.

Dlatego byc moze jest nakaz weryfikacji i usuwania tych filterków jesli są zamontowane w samochodzie. W dotartym samochodzie w którym juz wszystko to co miało sie osadzic w filtrze sie osadziło- niema potrzeby obawiac sie ze cos wleci tam gdzie nie potrzeba.

A w nowym samochodzie biorac pod uwage ze moga byc zanieczyszczenia z produkcji w silniku oraz ze filtr oleju ma zawór by-pass, i olej mało kiedy w całej objetości płynie przez filtr to jest ryzyko ze coś sie stanie.
mjprzem jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 07-02-2012, 17:48   #354
Szejk.Ahmed
ford::advanced
 
Avatar Szejk.Ahmed
 
Imię: Marcin
Zarejestrowany: 26-08-2010
Skąd: SZCZECIN
Model: T
Silnik: Najlepszy
Rocznik: 2016
Postów: 310
Domyślnie Odp: Padła już druga turbosprężarka. Co jest nie tak ?

Cytat:
Napisał mjprzem Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Panowie nadal to samo meczycie.
Normalnie MacGyverGoście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
__________________

Ostatnio edytowane przez Szejk.Ahmed ; 07-02-2012 o 18:08
Szejk.Ahmed jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 07-02-2012, 17:58   #355
Tom101
ford::beginner
 
Zarejestrowany: 01-01-2012
Skąd: UK/Krakow
Model: Transit Custom
Silnik: 2.2 TDI
Rocznik: 2014
Postów: 44
Domyślnie Odp: Padła już druga turbosprężarka. Co jest nie tak ?

mjprzem,nie meczymyGoście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.tak tylko sobie piszemy na tym forum zeby ono zyloGoście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.takie meskie ploty z braku innego zajecia,filozofi wiedzenia czegos,teori spiskowej,wiadomosci dobrych dbaczy o auto,jestesmy w koncu facetami nie obrazajac szanownych kobiet piszacych to tu to tam..Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
sam piszesz,wprowadzajac nowe przypuszczenia na temat uszczelniaczy czyli silikonow..wlasnie..ostatnio na bagnecie olejowym w moim passacie znalazlem kawalek silikonu..wymieniany byl pasek rozrzadu przez poprzedniego wlasciciela auta...co to sie moglo oderwac?juz mysle intensywnie...hmmm
co do Twojej teorii ze w nowoczesnych samochodach=silikon=produkcja to mysle ze nie masz racji.Nie ma takiej mozliwosci...Ja co prawda nie pracuje w tym temacie,ale w innym..Aviation..ale obrabiarki CNC sa takie same poniekad.Tak i kontrola techniczna+normy,to wszystko jest naprawde scisle przestrzegane.Mialem kiedys okazje odwiedzic zaklady BMW w UK...kurde...nie ma mozliwosci zeby sie wlos przedostal!!!
Po prostu,Ford stosuje kiepskie materialy bo che byc konkurencyjny cenowo na rynku i taka jest prawda.Zamiast robic czesci ze stopow 99%,robi je ze stopow powiedzmy 69% made in china(przy czym kontrola techniczna nie jest w 100% profesjonalna bo by to nie przeszlo)Nie mam dowodow na to.Mam jeden przyklad:VW otwarl sobie montownie aut w Mexyku chyba w 2005 roku..po 2 latach okazalo sie ze jakosc spadla o 40%(czy jakos tak)VW w USA spadl z TOP 10 na ..36 miejsce w rankingu..co sie stalo?Zlikwidowano montownie w MexykuGoście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.To samo sie tyczy BMW,Merola..Boeing ma fabryki podzespolow do samolotow w chinac ha.ha.ha!Jaka to jakosc?Bez jaj!Akurat to moge potwierdzic osobiscie.Boeing made in china-hahahahha,787 Dreamliner goszczacy nie tak dawno w Wa-Wie.8 lat testow i problemow!!!Dlaczego?Odpowiedzcie sobie sami!Powiedzmy sobie tak:T-shirt+trampki made in china,OK...Ale nie auto czy samolot!!!
Jakie sa zasady?Ano takie:kupujemy nowe auto,mamy gwarancje na 3 lata,mamy..po tym okresie powinnismy sobie kupic nastepne nowe auto,i nie ma co wymagac..60.000km i spadaj..My ci sprzedamy lepsze auto.Dawaj kasiore,biez kredyt..bedziesz mial jazde na nastepne 60.000km,a co potem to juz "nas" nie interesi...radz sobie sam.MY popelnilisny bledy?Alez jak?Oszczerstwa!Wal sie panie "Kowalski"..no ale jestesmy do Twojej dyspozycji:mamy czesci zamienne w servisie po PRZYSTEPNYCH CENACHGoście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.jakbys sie upieral jezdzic czyms co my przewidzielismy na 3 lata MAX...Nowoczesne technologie Forda..przetestuj..ale nie tylko Forda..Czasy twardych "amerykanskich krazownikow"sie juz skonczyly,nie ma juz "nie-gnitsia nie lamoitsia"-chyba ze ktos ma jeszcze Wolge z lat 80' albo jakas produkcje Fordowska made in 70'...ehhh.Matrix nie pozwala na jakies anty-globalne swirowanie,ze komus sie wydaje ze,bedzie jezdzil autem 15 lat...nie ma takiej opcji w systemie...

Ostatnio edytowane przez Tom101 ; 07-02-2012 o 18:26
Tom101 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 07-02-2012, 18:16   #356
mjprzem
ford::expert
 
Zarejestrowany: 25-02-2008
Skąd: podkarpackie, mielec klimatyzacja napełnianie
Model: focus sedan ghia
Silnik: tddi
Rocznik: 2000
Postów: 3,108
Domyślnie Odp: Padła już druga turbosprężarka. Co jest nie tak ?

Cytat:
Napisał Szejk.Ahmed Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
A czy ty w każdym temacie musisz siać zamęt.
Normalnie MacGyverGoście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Normalnie to sie czlowiek uczył a MacGuver mial wiecej szczescia+ zaczarowany scyzoryk .

"Panowie nadal to samo meczycie."
z tym zdaniem to sobie tak troche zartowałem..gdybym niemiał zamiaru dalej z Wami pisac to bym nie pisał..ale to takie pisanie dobrze porownałes ze gadamy juz jak baby na jarmarku..nie obrażając pieknych kobiet Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

Jesli chodzi o silikon to wlaasnie tutaj mysle ze mam racje...nakladaja go maszyny a pozniej tylko pokrywy sie dociska. nigdy niema 100%pewnosci ze jakis kawalek nie polnynie tam gdzie niepowinien. To samo jest z wiórami i opiłkami..nowy silnik sie dociera...niechcacy przy pomntazu tłoka z pierscieniami pracownik moze obetrzeć metalem o metal i jakies drobne wiórko się zawieruszy.

Dlatego w silnikach smok na dnie miski olejowej ma zawsze sitko aby zbyt duzy smiec nie został zaciągniety.

Przy spuszczaniu oleju z nowych silników nieraz widziałem gródki czegos... co spływało do miski z olejem w serwisie.
Powtórze..po pierwszych wymianach oleju w nowych silnikach !!! Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

A najciekawsze miałem niedawno..az znajomemu pokazywałem bo sam nie wierzyłem.
odkręcam koło pasowe to byl silnik Alfa romeo...1,9jtd..odkreciłem srube..wyciagam kółko a w środku pełno wiórów z obróbki Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. tyle ile wiórów powstało podczas gwintowania zostało w środku. Ale aby nie bylo ...to nie chodziło o koło pasowe..koło pasowe miało tylko otwór..wióra były w środku otworu WAŁU KORBOWEGO SILNIKA.


Tak naprawde na pokaz wszystko ładnie wygląda ale to wszystko kontrolują ludzie i niech ktoś ma gorszy dzien w pracy-to pozniej są takie tego rezultaty Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

Cytat:
Napisał Tom101 Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
VW w USA spadl z TOP 10 na ..36 miejsce w rankingu..co sie stalo?Zlikwidowano montownie w MexykuGoście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.To samo sie tyczy BMW,Merola....
A czy VW czy BMW to dobre marki...? mysle ze amerykanskie samochody typu Ford na łeb biją takie własnie marki.
za duzo mialem z nimi do czynienia..
Panowie my w europie niemamy rozwinietej motoryzacji a to amerykanie wprowadzaja wiecej wymogow ktore pozniej pojawiaja sie w eropie.
To oni mają wieksze bezpieczenstwa odnosnie samochodów jak my. Motoryzacja w europie jest w tyle za amerykanami. w europie samochod jak byle czujnik sie zepsuje to muis stanac..a popatrzcie na forda..uszkodzenie czujnika temp..uszkodzenie przeplywomierza..brak wody w chlodnicy takie rzeczy niemaja wplywu na prace silnika. To nie jest głupota amerykanów..to jest ich bezpieczenstwo!!! samochod ma jezdzic a nie byc tylko sewisowany. To amerykanie robili zawsze testy wytrzymalosciowe silnikow na bezawaryjna prace dla przejechania 160kkm lub 4h pracy silnika na bardzo wysokich obrotach co odpowiadało tej własnie wartości.

ale u nas w europie samochod jest tylko na 3-lata do momentu skonczenia sie gwarancji Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
znajomu kupił nową insignie. w ciagu 1roku ten samochod juz chyba wiecej czasu spedzil w serwisie jak moj samochodzik po 10 latach. Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

Ostatnio edytowane przez mjprzem ; 07-02-2012 o 18:30
mjprzem jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 07-02-2012, 18:31   #357
Matych
ford::expert
 
Avatar Matych
 
Imię: Marek
Zarejestrowany: 13-06-2010
Skąd: Warszawa
Model: Mondeo MK5 Titanium
Silnik: 2.0TDCI PS 209 by HEKO
Rocznik: 2017
Postów: 3,755
Domyślnie Odp: Padła już druga turbosprężarka. Co jest nie tak ?

Ja wa m powiem jak u mnie padła turbina przyczyna zupełnie inna ale postanowiłem wymienić sitko i do niego zajrzeć przejechane było ok 150 tysi ani jednego paprocha na sitku-aż sam nie wierzyłem włożyłem nowe (zmodyfikowane),ale jak tak was słucham to teraz się zastanawiam czy nie wywalić.silnik musi być czysty żadnych złogów glutów -myślę że problem występuje tu gdzie zaniedbano obsługę -głównie zmiany oleju
Matych jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 07-02-2012, 18:40   #358
maureliusz
ford::expert
 
Zarejestrowany: 07-07-2009
Skąd: okolice myślenic
Model: Focus MK2
Silnik: 1.6 TDCI (109KM)
Rocznik: 2005
Postów: 2,165
Domyślnie Odp: Padła już druga turbosprężarka. Co jest nie tak ?

Cytat:
Napisał mjprzem Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Panowie nadal to samo meczycie..zauwazcie ze wszyscy te same wnioski wyciagamy Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Ty nie wyciągasz wniosków, Ty normalnie laboraty, doktoraty w każdym temacie piszesz :-) Ale widocznie masz potrzebę.

Wiktor20501 - jak wrzucisz skan tej instrukcji, numer, cokolwiek! To kończymy temat i idziemy się wszyscy napić - jupppiii Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
__________________
_______________________
115KM i 275Nm... z serii :-) / "Nie kłóć się z idiotą - sprowadzi Cię do swojego poziomu i pokona doświadczeniem"
maureliusz jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 07-02-2012, 18:42   #359
mjprzem
ford::expert
 
Zarejestrowany: 25-02-2008
Skąd: podkarpackie, mielec klimatyzacja napełnianie
Model: focus sedan ghia
Silnik: tddi
Rocznik: 2000
Postów: 3,108
Domyślnie Odp: Padła już druga turbosprężarka. Co jest nie tak ?

Cytat:
Napisał maureliusz Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Ty nie wyciągasz wniosków, Ty normalnie laboraty, doktoraty w każdym temacie piszesz :-) Ale widocznie masz potrzebę.
a co mam robic?...wyjrzyj albo wystaw nosa za okno Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
mjprzem jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 07-02-2012, 19:14   #360
Tom101
ford::beginner
 
Zarejestrowany: 01-01-2012
Skąd: UK/Krakow
Model: Transit Custom
Silnik: 2.2 TDI
Rocznik: 2014
Postów: 44
Domyślnie Odp: Padła już druga turbosprężarka. Co jest nie tak ?

zaniedbana dbalosc o wymiamiany olejeju,ok...w przypadku tego Forda co kupilem to ma miejsce..ale ja jestem w UK,wiec syf+zgnilizna+oszczedzenie 1funta ma na to wplyw..angole nie naleza do nacji dbajacej o cokolwiek,latwo przyszlo=latwo poszlo,panstwo mi da bo sie nalezy..juz pisalem..
mjprzem ja spedzilem 16 lat swojego zywota w USA i powiem ci tak:amerykanskie marki to jest generalnie prowizorka.oczywiscie pisze o tych obecnych.nawet takiego Focusa o jakim piszemy nie ma w USA...Ford owszem,ale nie taki jaki jest w EU..tam sa inne Fordy niedostepne tutaj!A opinie maja taka sama jak i tu!Tanie i niewarte dlugiego zaufania!Ford w USA jest autem popularnym,tanim i nieprzewidzialnym obecnie na dlugoletnosc,to samo to w EU.Poza tym w USA sa troche inne kryteria urzytkowania aut.Nie chodzi tam o bezpieczenstwo(co moze sugeruje jakas reklama)tam idzie o wygode i komfort..Jak "grubas"wlazi do auta to musi sie nie zginac..jak jedzie to nie lubi zeby nim podskakiwalo na nierownosciach asfaltu,lubi miec plusz kolo siebie i A/C dobrze chlodzace,a co i jak pod maska to juz inna sprawa.W USA benzyna jest mieszana z alkoholem.86 oktanow..jest..gdzie masz takie paliwo w EU?Jaka to technologia silnika?W Polsce to by nie przezylo..Auta wysylane z USA nie zyja dlugo w PL,stopy metalu glowicy nie sa przewidziane na temperatury spalania paliwa 92 oktany!To sa inne glowice!Porownywalismy z kumpem Audi A3 robione na USA a robione na DE,efekt?Inne parametry silnika i metali!!!!Tak jest prawda,glowice nie wytrzymuja,siadaja uszczelki,a potem kanaly zaworowe. Diesel? No jest:vw,audi,Mercedes=miniumu 50.000$ podstawowa wersja,ale nie Ford Focus...4x4 Duramax 6.2l Pick-up,owszem za ...58.000$?Duramax silnik Diesla jest naprawde OK,mialem takiego Forda..15l/100km-i to bylo nie za duzo jak na jego moc i wygode.I tak prosze tez patrzyc na chamerykanskie auta..WYGODA+to ile MIL z Galona..im wiecej MIL tym mniejsza wygoda.To sa Amerykanskie kryteria..amenGoście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Tom101 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz



Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 13:22.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.