Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Forum Ogólne > Ford Garage > Ogólnie o motoryzacji
Rejestracja FAQ Kalendarz Dzisiejsze posty Szukaj

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 15-12-2016, 21:01   #3541
biner
ford::professional
 
Imię: slawek
Zarejestrowany: 18-01-2015
Skąd: gdansk
Model: MK5
Silnik: był 2,0 EB 203 AT=> 240 by mm32
Rocznik: 2015
Postów: 1,035
Domyślnie Odp: Mondeo 2015 vs konkurencyjne auta

zagłówek zintegrowany z siedziskiem średnio mi się to widziało. Ale rabat rzędu 4-5 % rozwalił mnie

biner jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 15-12-2016, 21:23   #3542
cattani75
ford::expert
 
Avatar cattani75
 
Imię: Marek
Zarejestrowany: 15-09-2008
Skąd: Kraków
Model: Mondeo MK5 Titanium, Fiesta MK8 ST-Line
Silnik: 2.0 EB, 1.0 EB
Rocznik: 2016, 2019
Postów: 3,824
Domyślnie Odp: Mondeo 2015 vs konkurencyjne auta

Zmieniasz auto? :-)
cattani75 jest online   Odpowiedź z Cytatem
Stary 15-12-2016, 21:34   #3543
kruger
ford::advanced
 
Avatar kruger
 
Zarejestrowany: 27-04-2010
Model: Mondeo MK5 → Mondeo MK4
Silnik: EB 240KM, PowerShift
Rocznik: 2013
Postów: 426
Domyślnie Odp: Mondeo 2015 vs konkurencyjne auta

Cytat:
Napisał biner Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
zagłówek zintegrowany z siedziskiem średnio mi się to widziało. Ale rabat rzędu 4-5 % rozwalił mnie
Niedługo będą pewnie powyżej 10%, póki co Superb sprzedaje się tak dobrze, że nie ma sensu bardziej rabatować. Czas oczekiwania podobno pół roku
kruger jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 15-12-2016, 22:38   #3544
Touch'n'go
ford::average
 
Zarejestrowany: 10-12-2015
Skąd: Warszawa
Model: Fiesta VII
Silnik: 1.0 100KM EcoBoost
Rocznik: 2018
Postów: 62
Domyślnie Odp: Mondeo 2015 vs konkurencyjne auta

Jak na fakt "skandalu" ze spalaniem to bardzo nie ucierpieli.. Faktem jest też że przez ostatnią dekadę utrwaliła się opinia że Skoda to niezawodny wół roboczy. Sam takim wołem zrobiłem parę setek tysięcy i nigdy się nie zepsuł na drodze, never. Sporo osób w firmie po przesiadce z mk4 na skody wychwalało pojemność auta ale jednocześnie podkreślając że mk4 to był bolid f1 w zakrętach. Za scam ze spalaniem Skoda wypadła z naszej listy dań i troche szkoda bo to ciekawy zawodnik.
Touch'n'go jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 16-12-2016, 06:29   #3545
biner
ford::professional
 
Imię: slawek
Zarejestrowany: 18-01-2015
Skąd: gdansk
Model: MK5
Silnik: był 2,0 EB 203 AT=> 240 by mm32
Rocznik: 2015
Postów: 1,035
Domyślnie Odp: Mondeo 2015 vs konkurencyjne auta

Cytat:
Napisał cattani75 Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Zmieniasz auto? :-)
w maju kończy mi się leasing i tak sobie patrzę, ale raczej nie będę zmieniał bo jestem bardzo zadowolony jak na razie z mk5 a nie mam ochoty pracowąc na auta Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. ale chwili obecnej jakbym zmieniał to na pewno nie kupiłbym SIII wybór by padł na S-MAXA bo, przy mojej małej dwójce łobuzów idealnie by się sprawdził.

Bump:
Cytat:
Napisał kruger Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Niedługo będą pewnie powyżej 10%, póki co Superb sprzedaje się tak dobrze, że nie ma sensu bardziej rabatować. Czas oczekiwania podobno pół roku
sprzedawca mowił ze niby 3 miechy. Pytałem się go czy poprawili tylny zawias pókający i z uśmiechem powiedział że nie .
biner jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 16-12-2016, 19:55   #3546
miroos
ford::average
 
Imię: Mirek
Zarejestrowany: 07-05-2016
Skąd: Kraków
Model: Mondeo mk5 fl Vignale
Silnik: 2.0 ecoblue 190KM AWD
Rocznik: 2020
Postów: 180
Domyślnie Odp: Mondeo 2015 vs konkurencyjne auta

Kilka uwag - może nie do konkurentów mk5 (Superb3) tylko do mniejszego modelu (Octavia3).
W związku z tym iż od lipca czekam na mojego mk5 (uszkodzony pasek osprzętu przy dostawie i 2 miechy bujania się z tym forda, w konsekwencji rezygnacja z zamówionej sztuki i zamówienie nowego mk5) - do początku listopada miałem mk4, potem przez ok 5 tyg zastępczego mk5 a teraz dostałem na czas oczekiwania na dostawę nowej sztuki octavie III - i tutaj wrażenia:

1. Po 5 tyg z mk5 - auto z tyłu i w bagażniku mniejsze niż mk4, prowadzenie również oceniam na +dla mk4, ale... ale wszystko inne zdecydowanie na + dla mk5, przede wszystkim mega cisza - człowiek czuje się jak w marce premium.
2. Porónanie po pierwszym dniu z octavią (najwyższa wersja wyposażenia style, 2.0tdi 150KM) - pierwsze co to jakbym siadł do traktora - głośno jak nie wiem co, auto skacze jak piłka po drodze, skrzynia i sprzęgło działa co najmniej dziwnie (oba auta ok 10k km przebiegu) generalnie czuję się jakbym się przesiadł do innej motoryzacyjnej epoki.
3. Gdybym miał wybierać dla siebie - Octavia na wypasie albo gołe mondeo - zdecydowanie gołe mk5.
miroos jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 19-12-2016, 09:55   #3547
Remekw
ford::beginner
 
Imię: Remek
Zarejestrowany: 30-11-2016
Skąd: Warszawa
Model: Ford Mondeo Mk IV
Silnik: 1.6 T Ecoboost
Rocznik: 2014
Postów: 13
Domyślnie Odp: Mondeo 2015 vs konkurencyjne auta

Cytat:
Napisał miroos Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Kilka uwag - może nie do konkurentów mk5 (Superb3) tylko do mniejszego modelu (Octavia3).
W związku z tym iż od lipca czekam na mojego mk5 (uszkodzony pasek osprzętu przy dostawie i 2 miechy bujania się z tym forda, w konsekwencji rezygnacja z zamówionej sztuki i zamówienie nowego mk5) - do początku listopada miałem mk4, potem przez ok 5 tyg zastępczego mk5 a teraz dostałem na czas oczekiwania na dostawę nowej sztuki octavie III - i tutaj wrażenia:

1. Po 5 tyg z mk5 - auto z tyłu i w bagażniku mniejsze niż mk4, prowadzenie również oceniam na +dla mk4, ale... ale wszystko inne zdecydowanie na + dla mk5, przede wszystkim mega cisza - człowiek czuje się jak w marce premium.
A jak porównanie ilości miejsca w środku (z przodu, z tyłu, w tym na nogi i nad głową z tyłu) pomiędzy Octavią a MK5?
Remekw jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 19-12-2016, 11:06   #3548
miroos
ford::average
 
Imię: Mirek
Zarejestrowany: 07-05-2016
Skąd: Kraków
Model: Mondeo mk5 fl Vignale
Silnik: 2.0 ecoblue 190KM AWD
Rocznik: 2020
Postów: 180
Domyślnie Odp: Mondeo 2015 vs konkurencyjne auta

Cytat:
Napisał Remekw Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
A jak porównanie ilości miejsca w środku (z przodu, z tyłu, w tym na nogi i nad głową z tyłu) pomiędzy Octavią a MK5?
Z przodu czuć że nie jest tak przestronnie - po prostu czuć że rozmiar mniejsze auto. Jeśli chodzi o tył to w octavi (mam liftbacka) odległość od oparcia przedniego fotela do kanapy jest podobnie jak w mk5 kombi, ale na szerokość jednak na duży + dla mk5, sam nie siedziałem bo z tyłu mam zapięte 2 foteliki dla dzieci - ale o ile w mk5 bez problemu można wcisnąć osobę pomiędzy foteliki o tyle w octavi byłoby ciężko (co nie znaczy że niemożliwie).
Bagażnik w octavi za to duży - czuć więcej miejsca, ale - jest głębszy, a w mondku za to dużo szerzej - więc zależy co potrzebujemy.
Generalnie w aucie czuć że wszystko jest po prostu klasę niższe - a największa dla mnie po prostu szokująca różnica to hałas w samochodzie - obie wersje (mk5 i octavia) to 2.0 diesel 150 KM i w mondku przy 140 km/h z żoną szeptem rozmawiałem jak dzieciaki spały, a w octavi jadąc po mieście dziś radio podgłaszałem żeby silnika nie słuchaćGoście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
miroos jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 30-12-2016, 17:55   #3549
bartulko
ford::average
 
Zarejestrowany: 12-10-2016
Model: Monedo Titanium 2016
Silnik: 2.0 EB (AT) 203KM
Rocznik: 12.2016
Postów: 122
Domyślnie Odp: Mondeo 2015 vs konkurencyjne auta

Jakieś 10 dni temu znajomy odebrał z salonu nówkę Toyotę HRV. Teraz ma deko ponad 900km i już 2 razy był w serwisie. Czasami zapalała mu się lampka od oleju !!! Dzisiaj np. w serwisie wymienili mu czujnik ciśnienia oleju. Toyota niezawodna. Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. Ja mam auto równo tydzień i ponad 1100km. Na razie wszystko działa a myślałem o Avensis.
bartulko jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 30-12-2016, 19:10   #3550
Pulse
ford::professional
 
Avatar Pulse
 
Zarejestrowany: 08-04-2006
Skąd: Wilda
Model: Mondeo/Titanium
Silnik: 1,5 Ecoboost
Rocznik: 2015
Postów: 1,020
Domyślnie Odp: Mondeo 2015 vs konkurencyjne auta

Hmmm... Toyota HRV? Azaliż li to Honda?...
Pulse jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz



Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 10:02.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.