Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Samochody > Ford Mondeo
Rejestracja FAQ Kalendarz Dzisiejsze posty Szukaj

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 27-08-2018, 20:40   #1
yarpiin
ford::amateur
 
Imię: Slawek
Zarejestrowany: 15-04-2018
Skąd: Oświęcim
Model: Mondeo
Silnik: 2.0 TDCi
Rocznik: 2008
Postów: 7
Unhappy 2008 2.0 tdci szarpie , głośno klekocze .

Witam wszystkich forumowiczów.

Od nie dawna jestem posiadaczem Mondeo 2.0 tdci 145 2008r . Od kilku tygodni a dokładniej po wymianie Turbiny Mondek zapadl na przypadłość ciężką do zdiagnozowania.
Mieszkam w UK ale tam magicy rozłożyli ręce pomyślałem że w kraju ktoś go wyleczy. Niestety brak mechanikow , diagnostycy rozkładają rece.

Wiec do rzeczy. Autko jadac ze stala predkoscia po lekkim nacisnieciu gazu zaczyna glosno klekotac, co najgorsze im bardziej rozgrzany silnik tym klekot glosniejszy. Dzieje sie tak w zakresie 1500-2000 obrotow nie zaleznie od biegu.

Dodam ze mam zaslepiony egr. Diagnoza w polsce odslepic egr wyczyscic jezeli zasyfiony i wymienic zaworek podcisnienia turbiny. Podobno puszczal i powodowac mial blad p003a , delikatne przeladowanie i czkawke podczas przyspieszania okolo 3000 obrotow.

Zaworek wymieniony , egr odslepiony a auto zaczyna szarpac i sie krztusic po odpaleniu i jadac ze stala predkoscia - przyspiesza w miare normalnie.

Zaslepiam egr ponownie autko jedzie ok tylko glosno klekocze i ma czkawke podczas mocnego przyspieszania.

Przeczytalem setki stron forum , Mondeo , Forda I innych z tym silnikiem i rady tam wyczytane nie pomogly w moim przypadku.

Jezeli jest tu jakis ktos z okolic Inowroclawia kto potrafi pomoc to prosze o kontakt , niestety mam 2 tygodnie na rozwiazanie problemu a lokalni mechanicy albo rozkladaja rece albo nie maja czasu/ochoty sie z tym babrac.

Bardzo prosilbym o pomoc.

Pozdrawiam

Sławek


Ostatnio edytowane przez yarpiin ; 27-08-2018 o 20:54
yarpiin jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 27-08-2018, 20:45   #2
bimarrrr
ford::average
 
Zarejestrowany: 15-09-2013
Skąd: ldz
Model: mk3 mk4
Silnik: tdci
Rocznik: 2014
Postów: 100
Domyślnie Odp: Mondeo 2008 2.0 tdci szarpie , głośno klekocze .

sprawdzal ktos co sie dzieje z doladowaniem?? jakies logi??
bimarrrr jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 27-08-2018, 21:02   #3
yarpiin
ford::amateur
 
Imię: Slawek
Zarejestrowany: 15-04-2018
Skąd: Oświęcim
Model: Mondeo
Silnik: 2.0 TDCi
Rocznik: 2008
Postów: 7
Domyślnie Odp: Mondeo 2008 2.0 tdci szarpie , głośno klekocze .

Cytat:
Napisał bimarrrr Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
sprawdzal ktos co sie dzieje z doladowaniem?? jakies logi??
Ddiagnosta byl z magicznym pudelkiem , podpial na jalowym. Poszperał i pojechalismy na przejażdżkę . Jedyna diagnoze jaka postawil to zaworek podcisnienia turbiny , blad p003a i " lekkie " przeładowanie turbo. To co kazal zrobic to tak jak pisalem wymienic zaworek , odslepic i ogarnac egr . Miala byc poprawa . Wszystko zrobione ze 2h temu i niestety poprawy nie ma.
yarpiin jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 27-08-2018, 21:10   #4
bimarrrr
ford::average
 
Zarejestrowany: 15-09-2013
Skąd: ldz
Model: mk3 mk4
Silnik: tdci
Rocznik: 2014
Postów: 100
Domyślnie Odp: Mondeo 2008 2.0 tdci szarpie , głośno klekocze .

fajnie jakbys mial logi, bo gdzies na pewno to wychodzi, tym bardziej jak jest slyszalny klekot...
bimarrrr jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 27-08-2018, 21:12   #5
Hansolo
ford::expert
 
Avatar Hansolo
 
Imię: Radosław
Zarejestrowany: 11-07-2012
Skąd: Lębork
Model: Mondeo MKV AWD, Peżot 308 T9 ON
Silnik: 180 + wirus
Rocznik: 2018
Postów: 2,164
Domyślnie Odp: Mondeo 2008 2.0 tdci szarpie , głośno klekocze .

Skoro od wymiany turbiny, to w niej trzeba szukać przyczyny. Dałeś swoją - zregenerowaną, nową, używkę bez regeneracji ?
__________________
Łe tam Panie, Fordy rdzewiejo, sie psujo i nie jado i palo jak smoki
Hansolo jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 27-08-2018, 21:14   #6
yarpiin
ford::amateur
 
Imię: Slawek
Zarejestrowany: 15-04-2018
Skąd: Oświęcim
Model: Mondeo
Silnik: 2.0 TDCi
Rocznik: 2008
Postów: 7
Domyślnie Odp: Mondeo 2008 2.0 tdci szarpie , głośno klekocze .

Cytat:
Napisał bimarrrr Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
fajnie jakbys mial logi, bo gdzies na pewno to wychodzi, tym bardziej jak jest slyszalny klekot...
Jutro zadzwonie do tego diagnosty czy moglby podjechac i podlaczyc jeszcze raz, jednakże on uzywa jakiegos profesjonalnego multi boxa cos jak wielki tableto laptop i nie wiem czy jakies screeny da sie z tego zrobic. Klekot jest gdy egr jest zaslepiony i auto jedzie plynnie . Zaklekotal tylko raz gdy odslepilem ale znowu szarpal tak ze myslalem ze silnik wypadnie bokiem.
yarpiin jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 27-08-2018, 21:19   #7
bimarrrr
ford::average
 
Zarejestrowany: 15-09-2013
Skąd: ldz
Model: mk3 mk4
Silnik: tdci
Rocznik: 2014
Postów: 100
Domyślnie Odp: Mondeo 2008 2.0 tdci szarpie , głośno klekocze .

to rob logi kiedy jest tak jak fabryka, czyli z odslepionym...
bimarrrr jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 27-08-2018, 21:21   #8
yarpiin
ford::amateur
 
Imię: Slawek
Zarejestrowany: 15-04-2018
Skąd: Oświęcim
Model: Mondeo
Silnik: 2.0 TDCi
Rocznik: 2008
Postów: 7
Domyślnie Odp: Mondeo 2008 2.0 tdci szarpie , głośno klekocze .

Cytat:
Napisał Hansolo Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Skoro od wymiany turbiny, to w niej trzeba szukać przyczyny. Dałeś swoją - zregenerowaną, nową, używkę bez regeneracji ?

W moim miejscu zamieszkania turbiny sie regeneruje na zasadzie wymiany . Kurier przywozi zregenerowana a zabiera twoja uszkodzona.

Tzn ja mysle ze od wymiany turbiny , jako ze to juz moj 4 klekot a pierwszy ford myslalem ze one tak maja. Tym bardziej ze mechanik nic nie znalazl . Do kraju jechalem z mysla zeby tylko nasi mechanicy auto sprawdzili jednakze klekot konkretny zaczal sie w piatek na trasie UK-PL gdzie autko pracowalo przez dluzszy czas jednostajnie. Musze dodac ze gdy zimny klekotu takowego nie uswiadczysz dopiero po parunastu kilometrach i klekot rosnie.

Bump:
Cytat:
Napisał bimarrrr Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
to rob logi kiedy jest tak jak fabryka, czyli z odslepionym...
Ok jutro zdzwonie się z diagnosta i poprosze o ponowne podpiecie. I poprosze o logi.

Bump: W Inowrocławiu jest firma zajmujaca sie turbinami Bocar czy jakos tak Zna ktos ? podjade tam jutro i zapytam czy w ogole maja czas i czy wyciagna moja turbine czy mam szukac kanalu i wyciagnac i im dostarczyc.
yarpiin jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 27-08-2018, 21:29   #9
bimarrrr
ford::average
 
Zarejestrowany: 15-09-2013
Skąd: ldz
Model: mk3 mk4
Silnik: tdci
Rocznik: 2014
Postów: 100
Domyślnie Odp: Mondeo 2008 2.0 tdci szarpie , głośno klekocze .

najpierw zacznij od diagnostyki, jak pracuje ta turbina i jak dawkowane jest paliwo, bo wyjac to nie problem i znowu generalka... chyba ze lubisz wydawac kase, to zawsze mozesz u mnie Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
bimarrrr jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 27-08-2018, 21:33   #10
yarpiin
ford::amateur
 
Imię: Slawek
Zarejestrowany: 15-04-2018
Skąd: Oświęcim
Model: Mondeo
Silnik: 2.0 TDCi
Rocznik: 2008
Postów: 7
Talking Odp: Mondeo 2008 2.0 tdci szarpie , głośno klekocze .

Cytat:
Napisał bimarrrr Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
najpierw zacznij od diagnostyki, jak pracuje ta turbina i jak dawkowane jest paliwo, bo wyjac to nie problem i znowu generalka... chyba ze lubisz wydawac kase, to zawsze mozesz u mnie Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Wiesz jak jestes w miare blisko Inowroclawia i masz czas to moge wydac u ciebie byle by jezdzilo Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. Ale tak jak juz mowilem diagnostyka byla zrobiona i polecenia po diagnostyce zostaly wykonane - co nie przynioslo rezultatu. Poniewaz skonczylismy dopiero o 20tej wliczajac jazde probna no to musze czekac do jutra na ponowna diagnostyke. A w miedzy czasie moge juz popytac co jak i czy zrobia bo odsylano mnie do kilku dieslowcow ale terminy na polowe wrzesnia a mam 2 tyg urlopu i jeszcze musze odebrac corke z poludnia polski w miare krotkim czasie. Moim najwiekszym zmartwieniem jest czas na dokonanie cudu a nie koszta.

Ostatnio edytowane przez yarpiin ; 27-08-2018 o 21:37
yarpiin jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz



Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 21:57.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.