Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Samochody > Ford Mondeo
Rejestracja FAQ Kalendarz Dzisiejsze posty Szukaj

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 30-09-2012, 21:28   #271
domenicos
ford::beginner
 
Zarejestrowany: 06-04-2008
Skąd: Kraków
Model: Fiesta MK7
Silnik: 1,4 Pb
Rocznik: 2009
Postów: 21
Domyślnie Odp: Uszkodzone "przepustniczki" w kolektorze ssącym silnika 2.0 Duratec.

z tego co wiem, to w benzynie MK3 nie ma przepływomierza.

domenicos jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 30-09-2012, 22:43   #272
1olek
FORD|ZAWODOWIEC
 
Avatar 1olek
 
Zarejestrowany: 29-11-2005
Skąd: Dublin
Model: MKII Ghia / MKIII ZETEC
Silnik: 2.5 V6 / 1.8
Rocznik: 1997 / 2002
Postów: 6,370
Domyślnie Odp: Uszkodzone "przepustniczki" w kolektorze ssącym silnika 2.0 Duratec.

fakt w mk3 nie ma przepływomierza
__________________
Pomoc tylko na forum ! Nie pros o pomoc przez PW !
1olek jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 07-10-2012, 17:13   #273
draker90
ford::advanced
 
Avatar draker90
 
Imię: Janusz
Zarejestrowany: 15-10-2009
Skąd: Piekary Śląskie
Model: Mondeo mkIII Kombi GHIA
Silnik: 1,8 benzyna 125km
Rocznik: 2001
Postów: 218
Domyślnie Odp: Uszkodzone "przepustniczki" w kolektorze ssącym silnika 2.0 Duratec.

Cytat:
Napisał karloss Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Wywal te klapki Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. Ja już bez nich zrobiłem 20 tys. km. Zero problemu, wogóle o nich zapomniałem.
Kolego a możesz powiedzieć coś o separatorze oleju, szczegóły co z nim zrobiłeś
__________________
Mondeo MKIII 1.8Pb 125km 2001rok
draker90 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 08-10-2012, 08:23   #274
karloss
FCP member
 
Avatar karloss
 
Imię: Karol
Zarejestrowany: 19-05-2009
Skąd: Warszawa
Model: Ford Mondeo MK4
Silnik: 1,6 ecoboost
Rocznik: 2012
Postów: 2,017
Domyślnie Odp: Uszkodzone "przepustniczki" w kolektorze ssącym silnika 2.0 Duratec.

Cytat:
Napisał draker90 Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Kolego a możesz powiedzieć coś o separatorze oleju, szczegóły co z nim zrobiłeś
Separator oleju zostaje, gdyż nie ma innej możliwości, żeby go usunąć (szczerze to mój był praktycznie czysty). Wyczyściłem przy okazji tylko sam zaworek separatora (to jest zawór jednokierunkowy).
Niektórzy pisali o lekko zwiększonym spalaniu, ja tego jakoś specjalnie nie zauważyłem.
Miasto - ok 10l/100km (w zimie przy silniych mrozach do 11l/100km)
Na trasie w sierpniu - 8,5l/100km (włączona klima, prędkość na autostradzie 140-170km/h)
Na trasie przy spokojnej jeździe 6,8l/100km.
Właściwie to są takie same poziomy spalania jak przed usunięciem klapek.
Pomiar na zasadzie tankowania, a nie komputera, którego i tak nie mam.
Auto nie wykazuje zupełnie żadnych niepokojących objawów.
Podczas demontażu kolektora dolotowego warto wymienić uszczelki - 4 szt.
i sprawdzić czy kolektor nie jest zalany olejem - jeżeli tak to przepuszcza zaworek od separatora.
karloss jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 08-10-2012, 09:17   #275
Deryll
ford::professional
 
Avatar Deryll
 
Imię: Darek
Zarejestrowany: 27-04-2009
Skąd: Biała Podlaska
Model: Volvo XC90 / BMW X3 E83
Silnik: D5 2.4 185KM / 3.0D 218KM
Rocznik: 2007 / 2007
Postów: 1,947
Domyślnie Odp: Uszkodzone "przepustniczki" w kolektorze ssącym silnika 2.0 Duratec.

Cytat:
Napisał karloss Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Na trasie w sierpniu - 8,5l/100km (włączona klima, prędkość na autostradzie 140-170km/h)
Wiem że to nie na temat, ale kolego zejdź na ziemię, przy tych prędkościach to nawet mój diesel więcej pali.
Deryll jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 08-10-2012, 10:39   #276
karloss
FCP member
 
Avatar karloss
 
Imię: Karol
Zarejestrowany: 19-05-2009
Skąd: Warszawa
Model: Ford Mondeo MK4
Silnik: 1,6 ecoboost
Rocznik: 2012
Postów: 2,017
Domyślnie Odp: Uszkodzone "przepustniczki" w kolektorze ssącym silnika 2.0 Duratec.

Cytat:
Napisał Deryll Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Wiem że to nie na temat, ale kolego zejdź na ziemię, przy tych prędkościach to nawet mój diesel więcej pali.
Kolego może nie doprecyzowałem, nie chodziło mi o średnią prędkość, gdyż to nierealne do osiągnięcia. Ale powiedzmy ok. 60% trasy przejechałem z taką prędkością lub nawet wyższą. Pozostałe to stanie w korkach i prędkość w granicach 80-110km/h. Dystans 1500km. Stąd taki wynik. Jak bym grzał 160-170km/h trzymając non stop przez 100km to 10l/ wychleje spokojnie.
karloss jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 08-10-2012, 14:02   #277
rustin
ford::expert
 
Avatar rustin
 
Zarejestrowany: 21-11-2007
Skąd: Lubelskie
Model: Fiat Linea
Silnik: 1,3 Mjet
Rocznik: 2007
Postów: 2,002
Domyślnie Odp: Uszkodzone "przepustniczki" w kolektorze ssącym silnika 2.0 Duratec.

średnia prędkość to raczej ciężko aby była z trasy 160-170. To że przejechane było nie wiem 5-10-15 czy 20km z taka prędkością nie znaczy że pali 8,5l Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. Średnie spalanie zgadzam się że takie z trasy ale ta prędkość to do niczego tutaj nie pasuje bo nie odzwierciedla spalanie tego co napisałeś.
__________________
Był Fiat 126p, Fiat Uno, Vw Jetta , Mondeo MK1
Jest Mondeo Hatchback MK3 Ghia 2002r 2.0 PB+LPG Black Panther
rustin jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 22-10-2012, 20:49   #278
kaazek
ford::beginner
 
Zarejestrowany: 06-12-2008
Skąd: Pruszków
Model: Mondeo Mk3
Silnik: 1,8 (110)
Rocznik: 2004
Postów: 21
Domyślnie

Witam
Choć temat ciągnie się jak brazylijski tasiemiec, jak pokazuje życie nie, kończy się. Przerabiam właśnie temat klapek w silniku 1,8 110 KM z 2002 r. Opisuję swój przypadek, ponieważ okazuje się, że porady w stylu "pręt to się przetrze po milionie km" są o kant... warte. W moim przypadku pierwsze odgłosy pojawiły się po 83 tys. km i przypominały coś pomiędzy cykaniem a klepaniem. Stąd najpierw pomyślałem o zaworach, ale dźwięk wyraźnie dobiegał bardziej od przodu auta. Potem pomyślałem, że może wtryskiwacze, bo dźwięk nasilał się wraz ze wzrostem obrotów, a odpięcie wężyka czy też dźwigienki regulacyjnej NIC nie zmieniały.
Po ściągnięciu kolektora okazało się, że pręt pękł w 2 miejscach i podzielił go na 3 części. Dwie pierwsze klapki (od strony cięgna) działały, a pozostałe dwie były zamknięte na stałe, bo każda z nich osadzona była już niezależnie na pozostałych kawałkach pręta, więc były już niesterowalne. Klapki to nie same "płytki", ale tworzą całość z "gniazdami". Problem w tym, że
klapka osadzona w gnieździe obracając się trze i przez to wyrabia. Kretyn jakiś wymyślił brak łożyskowania samej klapki albo chociaż pręta. Po liftingu pojawiły się już jakieś tam tulejki. Co mnie najbardziej zaskoczyło, to że STAL z której zrobiony był pręt uległa PLASTIKOWI klapek. Ten pręt zwyczajnie w wielu miejscach się wyżłobił, a w dwóch miejscach zwyczajnie przetarł i pękł.
Odpięcie wężyka lub/i cięgna jak widać może nic nie dać, jeśli pręt jest pęknięty, bo tłukły klapki nr 3 i 4. Diagnozę postawił mechanik z Autoplazy choć niechętnie (zwyczajnie boją się "osłuchania na placu" bo przełożeni chcą od razu auto stawiać "na kanał"), ale dzięki jego uprzejmości problem już stwierdzony.
Kolektor po liftingu kosztuje 1620 zł plus peryferia (rurki, separator etc.) co daje łącznie koło 2000 zł. ASO twierdzi, że klapki są, uszczelki także, ale pręt? Brak. Kontakt z jednym ze sklepów internetowych z częściami forda: po wywiadzie okazuje się, że w ASO za ok 700 zł można dostać zestaw naprawczy. Pańcio w ASO oczywiście o zestawie nie wspomniał, bo lepiej od razu nowy kolektor. Poza tym uprzejmy pan ze sklepu internetowego dodał też, ten zestaw posiada pręt, ale w 3 częściach. Być może nowa wersja to pręt w 3 częściach, bo dochodzą do tego tulejki, które pewnie ten pręt łączą w całość. U mnie tulejek nie ma, więc i pręt musi być cały.
Problem teraz z prętem, bo nigdzie nie można go dostać. Ktoś radził, by dorobić. Szukałem wszędzie. Wymiarowego nikt nie ma, bo kwadratu w tym rozmiarze (tak małym) nikt nie robi. Ktoś pisał że to 3,4 mm, mnie wyszło, że 3,5 mm. Niby nic prostszego, jak kupić i dać do zakładu. No tak, ale skoro fabryczny przetarł się po 80 tys. to może warto z mocniejszej stali? I tu są schody. Stal narzędziowa jest ok, ale po obróbce najprawdopodobniej traci właściwości. Już sam nie wiem... Hartować zwykłą? Dawać do hartowania?

Wywód przydługi, ale jesień się zaczęła i może ktoś lubi w takie wieczory poczytać Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

Tematu ciąg dalszy.
Po sprawdzeniu nastu firm oferujących stal w różnych postaciach, konkluzja jest taka, że w jednym miejscu najcieńszy pręt do zdobycia to 4 mm, ale z najzwyklejszej stali. Narzędziowa, ew. z domieszką węgla (norma 45) to min. 6 mm, czyli wieki za grubo. Jednak na wszelki wypadek taką szóstkę 3 metrowej długości nabyłem (mniej nie da rady Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. choć koszt to aż 14 zł). Wizyta w zakładzie gdzie planują głowice na Parowcowej w Warszawie brutalnie mnie ostudza. Pan bardzo miły i rozmowny, ale stwierdza po zapoznaniu się z tematem, że "panie, daj se pan spokój" to zajmie cały dzień, bo jeden kurs frezu to 0,01-0,02 mm, czyli na zebranie milimetra trzeba z 50 szlifów, a na magnesicy to się może zagrzać i w ogóle. Na pytanie teoretyczne ile to kosztuje jakbym się uparł, miły pan się uśmiał i wycedził "z 5 stów" Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. Kolejny telefon do zakładu tego typu i odpowiedź "panie, ja się tego nie podejmę, bo to loteria, a poza tym nigdy takiego bździła nie robiłem".
Kolejny krok, tym razem skuteczny, to telefon i wizyta w przybytku z częściami i zakup kolektora. Wiem, że 100 zł za 40 cm ****ianego pręta zrobionego ze wszystkiego, tylko nie z twardego metalu to debilizm, ale jak się nie ma innego wyjścia?.. Cały kolektor (bez pręta) zabrałem na pamiątkę Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. Kolektorów było kilka, więc zacząłem od najtańszego, czyli za stówkę. Uprzedziłem pana, że najpierw chciałbym zobaczyć pręt. Bez problemu. Jedynie się zdziwił, że pręt może komuś pęknąć, bo nigdy nie słyszał o takim przypadku. Pokazałem mu dowód rzeczowy (swoje puzzle). Pręt dał się wygiąć w rękach. Gratulacje dla geniuszy Forda!
Gdyby ktoś z okolic potrzebował, to jest to przy ul. Hipotezy 7 (koło lotniska, niby jeszcze Raszyn, ale administracyjnie już Wawa). Tak na marginesie, to namiar dostałem w ASO, choć pan głosem bardzo ściszonym i bardziej tajemniczym niż Bond powiedział "nie powinienem tego robić, ale może tu pan coś znajdzie". Kolejny raz okazuje się, że w ASO bywają ludzie.
Klapki i uszczelki dziś zamówione, pręt przygotowany, montaż tuż tuż.



P.S. Kolego tego typu komentarze zachowaj dla siebie i zapoznaj sie z [Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ], tu masz wycinek:

§12
Obrażanie kogokolwiek na Forum jest niedopuszczalne.


Poczytaj tez [Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ] o pisaniu na forum:

Nie pisz post pod postem, chyba, że minął już jakiś czas i chcesz przypomnieć o temacie. Jeżeli o czymś zapomniałeś i chcesz to dopisać, a nikt jeszcze nie odpowiedział na Twój post, to skorzystaj z możliwości edycji.

Ostatnio edytowane przez 1olek ; 22-10-2012 o 21:09
kaazek jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 19-02-2013, 18:54   #279
dareek1973
ford::amateur
 
Imię: DAREK
Zarejestrowany: 01-11-2012
Model: FORD MONDEO MK3
Silnik: 2L BENZYNA
Rocznik: 2003
Postów: 1
Domyślnie Odp: Uszkodzone "przepustniczki" w kolektorze ssącym silnika 2.0 Duratec.

Ja wymienilem kolektor i auta dalej nie chodzi

Bump: Nie wiem co jest grane
dareek1973 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 19-02-2013, 19:08   #280
1olek
FORD|ZAWODOWIEC
 
Avatar 1olek
 
Zarejestrowany: 29-11-2005
Skąd: Dublin
Model: MKII Ghia / MKIII ZETEC
Silnik: 2.5 V6 / 1.8
Rocznik: 1997 / 2002
Postów: 6,370
Domyślnie Odp: Uszkodzone "przepustniczki" w kolektorze ssącym silnika 2.0 Duratec.

to moze napisz cos wiecej, po co wymieniaes kolektor
__________________
Pomoc tylko na forum ! Nie pros o pomoc przez PW !
1olek jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz



Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 17:47.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.