Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Samochody > Ford Mondeo
Rejestracja FAQ Kalendarz Dzisiejsze posty Szukaj

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 13-06-2011, 19:38   #241
bolek-tarnow
ford::expert
 
Zarejestrowany: 07-10-2007
Skąd: Kraków
Model: VW Passat
Silnik: 2.0 170KM
Rocznik: 2008
Postów: 2,776
Domyślnie Odp: Uszkodzone "przepustniczki" w kolektorze ssącym silnika 2.0 Duratec.

odczytaj kod bledu i daj znac. moze to byc przez ich demontaz albo przy skladaniu nie dopiales ktoregos wezyka od podcisnienia, mogl ktorys peknac, rozszczelnić się itp itd.

bolek-tarnow jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 14-06-2011, 07:30   #242
midwor
ford::average
 
Zarejestrowany: 21-04-2008
Skąd: LDZ
Model: Mondeo
Silnik: 2.0 PB
Rocznik: 2006
Postów: 153
Domyślnie Odp: Uszkodzone "przepustniczki" w kolektorze ssącym silnika 2.0 Duratec.

Cytat:
Napisał Marek23 Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Ja wymienialem te klapki jak mialem 2.0 w benzynie co 60 tys i byl spokój. no ale coz niektorzy chca troche zaoszczedzic i potem wychodzi to co wychdzi. Koszt tego nie jest jakis powalajacy.
Witam
Ostatnio sprawdzałem klapki a aucie z kolektorem po modyfikacjach przy przebiegu 110kkm i ... całkowity brak luzu pomiędzy klapkami i prętem (siedziały tam jak przyspawane) + ledwo wyczuwalny luz samego pręta. Po tym co widziałem podejmowanie problemu przy przebiegu mniejszym niż 150kkm wydaje się nie mieć sensu.
Pozdrawiam
midwor jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 14-07-2011, 21:56   #243
surow
ford::beginner
 
Zarejestrowany: 18-07-2007
Model: Fabia
Silnik: 1.2TDI
Rocznik: 2011
Postów: 41
Domyślnie Odp: Uszkodzone "przepustniczki" w kolektorze ssącym silnika 2.0 Duratec.

Witam,
odpowiedzilnymi za szarpanie auta podczas przyspieszania byly uszkodzone kable.
Teraz bez klapek i z nowymi kablami jest ok.
Pozdrawiam
surow jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 18-08-2011, 08:15   #244
Marceli Mk3
ford::amateur
 
Zarejestrowany: 16-08-2011
Skąd: Częstochowa
Model: Mondeo MK3
Silnik: 1.8
Rocznik: 2002
Postów: 1
Domyślnie Odp: Uszkodzone "przepustniczki" w kolektorze ssącym silnika 2.0 Duratec.

Witam. Potrzebuje pomocy. Jestem po naprawie silnila zwiazanej z rozsypaniem sie klapek. Na szczescie nie bylo najgorzej ale i tak drogo (!). Zastanawiam sie nad zamontowaniem starego kolektora ale bez klapek, w zwiazku z tym poszukuje ludzi ktorzy jezdza na takim kolektorze. Czy sa jakies znaczace roznice wmocy, kulturze pracy na wolnych i wyzszych obrotach i wogole ciekaw jestem Waszych doswiadczen. Prosze pomozcie.
Marceli Mk3 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 18-08-2011, 16:40   #245
karloss
FCP member
 
Avatar karloss
 
Imię: Karol
Zarejestrowany: 19-05-2009
Skąd: Warszawa
Model: Ford Mondeo MK4
Silnik: 1,6 ecoboost
Rocznik: 2012
Postów: 2,017
Domyślnie Odp: Uszkodzone "przepustniczki" w kolektorze ssącym silnika 2.0 Duratec.

Pisałem ja i inni, że nie ma znaczącej różnicy w jeździe z i bez klapek.
Ja już zrobiłem bez nich ok. 7 tys. i szczerze dziwię się tym, którzy wydają np. 1200 zł na nowy kolektorGoście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. Zauważ, że w "nowym" duratecu montowanymw mk4 nie ma klapek.
karloss jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 19-10-2011, 10:25   #246
bolek-tarnow
ford::expert
 
Zarejestrowany: 07-10-2007
Skąd: Kraków
Model: VW Passat
Silnik: 2.0 170KM
Rocznik: 2008
Postów: 2,776
Domyślnie Odp: Uszkodzone "przepustniczki" w kolektorze ssącym silnika 2.0 Duratec.

odgrzewam temat. wczoraj byłem mondkiem z lpg kolegi na hamowni. samochod sprawny, silnik tez zyletka - kompresja sprawdzona (12,5 kazdy cylinder), cisnienie paliwa rowniez, sprzeglo nie slizga. pojawil sie maly problem. mianowicie sonda dlugoterminowa szaleje na wolnych obrotach - po podpieciu do testera daje ok 21-23% tylko na wolnych obrotach, pracuje plynnie i jest w 100% sprawna. sytuacja wystepuje zarowno na lpg jak i na pb. doszlismy do wniosku wraz z gosciem z warsztatu, ze przyczyna lezy w klapkach kolektora i/lub w samym kolektorze. do tego zostala sprawdzona moc i wynik wyszedl 130KM z 145KM. co o tym sadzicie? mamy racje czy tez jestesmy w bledzie? dodam ze klapki w kolektorze sa i klekotaja. pomiar byl wykonany zarowno z podpietymi jak i odpietymi klapkami. wskazania sondy dlugoterminowej troszke roznia sie z wpietymi i rozpietymi klapkami - po odpieciu ich troszke sie poprawia ale nie znacznie. podczas pracy silnika slychac bulgotanie tak jak by znajdowal sie olej w kolektorze ssacym (nigdy nie byl sciagany i sprawdzany).
rozpatrujac wynik z hamowni oraz pomiary sondy i patrzac na fakt ze kolektor ssacy nie jest do konca sprawny, ubytki mocy są zarowno na lpg jak i na pb to stawiamy na kolektor ssacy.
co wy na to, tez byscie wskazwyali na kolektor ssacy czy gdzies indziej szukac przyczyny?
bolek-tarnow jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 22-11-2011, 22:22   #247
hubert67
ford::amateur
 
Zarejestrowany: 22-11-2011
Skąd: sieradz
Model: Mondeo
Silnik: 1.8 duratec
Rocznik: 2000
Postów: 2
Domyślnie Odp: Uszkodzone "przepustniczki" w kolektorze ssącym silnika 2.0 Duratec.

Witam jesten nowym użytkownikiem forum i z abardzo niewiem jak sie w nim poruszac. Wiem jedno ze potrzebuje waszej pomocy, mianowicie Kupilem Forda Mondeo mk3 2000rok, 1800 cm. Benzyna gaz( niemiecki ZAWoli)
Autko faluje na wolnych obrotach ale tylko w tedy gdy sie rozgrzeje , gdy jest zimne wszystko jest ok. Po nagrzaniu się motor szaleje od 500-1000 obrotów. Pozatym słychac cykanie i jakies dziwne bulgotanie, Tak jakby chcial zgasnąc ale nie gasnie. Wymieniłem kolektor poniewaz myslalem ze pobiera lewe powietrze niestett nie pomogło. Po zatym wymieniona przepustnica o 2.0 benzyna, silnik krokowy takze, nowe świece i przewody, i ciągle jest tak sammo. Ręce już mi opadają niewiem co moze byc przyczyna. Moze którys z was jest w stanie mi pomóc, Pisze z Sieradza woj. Łódzkie. Z gory dziekuje moj nr telefonu 603-195-764 moze jakies pomysly na meila hubertowczarek@wp.p klapki z kolektroa tez wymontowałęm
hubert67 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 22-11-2011, 23:05   #248
1olek
FORD|ZAWODOWIEC
 
Avatar 1olek
 
Zarejestrowany: 29-11-2005
Skąd: Dublin
Model: MKII Ghia / MKIII ZETEC
Silnik: 2.5 V6 / 1.8
Rocznik: 1997 / 2002
Postów: 6,370
Domyślnie Odp: Uszkodzone "przepustniczki" w kolektorze ssącym silnika 2.0 Duratec.

cykanie, bulgotanie, falowanie, chce zgasnac ale nie gasnie, cos mi wyglada na wywalona uszczelke pod glowica, jak sie zachowuje woda w zbiorniczku wyrownawczym, jak odkrecisz korek nie gotuje sie, bulgocze, nie smierdzi spalinami, nie ubywa jej, nie kaie woda z rury wydechowej ?
__________________
Pomoc tylko na forum ! Nie pros o pomoc przez PW !
1olek jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 23-11-2011, 09:47   #249
rustin
ford::expert
 
Avatar rustin
 
Zarejestrowany: 21-11-2007
Skąd: Lubelskie
Model: Fiat Linea
Silnik: 1,3 Mjet
Rocznik: 2007
Postów: 2,002
Domyślnie Odp: Uszkodzone "przepustniczki" w kolektorze ssącym silnika 2.0 Duratec.

bolek-tarnow co to są wskazania sondy długo terminowej? czegoś takiego nie ma, może ci chodziło o LTFT i STFT ?
Jak tak to jak masz te wartości na plusie to zajebiście ubogo Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. Mówisz że na pb to samo, ale resetowałeś ECU i jeździłeś tylko na PB przed tym pomiarem mocy i sprawdzaniem korekt?
__________________
Był Fiat 126p, Fiat Uno, Vw Jetta , Mondeo MK1
Jest Mondeo Hatchback MK3 Ghia 2002r 2.0 PB+LPG Black Panther
rustin jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 23-11-2011, 10:36   #250
bolek-tarnow
ford::expert
 
Zarejestrowany: 07-10-2007
Skąd: Kraków
Model: VW Passat
Silnik: 2.0 170KM
Rocznik: 2008
Postów: 2,776
Domyślnie Odp: Uszkodzone "przepustniczki" w kolektorze ssącym silnika 2.0 Duratec.

Cytat:
Napisał rustin Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
czegoś takiego nie ma, może ci chodziło o LTFT i STFT
Long Term Fuel Trim
Short Term Fuel Trim
no o to rustin chodzilo.

tak na plusie byly wartosci LTFT. na obu paliwach to samo sie dzialo. jak dodawali dawke na lpg to udalo im sie bic wartosc LTFT prawie do zera ale pozniej wrocil spowrotem sam do dwudziestu paru procent.
owszem byl zresetowany, zrobiona samoadaptacja, jezdzil chyba 2 dni na pb i na niej pojechal na pomiar i regulacje. takie wyniki LTFT wyszly odrazu po podpieciu pod tester - goscie najpierw wszystko sprawdzaja w samochodzie zanim na hamownie wjada
bolek-tarnow jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz



Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 19:27.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.