Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Samochody > Ford Mondeo
Rejestracja FAQ Kalendarz Dzisiejsze posty Szukaj

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 07-01-2011, 11:12   #1
nechor
ford::beginner
 
Avatar nechor
 
Zarejestrowany: 14-12-2010
Skąd: Olsztyn
Model: Ford Mondeo MK3 Kombi
Silnik: TDCI 130KM
Rocznik: 2004
Postów: 13
Domyślnie Wymiana amortyzatorów i sprężyn

Opisze problem z poziomu laika:

Mam mondeo (kombi), ktore jest nizej zawieszone niz standardowe mondeo (poprzedni wlasciciel z niemiec ewidentnie obnizyl). Musze je koniecznie podwyzszyc (snieg, przeszkody terenowe) i mam problem jak to zrobic. Moje watpliwosci to:

1. Czy musze wymienic amortyzatory, czy tez wystarczy wymiana sprezyn? Kto moze to rozpoznac? Gdzie sie udac i jak poznac czy ktos mnie niepotrzebnie naciaga?

2. Jakiej firmy amory kupowac? Widze na allegro tanie amorki SRL, DACO - czy oplaca sie to kupic? Jesli nie, to jakie sa firmy oferujace chocby srednia jakosc za przyzwoita cene? Czy ta cena zawiera inne elementy ktore musialbym kupic (jakies odbojniki i oslony - te rzeczy sie przewijaja w opisach aukcji na allegro)?

3. Ile powinna mniej wiecej kosztowac wymiana amorow? Chodzi mi o robocizne.

4. Czy taka wymiane moze przeprowadzic kazdy mechanik, czy tez jest to bardziej skomplikowana operacja wymagajaca profesjonalnego warsztatu?

Poradzcie panowie, jestem zielony z mechaniki - moze znacie jakiegos przyzwoitego i uczciwego fachowca w Olsztynie? Dowolny cwaniak z warsztatu mnie wybzyka jesli bedzie chcial :-)

nechor jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 07-01-2011, 12:16   #2
ethernal
ford::professional
 
Avatar ethernal
 
Imię: Hans Joerg von Wafell
Zarejestrowany: 29-12-2008
Skąd: Racibórz
Model: Mondeo Mk4
Silnik: 2.5t
Rocznik: 2007
Postów: 1,423
Domyślnie Odp: Wymiana amortyzatorow i sprezyn

1. Zależy, zazwyczaj (najprościej) obnizało się zawieszenie poprzez zastosowanie odpowiednich sprężyn, ale czy tak u Ciebie jest to nie wiem.

2. Te nazwy co wymieniłeś to sobie daj spokój! Każdy na forum poleci Ci 3 najpopularniejsze firmy od amorów: Bilstein, KaYaBa (KYB) i Sachs. Możesz również kupić oryginały Motocraft, ale to będzie i tak naprawdę Sachs. Ja mam 4 amortyzatory Bilstein B4 (trochę twardsze niż oryginał-Sachs) a sprężyny z przodu KYB (KaYaBa) i jestem b. zadowolony. Jeśli chodzi o ceny to wiem ze do kombii na tył były nieco tansze niz sedan i hatchback. Sachs i KYB na pewno powyżej 230 pln - tez zależy czy przód czy tył - natomiast Bilstein 200-230 pln. Do tego trzeba kupić koniecznie - na szczęście są dosć tanie - odbojniki i osłony, ale też warto kupić jakieś markowe, np. Febi, Sachs itp.
np.:[Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ]
[Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ]
[Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ]
[Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ]

3. Trudne pytanie bo dosć dawno temu wymieniałem, ale myślę że do 100 za szt. (od 50)

4. Powinien umieć to zrobić każdy, ale najlepiej zorientować się kto u Ciebie w mieście ma dobrą opinię. Popytaj znajomych, rodziny itp.

Pzdr
__________________
FORD MONDEO Mk4
ethernal jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 07-01-2011, 12:58   #3
nechor
ford::beginner
 
Avatar nechor
 
Zarejestrowany: 14-12-2010
Skąd: Olsztyn
Model: Ford Mondeo MK3 Kombi
Silnik: TDCI 130KM
Rocznik: 2004
Postów: 13
Domyślnie Odp: Wymiana amortyzatorów i sprężyn

Dzieki za info. Dzwonilem do warsztatu i dowiedzialem sie, ze prawdopodobnie obnizone mam sprezyny (potwierdzajac Twoja wersje, ethernal). Nie chcialbym naduzywac cierpliwosci, ale wobec tego: oplaca sie kupic uzywane sprezyny? Skad mam wiedziec ktore beda mialy interesujaca mnie dlugosc (standardowa dla Mondeo MK3 kombi)? Czy tu firma tez ma duze znaczenie?
nechor jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 08-01-2011, 02:37   #4
bulajev
FCP member
 
Imię: Jacek
Zarejestrowany: 06-05-2008
Skąd: Rybnik
Model: Ford Galaxy
Silnik: 2.0 TDCI 189KM/401Nm by HEKO
Rocznik: 2011
Postów: 69
Domyślnie Odp: Wymiana amortyzatorów i sprężyn

witam,u mnie było podobnie -auto z włoch obniżone tylko na sprężynach-ścinało mi opony 17 z tyłu w kombi i odoje z tyłu pękały.Wymieniłem sprężyny na nowe-Lesjofors +odboje forda(bo podobno nie ma zamiennika) geometria i zbieżność i problem znikł.amortyzatorów nie wymieniałem bo były dobre,w późniejszym czasie wymieniłem tylne.
[Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ] , [Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ] ale jest wiele innych sprężyn na allegro tańszych,ja się zasugerowałem tym że sprężyny tej firmy były montowane w nowych mondkach
bulajev jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 08-01-2011, 09:17   #5
dziowlo
ford::amateur
 
Zarejestrowany: 07-01-2011
Skąd: karpacz
Model: ford mondeo mk3 X100
Silnik: tdci 2000
Rocznik: 2003
Postów: 4
Domyślnie Odp: Wymiana amortyzatorów i sprężyn

witam ,ja w tym roku wymienialem ,najlepiej poradzic sie w sklepie podajac rocznik i model autka ,wszystko powiedza ,a kupic nie musisz ,podadza Ci symbole czesci wtedy zdecydujesz sie na zakup wybranych marek Ja kupuje czesci ,tylko Motokrafta i nie narzekam ,to jednak czesci orginalne ,Nie kupuje w serwisie bo drogo nawet o 50% ale na alegro i nigdy sie nie zawiodlem,oczywiscie nowe mam tez combi
dziowlo jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 08-01-2011, 22:21   #6
ethernal
ford::professional
 
Avatar ethernal
 
Imię: Hans Joerg von Wafell
Zarejestrowany: 29-12-2008
Skąd: Racibórz
Model: Mondeo Mk4
Silnik: 2.5t
Rocznik: 2007
Postów: 1,423
Domyślnie Odp: Wymiana amortyzatorów i sprężyn

Cytat:
Napisał nechor Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
oplaca sie kupic uzywane sprezyny? Skad mam wiedziec ktore beda mialy interesujaca mnie dlugosc (standardowa dla Mondeo MK3 kombi)? Czy tu firma tez ma duze znaczenie?
Nie opłaca się kupować uzywanych spreżyn, bo nie wiadomo w jakim są stanie.

Polecam sprężyny KYB - mam je 2 lata z przodu jestem b. zadowolony. Jak nie te to Lesjofors -
Przykłady:

[Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ] - 90 strona

[Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ]

[Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ]

[Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ]

[Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ]

[Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ]
__________________
FORD MONDEO Mk4
ethernal jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 08-01-2011, 23:49   #7
SrebnaStrzała
ford::expert
 
Avatar SrebnaStrzała
 
Zarejestrowany: 30-01-2008
Skąd: Poznań
Model: A7, Mondeo
Silnik: 50TDI, 2.0TDCI
Rocznik: 2018, 2011
Postów: 4,462
Domyślnie Odp: Wymiana amortyzatorów i sprężyn

Sam się zastanawiam nad wymianą.
Auto ma juz 200.000km i podejrzewam że jeszcze nigdy nie były wymieniane sprężyny ani amory. Szkoda ze nie ma na allegro kompletu amory + sprężyny + pozostałe elementy.

Ostatnio edytowane przez SrebnaStrzała ; 09-01-2011 o 00:00
SrebnaStrzała jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 09-01-2011, 16:03   #8
ethernal
ford::professional
 
Avatar ethernal
 
Imię: Hans Joerg von Wafell
Zarejestrowany: 29-12-2008
Skąd: Racibórz
Model: Mondeo Mk4
Silnik: 2.5t
Rocznik: 2007
Postów: 1,423
Domyślnie Odp: Wymiana amortyzatorów i sprężyn

Cytat:
Napisał SrebnaStrzała Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Sam się zastanawiam nad wymianą.
Auto ma juz 200.000km i podejrzewam że jeszcze nigdy nie były wymieniane sprężyny ani amory. Szkoda ze nie ma na allegro kompletu amory + sprężyny + pozostałe elementy.
Zawsze możesz dobrac taki komplet u jednego sprzedawcy. Nawet mozesz zadzwonić do danego sprzedawcy i spróbować wynegocjować zniżkę na komplet Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Czasami się udaje... Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
__________________
FORD MONDEO Mk4

Ostatnio edytowane przez ethernal ; 09-01-2011 o 16:05
ethernal jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 11-01-2011, 04:47   #9
Rafał A.(antek)
FORD|AUTHORIZED
 
Zarejestrowany: 07-10-2004
Skąd: ŁÓDŹ
Model: Mondeo 4_Focus_Focus 2_Galaxy 3
Silnik: 2.5 T_2.0 16V_1.8 16V_2.0 TDCI
Rocznik: '07_'99_'06_'07
Postów: 9,185
Domyślnie Odp: Wymiana amortyzatorów i sprężyn

1. za obnizenie zwykle odpowiadaja tylko sprezyny. Niemniej amorki moga byc z kolei o innej charakterystyce pracy (twardsze tez) i pracujace w innym zakresie (bo sprezyna obnizona) wiec szansa istnieje ze czeka cie i ich wymiana

2 Kupuj sprawdzone i markowe. To co koledzy pisali ew jakis Monroe czy BOGE tanie szybko pociekna.

3 u mnie kosztuje ok 70zł od sztuki.

4 powinien każdy. ale lepiej jechac do takiego co nie partaczy

PS co do wymiany sprezyn, proponuje nowe oryginaly badz markowe zamienniki. Jesli miałbys kupić tania chinska podrobke/zamiennik, to wolał bym juz kupic komplet uzywanych oryginalnych.
__________________
Mechanika - Elektryka! Klimatyzacja-Opony! Montaż LPG!! - Warsztat, Ul. św. Teresy 56/58 bud C
Mail: rafantek@ford-service.eu tel: 791 054 854 www.ford-service.eu
Rafał A.(antek) jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 11-01-2011, 05:55   #10
SrebnaStrzała
ford::expert
 
Avatar SrebnaStrzała
 
Zarejestrowany: 30-01-2008
Skąd: Poznań
Model: A7, Mondeo
Silnik: 50TDI, 2.0TDCI
Rocznik: 2018, 2011
Postów: 4,462
Domyślnie Odp: Wymiana amortyzatorów i sprężyn

Antek, dużo jest roboty z wymianą? Potrzebne są jakieś specjalne klucze/narzędzia?
SrebnaStrzała jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz

Tagi
amortyzatory wymiana , mondeo , mondeo mk3



Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 15:09.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.