Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Forum Ogólne > Ford Garage > LPG
Rejestracja FAQ Kalendarz Dzisiejsze posty Szukaj

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 20-09-2010, 19:19   #1
rai87
ford::beginner
 
Zarejestrowany: 27-08-2010
Skąd: Stargard Szczeciński
Model: Focus [Mk1]
Silnik: 1,8 Benzyna+LPG
Rocznik: 1999
Postów: 24
Exclamation Focus Mk1 1,8 Strzela na gazie, nie pali na jeden gar

Witam serdecznie...
Na wstępie powiem, że chodzi no Forda Focusa '99 1,8 16v w benzynie z inst. LPG (nie sekwens) firmy ELPIGaz.
Otóż mam problem. Zaczęło się od strzału gazu, po którym obroty skoczyły do 2000 i tak zostało (i na gazie i na benzynie). Zaniepokojony pojechałem na warsztat. Tam podłączyli go pod kompa i stwierdzili, że instalacja LPG powoduje błąd na wtrysku(?). Wyregulowali obroty do 750 i puścili z kwitkiem. Zajechałem więc do zaprzyjaźnionego diagnosty, który z analizy spalin wywnioskował, że nie pali na jeden gar. Więc wymiana świec, przewodów, przy okazji filtr powietrza. Nic... A w dodatku na wolnych obrotach, pod obciążeniem na gazie strzela. Jadę do gazownika... Popatrzał i mówi, że do takiego silnika (Zetec) musi być sekwencja... Coś mi naciągaczem zajechało, bo auto ponad 100 tyś. zrobiło z gazem i nic mu nie było. Pojechałem do drugiego. Powiedziałem o w/w błędzie na wtrysku... "Nie możliwe". Stwierdził, że są powypalane gniazda zaworów, bo w tych silnikach są słabe. Czytałem, że to bajka... Ludzie no szlag mnie trafi. Pomóż ktoś.


Ostatnio edytowane przez Wojtek ; 20-09-2010 o 20:15
rai87 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 20-09-2010, 19:36   #2
Wojtek
ford::expert
 
Avatar Wojtek
 
Imię: Wojtek
Zarejestrowany: 11-12-2005
Skąd: Warszawa , Łódz czasami...
Model: Mondeo Mk4 , Opel Movano
Silnik: 2.0 TDCI , 2.3 DCI-by V-tech 130KM / 170KM
Rocznik: 2008 , 2011
Postów: 3,636
Domyślnie Odp: Problem z gazem

Jak poprawisz tytuł tematu na zgodny z regulaminem , to temat będzie przeniesiony do działu LPG.

Teraz jest git.
__________________
Liczą się ludzie - nie samochody.
Samochód jest tylko dodatkiem do człowieka i nigdy nie powinno być odwrotnie !


Nie ważne gdzie , nie ważne kiedy , nie ważne po co , ważne z kim.

KU PRZESTRODZE !
http://www.youtube.com/watch?v=PAWZHL46B9Q 18+ !!!

Ostatnio edytowane przez Wojtek ; 20-09-2010 o 20:15
Wojtek jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 21-09-2010, 06:23   #3
mamrot
ford::beginner
 
Zarejestrowany: 30-06-2008
Skąd: Kraków
Model: Focus
Silnik: 1.6 16V + LPG
Rocznik: 2000
Postów: 48
Domyślnie Odp: Focus Mk1 1,8 Strzela na gazie, nie pali na jeden gar

Jeżeli auto przejechało na gazie 100 tys. km, to po takim przebiegu należałoby sprawdzić stan luzów zaworowych, nawet gdyby nic się z silnikiem nie działo. A skoro się dzieje i są takie podejrzenia, to tym bardziej.

Sekwencja ma tą zaletę, że dawkowanie mieszanki zachodzi dokładniej i szansa na wypalenie gniazd zaworowych jest mniejsza. To, że zrobiło 100 tys. km na gazie, to nie znaczy że zrobi jeszcze 500 tys. km. O ile dobrze sobie to wyobrażam, to im bardziej wypalone gniazda zaworowe, tym szybciej ulegają dalszej degradacji, więc jak dla mnie to możliwe, że po prostu po 100 tys. strzeliło "pierwszy raz".

Z tym wypalaniem zaworów to faktycznie kontrowersyjna sprawa, poleciłbym poczytać forum bo wiele o tym napisano, gdyby nie to, że można się doszukać samych sprzecznych opinii. Moje zdanie jest takie, że na gazie faktycznie przebieg spalania mieszanki jest inny, i nieważne, czy zawory w Focusach akurat są słabe czy nie, ważne, żeby pilnować luzów i mieć dobrą instalację. Ja bym nie zaryzykował instalacji gazu bez sekwencji ale nie dlatego, że nie może działać dobrze, ale żeby spać spokojnie, zresztą moim zdaniem do wszystkich silników z wielopunktowym wtryskiem warto zakładać sekwencję.
Drugi możliwy problem to faktycznie układ zapłonowy, ale piszesz że wymieniłeś wszystko.
Czytałem gdzieś, że przy 2-cewkowym układzie zapłonowym mogą być problemy wywołane obecnością iskry w fazie wydechu (ta iskra w fazie wydechu zawsze jest w układzie 2-cewkowym). Oczywiście przez 100 tys. km było dobrze, ale ten fakt dodany do problemów z zaworami może potęgować efekt.
mamrot jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 24-09-2010, 08:55   #4
aprox99
ford::expert
 
Avatar aprox99
 
Imię: Piotr
Zarejestrowany: 30-10-2007
Skąd: Bytom/Lünen
Model: Audi A4 TDI,Fiesta
Silnik: 2L 150 KM,1,25-82 KM
Rocznik: 2014,2014
Postów: 2,076
Domyślnie Odp: Focus Mk1 1,8 Strzela na gazie, nie pali na jeden gar

Siniki Ford nie nadaja sie do przerobki na LPG,kazdy rozsadny mechanik u forda wie otym,glowica nie jest przystosowana do wysokich temperatur.Pozdr
aprox99 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 24-09-2010, 17:38   #5
mamrot
ford::beginner
 
Zarejestrowany: 30-06-2008
Skąd: Kraków
Model: Focus
Silnik: 1.6 16V + LPG
Rocznik: 2000
Postów: 48
Domyślnie Odp: Focus Mk1 1,8 Strzela na gazie, nie pali na jeden gar

Cytat:
Napisał aprox99 Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Siniki Ford nie nadaja sie do przerobki na LPG,kazdy rozsadny mechanik u forda wie otym,glowica nie jest przystosowana do wysokich temperatur.Pozdr
Szkoda, że tylko wyraziłeś swoją albo raczej krążącą tu i ówdzie opinię, zamiast czegoś dowieść lub podeprzeć przykładem. Sam fakt, że autor tematu przejechał 100 tys. km na gazie, bez sekwencji, lubryfikatora i super markowej instalacji gazowej, i dopiero teraz ma jakiś problem, jest już chyba dowodem na to, że nie jest tak źle z tymi silnikami Forda.
Ale to też nie jest dyskusja na temat.

Przyjrzałbym się jeszcze dokładniej układowi zapłonowemu, bo pisałeś, że mechanik stwierdził, że nie pali na jeden gar, ale na benzynie było to samo? Do wymiany została jeszcze cewka ale wtedy nie paliłby na 2 gary co ciężko przeoczyć.
Zresztą, poczytaj jeszcze to:
[Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ]
Niekoniecznie zmniejszałbym przerwę międzyelektrodową w świecach, bo jak się nic nie dzieje to po co psuć... chyba, że ktoś faktycznie się boi o układ zapłonowy. Ale warto wiedzieć co i jak, gdy ma się z tym problemy. Można jeszcze podejrzewać ubogą mieszankę ale jak mniemam analiza spalin temu zaprzeczyła.

P.S. Napisz, jak rozwiążesz problem lub znajdziesz przyczynę, bo z racji, że też jeżdżę na gazie, to ciekaw jestem wszystkiego co łączy Focusy z LPG Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
mamrot jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 24-09-2010, 19:12   #6
krzychu3073
ford::advanced
 
Avatar krzychu3073
 
Imię: Krzychu
Zarejestrowany: 17-01-2010
Skąd: Przypisówka
Model: mondeo mk1 chabeta
Silnik: 1.8 16v + Lpg stag 300
Rocznik: 1993
Postów: 316
Domyślnie Odp: Focus Mk1 1,8 Strzela na gazie, nie pali na jeden gar

Umnie tez zaczyna strzelac,jutro zmienie filtr powietrza i zobacze efekt,na czym polega to kasowanie luzu zaworowego?Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.jak sie nienadaja,mnostwo fordzikow pomyka na lpg i wszyscy happy,to jak sie psuje na pb to mozna powiedziec ze silniki forda nie nadaja do jazdy na benzynie??Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. a diesle nie kazdy lubi!Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. POPROSTU NIC NIEJEST WIECZNE! (wyczerpujacy artykuł mamrot,bardzo ciekawy!)

Ostatnio edytowane przez krzychu3073 ; 24-09-2010 o 19:19
krzychu3073 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 26-09-2010, 19:30   #7
kosteg
ford::professional
 
Avatar kosteg
 
Imię: Marcin
Zarejestrowany: 28-03-2008
Skąd: Wrocław -> blachy LB ;)
Model: BMW 3 touring
Silnik: 2.0 D
Rocznik: 05'
Postów: 1,726
Domyślnie Odp: Focus Mk1 1,8 Strzela na gazie, nie pali na jeden gar

na samym poczatku zanim oswoilem sie z lpg zawsze po strzale pracowal na losowej ilosci cylidrow (zwykle 3). nie mam pojecia na czym polegalo samo "gubienie" cylindra ale zawsze pomagalo odpiecie aku i ponowna adaptacja. potem na forum wyczytalem to czym dziele sie ponizej:

napisales ze wymieniles przewody i swiece ale nie doczytalem na jakie. tylko i wylacznie oryginaly wchodza w gre i nie kombinuj ze szczelina elektrody - zostaw fabryke. jesli masz black topa to dochodzi regulacja luzu (plytkowa jak mniemam) wiec zacznij od tego. nowe filtry powietrza i gazu i powinno byc ok. nie znam instalacji ELPIGaz ale moja centralka (autronic al700) cierpi (wyczytane na forum elektrody) na problemy z pamiecia. staram sie wiec co wymiane filtrow prosic gazownika o profilaktyczna regulacje parametrow centralki. daje mi to w sumie juz ponad 2 lata smigania (odpukac) bez strzalu i innych problemow. powoli parownik sie konczy ale to z racji wieku i przebiegu a nie usterki...
__________________
Ford Mondeo Kombi 93' 1.8b+LPG -> oddał za mnie życie
Saab 9-5 SportKombi Vector v6 3.0 TiD 02' -> trudna miłość ...
Ford Mondeo Kombi 05'/06' 2.0 TDCi -> weryfikator cierpliwości
kosteg jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 07-10-2010, 18:46   #8
rai87
ford::beginner
 
Zarejestrowany: 27-08-2010
Skąd: Stargard Szczeciński
Model: Focus [Mk1]
Silnik: 1,8 Benzyna+LPG
Rocznik: 1999
Postów: 24
Domyślnie Odp: Focus Mk1 1,8 Strzela na gazie, nie pali na jeden gar

Dzieki wielkie za pomoc. Dla zainteresowanych, padnięta cewka... Wymiana pomogła
rai87 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 18-10-2010, 19:46   #9
olo123gol
ford::amateur
 
Zarejestrowany: 07-12-2007
Postów: 4
Domyślnie Odp: Focus Mk1 1,8 Strzela na gazie, nie pali na jeden gar

Mam ten sam problem w 1.8 sekwencja brc iskra jest a na jeden garnek nie pali na paliwku cyka pięknie na gazie szarpie gaśnie i brak reakcji jak zdejmę fajkę z 1 gara . nowe świece fakt NGK, przewody wysokiego nap . i cewka . wymieniałem 2 cewki fakt podróbki przewody są ok. brak pomysłów. Autko chodziło na cewce podróbie starych przewodach i starych świeczkach też ngk. Gazownik kazał mi wszystko wymienić tylko nie dodał że najlepiej na originały, a teraz ma nową teorię że wszystko musi być motokrafta i będzie wszystko ok. Banał jakieś 1200zł. i może uda się trafić w usterkę . Na jaką cewkę wymieniłeś orginał motocrafta czy podróbkę ?
olo123gol jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 18-10-2010, 20:02   #10
rad99
ford::advanced
 
Avatar rad99
 
Zarejestrowany: 14-10-2008
Skąd: kołobrzeg
Model: mondeo
Silnik: 2.0lpg 2.0tdci
Rocznik: 1995 2004 2009
Postów: 467
Domyślnie Odp: Focus Mk1 1,8 Strzela na gazie, nie pali na jeden gar

z sekwencją dochodzi problem wtryskiwaczy gazowych, i skoro na benzynie chodzi ok. to jedź do kogoś kto zna się na brc i sprawdzi wtryskiwacze bo pewnie jeden jest padnięty
rad99 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz



Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 22:16.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.