Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Samochody > Ford Mondeo
Rejestracja FAQ Kalendarz Dzisiejsze posty Szukaj

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 16-04-2015, 14:49   #51
MirKul
ford::beginner
 
Zarejestrowany: 23-10-2007
Skąd: Dolnośląskie
Model: Ford Mondeo MK4 Titanium po lifcie
Silnik: 1.8 TDCi
Rocznik: 2010
Postów: 5
Domyślnie Odp: Nie działająca klima przyczyny natury elektrycznej.

Witam!
Czy któryś z Kolegów podpowie, gdzie idzie ten fioletowy przewód od kostki wentylatora - do puszki bezpieczników, czy na dół do komputera? U mnie też klima się nie załącza po zimie. Moduł podmieniłem od kolegi, zwarcie przekaźnika R3 też nie pomogło, więc planuje się dobrać do tego przewodu...
Pozdr,

MirKul jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 22-04-2015, 18:01   #52
Pako
ford::beginner
 
Imię: Piotrek
Zarejestrowany: 16-10-2011
Skąd: Wrocław
Model: Mondeo MK4 KOMBI 07/08
Silnik: 2.0 TDCI
Rocznik: 2007/2008
Postów: 31
Domyślnie Odp: Nie działająca klima przyczyny natury elektrycznej.

kolego idzie do komputera pod zbiorniczek spryskiwaczy

ale nie musisz tak daleko drazyc Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
2 rozgałezienie kabli jak koledzy pisali tam sie nasze problemy koncza/zaczynaja

u mnie byl ten patent i po czytaniu forum nie musialem wydawac kilku setek na naprawy przez fachowcow Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

pozdrawiam
Pako jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 22-04-2015, 18:07   #53
slawek-kali
ford::expert
 
Avatar slawek-kali
 
Imię: Slawek
Zarejestrowany: 10-01-2011
Skąd: Niemcy - Paderborn
Model: Smax Titanium S
Silnik: 163KM
Rocznik: 2013
Postów: 4,941
Domyślnie Odp: Nie działająca klima przyczyny natury elektrycznej.

A bawiles sie wtyczka przy kompresorze? Wyciagnij wyczyść i sprawdz.
__________________
Sprawdz VIN - napisz maila!
Auta z Niemiec, Ogledziny, pomoc w kupnie -> dzial uslugi-KLIK
slawek-kali jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 23-04-2015, 09:14   #54
tombalt
ford::professional
 
Avatar tombalt
 
Imię: Tomasz
Zarejestrowany: 31-08-2011
Skąd: Gliwice
Model: S-MAX / Focus Active
Silnik: 2.0 TDCI PS AWD / 1.5 EB
Rocznik: 2017 / 2020
Postów: 1,488
Domyślnie Odp: Nie działająca klima przyczyny natury elektrycznej.

Cytat:
Napisał Kalik Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Wyciagnij wyczyść i sprawdz.
Dokładnie, sprawdzić należy czy sprzęgiełko włącza sprężarkę - podaj zasilanie i sprawdź. Ja też miałem problem z klimą, ale nie było błędów w komputerze. Jak padnie fioletowy kabelek to jest błąd, przy spalonej cewce błędu nie będzie.
tombalt jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 25-04-2015, 12:13   #55
MirKul
ford::beginner
 
Zarejestrowany: 23-10-2007
Skąd: Dolnośląskie
Model: Ford Mondeo MK4 Titanium po lifcie
Silnik: 1.8 TDCi
Rocznik: 2010
Postów: 5
Domyślnie Odp: Nie działająca klima przyczyny natury elektrycznej.

Cytat:
Napisał tombalt Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Jak padnie fioletowy kabelek to jest błąd, przy spalonej cewce błędu nie będzie.
Dzięki za info, niestety problem okazał się zupełnie inny - rozszczelniona chłodnica klimy. Trochę mnie to wkurzyło, bo auto mam od nowości i dbam o niego, a tu po 4 latach i 90 tys. km taka awaria. Po wyciągnięciu chłodnica wygląda idealnie, żadnych dziurek czy pogiętych lamelek, ponoć puszcza na nitach, do których przytwierdzone są mocowania. Według fachowca, to jest słaby punkt. Czy któryś z forumowiczów spotkał się z taką opinią? Wymian chłodnicy z 2-letnią gwarancją (oczywiście z napełnieniem i ozonowaniem) kosztowała mnie 650 zł netto. Chłodnica made in taiwan (ponoć lepsza od chińskiej), ale magik od klimy jeszcze ją dodatkowo pomalował na czarno w celu dodatkowego zabezpieczenia - pojeździmy, zobaczymy...
MirKul jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 27-04-2015, 21:50   #56
chase1
ford::average
 
Zarejestrowany: 17-03-2009
Skąd: Poznań
Model: Mondeo MK4
Silnik: 2,0 TDCI
Rocznik: 2008
Postów: 166
Domyślnie Odp: Nie działająca klima przyczyny natury elektrycznej.

Cytat:
Napisał Pako Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
kolego idzie do komputera pod zbiorniczek spryskiwaczy

ale nie musisz tak daleko drazyc Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
2 rozgałezienie kabli jak koledzy pisali tam sie nasze problemy koncza/zaczynaja
Może dałby ktoś radę zrobić fotkę / zaznaczyć na zdjęciu np z alle. gdzie znaleźć ten kabelek / wrażliwe miejsce ??


Niestety - klima napełniona sprężarka nie startuje. Jutro chciałem poszukać co jest nie tak..
chase1 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 29-04-2015, 11:27   #57
ravsnk
ford::beginner
 
Imię: Rafał
Zarejestrowany: 21-04-2007
Skąd: Gdańsk
Model: Mondeo mk4
Silnik: 1.8 TDCI
Rocznik: 2008
Postów: 14
Domyślnie Odp: Nie działająca klima przyczyny natury elektrycznej.

Witam,

U mnie po zimie klimatyzacja również przestała funkcjonować. Ostatecznie była to usterka nr 1 - przewód w wiązce od wentylatora.
Jednak chciałbym Was przestrzec i podzielić się swoją przygodą.
Skoro zrobiło się ciepło a sprężarka się nie załącza pomyślałem, że brak czynnika, wykupiłem groupon i pojechałem ją nabić - okazało się, że jest sporo czynnika, lecz dobili mi 80g (odzyskano z układu 440g), jednak klima nie ruszyła. Zabrałem auto i pojechałem do dobrego elektryka, gdzie zdiagnozowano usterkę nr 1 i wymieniono mi opisany wyżej przewód. Klimatyzacja ruszyła, jednak po krótkim czasie wyłączyła się - stwierdzili, że uszkodzony jest czujnik ciśnienia. Nic bardziej mylnego, podłączyli pod swoją maszynę i okazało się, że jest o 100g za dużo czynnika i zbyt wysokie ciśnienie w układzie.
Nauczkę z tego mam taką, że trzeba uważać, gdzie się serwisuje układ klimatyzacji.
Koszt:
Naprawa przewodu - 150zł
Podpięcie maszyny i sprawdzenie układu z odessaniem nadmiaru czynnika - 100zł
ravsnk jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 29-04-2015, 19:42   #58
chase1
ford::average
 
Zarejestrowany: 17-03-2009
Skąd: Poznań
Model: Mondeo MK4
Silnik: 2,0 TDCI
Rocznik: 2008
Postów: 166
Domyślnie Odp: Nie działająca klima przyczyny natury elektrycznej.

Cytat:
Napisał tombalt Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Jak padnie fioletowy kabelek to jest błąd, przy spalonej cewce błędu nie będzie.
Właśnie skończyłem lutowanie kabelka przy wentylatorze - żadnego błędu nie było... (inna sprawa, że klima nadal nie działa)
Po zawarciu pinów przekaźnika sprężarka pracuje, słychać klikanie sprzęgiełka.

Mam nadzieję że znajomy zgodzi się na podmiane modułu wentylatora... O ile będzie w ogóle pasować.
chase1 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 29-04-2015, 20:03   #59
rad99
ford::advanced
 
Avatar rad99
 
Zarejestrowany: 14-10-2008
Skąd: kołobrzeg
Model: mondeo
Silnik: 2.0lpg 2.0tdci
Rocznik: 1995 2004 2009
Postów: 467
Domyślnie Odp: Nie działająca klima przyczyny natury elektrycznej.

miałem tak samo, ale podczas uruchamiania silnika miałem zdjętą rurę od powietrza i wyskoczył błąd, wykasowałem go zwykłym elm bluetooth i co mnie zaskoczyło, ruszyła także klima
rad99 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 29-04-2015, 20:05   #60
slawek-kali
ford::expert
 
Avatar slawek-kali
 
Imię: Slawek
Zarejestrowany: 10-01-2011
Skąd: Niemcy - Paderborn
Model: Smax Titanium S
Silnik: 163KM
Rocznik: 2013
Postów: 4,941
Domyślnie Odp: Nie działająca klima przyczyny natury elektrycznej.

Wykasuj bledy i wtedy sprobuj Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
__________________
Sprawdz VIN - napisz maila!
Auta z Niemiec, Ogledziny, pomoc w kupnie -> dzial uslugi-KLIK
slawek-kali jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz



Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 16:14.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.