Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Forum Ogólne > Ford Garage > LPG
Rejestracja FAQ Kalendarz Dzisiejsze posty Szukaj

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 29-10-2010, 07:29   #21
Marek
ford::expert
 
Avatar Marek
 
Imię: Marek
Zarejestrowany: 29-11-2009
Skąd: WOŁÓW\WROCŁAW
Model: Hyundai i30 N Line focus mk3 fl, Astra F, 126p
Silnik: 1,5 TGDI, 1,5 TDCI , 1.4 Pb, prawie 0,7 :)
Rocznik: 2022 2015 1995
Postów: 3,203
Domyślnie Odp: Gaz w mondeo II ?

Cytat:
Napisał rad99 Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
wtryskiwacze są membranowe
też mi to gazownik powiedział.

__________________
Czego prócz śmierci boimy się najbardziej?
Uszczelki pod głowicą
Marek jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 30-10-2010, 23:20   #22
lutol
ford::average
 
Zarejestrowany: 24-05-2006
Skąd: Toruń
Model: Mondeo V kombi
Silnik: 2.0 tdci
Rocznik: 2016
Postów: 111
Domyślnie Odp: Gaz w mondeo II ?

Cytat:
Napisał rad99 Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
co do wtryskiwaczy to pomijając różnice w budowie, precyzji dawkowania gazu, to po odpaleniu valdka jak i rega usłyszysz ładny klekot, a porównanie valdka do hana to prawie profanacja, z wlewem jest trochę roboty, i nie jest on całkiem stabilny, bo obudowa wlewu jest
plastykowa i podczas tankowania zawsze mam obawy,

temat który zapodałem w ostatnim poście czyli porównanie wtryskiwaczy hana i valdka typ34 to ma się cały czas w kontekście do mojego samochodu tj. MK2 2.0 130KM. Nie zależy mi na porównaniu ogólnym, bo tego to się już naczytałem, że hana jest najlepsza i nie ma co powielać opinii. Dla przykładu: oczywiste jest to, że opony które wytrzymają prędkości 300km/h są lepsze od tych co wytrzymają np. 210km/h, ale co z tego jak samochód nie pojedzie szybciej niż 200km/h. Także nadal podtrzymuję pytanie, czy faktycznie wykorzystam atuty tych wtryskiwaczy hana w swoim mondeo? (bo może się okażę, że przepłacę za coś co sprawdza się głównie w samochodach np. z turbo 200-300KM). Może ten nowy model valdka typ34 spokojnie mi wystarczy. Cały czas jeszcze nurtuje mnie to pytanie (na które nadal nie mogę znaleźć odpowiedzi przeszukując fora), ponieważ wolę dopłacić do czegoś porządnego, ale gdy jestem pewny, że zostanie to wykorzystane. Sama świadomość posiadania nie satysfakcjonuje mnie. Więc jak to będzie z tymi wtryskiwaczami do mk2? Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. Na razie jedna cecha to hałas - czyli z hana nie ma klekotania (nie zależnie od samochodu). Druga to dawkowanie gazu, ale to już nie jest oczywiste dla mnie laika czy w mk2, aż taka precyzja będzie zauważalna, może (znowu) jest to bardziej istotne w nowszych, szybszych i mocniejszych silnikach?

Drugie pytanie: zakładając wybór hanek i MKII co jest lepsze listwa czy każdy osobno i dlaczego?
lutol jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 31-10-2010, 09:12   #23
rad99
ford::advanced
 
Avatar rad99
 
Zarejestrowany: 14-10-2008
Skąd: kołobrzeg
Model: mondeo
Silnik: 2.0lpg 2.0tdci
Rocznik: 1995 2004 2009
Postów: 467
Domyślnie Odp: Gaz w mondeo II ?

Silniki w naszych mondeo nie są żadnym cudem techniki, są to silniki jakich wiele, i w porównaniu do innych marek nie są lepsze ani gorsze, z wtryskiwaczami do nich jest podobnie, niektórzy myśląc że mają cudo pod maską, czytając różne tematyczne fora, wiedzą że tylko matrix ewentualnie hana, parownik najlepiej gold, a w praktyce te motory chodzą dobrze na valteku i alasce (nowe są praktycznie bezawaryjne i producent podaje obsługiwaną moc do ok 136 km), jedyną różnicą jaką klient zauważa jest obecność kilku stówek w kieszeni. Podsumowując valtek w zupełności wystarczy (choć pewnie zbiorę za takie stwierdzenie)
rad99 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 15-12-2010, 14:11   #24
lutol
ford::average
 
Zarejestrowany: 24-05-2006
Skąd: Toruń
Model: Mondeo V kombi
Silnik: 2.0 tdci
Rocznik: 2016
Postów: 111
Domyślnie Odp: Gaz w mondeo II ?

Poruszyłem temat, więc go skończę Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. Założyłem w końcu po 2m-c instalację gazową w swoim mondeo. Zdecydowałem się na instalację STAG300+, reduktor Zavoli i wtryski Hana (jak się okazało różnica nie duża do valtekow34, więc dołożyłem). Na razie nie mogę wiele powiedzieć przejechałem dopiero 150km. Wlew gazu umieściłem koło benzynowego i uważam, że to dobre rozwiązanie ze względów estetycznych, minus że przez chwilę śmierdzi gazem przejściówka do pistoleta od dystrybutora. Zbiornik w kole 53L, ale żeby zmieścić plastikową klapę to musiałem wyciąć boschem spód tej klapy o średnicy koła i teraz elegancko przykrywa zbiornik. Sama jazda na gazie faktycznie nie jest odczuwalna i żeby nie kontrolka to bym nie wiedział kiedy mi się przełącza na gaz, jeszcze jak radio mam nastawione ciszej to słychać z tyłu przełączenie. Przełączenie gazu mam ustawione na 35st. i przy tych mrozach w zasadzie ok 2-3 min na biegu jałowym i mam już gaz (nawet nie zdążę odśnieżyć samochodu). Na razie pozytywne wrażenia, więcej będę mógł powiedzieć jak przejadę więcej km. Załamka co do ceny gazu,masakra ciągle rośnie już 50gr przez ostatnie 3m-ce. Szybciej niż benzyna.
lutol jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 16-12-2010, 07:07   #25
Marek
ford::expert
 
Avatar Marek
 
Imię: Marek
Zarejestrowany: 29-11-2009
Skąd: WOŁÓW\WROCŁAW
Model: Hyundai i30 N Line focus mk3 fl, Astra F, 126p
Silnik: 1,5 TGDI, 1,5 TDCI , 1.4 Pb, prawie 0,7 :)
Rocznik: 2022 2015 1995
Postów: 3,203
Domyślnie Odp: Gaz w mondeo II ?

Cytat:
Napisał lutol Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Załamka co do ceny gazu,masakra ciągle rośnie już 50gr przez ostatnie 3m-ce. Szybciej niż benzyna.
to tankuj benzynęGoście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. Nie ma co narzekać i tak jest sporo taniejGoście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

co do przełączania na gaz to zweryfikuj jeszcze tą temp.
Przy tych temperaturach to ciężko mi uwieżyć,że 35 stopni uzyskujesz w 2-3 minuty.Sam też mam ustawione 35 stopni i żeby załączył się gaz potrzeba mi dużo więcej.
__________________
Czego prócz śmierci boimy się najbardziej?
Uszczelki pod głowicą
Marek jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 16-12-2010, 07:50   #26
deku
Junior Moderator
 
Avatar deku
 
Imię: Dominik
Zarejestrowany: 20-03-2008
Skąd: Trójmiasto
Model: Galaxy mk2
Silnik: 2.3+LpgTech516
Rocznik: 2000
Postów: 783
Domyślnie Odp: Gaz w mondeo II ?

Myślę, że wybrałeś najlepszy z możliwych zestawów. Dopłaty do wtryskiwaczy hana nie powinieneś żałować (wiem z pewnego źródła, że śmiało byś mógł mieć przy nich ustawioną temperaturę przełączania na 10st, ale nie ja to testowałem, więc nie wybronię tej tezy).
deku jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 16-12-2010, 21:51   #27
jagrall
ford::expert
 
Avatar jagrall
 
Imię: Jacek
Zarejestrowany: 28-05-2005
Skąd: Ruda Śląska
Model: Mondeo Mk IV
Silnik: 2,0 tdci
Rocznik: 2010
Postów: 3,770
Domyślnie Odp: Gaz w mondeo II ?

ja moim mkII przejechałem na gazie 140 000 km i nie miałem z nim absolutnie żadnych problemów. spalanie gazu średnie ok. 9,5l/100km. nogę mam raczej lekką, nie szaleję, ale na trasie/autostradzie nie jadę wolno. teraz kupiłem diesla, ale tylko dlatego, że nie znalazłem ciekawej benzyny. ja jestem zwolennikiem LPG. miałem sekwencję tomasetto, wtryski OMVL
__________________
"tylko dwie rzeczy są nieskończone. wszechświat i ludzka głupota. mam wątpliwości co do wszechświata" - Albert Einstein
Było: Mondeo MkII 1,8 + sekwencja, mkIII 2,2tdci
jagrall jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 22-12-2010, 12:49   #28
lutol
ford::average
 
Zarejestrowany: 24-05-2006
Skąd: Toruń
Model: Mondeo V kombi
Silnik: 2.0 tdci
Rocznik: 2016
Postów: 111
Domyślnie Odp: Gaz w mondeo II ?

Cytat:
Napisał bruti_2005 Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
co do przełączania na gaz to zweryfikuj jeszcze tą temp.
Przy tych temperaturach to ciężko mi uwieżyć,że 35 stopni uzyskujesz w 2-3 minuty.Sam też mam ustawione 35 stopni i żeby załączył się gaz potrzeba mi dużo więcej.
35stopni to mam na pewno ustawione, bo byłem przy tym. Nawet chciałem niżej, ale gazownik sam powiedział, że na razie ustawi 35, a jakby co to mi zmieni przy przeglądzie 1000.W sumie jednak nie muszę zmieniać, bo jak dla mnie szybko się przełącza. Trochę przekłamałem z tym czasem, więc zmierzyłem dokładnie co do min. i jest to czas niewiele ponad 4 min (samochód odpalany po 24h stania na mrozie).

Cytat:
Napisał deku Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Myślę, że wybrałeś najlepszy z możliwych zestawów. Dopłaty do wtryskiwaczy hana nie powinieneś żałować (wiem z pewnego źródła, że śmiało byś mógł mieć przy nich ustawioną temperaturę przełączania na 10st, ale nie ja to testowałem, więc nie wybronię tej tezy).
Ja też nie, bo jak mi wytłumaczono to temp. jest ustawiana po to, aby przede wszystkim reduktor rozgrzać.

Tak poza tym to przejechałem cały zbiornik w cyklu mieszanym i troszkę trzeba go podregulować bo za dużo pali. Wyszło mi że na 41L przejechałem 300km (13,7l/100km gdzie benzyny miałem spalanie 10l/100km, więc tak ok 40% więcej pali gazu)

Ostatnio edytowane przez lutol ; 22-12-2010 o 12:51
lutol jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 22-12-2010, 18:00   #29
Marek
ford::expert
 
Avatar Marek
 
Imię: Marek
Zarejestrowany: 29-11-2009
Skąd: WOŁÓW\WROCŁAW
Model: Hyundai i30 N Line focus mk3 fl, Astra F, 126p
Silnik: 1,5 TGDI, 1,5 TDCI , 1.4 Pb, prawie 0,7 :)
Rocznik: 2022 2015 1995
Postów: 3,203
Domyślnie Odp: Gaz w mondeo II ?

no spalanie trochę duże masz.u mnie w cyklu mieszanym wychodzi 10-10,5L.,a nogę mam ciężkąGoście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. Samo miasto do 13L na ale wiadomo,światła i korki.
__________________
Czego prócz śmierci boimy się najbardziej?
Uszczelki pod głowicą
Marek jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 22-12-2010, 22:12   #30
Maddragon
ford::advanced
 
Avatar Maddragon
 
Imię: Krzysztof
Zarejestrowany: 19-11-2010
Skąd: Łódź
Model: Xsara Picasso Exclusive
Silnik: 1,8 16V KME Nevo
Rocznik: 2002
Postów: 289
Domyślnie Odp: Gaz w mondeo II ?

Ja mam instalację KME i faktycznie spalanie musisz podregulować bo u mnie Łódź godziny szczytu, przejeżdżam niestety przez całe miasto max. 12,5l lpg.
Co do tego czasu nagrzewania i przełączania na lpg to bardzo krótko. U mnie na biegu jałowym przy -15 stopniach i więcej, to jakieś 6-7 minut. A dodam, że też mam ustawione 35 stopni.
__________________

"Wszystko co najlepsze jest w ludziach"
"Mózg jest jak spadochron, działa jak jest otwarty"
Maddragon jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz



Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 19:24.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.