Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Forum Ogólne > Ford Garage > Diesel
Rejestracja FAQ Kalendarz Dzisiejsze posty Szukaj

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 17-04-2009, 19:42   #11
SrebnaStrzała
ford::expert
 
Avatar SrebnaStrzała
 
Zarejestrowany: 30-01-2008
Skąd: Poznań
Model: A7, Mondeo
Silnik: 50TDI, 2.0TDCI
Rocznik: 2018, 2011
Postów: 4,462
Domyślnie Odp: Nowe Paliwo Diesla Shell GTL(Gas to liquid)

Ludzie ale Ten nowy V-power od 3 kwietnia w Polsce to ropa pozyskiwana syntetycznie z gazu ziemnego! To nie jest zwykła ropa z dodatkami!.
Dziś zatankowałem na pusty bak i albo to że tuż przed tym zaślepiłem EGR albo to że ta ropa jest TAKA... po prostu auto nie do poznania, na trójce po depnięciu na chama aż ręce chcą puścić kierownice^^. Więc zastanawiam się co za ten wzrost mocy odpowiada.

SrebnaStrzała jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 17-04-2009, 20:30   #12
lego_m
ford::average
 
Zarejestrowany: 20-08-2008
Model: C-MAX KUGA - zamówiona
Silnik: 2.0 TDCI
Rocznik: 2009
Postów: 129
Domyślnie Odp: Nowe Paliwo Diesla Shell GTL(Gas to liquid)

na forum s-maxa też jest ten temat i bez przesady, zwykłe paliwo nie ma różnicy chyba że w naszej podświadomości
lego_m jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 17-04-2009, 20:58   #13
MasterBurn
ford::average
 
Imię: Andrzej
Zarejestrowany: 11-01-2009
Skąd: Opolskie
Model: Mondeo MK4 Kombi
Silnik: 2.2 TDCI
Rocznik: 2009
Postów: 166
Domyślnie Odp: Nowe Paliwo Diesla Shell GTL(Gas to liquid)

zgadzam się z "lego m" - jak przesiadłem się z 1,6 benzynki do mondka WOW ale kopa ma- a teraz to już bym powiedział muł - i zgadzam się na 100% z tą odpowiedzią "zwykłe paliwo nie ma różnicy chyba że w naszej podświadomości ".
To jak byś się dolał do zwykłej dodatku STP czy coś tam. Z mojej strony FAKE
MasterBurn jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 17-04-2009, 21:57   #14
SrebnaStrzała
ford::expert
 
Avatar SrebnaStrzała
 
Zarejestrowany: 30-01-2008
Skąd: Poznań
Model: A7, Mondeo
Silnik: 50TDI, 2.0TDCI
Rocznik: 2018, 2011
Postów: 4,462
Domyślnie Odp: Nowe Paliwo Diesla Shell GTL(Gas to liquid)

Cytat:
Napisał MasterBurn Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
zgadzam się z "lego m" - jak przesiadłem się z 1,6 benzynki do mondka WOW ale kopa ma- a teraz to już bym powiedział muł - i zgadzam się na 100% z tą odpowiedzią "zwykłe paliwo nie ma różnicy chyba że w naszej podświadomości ".
To jak byś się dolał do zwykłej dodatku STP czy coś tam. Z mojej strony FAKE
Nie wierze... Wy myślicie ze GTL to zwykła ropa z dodatkami?
"Technologia GTL to proces przetwarzania gazu ziemnego na szereg czystszych produktów paliwowych (dla transportu drogowego, wodnego i lotniczego), surowce chemiczne i smary. Produkty GTL to praktycznie czyste węglowodory parafinowe o doskonałych właściwościach spalania; proces spalania jest czystszy, bardziej płynny i przebiega w sposób kontrolowany.

Paliwo GTL stosowane w transporcie to, czyste paliwo o dużej przejrzystości, praktycznie wolne od siarki i substancji aromatycznych, o bardzo wysokiej liczbie cetanowej. Liczba cetanowa jest miarą jakości spalania paliwa, analogiczną do liczby oktanowej w benzynie - im wyższa liczba cetanowa, tym pełniejszy proces spalania. Liczba cetanowa paliwa GTL jest wyższa, niż dla typowego oleju napędowego. Różnica ta może wynosić nawet kilka procent."
SrebnaStrzała jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 17-04-2009, 22:06   #15
MasterBurn
ford::average
 
Imię: Andrzej
Zarejestrowany: 11-01-2009
Skąd: Opolskie
Model: Mondeo MK4 Kombi
Silnik: 2.2 TDCI
Rocznik: 2009
Postów: 166
Domyślnie Odp: Nowe Paliwo Diesla Shell GTL(Gas to liquid)

Nie wiem skąd to wiozłeś ale ok, to teraz powiem tak:
ostatnio czytałem że po badaniach na stacjach paliwowych około 30% nie spełnia norm i nawet BP i Shell jest.. ok wprowadzili drogie paliwo w czasie kryzysu - będziesz kupował bo ja nie.. z tego co piszesz ok można powiedzieć PALIWO DLA ŚRODOWISKA naszym kosztem.
Dalej zdania jestem FAKE z tego paliwa
MasterBurn jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 17-04-2009, 22:19   #16
SrebnaStrzała
ford::expert
 
Avatar SrebnaStrzała
 
Zarejestrowany: 30-01-2008
Skąd: Poznań
Model: A7, Mondeo
Silnik: 50TDI, 2.0TDCI
Rocznik: 2018, 2011
Postów: 4,462
Domyślnie Odp: Nowe Paliwo Diesla Shell GTL(Gas to liquid)

Cytat:
Napisał MasterBurn Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Nie wiem skąd to wiozłeś ale ok, to teraz powiem tak:
ostatnio czytałem że po badaniach na stacjach paliwowych około 30% nie spełnia norm i nawet BP i Shell jest.. ok wprowadzili drogie paliwo w czasie kryzysu - będziesz kupował bo ja nie.. z tego co piszesz ok można powiedzieć PALIWO DLA ŚRODOWISKA naszym kosztem.
Dalej zdania jestem FAKE z tego paliwa
Liczba centanowa tego GTL'a wynosi coś koło 80sięciu kiedy to standart diesel ma około 50. Wiec to już wiele mówi. Po drugie sprawdzałem kolor tego paliwa jak nalałem do rezerwy i faktycznie jest prawie jak woda!
Po drugie auto nie traci tak szybko dynamiki podczas przyspieszania, co jest dobrze zauważalne, pod warunkiem że zatankuje sie na prawie pusty bak a nie wymiesza 2:1.
Skąd to wziąłem techniczne... Z strony shella i innych niezależnych stron oraz testów.
SrebnaStrzała jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 03-05-2009, 21:49   #17
joshua79
ford::beginner
 
Avatar joshua79
 
Imię: Rav
Zarejestrowany: 20-11-2007
Skąd: Bielsko-B.
Model: Focus mk II
Silnik: 1,6 Tdci
Rocznik: 2004
Postów: 12
Domyślnie Odp: Nowe Paliwo Diesla Shell GTL(Gas to liquid)

Cytat:
Napisał SrebnaStrzała Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Liczba centanowa tego GTL'a wynosi coś koło 80sięciu kiedy to standart diesel ma około 50. Wiec to już wiele mówi. Po drugie sprawdzałem kolor tego paliwa jak nalałem do rezerwy i faktycznie jest prawie jak woda!
Po drugie auto nie traci tak szybko dynamiki podczas przyspieszania, co jest dobrze zauważalne, pod warunkiem że zatankuje sie na prawie pusty bak a nie wymiesza 2:1.
Skąd to wziąłem techniczne... Z strony shella i innych niezależnych stron oraz testów.

Człowieku! GTL JEST JEDYNIE DODATKEIM!!! a nie 100% paliwem. I masz gó....o a nie 80 cetanów. Udział w ON jest kilkunastoprocentowy. Weź myśl głową bo się słabo robi ajk czyta się to co wypisujesz....."niezależnych testów" buahahaha....
joshua79 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 03-05-2009, 22:13   #18
Rondel
ford::average
 
Zarejestrowany: 25-01-2009
Skąd: Bełchatów
Model: Mondeo Mk3 Kombi GhiaX
Silnik: 2.0 TDCI 96KW
Rocznik: 2004
Postów: 133
Domyślnie Odp: Nowe Paliwo Diesla Shell GTL(Gas to liquid)

Cytat:
Napisał matrog19 Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Jak bylem kiedyś u pewnego dieslowca to robił akurat golfa tdi i poszedł mu w pompie nastawiacz czy coś takiego... Jak rozebrał pompę to mówi: O kolejny co na "Verwach" jeżdził. Jak mu się zapytałęm o co chodzi to też powiedział, że za często nie powinno się tych "lepszych" paliw lać... więc może jednak to prawda
Nie zgodzę się z tą opinią. Od listopada jeżdże na Vervie i silnik zachowuje się lepiej niż w przypadku V-Power. Taką samą opinię znajoma, ktora też jeździ mondkiem TDCI.
Dodam jeszcze tylko, że kolega który swoim śmigłem (BMW) wykręca 100 tys. rocznie leje tylko to paliwo i kompletnie nic się nie stało i nic się nie dzieje...
Rondel jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 03-05-2009, 22:22   #19
Lofbirr
ford::average
 
Zarejestrowany: 12-02-2009
Skąd: Nowy Targ
Model: Focus MK2 3D
Silnik: 1.6 TDCI
Rocznik: 2005
Postów: 158
Domyślnie Odp: Nowe Paliwo Diesla Shell GTL(Gas to liquid)

ci 'fachowcy' chyba specjalnie tak gadaja na te paliwa zeby klientow nie potracic Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Lofbirr jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 03-05-2009, 22:27   #20
Rondel
ford::average
 
Zarejestrowany: 25-01-2009
Skąd: Bełchatów
Model: Mondeo Mk3 Kombi GhiaX
Silnik: 2.0 TDCI 96KW
Rocznik: 2004
Postów: 133
Domyślnie Odp: Nowe Paliwo Diesla Shell GTL(Gas to liquid)

Cytat:
Napisał Lofbirr Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
ci 'fachowcy' chyba specjalnie tak gadaja na te paliwa zeby klientow nie potracic Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Wiele szumu o nic. Ja zostaje przy vervie i tyle, a mechanicy mogą sobie gadac... W serwisie Forda też mówią, że jak się wleje olej inny niż Formula E to będę problemy i co... ano nic...
Rondel jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz



Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 07:59.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.