Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Forum Ogólne > Ford Garage > Diesel
Rejestracja FAQ Kalendarz Dzisiejsze posty Szukaj

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 09-09-2011, 06:45   #1
luckmar
ford::advanced
 
Avatar luckmar
 
Zarejestrowany: 04-04-2008
Skąd: Tarnobrzeg
Model: Mondeo Kombi Ghia
Silnik: 2.0 TDCI
Rocznik: 2001/2002
Postów: 471
Domyślnie Zgasł i nie odpala po wymianie zaworków wtryskiwaczy

Witam wszystkich.
Po mojej walce z wtryskami przyszedł czas na zaworki (przelewy nie były najlepsze). Wymieniałem partiami,po 2 szt ale pojedynczo. Wymieniłem dwa najgorsze i byla zdecydowana poprawaa ale nie idealnie, jakieś 2 tyg pózniej wymieniłem pozostałe dwa i tu zaczyna się problem. Po zmianie ostatniego samochód chodzil troche nie równo ale pomyslałem że musi się to wszystko dotrzeć i pochodzil tak prawie godzinę i pojechalem na przejażdżke z bardzo lekką nogą. Samochód troszke poszarpywał i nagle zaczęło walić jakby metal o metal no i spręzynka, samochód gaśnie i już nie odpala Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Dwa razy rozładowałem akumulator i dalej nic???
Po podpięciu kompa wyskoczyły błędy 1343, 1631, 1676 i chyba ten najbardziej konkretny w tej sprawie P2291.
Po skasowaniu błędów dalej nie odpala. Kodowanie wtrysków też nic nie pomaga.
Dodam że czujnik walka rozrządu mam czarny ale błedów czujnika nie pokazuje. Czy przy awarii tego czujnika zawsze wywala bląd?

Proszę o porady bo jestem załamany - a miało być tak pięknie ......

luckmar jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 09-09-2011, 23:29   #2
luckmar
ford::advanced
 
Avatar luckmar
 
Zarejestrowany: 04-04-2008
Skąd: Tarnobrzeg
Model: Mondeo Kombi Ghia
Silnik: 2.0 TDCI
Rocznik: 2001/2002
Postów: 471
Domyślnie Odp: Zgasł i nie odpala po wymianie zaworków wtryskiwaczy

Noi w końcuodpalił. Rozebrałem jeszcze raz ten ostatni wtryskiwacz i wsadziłem stary zaworek no i o dziwo zagadał. Nie wiem czy coś spartoliłem przy zmianie czy może zaworek był trefny ale ważne że odpalił, a co do zaworka to ja go jeszcze przełoże aby miec 100% pewności odnośnie nowego zaworka.

Póki co temat uważam za zamknięty.
luckmar jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz



Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 01:37.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.